Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keverőpult építése, javítása
Lapozás: OK   10 / 78
(#) peter007 válasza (») Aug 14, 2006 /
 
KÖszi szépen a válaszokat és a segítséget. Modinak is kössz és elnézést.
(#) Frankye válasza peter007 hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Semmi gond, legközelebb majd jobban sikerül.
(#) ToZo hozzászólása Nov 28, 2006 /
 
Sziasztok!

Segitséget szeretnék töletek kérni keverő építésben.
Amit szeretnék, hogy tudjon: -2db mikrofonbemenet, -sztereo fülhalgatókimenet hangerőszabályzóval, és egy sztereo line out kimenet. +9V-ról müködjön.

Sokféle mikrofon elöerősítő kapcsolást néztem, de nem tudom eldönteni, melyik a jó, amihez kéne.
a 2 db elöerősitő különbözö lehet.
Az egyiket olyannak gondoltam, hogy: Szinkron bemenet kondis, vagy elektrét mikrofon lenne rákötve.
A másikra: szinkron, vagy aszinkron is képes legyen fogadni, kondist és dinamikus mikrofont is.

A problémáim, nem sok szinkron bemeneteles kapcsolást találtam, illetve amit találtam tud e müködni 9V-tal.

Illetve kéne még egy sztereo fülhalgató erősitő kapcsolás is.

Itt a tranzisztoros szinkron bemeneteles-e, illetve kezelei-e a dinamikus mikrofont is?
[link=http://www.ezermester2000.hu/2002/12/monoeloerositok.htm]http://www.ezermester2000.hu/2002/12/monoeloerositok.htm[/link]

Müködik e 9V-ról?
[link=http://users.otenet.gr/~athsam/balance_with_gain.htm]http://users.otenet.gr/~athsam/balance_with_gain.htm[/link]

Válaszoitokat is elöre köszönöm.
(#) huhuu válasza ToZo hozzászólására (») Nov 29, 2006 /
 
Szia ToZo!

Nézz körül ezen az oldalon, sok hasznos hangtechnikai dolog van:link


Én mindenképp tennék a mikrofonok után egy panoráma potit, így lehetne sztereoba is vagy monoba is felvenni.
Akár fantom tápot is lehetne bele tenni....
(#) huhuu válasza huhuu hozzászólására (») Nov 29, 2006 /
 
Ja elfelejtettem válaszolni, szerintem biztos, hogy tud működni vele, csak az a kérdés vajon mennyi ideig....füleseknek is kell erősítés...
Egyszer egy gitárba építettem egy tl 082-est előerősítőnek és raktam bele egy 9 voltos elemet,azzal nagyon sok ideig ment talána egy két évig, persze nem használtam éjel nappal a gitárt....

A szerintem a tranyós is és a másik is megy dinamikus mikrofonnal, akkor is ha az ellenálláson kersztűl rá van kötve a pozitív fesz és akkor is ha nem.
ez szerintem nem szinkron bemenetű, de azt hiszem erre a szinkron szóra van valami más szó, csak nem ugrik be....
(#) ToZo válasza huhuu hozzászólására (») Nov 29, 2006 /
 
Szia!

Az egészet egy 7db-ból állo akkupakk hajtaná meg, 2000mA/h bébi akumlátorokból áll (repülögépmodellezéshez vettem, de nem igazán használtam)

Fantom tápot nem szeretnék bele tenni, mert mobilnak szeretném csinálni.

A panorámát is hagyom, mert ez egyes elöerösitök erősitő részét használnám erre, egyik megy az egyik csatornára, a másik a másikra, ha csak egy bemenet van, akkor kapcsoloval átváltani.

A fülesnek az erősitőjére sem teszek panorámát, csak hangaerőt.

A másik kimenet (sztereo)meg menne felvételre sztereo felvevőre, ahol az egyik csatorna az egyik mikrofon, mig a másik a másik mikrofon. Vagy esetleg erősitőre.
(#) huhuu válasza ToZo hozzászólására (») Nov 29, 2006 /
 
Értem, akkor ez egy kis igen mobil kütyü lesz amit szinte zsebre lehet vágni. Jól lesz szerintem. Az akku pack biztos, hogy sok ideig fogja bírni, mert miliamperekkel elmegy majd az egész.
Kár, hogy 7 darab, mert ha lenne nyolc akkor középre is köthetnél egy drótot és meglenne a 0 volt és a +, -.
De így is meg lehet oldani egyszerűen...
Esetleg mikrofon bemenő csatliát(ha kapcsolós9 használhatod átkapcsolónak. így ha csak egy mikrofon van bekapcsolva automatikusan mindkét csatornára megy a jel, én biztos így csinálnám....
(#) fazksg válasza huhuu hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Sziasztok. régi topic, de talán nem halt még ki teljesen... szóval. Én is keverő építésén gondolkozom. Kérdésem lene hogy mit

tudtok a különböző összegjel-ic-k minőségéről? Én azt hallottam, hogy a 741 eléggé gagyi (igénytelen minőség), az lf 356 és a

TL081 viszont jó minőségű. Igaz ez szerintetek? És a másik kérdés: nekem szimpatikus az LM324, az milyen ??? Ja és nem

tudtok esetleg olyan feszültség vezérelt hangerőszabályzó ic-t, ami olcsó és egyszerű a kapcsolása? Lm1036n-nel már készül a

kapcsolás, de az lesz a master, és nem akarok a csatornákra is olyat tenni, mert nagyon drága.
F.G.
(#) szabi83 válasza fazksg hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
vedd meg a lomexbe, ott a legolcsóbb azt hiszem!
(#) Stan válasza fazksg hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Helo!
A műveleti erősítők között a 741 eléggé őskövület, legalább 30 éves technológia, már nem érdemes foglalkozni vele. Úgytudom a nagyfrekvenciás viselkedése nem elég stabil, ami már a hangfrekvenciás sáv tetején megmutatkozik. Valószínűleg a zaja is nagyobb, mint egy TL071-nek.

Az LM324 minősége kb. olyan, mint 4darab 741 egy tokban...

Én ajánlom a TL071-et, (72, 74) , TL081 (82, 84), vagy az adatlap szerint mégkisebb zajú NE5532 (dualtokozású) IC-ket. Ezek korszerűek (csak 20 évesek , és nem túl drágák. Persze vannak jobbak is, pl. OP27 és társai, de ottoni használatra ezek már szükségtelenek. A TL061 zaja az adatlap szerint magasabb ezért azt hifi célokra inkább ne.

LF356-ról nincs tapasztalatom, de az adatlapja szerint megefelel (20MHz-es sávszélesség, viszonylag alacsony zaj)

Feszevezérelt IC-k közül sajnos csak az LM1036-ot LM1524-et ismerem...
(#) borvendeg hozzászólása Márc 24, 2007 /
 
Hy all!
Először is kezdeném azzal h nem tudtam végigolvasni az egész topicot(kb. a10.oldalig jutottam) szóval az lenne a kérdésem hogy mellékeltem egy rajzot amit meg szeretnék építeni ehhez ha jól látom nem kell előerősítő Quad405be szeretném tenni bemenetválasztó hejett ez működő képes rajz?szerintetek menyire életképes az ötletem
ui.:valaki nézze át az általam tervezett nyákot hátha hibás...
Előre is kösz
(#) xray hozzászólása Ápr 8, 2007 /
 
Hi nincs valakinek ehhez valami rajza vagy leírása.
http://w3.enternet.hu/urbanda/kevero.html
A segítséget előre is köszi
(#) szabi83 válasza xray hozzászólására (») Ápr 8, 2007 /
 
itt van:

Rádiótechnika 2003 év 8. számában.

üdv
(#) xray válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 8, 2007 /
 
kössz
Oké hogy ott van de nekem az nincs meg honnan tom meg nézni vagy letölteni.
Vagy ha lenné olyan szives nem tudnád nekem beszkennelni és elküldeni.
Köszi

üdv
(#) xray válasza xray hozzászólására (») Ápr 8, 2007 /
 
bocs észre vettem hog csatolva van Pulinál meg már azt leszedtem egyszer. Így az előző állításom hamis.
Nem baj ebből is tanultam.
(#) xray hozzászólása Ápr 9, 2007 /
 
Meg csináltam az Urbán féle 4 csatornás sztereó keverőt 2 csatornába mivel nekem így kell.
A nyák rajzot csatolom(.lay)
Írjátok le hogy mi az amit változtatnátok rajta.
(#) Tyutyu hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
Helló Mindenki!

Nekem is igen jó tapasztalataim vannak TL071 - TL084 tipusú művelet erősítőkkel kapcsolatosan. Már építettem is ezekből hifi minőségű keverőt.
Most szeretnék egy olyan keverőt építeni amely igazából egy PC-n futó program és ezt egy külső konzol segítségével tudom iránytani. A konzol tartalmazná a csatorna potikat és minden egyéb kapcsolót, nyomógombot.
A progi a BPM studio professional, a gyártó készít is hozzá "remote control"-t 1200 euróért.
Valami hasonlót gondoltam építeni.

Ha valakinek van valamilyen jó ötlete, kapcsolása, egyéb gondolata...

Üdv.:
Tyutyu

a progi konzolja
(#) MadHead hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
MIDI kontroller néven keresgélj.

Ez pedig hasznos lehet, bár update-re szorul.
Link

Ez pedig egy német oldal. Az emberke PIC16F-18F-re írt egy rutingyűjteményt, plussz vannak kapcsolások.
Link
(#) huhuu válasza Tyutyu hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Szia!

Én is szeretem a BPM stúdiót, nagyon jó!
Álltalában mindíg ezzel halgatok zenét...

Ha bármi jó dolgot találsz légyszi tedd fel ide, mert engem is érdekel, ha én találok valamit akkor majd én is felteszem ide.

Üdv: IMI
(#) mumin hozzászólása Máj 17, 2007 /
 
Sziasztok!

Uj vagyok itt és ráadásúl saját internetelérésem sincs hogy halmozzam az infókat.Ti már kiveséztétek a keverőpúltok építésének titkait.Rengeteg gyakorlati és szellemi munka, összegzett tapasztalata áll mögöttetek.Szeretném a segítségeteket kérni, egy egyszerű keverőpúlt építésében.Követelmények : 4 csatorna gitár, 3 csatorna mikrofon, 1 csatorna egy nagyobb szintü jelnek mint pl számítógép hangkártya.Monóba kellene és az a világcsúcs lenne ha valamilyen varázslattal a kimenetet nem csak 1 végfokra hanem 1 számítógép vonalbemenetére is rá tudnám kötni, rögziteni a próbákat.Melyik kapcsolást javasoljátok ehez?Alkatrészekből van rengeteg tranzisztorom, meg 9 db 10K-s potméterem.Előre is köszi mindenkinek.
(#) huhuu válasza mumin hozzászólására (») Máj 17, 2007 /
 
Szia!

Szerintem nem az lesz a nehéz, hogy a kimenetet a hangkártyára és a végfokra is rávezesd, hanem, hogy a mikrofonok és a gitár jól szóljanak.
Talán lehet, hogy tranzisztorból nehezebb építeni, mint műveleti erősítővel. Nem olyan drága és mindenhol lehet kapni.
sajna nincs ötletem a kapcsolásra, nincs kipróbált bevált kapcsolásom sajnos, pedíg ez fontos lenne mert gondolom nincs kedved sorba építgetni a keverőket, mert egyik sem úgy szól ahogy kellene. Egyszer sokat szenvedtem mikrofon bemenettel, tudom milyen....
Várjunk egy kicsit, hátha valaki jártas megad valami jó kapcsolást...
Sajna időhiányban szenvedek, DE van még egy jó ötletem!!!!
Van egy kis marshall gyakorló erősítő, esetleg annak szétkapom és lemásolom a bemenetét, mert amúgy is kiváncsi vagyok rá....
(#) mumin válasza huhuu hozzászólására (») Máj 17, 2007 /
 
Annyira nem fontos azért hogy szétszedd miatta a marshalt
Én tudok egy tranyós kapcsolást amivel full extrásan megy a mikrofon.Elhozom erre a gépre és felrakom.És 1 tranzisztoros kapcsi.A gitárbemenetektől félek inkább, meg azt nem tudom hogy minden csatornához meg kell e építeni egy előfokot vagy közösitem a bemeneteket és csak egy előfok van.Valamint az is gondot okoz, hogy ez a keverő egy gitárerősítőre lesz kötve, aminek a bemenetére elméletileg simán gitárt kell kötni.Na kb ezek a gondok.Ha nem fogalmaztam világosan, bocs mindenkitől.
(#) huhuu válasza mumin hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Hozd el azt a kapcsolást, aztán meglátjuk milyen..
Ha az ilyen egyszerű, lehet, hogy jó lenne ha építenél egyet és kipróbálnád gitárral is, hogy azzal milyen. mondjuk a gitárnak nagy a bemeneti ellenállása, talán ez az ami gondot jelent majd...
Ha gitárerősítőre akarod az egészet kötni akkor csak annyi, hogy alacsony jelet kell belevezetni, mondjuk lehet, hogy ez sem olyan egyszerű, talán egy kicsit kisérletezni kell vele..
A mi zenekarunk is küzdött keverési gondokkal, aztán vettünk egy keverőt. Egy kis egyszerű behringert. 20 30 ezer körül volt, ha esetleg a zenekarral tudtok gyűjteni ennyi pénzt akkor sokkal könnyebb lesz, ha vesztek ti is egy ilyen keverőt. Ezt lehet vinni koncertekre is.



(#) mumin válasza huhuu hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Hello!

Felrakom amikre gondoltam.Ezekkel oldanám meg.Szerinted?
(#) mumin válasza huhuu hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Egyébként a vásárlás kilőve, ez a zenekar amatőr.. amatőr.. hobby.Szóval egy vas sincs ilyen célokra, csak és kizárólag amit meg tudok építeni.Amire tudunk támaszkodni és már kész van, az egy gitárerősítő, gitárbemenettel.Ebből kell valamit kihozni hogy tudjunk rajta játszani többen.
(#) mumin hozzászólása Máj 18, 2007 /
 
Benne maradt egy link a mikrofonerősítős rajzban, ha esetleg itt nem szabad ilyesmit.. bocs.Nem figyeltem oda.
(#) huhuu válasza mumin hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
amit feltettél kis erősítőt, gitárhoz. Az lenne az az erősítő amibe mindenkinek a jelét bevezetnéd??
(#) 5cmarzo hozzászólása Máj 18, 2007 /
 
Hello!

Én is építettem egy keverőt.
A kíváncsiság érdekében megmutatom.
(#) huhuu válasza 5cmarzo hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Bravó!!!!

Kiváncsi lennék egy két dologra!!
Milyen rajz alapján csináltad?
Az előlapot hogy csináltad meg?a feliratokat hogy tetted rá???

Nagyon jól néz ki!
(#) Peti_85 válasza 5cmarzo hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
NAgyon jóóó!
Minden elismerésem! Ez már valami!

Légyszives tedd már fel az egyik csatorna kapcsolási rajzát!

Ha ez mind sztereó, akkor nagyon zsebbenyúlós projekt lehetett!
Következő: »»   10 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem