Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   652 / 2499
(#) Nagy Tamás válasza szamóca hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
A modifikációról mi a véleményed?
(#) szamóca válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Komoly módosítások.
(#) Nagy Tamás válasza szamóca hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
ok!
(#) djgombi hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Csak érdekességképp ma kipróbáltam a Frontdesigner nevezetű programot. 240mm-en kb 1 mm-t téved ami szerintem nem vészes. Csatoltam képet. Ez ma készült a progival.

Más:
Házimozi nem ad jelet a végfok bemenetére. Nincs benne a végfok panel. Mitől lehet ez? Esetleg az agya némít mert nincs benne a végfok?
Másik végfok modult szeretnék beleépíteni ezért lenne fontos, hogy jelet adjon.
Üdv!

DSC02558.JPG
    
(#) hangszoros válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Hát elégé marhaságnak látszik, hogy ez a minimális változástól stabilá váljon egy erősitő, ha elöte nem volt az.
(#) Alkotó válasza djgombi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Idézet:
„240mm-en kb 1 mm-t téved”

Arra gyanakszom, hogy maga a program egyáltalán nem téved a méretekben, hanem a nyomtató kavarja meg egy kicsit az eredményt. (Éppen e miatt, pl a SprintLayout-ot X és Y irányba is lehet nagyon finoman kalibrálni. Azért éppen ezt a programot említem, mert a gyártó azonos)
(#) Tomi20 válasza djgombi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Szia

Bár ez nem látszik a képen, de ha lézer nyomtatóval nyomtattad a fóliát, a hőtől megnyúlik, nagyjából reális is az 1mm.
(#) Doncso válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Hátha segít : Bővebben: Link
(#) oibacsi válasza tiggersoft hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Üdv ismét!
Sajnos nem lett igazad, valami nagy gáz van. Förtelmes módon macis 1,3A nyugalmi mellett. Egyszerűen nem értem.
(#) hapro válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
A schottky-t cseréld le valami lassabb fajtára, pl BY500, P600K, stb... A problémád valószínű megszűnik ettől.
(#) oibacsi válasza hapro hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
1N5408 van itthon, az jó lesz szerinted?
(#) hapro válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Próbáld ki! Én is előszeretettel használom ezt a típust, szerintem jó lesz bele, bár az 1,3A nyugalmival fog melegedni rendesen, főleg, ha 2X1,3 az az 1,3. Nekem 2X0,7A-nál már elég jó meleg, de vígan mosolyogva megy már közel 1 éve.
(#) oibacsi válasza hapro hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Nem jött be. Külön van a két oldal tápellátása, így csak 1,3. Cseréljek esetleg tekercseket nagyobbra?
(#) hapro válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Milyen erősítő lesz ez? És minek bele az indukitivitás meg a cifrázás? Miért nem próbálod ki elsőnek graetz+puffer kondi keverékével, a legegyszerűbbel? Aztán betehetsz még akár egy ellenállást is két puffer közé, ha nem vagy elégedett a szűréssel. Majd ha még játszani szeretnél akkor jöhet a cifrázás.
Biztos nincs földhurkod? Milyen a kábelezés módja?
Labortápról próbáltad indítani a végfokot, arról is búg?
Próbáltad csak külön az egyik oldalt is bekötni és azt meghallgatni? Kép és kapcsolás általában sokat segít a hibakeresésben a segítő szándékúaknak.
(#) oibacsi válasza hapro hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Bővebben: Link
Régebben is kísérleteztem vele akkor is eléggé igényelte a jó tápot, csak a végén mással kezdtem el foglalkozni, így félbemaradt, most csak asztalon raktam össze.
Csillagpont a fet lábától kb 2cm-re. A 15R ellenállások helyett izzót használok. 24V szekunderből terhelve 28VDC lesz, az izzón 14V esik. Az tény, hogy nálunk zajos egy kicsit a hálózat. Labortápról nem próbáltam, de van itthon 7818 ic esetleg kipróbálni.
Nem minden zenére jó, ez tény.
(#) hapro válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Ha jól emlékszem valaki, talán köbzoli írta erről a kapcsolásról, hogy ez egy gerjedőgép, vagy valami hasonló jelzővel látta el.
De a következő oldalon van egy ajánlott kapcsolás a tápra építs egy pont olyat. És ha az nem jó akkor lehet gondolkozni tovább.
A helyedben ha valami hasonló tápod van mint az ajánlott, akkor a másik oldalt szőröstül-bőröstül lekötném, és csak egy oldallal próbálkoznék, ha az már stimmel akkor okosba rákötni a másik oldalt is.
Én nem IC-znék még akkor se ha ez A-osztályú.
És milyen FET-et raktál bele?
(#) oibacsi válasza hapro hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Ugyanilyen a fet.
Régebben gerjedt egy lehelletnyit (tavasszal), most hogy normális nyákja van és a kondik közel hozzá, így csak brumm van benne, sokkal rövidebb így táp útja is. Ha rövidre zárom a bemenetet akkor totál csend van.
Valószínűleg akkor beszerzek 4db 10mH-s tekercset.
(#) hapro válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Idézet:
„Ha rövidre zárom a bemenetet akkor totál csend van.”

Ezt komolyan mondod?
A bemenetre tegyél potit és akkor megoldódik a gondod.
Az alapba ahány kilós a poti annyival húzza a bemenetet a földre, és ahogy tekered fölfelé a hangerőt úgy egyre kevésbé fogja húzni a földre, és egyre inkább adja-engedi a jelet a végfoknak.
Az induktivitásnak ennyire nem szabad számítania ebben a primitív tápban szerintem.
(#) oibacsi válasza hapro hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Komolyan mondom.
Potiban nem igazán mehetek 100k alá, ugyanis a dac ic nem bírná, mert a buffer ki van belőle műtve (mármint a cd lejátszóból).
(#) Bassmester válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Ha csak nyitott bemenetnél brummog, akkor ne a tápban keresd tovább a hibát! Hová akarsz tekercset rakni?
Benne van a 47k-s poti a bemeneten? Ha kell 20k-ig még lemehetsz vele, bár ezzel is jó kéne hogy legyen. A Gate-et nem próbáltad még levezetni GND-re, mondjuk 1M - 2,2M-val?
... 100k-s potival is jól kéne működnie, ha nem bírná meghajtani a DAC.
(#) oibacsi válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
A gate le van vezetve. A poti nincs benne, közvetlenül cd lejátszóval kötöttem össze.
(#) Bassmester válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Tehát árnyékolt kábellel kötöd a cd-re. Ugye? Az erősítő csillagpontja hová van kötve? Dobozolt az erősítő? Védőföldelt a sasszi?
Ha nem védőföldelt, akkor az erősítő csillagpontját kösd a cd GND-jére és az árnyékolt kábel árnyékolása csak az egyik oldalon (CD vagy az erősítő) legyen bekötve. Ha így is brummos, akkor passz...
(#) szamóca válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Akkor mégis mi állítja be szerinted a bemeneti impedanciát őprimitévségénél? Rakj egy 22-47k ellenállatot a bement és a test közzé.
(#) oibacsi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Köszönöm, holnap kipróbálom. Jogos.
(#) oibacsi hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Erőt vettem magamon és kipróbáltam lefekvés előtt. Lementem 10k-ig, maradt ugyanaz.
(#) agressiv válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Idézet:
„átszámolva olyan 30000 forintért vettem így rosszan.”


Én ezen egy kicsit sokkot kaptm.
Megmondom őszintén erről a végfokról jót még nem hallottam. Egy hangosító ismerősöm használt ilyet párszor és nagyon elmarasztaló véleménye volt róla.
Többek között olyasmivel jellemezte, hogy nagy hangerőn, ha bemelegszik "elfolyik" a hangja és alapban sincs semmilyen élet a hangjában, ami nem meglepő, ha megfigyeljük a végtranzisztorok számát. Kb fele ekkora teljesítményű erősítőkben szokott kétszer ennyi végtranzisztor dolgozni ahhoz, hogy nagy hangerőn is "stabil" legyen a hangja.
Szerintem jobban jártál volna, ha ennyi pénzért építesz magad egy erősítőt.
Szerintem addig amíg nem cseréltél kondikat addig ne aggódj a gerjedés miatt.
Azt megjegyezném, hogy számíthat a kimeneti ellenállás induktivitása, mivel előfodulhat, hogy éppen amiatt az ellenállás miatt gerjed be, jártam már így egy párszor.
(#) agressiv válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Idézet:
„Ha rövidre zárom a bemenetet akkor totál csend van.”

A bemeneti RCA csatlakozó nulláját arról a pontról vezesd a csatihoz, ahová lehúzva a bemenetet megszűnik a brumm és készen is vagy.
Idézet:
„Potiban nem igazán mehetek 100k alá, ugyanis a dac ic nem bírná, mert a buffer ki van belőle műtve (mármint a cd lejátszóból).”

És miért van belőle kiműtve? Épp most cseréltem műveleti erősítőt egy Technics SL-PG100-asban (MAX412esa) és életre kelt rendesen. Nemtudom milyen CD lejátszóról van szó, de Buffer nélkül csak rosszabb lehet a hangja.
(#) oibacsi válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, nagy nehezen összejött! Tanulság: legközelebb csak alvás után!
Egy alap sony lejátszó, de jobb a hangja buffer nélkül, pedig van itthon ad823, opa2604, opa2134 és opa627 is...
(#) agressiv válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Idézet:
„de jobb a hangja buffer nélkül”


Akkor valami el van szúrvaa kimenetnél. Én kipucoltam minden sallangot a műveleti erősítő után mint például a némító tranzisztort, stb. Egy jó műveleti erősítővel pedig sokkal jobbnak kellene lennie, mert ilyen megoldásnál eléggé bizonytalan lehet a DAC.
Valószínüleg csak a műveleti erősítő utáni egyéb megoldások rontják a hangját.
Nekem nagyon bevált ez a max ic-s megoldás mondjuk szenvedtem vele rendesen mert ez az ic csak +-5v-os tápról megy, szóval az erősítést meg a LowPass filtert is át kellett alakítanom ami lehet, hogy nálad is megoldás lenne.
Szerintem ne add fel a próbálkozást mert megéri. Frekimenetben a Right Mark Audio analízer sokat segíthet.
Csak ki kell írni egy mérőjelet CD-re és utána a programmal felvenni és máris meglátod a problémát.

Amúgy érdekelne, hogy végülis hogy sikerült megoldani a brumm kérdést, mert én megszállottan harcolok a brumm ellen
(#) oibacsi válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Kipróbáltam, ki volt utána is pucolva minden.
Nekem jobban tetszik így.
Megmérem előbb hogy az 1V kihajtja-e ezt, ha nem, akkor megy bele az opa627. Elég kényes vagyok, a mostani cuccommal max hangerőn (2*15w szinuszjellel mérve) is hallom ahogy az énekes köpi a nyálat a mikrofonba
Mod:
A brumm megoldásnál csak rosszul kötöttem.
Következő: »»   652 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem