Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   73 / 244
(#) hangszoros válasza krissz555 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Gratula a felismeréshez, miszerint a hangrontó eszközöktől hülyét lehet kapni.
Tényleg utána kellenne nézni, hogy a hangrongálok klubja müködik-e még. Marha jó előadásokat tartottak, demokkal.
(#) Action2K válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
A nyáron még létezett, olvastam róla egy másik fórumon. Bár ne tettem volna, még annyi olvashatatlan bunkó hozzászólást.
(#) hangszoros válasza Action2K hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Légyszi a találhatóságukat, meg azt a forumot ahol rájuk leltél
Előre is köszi
Én egy alkalommal sokkoltam a klubot, miután elöző alkalommal hülyére cikkiztek, mikor egy világhires hangmérnök tartott előadást .
(#) Action2K válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Ebben a topikban említi meg, az azóta már törölt, dióda nevű fórumozó.
(#) hangszoros válasza Action2K hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Köszi a cimet
Ha tudom , hogy az Index rá nem nyomok.
Egynéhány niknevem levesbe rakták. 2 gépem meg bevirusozták. Mások is mondták, mellékelve küldték mailba a támadási listát.
Ha érdekel az ágytesztről egy irkám, nézd meg ezt az általad küldött topikban
2010.04.28 21:10:54 Š (116)
Lehet, hogy rám céloztál, mert voltam dóda22 nik is, de Shalafi mindig rám jött, beárult, leves. Meguntam
(#) Action2K válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Talált, süllyedt. No, akkor nem jutottunk előrébb. Mi is az az ágyteszt? Vica-verza mérek két hsz-t, ágyban, párnák közt, a legjobb hangszigetelést elérve?
Ezt az A / B-s dolgot elmondod hogy is van?
(#) hangszoros válasza Action2K hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Valahol az Indexen, többször kitárgyaltam, de én oda félek menni. Féltem az éppen müködő gépem.
Shalafit ha megkéred, biztos küldi a linkcimet, mert jobban tudja miket irkáltam, milyen niknéven mint én
Azért röviden a lényeget probálom most:
Alaphelyzet a hangszoró hangjára vagyunk kiváncsiak.
Jön az erősitöből egy pár dróton a hang. Ágyra ledob a hasonlitandó két hangszoró ( nem kell túllihegni, bebugyelálni, mert megfuladnak) kényelmesen kisszék odaül, és váltakozva a dróton meghallgat. Mérhetetlen kis különbségeket meglehet hallani.
Ha tovább akarnám ragozni, akkor a menyezetre is raknák csillapitóanygot. Nálam egy rakás gyapjú van az ágyon (derékalj, takaró, egy vastag gyapjúszötessel letakarva. Ez elég reflexio mentes nagy csillapitású környezet .
A kondikat is ilymódon jól lehet minősiteni
Ahogy olvasom Joepapa is hasonlóan véleményez, még egy jó müszót is kitalált " füloszkóp " Plagizálhatom ?
Ő ágynélkül csinálja. Ahogy irja a peremén is halgatja. Igy a mélyhangot is jól lehet halani.
Az A/B az egyszerü: valamelyiket kinevezed A-nak, vagy 1-esnek.
Csak nem fogadni akarsz ? Azért érdekel ? Okoskodokna, hitetlenkedöknek ajánlottam.
Ettől függetlenül tartom, miként a jelzett hsz-ben van
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Sajnos ágy"teszt" nem létezik, hiszen egy átlagos ágyra helyezve a hangszórót, pont annak a hangját nem fogd hallani, mert annyira növeled a zavaró tényezők számát, hogy gyakorlatilag már nem a hangszóró szól, és főleg nem olyan formában, amiről bármilyen következtetést le tudnál vonni azzal kapcsolatban, ahogy végleges helyzetben, felhasználási körülmények között viselkedik majd.

Mellesleg ennek, a témához nem sok köze van már.

Valóban nem kell okoskodni, ma már a mélytartományt pl. a T-S modell, kis- és nagyjelű helyzetekben is tökéletesen lefedi.
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Azért egy DSP alapú eszköz jó kezekben, sok érdekes dologra képes...
(#) hangszoros válasza shalafi.66 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Valóban.
Például eltünteti a zene szépségét, örömokozó képeségét
(#) hangszoros válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
A BKK-ban (Budapesti Kongreszusi Központ) is a sok kis hangfalal tudták megkerülni a beszédérthatőségi problémát Ha jól emlékszem Rastifaktornak hivják.
Zenére a Karlsonjaim váltak be 15 cellás (egyedi egy ügyes lakatos csinálta) multicell tölcsér Altec 32ohmos driverral, ami 1951-ben már bent volt az országba !!! Vettem bele két 32ohmos membránt, és lealázta a friss titános driverral szerelt Jbl ládát. Ennyi az elektroakusztika cucosok fejlödéséröl. Auditiv
Ezt valamikor 85 vagy 87 tájékán kreálltam, 800Hzes futáskiegyenlitös váltóval. A nemolyan régi tulajdonos váltásig üzemzavar nélkül használatban volt.
A tavaszi filmfesztiválokat is ezzel nyomatták, pedig a filmes hangmérnökök elég igényesek, és jók
A Shure, és JBL gyári cucos nem felelt meg Nekik
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
És ez az állítás persze bármire igaz, amit nem jól használnak, az utolsó passzív alkatrésztől elkezdve, a bonyolultabb felépítésű DSP hangváltókig akár.
(#) Dióda hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Nos jött egy érdekes feladatom és problémába ütköztem.

Egy fémmegmunkáló műhelybe kellne rendbe rakni a hangosítási rendszert. Viszont a hangdobozokban lévő hangsugárzókat megette az idő vasfoga nameg a hűtőfolyadékok gőze és a membránok egyszerűen szétfoszlottak (na nem is csoda amugy mert eléggé régiek is).
Tesla aro xxx hangszórók voltak. A dobozok, vezetékelés erősítő rendben is van . Át lettek pucolva rendberakva és amire kell most is megfelelnek.
Viszont a probléma hogy hiába túrok a net-en szélessávú 20centis hangszórót nemnagyon találok amit a régiek helyébe tudnék tenni.
Sajnos a góré újat akar beléük ergo a felújítás kilőve.
Illetve követelmények vannak a hangszóróval kapcsolatban.
Mutassatok már nekem "aránylag" szélessávú hangszórót 20centi átmérőben ami nem gumi szélű és legalább 20-25Watt teljesítményt kibír.
Sajnos a gumi-hab szél kilőve mert a hűtővíz még a bakancs talpát is megeszi a gőze meg fönt a dobozban a gumi szélt nagyon rövid időn belül széteszi. Az sem lenne baj hogy ha a membrán valamennyire impregnálva lenne .
Találtam egy rockwood 20centis gitárhangszóró tipust ugyan ami ki9nézetre aránylag megfelelne de a boltot felhívtam és csak a listában létezi és passz hogy mikor kapnak.
Ha valaki tud infót a problémára kérem ne kíméljen.
Érthető okokból a költségvetés minimalista mivel csak egy pár fős kis válalkozásról van szó.
(#) shalafi.66 válasza Dióda hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Tvm-nek van egy elég szörnyű 200mm-es, korlátozottan, de azért még szélessávú hangszórója, 6608 számon.
(#) oszgab4878 válasza hannibal2000 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Szevasz.
Gondolom a koncert már lezajlott és már több mint egy hete írtad de gondoltam írok egy pár szót segítségül...
Először is szerintem a 1.5KW nem hiszem hogy elég lenne!
Nem túlozni akarok de ilyenkor nyers erővel segíthetsz magadon! a teremtől függően használj legalább 4-8KW-ot és okosan elrendezve!
A másik a tisztaság érdekében használj GATE-eket (Pl.: DBX 1074) a dobra valmint GATE-COMPRESSORT az énekekre.
Hát meg ingen... némi ellenviszhangot tehetsz!
A többieknektől jó volt az ötlet hogy néhány hatalmas lepel fellógatásával segíthetsz magadon!
Meg hát igen... gondolom emberek lesznek.
Így látatlanba ennyit tudok mondani.
Ha sokáig akarod ezt csinálni és mint írtad jó minőségben akkor érdemes ezekre beruházni..
Tudom drága de csodákat fogsz hallani ha megtanulod használni őket
Üdv és további jó bulikat
(#) drhati hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem igazán találtam olyan témát, ahová feltehetném a kérdésem, így hát ide írom:
Hangfal ügyileg RH sound vagy Voice Kraft?
Kérlek benneteket, hogy olyan emberek válaszoljanak, akiknek már tényleg volt dolguk ilyen típusú hangfalakkal, és ne olyanok, akik ezt, meg azt hallották róla!
(#) Action2K válasza drhati hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Nekem még egyikkel sem volt "dolgom", azaz én másmilyeneket használok. Viszont, olyat akarsz tudni, amire csak Te adhatod meg a választ. Ugyanis, ez a "kinek a szőke, kinek a barna" esete. Kiemeltél két márkát oszt' slussz. Azt sem tudjuk, hogy kompakt (2-3 utas), aktív, vagy elemekből felépített rendszerre van igényed. No meg hova szeretnéd használni? Milyen igénybevételek várhatók? Milyen hangzást szeretnél...? És sorolhatnám még. Gondolom az áruk sem teljesen egyforma, tehát az is számít, hogy mennyit szánsz rá.
Mindezeket félretéve, először menj el a boltokba, vigyél magaddal egy olyan CD-t, amin olyan számok vannak, amiknek a hangzásvilága olyan, mint amik általában menni fognak és hallgasd meg őket. Mi nem dönthetünk a Te füled helyett. Bár ez megint szubjektív lesz, mert ha jön egy fellépő, lehet, hogy Neki nem fog tetszeni a hangzása.
(#) hangszoros válasza drhati hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Kiegésziteném Action válaszát:
A világpiaci árak , munkabérek ( Kina ), szállitási költségek adottak. Igy 10-max 20%-nál nincs nagyobb játékterük a gyártóknak az azonos jelegü termékeknél.
Ez érthető.
Járulékosan lehet mérlegelni a választásnál forgalmazó szervizháterét, hogy áll hozzá az üzembentartáshz. Ez nagyon nem elhanyagolható szempont !
Pl. Van javitókészlet a magashoz, és mennyiért, mikorra ?
Ezt is mérlegeld. Az RH-val nem volt dolgom, de a Voice Kraft nagyon korrekt, segitőkész. Csak ajánlani tudom
Tanácsadásban, is megbizhatóak, összinték
(#) drhati válasza Action2K hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
A 2 típus, amik között vacilálok: RH Sound RH 15/2/600T és Voice Kraft LK618. Kisebb termek hangosítására használnám, mélyládákkal együtt. Az áruk csupán 1000 ft-ban különbözik, teljesítményük egyforma (RMS 300W), azonban az RH sound 10 kilóval nehezebb mint a voice kraft. A voice kraft-ban viszont van elektronikus magas sugárzó védelem. Ennyit kell tudni róluk! A hangzás nem olyan fontos, és nem is kérem hogy hangzás szempontjából ti döntsetek helyettem. Sokkal inkább a megbízhatóság lenne a lényeg, és a kérdésem is erre irányul. Melyik megbízhatóbb típus?
(#) drhati válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Köszönöm a választ!
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Ez sajnos eléggé másképp működik, az itthon forgalmazott kínai eszközök a gyárból nagyjából negyedáron kerülnek ki, így mozgástér igenis van, vagyis inkább csak az van. Persze nem mindegy, hogy ki és miért gyárt hangszórót/hangsugárzót.
(#) shalafi.66 válasza drhati hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Hát eléggé hasonlók. A mélyhsz valamivel szimpatikusabb az RH-nál, de lehet, hogy csak optikai csalódás, nem elég jó a kép.
(#) drhati válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat! Voice Kraft-ot vásárolok. A legfőbb indok, hogy ezt választottam, az az, hogy az összes helyen, ahol árulják az RH-t, csak januárra tudták biztosra ígérni, hogy lesz. VK-ot viszont szinte mindenhol lehet venni azonnal, raktárról.
(#) NosTredamus123 hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Hello,
napokba szeretnék vásárolni hangfalat.
Kinéztem egy FS Audio DYS-315-ös hangfalat. Erről tudnátok valamit mondani? Megéri az árát?
(#) radiomano hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok fórumlakók!
Szerintem offolok, de nem találtam értelmesebb helyet a kérdésemnek.:hide:
Az kérdés a következő: lehetséges-e egy számítógépen két hanganyag lejátszása úgy, hogy külön kimeneten szóljanak? Gondoltam arra, hogy a hangkártyát 5.1-re állítani és valami segédprogrammal és az egyik sztereo jelet a surround csatornára rákeverni, de nem tudom hogy hogyan induljak el a keresésben. Csinált már ilyet valaki közületek?
Mindent köszönök előre is.
(#) Action2K válasza radiomano hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Igen, lehet, vannak hozzá programok. De, Diszkózás, utómunka, vagy rádiózás... milyen területre kell?
(#) radiomano válasza Action2K hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
A volt iskolámban felkértek hogy csináljam a zenét a mikulásbulin, szerintem a diszkó kategóriába tartozok.
(#) Action2K válasza radiomano hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Akkor DJ-mix progikat keress. De ha nem akarsz besülni vele a bulin, akkor én még ezt a bulit nélküle ajánlom. Tudod, a begyakorolás, s a rutin nem pár nap alatt szerezhető meg.
(#) radiomano válasza Action2K hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Értem. Köszönöm. Tulajdonképpen nem mixelni szeretnék, hanem amég az egyik zene szól addig a másik csatornán keresgélni a következő számot. De megnézem a gépen hogy hogyan lehet megvalósítani aztán majd eldől hogy hogyan valósítom meg. Lehet hogy maradok a jól bevált módszernél.
(#) Action2K válasza radiomano hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Látod, ez az igény viszont pont a broadcast sugárzásnak felel meg. Van egy playlist, amibe pakolod a számokat, amik automixel követik egymást. Egy másik kis lejátszóval meg belehallgathatsz bármibe.
Következő: »»   73 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem