Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   63 / 582
(#) zoz11 válasza tibike64 hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Hello
Olvass vissza, ezt már sokszor kitárgyaltuk.
Üdv: Zoltán
(#) tibike64 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Köszi a 61-es oldalon megtaláltam a válaszodat megpróbálom az elkó cserét.
(#) era válasza sferi77 hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Szia sferi77!

Ugyanilyen az én gépem, és a hibajelenség is. Ma volt kint a szerelő, állítólag elkopott a programkapcsoló. Én nem tudom elhinni, hogy nem érdemes megjavítani, vegyek 60-70e-ért újat. Neked sikerült már kideríteni vmit? Előre is köszi válaszod.
(#) Tanyasipeti válasza era hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Ha ezt mondta a mosógépszerelő, akkor finoman szólva mellébeszélt. Ez egy teljesen elektronikus programkapcsoló, mechanikus alkatrész jószerivel nincs is benne.
A jelenséget természetesen semmilyen kopás nem tudja előidézni. Ha a táp elkók cseréje nem vezet megoldásra, arra is van lehetőség, hogy filléres alkatrészekből összetákolsz neki egy egyszerű tápot (5V a procinak, 12V a reléknek). Volt már olyan példány a kezemben, aminél ez lett a megoldás.
Vétek lenne kidobni egy mechanikusan teljesen jó gépet. Jó esély van rá, hogy némi munka árán még sokáig húzza az igát.
(#) zoz11 válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Hello
Nekem is ez a véleményem, és már volt olyan hogy egy külső táp volt a megoldás, vagy még azt szoktam csinálni, hogy 2x nagyobb kondit teszek a tápba., van amikor bejön.
De volt már olyan, hogy a motor volt menetzárlatos.
Üdv: Zoltán
(#) sferi77 hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Whirlpool fl 5105 mosógép az összes programon csak szivattyúzik néhány másodpercig, azután leáll, hol lehet a probléma?
Köszi
(#) attrax válasza sferi77 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Szerintem ez így kevés.Vizet veszi?
(#) tibike64 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Szia Zoli.
Megcsináltam az elkó cseréket semmi változás. A motort kimértem az adattáblának megfelelő áramot vesz fel tehát nem menetzárlatos. Lehet hogy stabkocka probléma?
(#) zoz11 válasza tibike64 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Hello
Ezeken nincs stab kocka…
Itt már csak az új táp segíthet.
Üdv: Zoltán
(#) tibike64 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Köszi Zoli. Akkor táp fabrika.
(#) sferi77 válasza attrax hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Nem veszi a vizet, csak szivattyúz.
(#) attrax válasza sferi77 hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Mert először kellene vennie a vizet aztán tekergeti a dobot,fű stb.Vízszelep jó?Kap áramot?Itt kezdeném.
Ha a vízpumpa kezd először dolgozni akkor szerintem azért van,mert ki a karja nyomni a vizet ami gondolom nincs benne(alul kiengedted?) tehát a szintérzékelő lehet rossz vagy az elektronika bénázik.
(#) dompii hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Sziasztok,
Ardo tl120l tipusú mosógép befejezte a mosóprogramot, majd miután stopra fordítottuk a programkapcsolót, nem kapcsolt ki... Kihúztam a konnektorból, aztán másnap mosni akartunk,de az kijelző és minden funkció gomb csak világít. Ha ki,be dugdosom akkor vagy minden világít, vagy csak pár adat jelenik meg a kijelzőn... Szét szedtem, átmozgattam mindent, a vezérlőpanel és a kezelőpanel közt a kábelt ellenőriztem, de semmi.... kerestem égés nyomokat, semmi. esetleg ölet? Köszönöm
(#) zoz11 válasza dompii hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Hello
Én először a panelon levő táppal kezdeném a vizsgálatot, esetleg képet tehetnél fel róla.
Üdv: Zoltán
(#) benczefamily hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
HELLO.
Lenne egy Fagor 1FE-417 tipusu mosogepem, es akadnak vele problemaim ha valaki tudna benne segiteni orulnek neki.
-Neha napjan nem akar centrifugalni, csak a szivattyu megy.
-Az ekszij tarto vagy merevito csavar meg volt lazulva, ez most jo vagy nem jo hir??
-Az ekszijjat tekero kotyog...? Valami barnas trutyi jott ki onnan?
mellekelek kepet is hozza mit talaltam problemanak..
ha tudna valaki segiteni megkoszonnem..

udv : Jozsi
(#) otto54 válasza benczefamily hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Hello!

Szerintem a csapágy cseréje megoldja az egyéb problémákat is.

Üdv. Ottó
(#) zoz11 válasza benczefamily hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Hello
Arra a gépre ráfér egy csapágyazás.
A nehéz felpörgetés az még lehet a rossz motor üzemi konditól is, aminek 16µF-osnak kell lennie.
A motor csavarja nem lehet laza, az a barna trutyi meg rozsdás zsíros víz, a szimmering megadta magát, és az a víz meg a csapágyat is megette.
Üdv: Zoltán
(#) benczefamily válasza otto54 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
koszi... es hogyan csereljem ki? hol kapok hozza csapagyat?
(#) otto54 válasza benczefamily hozzászólására (») Nov 21, 2010 / 1
 
Mivel én az elektronikákat javítom,így csak tippelek,hogy
Bővebben: itt esetleg kapsz!
Van még jó néhány hasonló szaküzlet,ahol sikerrel járhatsz.
A csapágy csere konkrét lefolyásáról esetleg majd olyan ad tanácsot akinek ebben konkrét tapasztalata (gyakorlata) van.

Üdv. Ottó
(#) una038 hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy Candy C2 125 típusú szerkezettel kapcsolatban. 5 éve működik az eszköz kifogástalanul, de az elmúlt 3 hétben szépen leépült. Kezdődött azzal, hogy program vége felé - még centrifugálás előtt - egyszer csak elcsendesedett, és kábé percenként, 2 másodpercre vizet szívott. Ezt addig csinálta volna, amíg teljesen meg nem telik, és nem fér már több víz bele. Aztán ez a jelenség abbamaradt, mert már eddig sem jut el: program lefut, szivattyúzza ki a vizet, felpörgeti a motort - mintha neki akarna állni centrifugázni - majd a folyamat abbamarad, szépen visszafékez, és megint nekiáll szivattyúzni. Persze már nincs mit szivattyúzzon, ezért megint felpörgeti, visszafékezi, és a folyamat ismétlődik a végtelenségig. A dob fékezése előtt látszik, amint a ledek elhalványulnak, majd villannak egyet, és halványan pislákolnak tovább. És már az öblítőt sem használja fel.

Sokat olvasgattam a fórumot, valaha műszerésznek tanultam, gondolom valami táphiba, vagy ilyesmi lehet, érdemes volna barkácsolni vele - de alig vagyok otthon, időm nincs javítgatni, mosni meg kell. Tudnátok valakit ajánlani, aki kijönne, megnézné, megjavítaná? Budapesten lakom, a III. kerületben. Valamint ha a fenti leírás alapján lehetséges, tippnek örülnék, mi lehet a baja szegénynek.

Minden segítséget előre is köszönök!

üdv: Tamás
(#) attrax válasza una038 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Hát hiába tippelgetünk tanácsolunk ha úgysem állsz neki...
Akkor hívj szerelőt az majd jól megmondja mi van.Hogy miért nem indul a centri az sok minden lehet...
(#) dompii válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Helló
Ma rámértem a stabkockára, előtte 24 v utánna 5v,tehát működikik.. vagy esetleg mit nézhetek még?
Képeket is csináltam mindkét panelről...
(#) papa62 válasza dompii hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Helló!

Leghamarabb a szelektort,azaz a program választó kapcsolót nézd át.Szedd szét,takarítsd meg alkohollal az érintkezőin esetleg finoman hajlíthatsz ha úgy látod nem biztos a kontaktus.Általában ez szokta okozni az Általad leírt hibát.
(#) kemény hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy whirlpool awt 5107-s automatám. A hibája: Beszívja a vizet,miközben a dob forog azután megáll a mosógép és kiengedi a vizet és megáll. A programkapcsoló meg sem mozdul. Kérlek segítsetek mi lehet a probléma. Köszönettel: kemény
(#) zolika60 válasza kemény hozzászólására (») Nov 23, 2010 / 1
 
Fűtés megy benne?
(#) Bush hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Kis segítségre szorulnék egy Candy Aquamatic 800 t- géppel kapcsolatba....
Probléma a következő:

Vezérlőegységben elhalálozott egy smd ellenállás melynek értékét nem tudom kibogozni

A "programvezérlőben" is elhalálozott egy két dolog amiket sorellenállásnak nézek de szintúgy nem beazonosítható az értéke

Szeretném megkérni a tapasztaltabb kollégákat,hogy segítsenek ha tudnak

Előre is köszönöm!

Üdv
Bush
(#) una038 válasza attrax hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Azért csak nyugodtan lehetett volna tippelgetni, hiszen a szerelő Úr pontosan azt tette, amire számítottam: szétszedte a gépet, megpucolgatta a motort, kimért mindent, ami nem vezérlés, majd próbálgatta, ráncolta a homlokát, és mintegy 2 óra elteltével megállapította, hogy ez bizony vezérlés. Felhívta a műszerész kollégáját is, de az meghallotta, hogy a delikvens egy Candy, és már hallani sem akart róla.

Tehát itt állok egy kiszerelt vezérlőelektronikával. A tünet változatlan: végtelen ciklus, ha a motor és a szivattyú egyszerre akar működni. Vagyis szivattyú bekapcsol, motor megmozdul, leáll, szivattyú is leáll, ledek elalszanak. Majd visszakapcsolnak, szivattyú beindul, motor megmozdul, leáll, szivattyú is leáll, ledek elalszanak stb...
Sajnos a panelon nem látszik semmi rendellenes, se égés, se semmi. Elkók újszerűek mind.
Érdemes elmenjek triakokat vadászni? Van rajta 5 db Z0607, 1 BTB12, és 1 T4 0560.
Vagy hagyjam a viharba az egészet, és vegyek egy Energomatot?

Tényleg minden ötletet megköszönnék...
(#) Tanyasipeti válasza una038 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Ha netán mégis meggondolnád magad és előhúznád a fiók aljából a pákát és a kéziműszert...
akkor valóban a táppal kell kezdeni. Nem ismerem a gépet, de a jelenség alapján lehet hogy egy nagyon egyszerű táp van benne, aminek egy 1-1,5 µF körüli, X2 minősítésű, legalább 250V AC-re méretezett kondi az alapja. Itt találsz róla infót.
Ha ez a helyzet, könnyen megismerni ezt a böszme nagy kondit.
Vedd ki, mérd meg, ha indokolt, cseréld ki. Találkoztam már olyan példánnyal, aminek kevesebb mint harmadára csökkent a kapacitása. A jelenség hasonló volt, mint a te esetedben. Egy próbát megér, ha már úgyis megfeküdt a gép és a hivatásos szerelő bedobta a törölközőt.
(#) una038 válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Meggondoltam, előhúzom a rég elfeledett pákámat, műszeremet...

Úgy van, ahogy mondtad, valóban elég kis egyszerű tápja van (kép mellékelve). Akkor első a kondi.

Azt néztem még, hogy a hűtőbordára a termetes triak csak ímmel-ámmal van odafogva. A borda felett van egy műanyag takaró, és a triak felett látszik rajta egy kis olvadásnyom, tehát vélhetően jó meleg lehet ott. Nem nyírhatja ez ki a triakot előbb-utóbb?

És csakhogy ne fussak lukra: ma már mérni nem tudok, de délután terveztem beszerezni az alkatrészeket. Inkább mindent megvennék egyszerre - ha rossz, ha nem - minthogy kétszer kelljen menni. Nem olyan nagy tételek, ahogy néztem. Mit érdemes megvennem, cserélnem? Sajnos nagyon láma vagyok már, így elnézést, ha kissé butácska kérdések ezek...
(#) una038 válasza Bush hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Amennyiben a te paneled olyan, mint amivel most én is küzdök (lásd kép), akkor a kérdéses ellenállás 1K értékű. (102)

Remélem segítettem.
Következő: »»   63 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem