Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   676 / 2499
(#) hangszoros válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Szerintem ez nem az a DS 600 rajz. Az a magas, sarkain a hegesztett borda tranyos volt .
(#) didyman válasza storm hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Nem. Darlington kell bele. Persze megépítheted BD243+ mondjuk BD139-ból.
(#) didyman válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Ez szerintem a lapos, ezüstszínű DS600 lesz. Mintha javítottam volna ilyet a nyár elején, és abban volt ilyen FET-es móka.
(#) didyman válasza didyman hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
De marhát írok, és nem szóltok. Letekerve a föld+kimeneti fokozat felé kisebb forrásimpedanciát fog látni, középállásban lesz tehát "baj", így a 22kOhm-os poti már sok, a 10kOhm még megfelelő.
(#) hangszoros válasza zitzaki hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Ez engem is érdekelne -a rajz- , mert valahol van két ilyenem.
Ha megleled, légyszi oszd meg velem
(#) storm válasza didyman hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Igen én is darlingtonra gondoltam, de az adatlapon a darlington trnyókhoz más kapcsolás tartozik.
(#) storm válasza saraha hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
És a kapcsolás is ugyan ez vagy az adatlapon szereplő másik kapcsolás?
(#) saraha válasza storm hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Ez van nekem.6 éve megy már kifogástalanul és szépen szól.
(#) storm válasza saraha hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Értem. Hát majd meglátom hogy muzsikál a tip tranyókkal mert én nem pont ezt a kapcsolást csináltam de amúgy nemsokban tér el
(#) Nagy Tamás hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Sziasztok! Elkészült a második stk 4050II modulom is,
ennek a kimenetén is mérek egyenfeszt kb.190mV-ot.
Attól tartok ez "helyi specialitás". Amúgy köepes hangerőn szépen szól,még nem volt lehetőség megküldeni keményen.
(#) Abukodonozo hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Jó estét a fórumtagoknak!

A kérdésem az, hogy itt (és úgy általában a Zen kapcsolásokban) a gate feszültséget beállító ellenállásosztó alsó tagjával parhuzamosan miért kapcsolnak egy zener-diódát is?

Előre is köszönöm, és további kellemes ünnepeket minden kedves fórumtársnak!
(#) ibpeti hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Sziasztok! Kiment az STK4192-es végfokom egyik oldala az erősitőben, kb. fél hangerőn ment, és véletlen kirántottam JACK dugót a laptop oldalából, mire visszadugtam már megkukult. Valószinüleg ez a kirántás miatt ment ki? Köszi!
(#) petemazi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
A fet gate-jét védi.
(#) Abukodonozo válasza petemazi hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Szia!

Most látom, hogy Nelson Pass bácsi azt írja egyik cikkében, hogy a zener azért kell, hogy a bemeneti tranziens ("input transient") ne haladjon meg egy megadott határértéket. De mi ez a tranziens, a bemenő feszültségre gondol?
(#) Mayan válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
A tranziens az valami impulzusjellegű elektromos zavar.
(#) Abukodonozo válasza Mayan hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Á, Mayan mester!

Nagy "disznóságra" készülök: úgy hívják, hogy Zen lite, a lámpás verzióra gondolok. Már doboz is van hozzá! Egy csomó véleményt olvastam már róla a fórumon; Neked végülis melyik lett a legkifinomultabb verziód ebből?
(#) Vikesz92 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Szia!
Annyira még sajnos nem értek az elektronikához. Tudnál nekem Linkelni 1 induktivitást? Ha jól értelmeztem akkor elég ha a vezetékre forrasztom?

Van még egy csatlakozóm messzebb csak ott nem forog a ventilátor gondolom hőmérséklet érzékelős.

100_2283.JPG
    
(#) Mayan válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Hát, én felhagytam ezzel az iránnyal, mert eléggé korlátozottak a képességei ennek az erősítőnek. Az izzós amúgy szebben szólt mint a jobb hatásfokú fojtótekercses. De csak egyszerű énekhangon/1-2 hangszeren szól igazán szépen, bonyolultabb jelfolyamokat összemos kissé. De próbáld ki magadnak, lehet hogy neked bejön.

De erre itt van EZ a topic.
(#) Abukodonozo válasza Mayan hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Itt válaszoltam, hogy ne offoljunk nagyon!
(#) zotya94 hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Építettem egy erősítőt.(TDA2050) (melléklet) Itt az adatlapi NYÁK-rajz, és az általamlemásolt. Én nem találtam rajta hibát, de lehet hogy van. Mellékelem az adatlapot. Ez (ha jól értelmeztem az egészet), a szimmetrikus tápra+ - GND) van készítve. Nos én ezt pc tápról szeretném megoldani, de amint rákötöm a földet, akkor, fura zajt ad ki semmi értelmes hangot Ha a földet leveszem, akkor semmi hang. Az alkatrészeket mind beszerztem ( a kondiknál nem vagyok biztos mi a különbség az elko, a kerámia, a fólia stb között. Ehhez a kapcshoz mit ajánlotok?? )

Szóval végelg nemtudom mi a gond : ( Kevés lenne tápfesz? Vayg az áram sok/kevés?

Üdv.: Zotya
(#) kadarist válasza zotya94 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szia!
Csináld meg a figure 3. szerinti erősítőt, mert a számítógéptápod csak aszimmetrikus feszültséget tud szolgáltatni, persze így ne várj túl nagy teljesítményt.
(#) agressiv válasza zotya94 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Számítógép táp sajnos nem túl alkalmas erősítőhöz. mert hirtelen áramfelvétel mellett gyakran lekapcsol.
Ha a jelforrás is csámítógép lessz akkor iszonyatosan bele fog hallatszani a számítógép zaja és csak úgy lehet ezt kiküszöbölni, ha trafóval illeszted a bemenetet.
(#) zotya94 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Okés, rendben van. Akkor a pc tápról lemondok : ) Ha Fix kockát (paneltrafót) használok akkor azza meglehetne oldani? Köszi a válaszokat, üdv.: Zotya
(#) didyman válasza agressiv hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Tudom, hogy ezért is én vagyok a hibás, de teljesen tévúton jársz. A PC tápja többnyire azért kapcsol le, mert a 12V egyoldalúan terhelődik. A számítógépben a CPU és környezete sokkal hirtelenebb (egy-két órajelciklus alatt felfutó) és nagyobb intenzitású (a TDA2050 hány W? Egy korszerű CPU hány W?) terhelést ró a tápra, mint egy hangfrekiben ténykedő végfok. Szóval egyszerűen nincs igazad. Meghajtható PC tápjáról a végfok, ha az 5V is terhelt. Újabb tápoknál nem szükséges terhelni az 5V-ot sem. Más kérdés, hogy a táp üzemi frekije közel van a hangerősítő átviteli sávjához.
(#) didyman válasza zotya94 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
A tápfesz elvileg elég. A virtuális földpontot alacsony ESR+kerámia kondival célszerű hidegre tenni. A kondik közötti eltérést egyszerűség kedvéért intézzük el annyiban, hogy kb. 10µF alatt fóliát érdemes rakni, 100nF alatt kerámiát. Részletesebben van vonatkozó kondis téma, illetve itt is sokat olvashatsz arról, hogy mikor és miért célszerű, érdemes használni és melyiket.
Még valami. Illesztőtrafó sem szükséges PC táp és PC jelforrás esetében, ha a földelés megfelelően kivitelezett. Jópár ilyen megoldáson vagyok túl, ahol a PC-be került kisebb teljesítményű végfok ilyen, vagy olyan okokból, sose volt problémám zajjal, földhurokkal, persze ehhez kell némi tapasztalat és hozzáértés, de igazán nem sok.
(#) szabónagymester hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Megépítettem ezt a kapcsolást, de azzal a módosítással, hogy tettem be munka ellenállásokat az emiterek közéés BD249/250 tranzisztort használok.
Kérdésem az lenne, mennyire van létjogosultsága, vagy mi indokolja a használatát? Valamint szimmetrikus táp esetén van-e értelme kicsatoló kondit használni, vagy csak egyenáramú leválasztást végez.
Úgy tudom, a határ frekire kihat mind a becsatoló, mind a kicsatoló kondi.
(#) frissadam válasza saraha hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
A TDA+TIP végfokodon hogy oldottad meg a mute működését?
(#) sved002 hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Szép jó estét és kellemes ünnepeket minden hobbiforrasztónak!
Elmondom kis történetem és utána a problémát!

Két erősítő, és egy alul-áteresztő szűrő a szubnak!
Egyik erősítőről szól két hangfal a másik erősítő az alul áteresztőből kiszűrt jelet kapja erről szól a subwoofer!
Természetesen mindkét erősítő ill. Szub áteresztő és erősítő ugyanazt a jelet kapja a laptopomról!

Az lenne a problémám hogy súgást veszek észre! Mivel tudnám ezt kiszűrni?
(#) banyaiakos válasza sved002 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Honnan jön a súgás? A mélysugárzóról vagy a másik hsz-ekről vagy talán az ablakból? Túl keveset írsz le. Így nem tudunk segíteni. Ha a mély súg és a többi nem akkor a szűrőáramkörben van a hiba. Ha mindhárom súg akkor valószinű hogy valami más. De ez így kevés, hogy súg...
(#) kadarist válasza banyaiakos hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ez a "súgás" valami tájszó? Erről a szóról valami egészen más jut az eszembe.
Következő: »»   676 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem