Fórum témák
» Több friss téma |
Na, eddig ez a legszimpatikusabb. Tudom sok infó van biztos erről, de csak h értsem miről is van szó: szal ez az UART kommunikációt jelenti soros porton? Ez ugye egy soros porton működő bus rendszerű dolog, ahol minden chipnek van címe, azokat címezgetem, kiválasztgatom, és kapom vissza tőlük az adatokat, igaz?
Programozásuk gondolom nem lehet nagyon bonyolult. Ehhez is kezdő vagyok természetesen. Így is nyerő választás nekem? (amúgy a programozás nem okoz gondot, nagy affinitásom van hozzá, és ezzel foglalkozom). Thx
Szia!
Használj shift regisztereket, mint pl. 4021 + 4094 párosítást. Ebből kapsz egy 8bit-es I/O portot. Ez tetszés szerint bővíthető sok bit-ig. Analóg bemenetnek pedig MCP3304 vagy hasonló SPI buszos áramkört. Így a CLK lehet közös.
Hello!
Azon is el kell gondolkodnod, hogy az analóg bemeneteken szeretnél-e galvanikus elválasztást, vagy sem. Valamint, hogy milyen felbontást, pontosságot, linearitást, szeretnél elérni. Differenciális, vagy sima bemeneteket szeretnél kialakítani. Mert a fizikai megvalósítást ez is érintheti.. "A digitális majális az szép, csak éppen a világ analóg." üdv! proli007
SZia!
Pont ilyesmikellene nekem is! szabad tudni, hogy mire jutottál?
Hi!
Hát... Most éjjel 2-körül nyitottam a témát, így még nem sokra Viszont hiába nem értek a PIC-hez, egyre szimpatikusabb a dolog, mert minden készen van benne, ami nekem kell. A Pic18F4553 -at választom sztem, de totál a 0-ról indulok, így elég hosszadalmas lesz sztem. Tudom h van itt topic róla, ott kell elindulni. Viszont már 2db UM245R-t berendeltem, lehet h azok most fölöslegesek lesznek, de mind1, vmire jók lesznek azok.
A galvanikus leválasztást sztem elvetem, mert alacsony feszültségű szenzorokról van szó.
Mivel valószínűleg Pic18F4553-al csinálom, így annak a 12 bites felbontása több mint elegendő. A linearitás meg nem fontos, mert azt szoftverből majd megoldom a pc-n, ha nem lenne lineáris. Köszi a választ.
Sziasztok!
Nekem pont egy ilyesmire lenne szükségem! Indítottam egy topicot, az kicsit általánosabb, mint ez, de elég hasonló a kettő. >Itt a topic< Én egyelőre 1 nap 0-ról indulás után, és 0 pic tudással a Pic18F4553-ra szavaznék, de a fenti bus rendszerű és bővíthető kapcsolás kicsit univerzálisabbnak tűnik. USB-re pedig ezt is simán rá lehet ültetni az FT soros chipjével. A másik pedig az h az FT-nek van USB>RS485 modulja is, így azonnal ott van USB-n a 485 illesztés is. UHH, ez lenne az igazi >USB>RS485 illesztő< Itt találtok olyan illesztőt is, ami 1, 2, 4 RS485-öt rak az USB-re. Az a baj h nagyon kezdő vagyok a PIC-ekben. A programozás megy, de a PIC része sajnos kicsit még távol áll tőlem.
Szia!
A 2007-es Elektor magazin novemberi számában egy igen hasonló funkciókat ellátni képes áramkört mutattak be. Fájlmellékletként csatolom a magazin ide vonatkozó oldalait. A firmware és PC alkalmazás, PCB terv az alábbi linken, regisztrálás után szabadon letölthető: Bővebben: Link Viszonylag kevés módosítással felhasználható az általad specifikált feladat megoldására is, szerintem érdemes lenne tanulmányoznod.
A PC-s USB_RS485-el a bonyolultabb PC-s program irányába haladsz iletve az esetleges analóg szenzorok jelét macerásabb illeszteni.
Jobbnak érzem a PIC-es illesztést (ez kezelheti a BUS-os szenzorokat is illetve az analógokat is). És ez az ilesztő küldi sorosan a feldolgozott adatokat a PC-nek. persze a legjobb az lenne ha egy külső tárolóra tárolná a PIC és csak időszakosan kellene a PC-vel erről letölteni az adatokat..
Ezt én úgy gondoltam h az RS485 kommunikációt a PC végezné a PIC-ekkel. Az adatgyűjtőt én is PIC-ekkel gondoltam kialakítani, csak a több PIC-et az RS485 buszon már a PC kérdezgetné le.
Ezek az FT USB illesztők elég jók amúgy: virtuális portot hoznak létre a PC-n, és egy driver elintézi az USB kommunikációt, neked csak a virtuális RS485 porttal kell foglalkoznod. Az USB réteggel nem kell törődni. Amúgy hol tartasz a te "problémáddal"?
Igen, nagyon úgy tűnik, hogy meggyőztél! Köszönöm!
Uhh! Hát ez nagyon komoly! Kész project Mire gondolsz, hogy kevés módosítás? Igazából minden megvan benne, ami nekem kell, sőt 2db analóg kimenet is rendelkezésre áll, ami nem jöhet rosszul.
Nagyon köszi, ez baromi jó!
Módosítás alatt arra gondoltam, ha más USB-s mikrovezérlőt akarsz használni. Hp41C fórumtárs egy másik típusú PIC használatát javasolta, ezért írtam azt, hogy kis módosítással átültethető a projekt. Tény és való, hogy a legegyszerűbb az eszköz utánépítése.
A különbség minimális tényleg a 18F4550 és a 18F4553 között, és mivel nem igen értek a pic-ekhez sajnos, ezért valszeg az általad javasolt kapcsolást építem meg. 10 bites analóg be/kimenet is tökéletesen elég nekem.
Sajnos összevonták a topicomat ezzel, így nem tudok pontot adni. Neked adnám, mert ennél tökéletesebb megoldást nem is találhatnék. Mindamellett Hp41C is érdemelne pontot, de megosztani meg mégannyira sem lehet Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Szevasz!
Van nekem egy mérésadatgyűjtőm vagy 6 éve, alapja egy az Urbánelektronikánál vásárolt adatgyűjtő továbbfejlesztve. Mit tud?: 8 mérőhelyes, 7109 AD IC-vel dolgozik, érzékelői szimpla 4148-as diódák, meglepően pontosak és futnak együtt, felbontása 0.25C. Egy P1-es laptop printerportjára kapcsolódik, TurboPascal programja (ez már saját, bár egy demoprogram jár hozzá) a képernyőn jeleníti meg az adatokat éspedig 1 sorban Időpont, és a 8 mért érték. Ebből a képernyőn egyszerre 22 sor látható, valamint a 2 alsó sorban a min. és max. értékek. A mért értékeket fájlban is tárolja, áramszünet esetén programja automatikusan újraindítható és a régi sem vész el... Kiegészítéssel tud páratartalmat, nyomást, áramot is regisztrálni, meg aminek a jelét be tudom küldeni... Üdv: StMiklos
Szia!
Örülök, hogy tudtam segíteni! Ha van egyéb kérdésed akkor azokat is nyugodtan felteheted a későbbiek során! Egyébként pontot így is tudsz adni, ha megkérsz egy itt lévő moderátort erre, a jobb felső sarokban levő kérdőjeles ikonra kattintva. (Ez bevett szokás ilyen esetekben) Üdv.
Köszönjük!
Sikeres fejlesztést kívánok!
Az adatgyüjtési programom DOS alatt szépen működik.
RS232-RS485 átlakítóval kérdezgeti a PIC-kes modulokat, regisztrál stb. A Qbasicben írt .exe fájlba fordított program az indítópultba betéve, felügyelet nélküli futtatást tesz lehetővé (XP-alatt). A gondom, hogy a Windows kb. 10 perc után a programot leteszi a tálcára és felfüggeszti futását. Nem vagyok egy Windows specialista, és nem találom a beállításoknál, felfüggesztés letiltását. A tálcán rákatintva a programra, szépen fut tovább, de jön a következő 10 perc. Régebben egy ismerősöm állította be a gépeimet, de ő már nehezen elérhető.( Amerikában keresi boldogulását.) Segítséget előre is köszönöm. Üdv MGy
Egy ötlet: Ne az indítópultba tedd a programot, hanem az ütemezett feladatokhoz, hozz létre egy újat és megfelelően állítsd be. Lehetőség van rendszerindításkor megkezdeni a program futtatását, valamint checkbox pipák megfelelő állításával elkerülhető, hogy felfüggessze a futtatást. Az ütemezett feladatokat megtalálod: Vezérlőpult/Teljesítmény és karbantartás/Ütemezett feladatok.
Egy kis microsoft help: Bővebben: Link Hozzátenném, én nem próbáltam ki ezt a módszert, így a használhatósága kétesélyes: működik, nem működik
Szia !
Kösz a tanácsot, megpróbáltam, de 10 perc után ugyan úgy a tálcára küldi. Valahol más beállítás kellene. Üdv MGy
SZiasztok! Nem tudom, a megfelelő helyre sikerült-e címeznem a kérdést, de leginkább ebbe a témába illik. Közüzemi díjszámlálóimat szeretném egy felügyelet alá vonni, de nem találtam megfelelő és olcsó megoldást eddig, ami házilag is kivitelezhető (persze lehet, hogy rossz helyen kerestem). Szükséges lenne leolvasni a vízórát, villanyórákat, gázórát és összegyűjteni például egy webes felületre. Leginkább a szenzor oldal érdelene elsőként. Van valakinek bármilyen jellegű javaslata a témában? Ipari megoldást ismerek, ami gond nélkül tudná amit kell (National Instruments). Én gondoltam már panelkamerára, optoérzékelőre stb, de sajnos nem pontosan tudom azt sem, a szolgáltatók mit engednek meg és miért vernek bilincsbe. Nem csalás a célom, csak reális és friss adatokat szeretnék gyűjteni, regisztrálni és trendet alkotni belőlük.
Az új, digitális villanyórákhoz már árulnak (pl.Svédországban) olyan kütyüt, ami a mérő előlapján lévő LED felvillanásait figyeli, és küldi számítógépre, ami ezt regisztrálhatja, trendet csinál, stb.
A villanyóra topikban jól lehurrogtak, hogy mit variálok ilyesmivel... Egyéb fogyasztásmérőket azok megbontása nélkül talán valóban kamerával lehetne leolvasni modjuk félóránként. Léteznek karakter felismerő szoftverek, melyek a kameraképből visszaadják a leolvasott számsort, amit már adatbázisban lehet tárolni meg variálni velük.
Szia! esetleg tudnál orientálni merre találok ilyen szoftvereket? Mert biztonságtechnikai rendszámfelismerő szoftvert még csak-csak beszerzek, de az általad említett karakterfelismerő szoftverek helyének fellelésére nincs ötletem.
Sziasztok !
Háztáji alkalmazásnál: Villany esetén egy áramváltó illesztése egy AD bemenetre. ( 3 fázis esetén 3 db.) Vízfogyasztásnál a szolgáltatói óra után beteszel egy impulzusadós vízórát ( kb. 15 eFt) Gáznál nehezebb a helyzet. Érdemes lenne kipróbálni egy piezzó érzékelőt, mely a gázóra bőrdugattyús kattogását számolná. ( ez csak ötlet) Üdv MGy
A volt munkahelyemen NI Vision cuccokat (is) használtunk, LabVIEW-ban megoldható az ilyesmi, ha magadnak kell, talán elég egy ingyenes student edition.
Szia! Mérni nyilván én is tudok, de itt az a cél, hogy a meglévő mérőket olvassam le.
Sziasztok!
Szeretnék egy hőmérséklet szenzort pc-re csatlakoztatni rs-232 porton, és logolni a bejövő adatokat. Hőmérséklet szenzort ami egy feszültségszintet változtat a mért hőmérséklet függvényében kb. 5eft-ért lehet kapni készen. Link Ezt a feszültségváltozást kellene átalakítanom szám értékekké, amit kielemezhetek a pc-n. Teljesen kész elektronikákat találtam a témában, de túl drágák, ezért keresem ezt az olcsóbb utat, ill. későbbiekben lehetséges, hogy másféle mérési adatokat is szeretnék pc-n kielemzni, aminek úgy gondolom, hogy ez a feszültségszint figyelés lehet az alapja. tud valaki ajánlani ilyen feszültségszint mérő áramkört rs-232 portra?
Szia!
Egy A/D átalakítóval és uart egységgel rendelkező kontroller (PIC, AVR, 8051, stb családból). PIC: 10 bites A/D 10F222 (6 - 8 lá), 12F683, 12F1822, 12F1823 (8 láb), 16F684, 16F1824, 16F1828 (14 láb) 12 bites A/D: 18F2453, 18F2553 (28 láb) stb.. Ha nem akarsz neki küldeni vezérlést, akkor az uart nem is fontos, le lehet programozni is. Kell még egy TTL - RS232 szintillesztés is, ami megoldható két tranzisztorral, max 232 -vel is. 16F88 -ra, 16F877 -re találasz példát forrással a Propeller óra topikban. |
Bejelentkezés
Hirdetés |