Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   663 / 1683
(#) Action2K válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Nem sajnáltad az ónt, azt látni. Árnyékolás lesz, kell neki? Mármint kis dobozka.
(#) DanyyX válasza Action2K hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Ónnal sajnos meg kellett tolni, mert nem tudtam oválfuratot készíteni az F-csati lábainak, ezért a 2-es lyukban álló kis lemezlábat csak így tudtam normálisan megfogatni.

Igen, burkolatot mindenképpen akarok neki, valószínűleg egy szögletes 25x25-ös műanyag csőbe lesz beépítve és műgyantával kiöntve. Árnyékolás szempontjából nem kritikus, az egész cucc 3 centi hosszú, azon a távolságon nem hiszem hogy bármi is megszórná itt a szobában
(#) Action2K válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Ha netán mégis, akkor alufóliával begöngyölheted az egészet.
(#) gg630504 válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
A réz fajlagos ellenállása 17 nΩm,
az óné 115 nΩm,
az ólomé 208 nΩm.
Inkább ezüstözni 15,9 nΩm kellene, nem forrasztóónozni.
Árnyékolást nem látok szükségesnek, bár egy zsebtelefonos vagy PMR446-os közvetlen közeli kísérletet érdemes elvégezni. Esetleg kétoldalas nyák még jobban árnyékolna.
Nem tudom, a vezetőcsíkot méretezted, hogy 75 Ω impedanciájú legyen?
(#) DanyyX válasza gg630504 hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Az ezüstözéssel teljes mértékben egyetértek, de sajnos nem láttam értelmét egy ilyen kaliberű dolgnál nekiállni házilag ezüstözni. Telefonos kísérlet volt, dect telefonnal is, meg gsm-el is, egyik sem okozott látható zavart, ha látnám értelmét, még RF szignálgennel meg lehetne tolni, nyilván van az a térerősség ami ezt a kis árnyékolatlan cuccot meg tudja szórni

A vezetősávot sajnos nem méreteztem, nem szakterületem az RF, és nem vettem a fáradtságot utánanézni
(#) Leadtek hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok!

A mai nap elkészültem életem első normális hangszórójával. Az osztályomban hangszóró készítési pályázatot írtak ki és már egyébként is szerettem volna hangszórót csinálni így hát megpróbáltam a lehetetlent de végül sikerült. 3 Teljes délután alatt készült el eléggé fáradtságos munkával de szerencsére nem csalódtam a végeredményben. A mély hangokat nagyon szépen adja vissza a magasakat egy kicsit tompábban de egy hangszínszabályzóval az eredmény tökéletes.
(#) Gafly válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Olyanról még nem is hallottam hogy hangszóró készitési pályázat
Gondolom valami szakközép lehet... Hányan indultak (rajtad kivül) működőképes modellel?
Egyébként ötletes és tetszik. Gondolom azt már közben kitaláltad hogy mit lehet majd javitani a következőnél...
(#) Action2K válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Tudod, kicsit sárga, kicsit savanyú... de a mienk. Nem Highend, de szól. Becsülendő a bátor hozzáállás, kreativitás. Csak így tovább, merjen alkotni!
(#) Leadtek válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Igen szakközepes vagyok és kb 5-6 ember fog csinálni rajtam kívül mert ezt a jövő hétre kellett volna de akkor nemleszek suliban így megcsináltam még ezen a héten. Két dolgon változtatnék, nagyobb átmérőjű pillét raknék mert kicsit visszafogja a membránt és 1 centivel kisebb peremet hogy pont illeszkedjen a 20 centis gumiperem.
(#) Action2K válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Mindezek mellet, a kosárt volna jó kicsit masszívabbra készíteni.
(#) Gafly válasza Action2K hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
A mágneskörön is lehetne csiszolni, mert igy csak az eltévedt erővonalak metszik a lengőtekercset...
Gondolom hosszában van felmágnesezve a mágnes és akkor a végére lehetne tenni egy lágyvasat meg egy vas csövet a lengőtekercs fölé. De akár utólag is lehetne pár "L" alakú lemezt odatenni hogy zártabb legyen a mágneskör...
De szerintem igy is megérdemel egy ötöst minimum
(#) enree válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Nagyon ügyes vagy! szép munka!
(#) vagnerjazon hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Most vasárnap készültem el a már egy évvel ezelőtt befejezni tervezett Attila86 féle labortápegységgel.

A 2. képen a LED-próba feliratnál eléggé előjön, hogy az előlap nem lett valami túl szép, hát ilyen lett, de a valóságban azért nem ilyen csúnya, messziről nem is látni ezt a porózusságot a nyomtatáson(ami valószínűleg akkor keletkezett, amikor először véletlenül arrébb ragasztottam fel, mint kellet volna, és vissza kellett szednem). A LED-próba egy, a labortáp résztől teljesen független funkció, meglepő módon LED-ek kipróbálására van.
A hangfalcsatlakozót azért tetem rá, mert nem lehet mindenen banándugó, és ha csak csatlakozó nélküli vezetéke van valaminek, akkor is lehet használni.
A 6. képen látható, a hűtőbordára szerelt ventillátort a szintén Attila86 féle hővédelem vezérel(ennek az érzékelője a hűtőbordán középre szerelt dióda (MBR10100)).
A hővédelem azért nem látszik sehol, mert az a labortáp vízszintes panelja alatt van a műszerdobozhoz(ami Lomex-es M21-es) csavarozva. A hővédelemnek külön trafója van (erről megy a LED-próba is), ez az a piros trafó, ami az 5. képen látszik(ez alatt van a tápegységhez tarozó két kisebb trafó).
A nagy, szürke trafó, a hűtőborda és a hálózati csatlakozó kétkomponensű ragasztóval van a helyére ragasztva. Ez a hálózati csatlakozónál látszik viszonylag jól. A hővédelem LED-jét ki is vezettem az előlapra, ez a 4. képen látható(azért nem egyvonalban van az áramgenerátoréval, mert itt volt olyan hely a táp NYÁK-ján, ahol nem volt vezetősáv, és ki lehetett fúrni.).

Köszönöm azoknak, akik a hővédelem és a tápegység témájában segített(a tápegységre irányuló segítségkérésem mondjuk már jó régen volt)!

Kíváncsian várom, ki mit szól hozzá!
(#) vagnerjazon válasza vagnerjazon hozzászólására (») Dec 7, 2010 / 1
 
A másik két kép:

6.jpg

5.jpg
   
(#) Doszpot válasza vagnerjazon hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Szia! Nekem nagyon tetszik. A hangfalcsatlakozó helyett lehet olyan banándugó-foglalatot kapni, ami csavaros, és alá lehet szorítani a csupasztott vezetéket. Ilyenre gondolok De így is jó, nem kötözködni szeretnék.
Ami problémás lehet, az a hűtőborda. Ahogy látom nincs semmi rács a dobozon, így gyakorlatilag a borda a doboz belsejét fogja felfűteni, aztán túlmelegszik, mert hiába a ventillátor, ha a levegő nem tud hova távozni.
Az előlap meg nem problémás, nem szokás azt közvetlen közelről nézni, hogy előjöjjenek a nyomtatási hibák.
(#) vagnerjazon válasza Doszpot hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Köszönöm.
Hát nem tudom, nekem jobban tetszik így, hogy külön van, meg az a banáncsatlakozó, amit tettem bele.
A hűtőborda hűtésén én is elgondolkoztam, először én is arra gondoltam, hogy kivágom kétoldalt amerre fúj, de oda jutottam, hogy megpróbálok szerezni inkább valami csövet, amivel a légáramlatot odavezetem a doboz tetején lévő kis rácshoz, de ehhez nem biztos, hogy van elég hely, szóval vagy kivágom az oldalát mégis, vagy hagyom így.
De mondjuk csak akkor éreztem túl melegnek, amikor 5-7 percig járattam 2A-t levéve róla, és arra amire kell, elég valószínűtlen, hogy lesz bármikor is ekkora teljesítményfelvétel.
Amúgy tök vicces/érdekes, hogy ha nagyon meleg, akkor érezhetően könnyebb tekerni a potikat.
Majd még meglátom, köszönöm az építő jellegű kritikát!
(#) DanyyX válasza vagnerjazon hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Korrekt munka, gratulálok hozzá!
A nyomtatási hiba miatt ne fájjon a fejed, szerintem abszolut nem látszik, és nem von le semmit a cucc értékéből. Sokkal nagyobb gond a hűtőborda, azt mindenképpen oldd meg, mert lehet ma még úgy gondolod nem fogsz belőle 2-3A-t kivenni, aztán egy hét vagy egy hónap múlva meg már 5A is folyik
(#) vagnerjazon válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Őőő a táp max. 2A-t tud...
De ettől függetlenül még meggondolom. Köszönöm a dicséretet!
(#) DanyyX válasza vagnerjazon hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Akkor valóban nem fog 5A folyni, de gondolom érted mire céloztam
(#) vagnerjazon válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Igen, teljes mértékben, és mint írtam, meg is gondolom mégegyszer.
(#) nikolatesla hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Hali!
Elkészült életem első saját tekerésű trafóm.
Kb 100-150W-os lehet a primer 0,30mm vastag huzallal lett a szekunder 1,5mm vastag. Eddig még csak 12V 6A és 6,3V 10A ad le de még rá fog kerülni egy 250V-os rész is mivel csövesben lesz.
Kb 2napig tekertem a primer mert sokszor elszakadt de végül is megérte. Teljesen halk meg sem zizzen és teljesen biztonságos lett. A mag M85.
(#) lapose válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Hali.

Nem akarlak elkeseríteni, de a 0.3-as huzal vékony ekkora teljesítményre. Nagy lesz a feszültség esésed, ráadásul melegedni is fog a trafó.
(#) nikolatesla válasza lapose hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Nem baj van még egy cséve amin 0,6mm a primer de nincs rajta szekundér.
(#) lapose válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Ez már jobban hangzik.
(#) nikolatesla válasza lapose hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
[OFF]Akkor el kezdem holnap a szekundert meg tekerni. De gondolom nem baj ha 2mm vastag lesz?[OFF]
(#) lapose válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ha ráfér..
(#) BarnaPili válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Idézet:
„Kb 100-150W-os lehet a primer”
Mi alapján tekerted,hogy nem tudod hány wattos lesz?
(#) nikolatesla válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ezt mondták a trafó tekercselőbe meg ilyen huzal volt olcsón.
(#) Laciveszp hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok. Megépítettem ezt a kis kapcsolást. A nyákterv ugyanaz, mint Vicsys kollegánké, de én smd ellenállásokat alkalmaztam, így jobban tetszik, illetve volt alkalmam gyakorolni az smd forrasztást. Beszéljenek a képek, pontosabban egy kép, mivel az alját nem sikerült jó minőségben lefényképezni...

DSC03721.JPG
    
(#) zolika60 válasza Laciveszp hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Szép kis darab. Kár, hogy nem tudtad lefotózni a nyákoldalt, mert ott láthatnánk, hogyan sikerült a gyakorlás.
Következő: »»   663 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem