Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   4 / 31
(#) Emberke hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Ha tennék egy elko kondit a ledsor vezetékére párhuzamosan?Az esetleg jó lenne szerintetek?Ha igen akkor milyen kellene?
(#) kadarist válasza Emberke hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Inkább egy 100ohmos ellenálláson keresztül kösd az erősítődre.
(#) Emberke válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Sorosan kössem?És a pozitívra?

Köszi a gyors választ.
(#) kadarist válasza Emberke hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Így gondoltam.
(#) Emberke válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Ok.Köszönöm,megpróbálom.De az ellenállás nem fog a villogás erősségének a rovására menni?
(#) kadarist válasza Emberke hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
De, igen. Próbáld ki, és számolj be a hatásról.
(#) Emberke válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Ha van itthon 100 ohm-os ellenállásom akkor letesztelem.

Köszi!
(#) kadarist válasza Emberke hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Nem fontos a 100 ohm. Kisebbet vagy nagyobbat is használhatsz.
(#) Emberke válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Na meg van a hiba.Nem kellett semmi sehova.Csak annyi volt a gond hogy 2 forrasztás között túl kicsi volt a távolság (vagy inkább össze is ért).Azt megcsináltam és nincs torzítás.Amúgy nagy keresgélés után csak 1 ohm-os a legkisebb a következő ellenállásom meg 470 ohm.Az 1 ohm-mal is torz volt.Aztán néztem át tüzetesen a forrasztásokat.Amúgy az 1 ohm-mal egy picit csökkent a fényerő.

Minden esetre köszi a segítséget.
(#) Palcso44 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Hello mindenki
pls segítsetek...rákötöttem egy 3V-os LED-et az egyik hangfalamra, viszont csak nagy hangerőnél villog...
és ezt szeretném lecsökkenteni 1,5V-ra, hogy bírja kisebb hangerőnél is...lehet, hogy az lenne a legegyszerűbb ha vennék egy 1,5-ös LEDet, de annak semmi fényereje sincs:S
szal pls, ha vki tud egy kis magyarázat+kapcsolási rajz jól jönne
(#) Palcso44 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
hááát ha lenne egy kapcs.rajz, akkor megtudnám csinálni
(#) norbiv8 válasza Palcso44 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
És ha egy induktivitás kerülne sorba a leddel, az nem lenne elég?

Vagy egyszerű 2 tranzisztoros feszültségnövelőt kötni a led elé?
(#) Palcso44 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Yesss...
Nagyon szépen kösz
(#) BUFIKA007 hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
ziasztok! az az igazság hogy én még új vagyok és teljesen hülye az elektronikához. Ezért egyszerű kérdésem lenne és szeretnék nagyon egyszerű választ kapni rá.
Tehát 4db ledet szeretnék a hangfalamba építeni. Semmi mást nem szeretnék csak azt hogy a mélyhangra villogjon. Gondololom 4db led kell illetve 4db ellenállás. Hogyan kell kötni hogy működjön is de tönkre ne menjen Próbáltam itthon hogy közvetlen kötöttem ledet ellenállásal az erőítős bírta egy darabig aztán halk pukkanással abba maradt a dolog. Várom segítségeteket de minnél egyszerűbben ha lehet.
(#) Palcso44 válasza BUFIKA007 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Igen én is ezzel szenvedtem...
A pukkanás után, minden rendben volt/van?
Mert akkor egyszerű a megoldás, csak némi ügyesség és pontosság kell
(#) BUFIKA007 válasza Palcso44 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Persze. Puki után kuka és kész. Én nem vagyok elektronikai szakzseni. Nekem tök hülye dolgok ezek az ick meg wck már bocsánat. Meg ennyi ohm meg annyi ohm. Nekem ha valaki leírja, mit vegyek és hogy hogy kössem össze hogy ez valóban is működjön megcsinálom.
De Palcso ha van valami használható infod várom szivesen.
(#) Palcso44 válasza BUFIKA007 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Szedd szét a mélynyomót, és benne találsz egy kisebb hangszórót. A pozitív és a negatív oldalra is forrassz egy-egy kivezetést, aztán rakd össze és kösd rá a LED-eket, de óvatosan, nehogy a két pozitívot tedd egymás mellé.
(#) Palcso44 válasza BUFIKA007 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Ahha értem, szóval nem szól semmi. Akkor félrekötöttél valamit és kiverted a hangvégfokot.
Először is vidd el a mélynyomót szervizbe max. 4.000 Ft-ért megcsinálják, és utána csináld azt amit az előzőkben leírtam.
És igen tudom milyen, én is nagyon kezdő vagyok, és 6.000Ft-om elment, mire rájöttem mit, hova kell kötni.
De legalább a két kezdő megérti egymást
(#) BUFIKA007 válasza Palcso44 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Bocsi ha félreérhetően beszéltem. Semminek nem lett semmi baja csak a lednek. Nos igazándiból a projekt az az hogy hangfalat építek. 2 utas 300w körül. Tehát ebben van egy mélynyomó illetve egy piezo tölcséres magas. És gondoltam feldobom a hangfalak ezért kérdeztem.
Illetve még annyi hogy mekkora teljesítményű ledeket vegyek?
(#) Palcso44 válasza BUFIKA007 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Jah akkor bocsi, hogy félreértelmeztem.
A mondatodban van a lényeg. A hangfalakat WATT-ban és nem VOLT-ban mérik, de mivel neked ez egy 300W-os hangfal lesz, ahhoz, hogy ne verje ki a LED-eket, minimum 20db 3V-os LED kéne.
Szóval már jobban jársz (szerintem) ha veszel egy kész stroboszkópot.
(#) BUFIKA007 válasza Palcso44 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Értem. Hát nem terveztem stroboszkópot hogy őszinte legyek. Én csak a ledekben gondolkoztam. Én úgy gondoltam hogy a hangfal 4 sarkába 4 kék led. És ez villogjon akkor amikor a mélynyomó megszólal a hangfalban. De 20db? Na az egy kicsit sok számomra.
(#) BUFIKA007 válasza Palcso44 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Illetve. Megoldás lehet erre a kérdésre egy led szalag? amin van 20 vagy több led?
(#) Palcso44 válasza BUFIKA007 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Hát igen, ezeket a LED-eket, otthoni, kis hangfalakra szokták használni, hogy rendesen működjön is...Mondjuk van egy jobb megoldás, na de akkor árba kb ugyanott vagy; vegyél ellenállásokat és kész.
(#) Palcso44 válasza BUFIKA007 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Igen...Végülis így is felfoghatjuk
(#) BUFIKA007 válasza Palcso44 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
A kérdésem komoly felfogás ellenére is. illetve azt a hibát ki lehet küszöbölni hogy magas hangerőnél is villogjon és ne csak világítson?
(#) Palcso44 válasza BUFIKA007 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Ehhez már egy bonyolultabb áramkör szükséges, amiben sry, de nem tudok segíteni :S
(#) BUFIKA007 válasza Palcso44 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Értem. No se baj. Azért köszönöm az eddigi segítségedet. Kicsi okosabb lettem.
(#) morzsa15 válasza pataki18 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Nem naon értek hozzá de nem sok nekik azért a 12 volt??
mert én 1 ledes re akarom megcsinálni..
(#) janikukac hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Elkészítettem, és nem működik ! Mindent ez szerint : Bővebben: Link
Az enyém ilyen lett : Link

Lehet a jack-nél ronthattam el mert így készítettem el: link

Elem helyett , 11 voltos tápra kötöttem, melynek a piros felét néztem + pólusnak, és - nak a sárgát.

Köszi a segítséget!
(#) kornel válasza janikukac hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
A jack-et jól kötötted be, a 11 voltal is kellene mennie.Tranyó jó? Jól vannak sorbakötve a ledek?Esetleg nem rossz valamelyik led? Na és a táp polaritása is fontos hogy helyes legyen.
Következő: »»   4 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem