Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   76 / 137
(#) Srajmund válasza hapro hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Teszek fel képeket a dobozolásról......
Már megrendeltem az előlap-hátlapot, az alját és a tetejét. Nyersanyag megmunkálás, majd eloxálás, végül összeszerelés.
Az oldala mindkét felén hűtés.
Ez a terv....
(#) hugi00 válasza Srajmund hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Ha van kedved tovabb probalkozni:
Adok kolcson :

2SA1216 - 2SC2922 (még bontasra varnak)
2SA1294 -
2SA1186 -
2SA1303 -
2SA1141 - (ennek meghalt a parja) (
A multkor valaki kinalt eladasra (5 parat):
2SA1302 -
(Csak sokallotam igy nem gyujtottem be. )


Ha minden igaz, ma meglesz a huzalom es tekerem a toroidot. )
- ezek utan mar nem sok dolgom lesz az "ossze-barkacsolassal".
(#) Srajmund válasza hugi00 hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Köszi, de azt hiszem itt a Le Monstre már csak összeépítéskor változik, vagy esetleg építek még egyet később. A 20W-oson viszont gondolkodom. Abba a 2SA-2SC-k pont passzolnának.....
Előbb befejezem a Le Monstrét. Mindenesetre köszönöm a felajánlást.
(#) zgyucha hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
A 8W-os Hiaraga Le Monstre-val kapcsolatosan azt kérdezném tőletek, hogy lehet-e 4 Ohm-os hangszórókkal használni vagy csak 8 Ohm-os lehet.
(#) hapro válasza zgyucha hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Lehet.
(#) varttina válasza zgyucha hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Szinte bármilyen erősítőt lehet bármilyen hangszóróval használni, de csak a neki megfelelő impedancián képes leadni a névleges teljesítményét.
(#) kiszebra hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Sziasztok!
A Hiraga végfok cikkében helyettesítésnek szánt MJL21193 - MJL21194 és 2SK246 - 2SJ103 tranyókat, feteket nem kaptam meg Debrecenben. Mit lehetne helyettük használni?
(#) hapro válasza kiszebra hozzászólására (») Dec 21, 2010 / 1
 
Valami viszonylag nagyobb teljesítményű NPN-PNP párost. BD249-250, TIP3055-2955, stb...majdnem amit találsz.
Vagy megrendeled hqvideo-ból postán, ott van minden.
(#) kiszebra válasza hapro hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Köszi a választ.
Egy ilyen 249-50 páros milyen hatással lenne a hangjára a cuccnak?
Illetve meghajtónak mit tudok betenni?
(#) hapro válasza kiszebra hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Egyik kérdésedre sem tudok válaszolni.
(#) hugi00 hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
En is elkeztdtem osszerakni a dobozat.

http://xsech.uw.hu/hugi0/2010.12.20.%20A-Class.V1.jpg
(#) CIROKL válasza hugi00 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Valami nem stimmel a linkeddel :Bővebben: Link
(#) bencikusz válasza hugi00 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
"Figyelmeztetés: A webhely megtekintése árthat számítógépének."

Ezt írja a G.C.
(#) kiszebra válasza hapro hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Rosszul írtam, nem a meghajtók , hanem a 2SK246 - 2SJ103 (FET-ek a bemenetnél) helyett mit tudnék berakni?
(#) rolitechno hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Szia . Az eredeti Krell KSA 50 -ben 4 vagy 6 végtranzisztor van ? Ha valaki tudja kérem segítsen. Fontos ! Kössz ..Kellemes ünnepeket !
(#) CIROKL válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Tessék tanulmányozd
(#) arkangyal hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
hello! van egy TECHNICS SUV-570 es erősitöm! bekapcsol de a relé nem! azt szeretném megtudni hogy a relé miatt nem kapcsol be vagy a végfok miatt? várom a válaszokat rá!
(#) rolitechno válasza arkangyal hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Sz ! Mérj rá a kimenetre a relé előtt valahol.
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Hát ja Gyanús volt. Sajnos a butított verziót gyártattam le. Megérdemlem.
(#) CIROKL válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
A krell 50 ez, ebből létezik butított ? Mondjuk ha a végére csak 1 pár végtranzisztort teszünk akkor butított , viszont akkor a kimenő teljesítmény is másképp alakul .
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Igen sajnos nem is 1 fajta. Egyébként nem ( csak) a végén van a változtatás.
(#) CIROKL válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Nincs ezzel semmi gond , egy lelkes szakember egy kicsit módolt rajta de az alap az az eredetire hajaz , a módosítások szerintem csak jót tettek az eredetihez képest !
Még egy rajz de ez is sokkal inkább az eredeti , amit te tettél be az inkább módolt , de ez nem gond egyszerűen a + alkatrészeket nem kell beültetni a panelbe és meg kell hallgatni majd a hiányzó alkatrészek be és megint hallgatni , talán van különbözőség ?
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szakit azt igen de ez az erősítő az nem A-osztályú! A class AA az nem egyenlő az A-osztállyal
(#) Doncso válasza arkangyal hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szia, ha jól értem, maga a készülék bekapcsol, csak a relé nem kattan? Ha így van, akkor jó eséllyel meg van halódva a végfokod, és DC van a kemeneten, ezt hivatott meggátolni a relé abban az erősítőben, meg még sok mást is, szóval védelmi szerepe van. Persze lehet egyéb baja, de ilyenkor ez a leg valószínűbb. Végtranyós, vagy STK - IC-s?
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Zoli, semmit nem fog mérni, mivel a relé nem kattan neki, azaz nem kapcsolja rá a kimenetet a hangszóróra, így azt hiheti, hogy működik, pedig nem.
(#) arkangyal válasza Doncso hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
ezek szerint azt mondod hogy cseréljem ki a tranzisztorokat és a végfokot? az erősitő száma pedig SUV-570!
(#) rolitechno válasza Doncso hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Azért kell a relé előtt valahol a végtranzisztorok (vagy IC ) felé méregetni.
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Akkor ezzel azt mondod hogy az általam legyártatott ksa50 clone ) van olyan vagy jobb mint az eredeti ? 2SC968 , MJE15033 és párjaik ...a meghajtást képezik , és a 4 MJL a végén. Ez az eredeti mivel a fényképeken is ezek vannak. Szivem szerint ebbe bíznék de lehet hogy hallgatok rád és megépítem a kicsike MPSA és 2SA970 ekkel.
(#) CIROKL válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
2SA970 , ezzel baj lesz mert eredetit nem kapsz sehol csak utángyártottat .
Sajnos ez a krell 50 már oly annyira régi találmány hogy nem a mai félvezetőkre lett tervezve ezért az után építése már már csak elfogadható lesz , mert ugye nem azok a félvezetők lesznek bent amivel ezt megálmodták , ettől még lehet tökéletes az erősítő .
Idő közben eltelt sok 10-20 év és azok a félvezetők és gyártójuk már a múlté , sajnos amik meg most vannak helyettük azok szinte mind után gyártott példányok , esetleg hamis példányok is elő bukkannak néha .
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Hát ja MJL ből is jobb lenne a Motorola dehát ezvan. Azért azt még ki kéne majd találgatni hogy melyikkel az érdemesebb összerakni. Mert ahány rajzot látok ,annyiféle alkatrésszel van. Hol _ BC , MPSA , 2SA ,MJE... :whistle:
Következő: »»   76 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem