Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   664 / 1682
(#) Laciveszp hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Próbálkozok vele...De ezzel a telefonnal esélytelen. Folyamatban van, ha sikerül, felteszek egy képet
(#) vicsys válasza Laciveszp hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Céép lett! Adj neki több fényt és le tudod majd fotózni.
(#) totya694 válasza Laciveszp hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hali!
Egy ötletet szeretnék leírni.
Én egy hasonló kis NYÁK-ot építettem a 80-as évekbe (rádió technika újságból)amelyben egy fenyőt ábrázolt a NYÁK és ha jól emlékszem 7db LED-et villogtatott egy CMOS IC (minden LED-et más ütemben)
A LED-ek az ágak végein voltak és 1db a "fa" csúcsán.
Az elektronikát ráforrasztottam egy lapos elemre(hogy merőlegesen álljon) és az akkor kocsink hátsó ablakában villogott folyamatosan úgy január közepéig december elejétől.Akkoriban még meg tudták csodálni...
(#) dbase válasza totya694 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ez kicsit komolyabb, ebbe program van, és elektronikus dobókocka szerintem. Nem futófényes cucc. Régen minden jobb volt, most a kis kinai egy feket pötybe beleír programot, és helyettesít kb 10x10cm es nyákot rakat alkatrésszt rajta 1x1cm-en.
(#) totya694 válasza dbase hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hát igen ez így igaz.
De szokták mondani a bölcsek,hogy "ami nem kínai az már hamisítvány"
Az biztos,hogy a képeken lévő erősítőket én építettem de azért ezekben is van már kínai cucc...
(#) Laciveszp válasza vicsys hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Köszi az ötletet. Így sem tökéletes, de jobb, mint az előzőek. A forrasztáson még van mit dolgozni, de lesz még lehetőség gyakorolni. Majd vékonyabb heggyel és cinnel is megpróbálom és akkor nem lesznek ilyen mount everestek a vezetősávokon Még két smd átkötés hiányzik, az majd pótolva lesz...

DSC03733.JPG
    
(#) totya694 válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Orosz cuccok?Azok voltak az igaziak.
Még most is van 1-2 működő CCCP gépem(Rakéta porszívó,asztali köszörű 600W-os)
(#) MaTe193 válasza totya694 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Én orosz szkópot használok...
(#) Pulyka válasza Laciveszp hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Szia.

Szerintem nincs semmi gond a forrasztással.
Nekem legalábbis tetszik!
Az a ronda, és még néhol kontakthibás forrasztás is, mikor az ónban nincs elég gyanta, esetleg nem használunk forrasztási vegyi"cuccokat", és nyúlni kezd a cin!
Az nem szép látvány, de ezen a kapcsolásodon ilyennek nyomát sem látni!
Amugy az előző képen már kiszúrtam, hogy hol van az áramforrás, illetve annak vezetékeit nem is lehetett látni az előző képen, gondoltam, hogy valami gomb elem hajtja akkor a kapcsolást, vagy 9V elem/akku.
...de ha már itt járunk, kicsit csúnya dolog szegény elemet összeforrasztani, vannak erre a célra gombelemtartók!
(nekem van jó sok, rossz P1-es PC alaplapokból mentettem ki őket)
De egyébként fain kis kapcsolás, és jól is néz ki.

Üdv.Tomi
(#) totya694 válasza MaTe193 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Az egyik csöves erősítőmbe is Orosz csövek végzik a "nagyobb" munkát( igaz a 2.-ik világ háborúba tulajdonították el az oroszok a GU50 elődjét a Wermacht LS50-et)
Kimondottan azért is kezdtem bele mert orosz és ez a cső olcsóbb volt mint sok-sok társa.
(#) Laciveszp válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hali

Köszi szépen. Az elemtartó is meg lett rendelve Ebben az elemben már amúgy sincs sok delej, így nem árt neki, hogy össze lett forrasztva, ha bekerül az elemtartó, kap egy új elemet, ez meg megy a szemétbe...
(#) totya694 válasza Laciveszp hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ha PC alaplapokon lévő elem tartó megfelel akkor tudok gyűjteni néhány db-ot(ha esetleg a későbbiekben kellene)
(#) BarnaPili válasza totya694 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Szia Totya!
Látom összeraktad a GU50-es erősítőt.Milyen hangja van?
Külalakra 5ös.Lassan kedvet kapok én is egyet összehozni.
István
(#) Rumcájsz hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
De sok BÁDOGOS fórumozik itt!

Az elektronikában forrasztóónt -ónt- használunk. A bádogosok használják a cint.
Véleményem szerint semmi plussz vegyi cuccot nem kell használni egy rendes forrasztáshoz. Az ónban van elég folyósító anyag. A lényeg hogy a réz felület tiszta legyen! A tisztítást nem helyettesíti egy csodaszer sem!
(#) Frankye válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Azért valljuk be őszintén: A köznapi, elektronikai nyelvezetben a cin, az ón, és a forrasztó ón ekvivalens szavak... De ez itt, ebben a témában erősen OFF!
(#) totya694 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Szia!
Nem titkolom,hogy még át kell építenem mert elkövettem néhány hibát ami kihatással van a hangminőségre.
Az én fülemnek brummos és még ezen a vonalon van mit csiszolnom a szerkezeten.A "csak" fa doboz nem igazán jött be enm gondoltam kellő képen az árnyékolásra
(#) fantom45 hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok. Mostanában csinálgattam egy-két dolgot ezeket mostmár fölrakom. Erősítők, oszcillátor, digitális kapcsoló, tápegységek, sub-szűrő, torzító Sokan segítettek ezekben a dolgokban, és biztos majd még kell is a segítségük!!
(#) bankimajki hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Egy tegnapi 5 perces remekművem. Színváltós RGB LED-ekkel. A koliban nagy sikere volt. Ilyen egy igazi kandós karácsonyfa. (Videó is van, csak az 80MB, úgyhogy azt inkább hanyagoljuk.) (És ez még a borozás előtt készült. Kíváncsi vagyok milyen fenyőfát rajzoltam volna utána.) Bár ki tudja lehet lett volna ihlet.
(#) saraha válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Szerintem gyenge eresztés...legalább a kartonpapír zöld lehetne De azé jó ám!
(#) Müszi válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Apám, ez ilyenkor este nagyot tarolt
(#) tbence3 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ötletes! :-]
(#) _ampervadasz_ válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ez veszett jó! A stabkocka hol van?
(#) Pulyka válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Üdv.
Az enyém ilyen!
Ez év végén is ez a "remekmű" fog díszelegni az ablakban, avagy már díszeleg is!
Nem változtattam rajta semmit, ugyanilyen most is.
Jövőre tervezem, hogy a rizsszemizzókat kicserélem LED-ekre, és nem is lesz drága, mert ide úgy gondolom elég a transzparens LED is, nem kell víztiszta meg mit tudom én!
Na igen! Még egy ok, hogy megtanuljak PIC-et programozni, mert ki tudja, lehet, hogy még saját elképzelés(program) alapján villognának a led-ek.
Most csak a rizsszemizzós, kínai csepp-ic-s dobozka villogtat...
(#) bankimajki válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Én ezt nem tervezem hosszú életűnek. Csak próba volt. (De király. Úgyhogy én is valami szép díszt fogok belőlük csinálni.) Ampi: A stabkocka már túl intelligens lenne egy ilyen 10 processzorral rendelkező csodába. (A 10 proci pedig komoly és nem csak vicc.)
(#) totya694 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Jó reggelt!
Ügyes és egyben megmosolyogtató mert pl. 1-2 régi munkám majd,hogy nem reinkarnációjának körvonalait látom kirajzolódni a karton doboz egyszerűségében.
(#) totya694 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Hali
Szerintem azért legalább 1db csöves erősítőt össze kell rakni :yes:
(#) BarnaPili válasza totya694 hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Az lehet.Most elég sok mindenben benne vagyok,:hegesztőinverter,PICKit2,labortáp...de csöves erősítő is lesz.Utoljára csöveket TV-ben cserélgette,azt is vagy 10 éve.Hja a régi szép idők.
Ui:A szkóppal még nem jutottam dűlőre...legeltet.
István
(#) Moderátor hozzászólása Dec 9, 2010
 
Az OFF vége itt van!
(#) belganarancs hozzászólása Dec 10, 2010 / 1
 
Egy kis ON.Ezt Bővebben: Link építettem.Hibrid füles erősítő.Köszönet CHZ Mesternek a nyáktervért,Luki-nak a csőért+foglalatért.Édesanyámnak és a családtagjaimnak a ...
Picit még vesződnöm kell a beállítással,mert nincs szkópom,de miután a ledeket megfordítottam,pöccre indult.

Üdv.:Zoli
(#) Leadtek hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Nemrég lettem kész ezzel az egyszerű, nagyszerű mikrofon előerősítővel + TDA2003 végfokkal. A kapcsolás az itt megtalálható mikrofon előerősítő. Én terveztem a nyákot és sajnos becsúszott egy hiba amit csak összerakásnál vettem észre de szerintem nem vészes.
Következő: »»   664 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem