Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   655 / 2499
(#) CIROKL válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Minden esetben ezt szoktam tenni már 35 éve .
(#) petemazi válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
A mostani végfokomnál én ezres vizespapírral, egy darab üvegen csiszoltam meg a feteket. Nem is kentem alá pasztát. Amúgy máskor ezt a gumis hővezető lapot szoktam használni, de ebbe csillám jutott.
(#) hugi00 válasza petemazi hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
A gumis vagy a csillam jobb ???
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Hello!
NE5532A-hoz van esetleg valakinek egy nyákterve? Tudom, hogy egyszerű kis kapcsolás meg minden, de ha magamnak csinálom meg a tervet, akkor csak átkötéssel sikerül Itt a kapcsolási rajz ami alapján az előerősitőt készitem:

preamp.gif
    
(#) hapro válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Hogy dolgozzál te is egy kicsit.
(#) proli007 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Hello!
Csak felhívnám szíves figyelmeteket, hogy az elvi rajz hibás. Az R2 ellenállás baloldala, nem a potira megy, hanem az IC 2-es lábára..
üdv! proli007
(#) hapro válasza proli007 hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Magyarázd el kérlek hogy így miért nem jó?
Az R2 ellenállás a visszacsatolás ha jól tudom. Annak miért a nem invertáló bemenetre kell mennie?
Ha lehet úgy, hogy egy asztalos is megértse.
Így mi lenne a jelenség?
(#) proli007 válasza hapro hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Hello!
A visszacsatolásnak, az invertáló bemenetre kell menni.
Mert így nem negatív, hanem pozitív visszacsatolást okoz. És ez nem oszcillátor, vagy torzító, hanem erősítő. Gondolom én..
üdv! proli007
(#) bankimajki válasza hapro hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Kiegészítve proli007 mondókáját. Az a cél egy erősítőnél hogy a bemeneti jelhez minél hűebb kimeneti jelet kapjunk. És ezt úgy érjük el, hogy figyeljük a kimenetei jelet és úgy szabályozunk hogy jó legyen. Na mármost, ha pozitív a visszacsatolás, és a kimenet elér egy pozitív szintet akkor az visszacsatolva további pozitív erősítést fog produkálni. (Itt nem az a cél.) (Olyan, mint a hőmegfutás) Hanem az, hogy a kimenet ha megnő, akkor kicsit visszaszabályoz. (Ha ez a visszaszab. túl nagy lenne, akkor pedig a kimeneti szint csökk. ami a visszaszab. csökkenését is jelenti.) Így próbál tartani egy adott erősítést az erősítő. (Remélem így érthetőbb.)
(#) hapro válasza proli007 hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Akkor itt egy javított rajz.
(#) hapro válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Ahaaa... na ez már világos és logikus volt még így este is! köszi.
(#) ibpeti hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Hello! Egy LM3886 tud 48V + - GND -ről menni? Köszi
(#) hangszoros válasza hapro hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Egy kicsit ez is sánta, mert a póti nagyon zajos tud lenni ha DC van rajta. !
Magyarán sercegni fog.
(#) hapro válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
A becsatolókondi ennek kivédésére nem hivatott? Azon elvileg DC nem tud átjutni vagy igen?
(#) kokanyk hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudnátok nekem segiteni? ****

Igen, ha rendes helyesírással írnád meg a kérdésedet, és el is tudnánk olvasni! Akkor biztosan tudnánk segíteni, de így a segítségünk kimerül a hozzászólásod törlésében!
Frankye
(#) hangszoros válasza hapro hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
De a csúszka direktbe van az IC-vel. Annak is van bemenőárama, feszültsége, ha mégolykicsi is.
Ettől szokott sercegni.
(#) jem123 hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
sziasztok!Ez az erősítő működe 38voltról?
(#) kadarist válasza jem123 hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Szia!
Még 37V-ról is működne.
(#) jem123 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Köszi!
(#) hangszoros válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Hi
Ezt jól megirtad
(#) hapro válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Magyarul a potit a kondi elé kéne tenni?
De ez szerintem csak egy "gain" poti, amit meg egyszer beállít az átlag felhasználó és többé soha nem nyúl hozzá. Így ha egyszer recseg akkor az nem a világ.
(#) kalmanatika hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
A segítségetekre lenne szükségem!
Van egy erősítőm amiben a végtranyók igen csak ki vannak hegyezve(bd249c-250c) mert +/- 112v-ról fut.

Van valakinek valami ötlete hogy hogyan tudnám a tápot csökkenteni vagy szabályozni?

arra gondoltam hogy MJ15022-MJ15023 (ez van itthon)és két db 100v-os zenerrel valami hasonló módon megoldható, mint a mellékelt fájl?
....elörre is köszi!!!

stab táp.jpg
    
(#) soos csaba hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok, ma le jöttek a CASTONE-erősítőmhöz kondenzátorok, már a kis-seb kondikat be ültetem a 2 végfokba, a két 47000µF/100V-ra holnap fogom be építeni, egy kicsit magasabb a két új kondi és nem fér bele állítva a dobozba csak fektetve. Holnap be üzemelem a két végfokot, és meg lásuk hogy fog e még gerjedni a kicsike. Az NE5534-es 1-es és a 8-as lábhoz meg be ültetem egy 25 pikós kis kerámia kondít mind két végfoknál, ahogy javasoltátok.

DSC02316.JPG
    
(#) hugi00 válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
[OFF]
Hogye vot a kondi es honnan ?

Privibe ! - hogy ne a forumon legyen reklam.
(#) hangszoros válasza kalmanatika hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Szerintem jobban jársz, ha lecseréled a reszkir üzemben futó BD-éket, az MJ-re
8 ohm alá igyse mennék
(#) GyurikaBx válasza kalmanatika hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Javítsatok ki ha butaságot kérdeznék, de a +/-112volt az nálam a két kapocs +/- között 224volt, mit keres ott a 249C és a haverja? Vagy az ott +/- 56volt.
(#) Ge Lee válasza GyurikaBx hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Szerintem az utóbbi, csak elírta.
(#) GyurikaBx válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Akkor rendben! De az sem egy életbiztosítás.
(#) kalmanatika hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
sorry!
elírtam
56V+/-

...és mit csinálok a meghajtó tranyokkal? Gondoltam én is az MJ-re csak az egyik gond az anyagi része volt ugyanis 14 db kellene vennem!
(#) meszi válasza tiggersoft hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Mit értessz a felújításon? Milyen állapotú a készülék?
Következő: »»   655 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem