Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » B5 és B8 végerősítő
Ennyire nem éri meg belemenni, azon a pár centin nagyon is jó bemenetre a CAT5 érpár, de kimenetre is jó lenne egy egész CAT5 kábel.. Nálam az egész végben 1,5-ös tömörréz kábel van, kivéve trafótól a tápig, és a bemeneten. A bemeneten egy 0,75-ös árnyékolt hangfalkábelem van, lehet kicsit túlzás, de elfér.
Nekem is csak dísznek vannak benne amiket írtam úgysem hallja senki De nem értem honnan hallott 100mV ok ról...
Általában 100mA a nyugalmi áram..
A B5 nek 50 et ajánlanak a leírásban. Ha megduplázzuk akkor elvileg baja nem lehet ugye? Hosszútávon sem. És a hangjának is jót tesz "elvileg"
Akkor ha megfelelő a hűtése. Pl szamóca is 100mA-rel használja.
A műszert a kimenetre ,és az egyik végtranyó középső lábára célszerű csiptetni. Úgy kell beállítani 15-18mV ot. I=U/R . 0.015 / 0.33 = 0,045A azaz 45mA Hogyha 33mA -t állítunk be akkor 100mA a nyugalmi áram. Úgyhogy csak óvatosan tekergessünk , mert jön a füst.
Na erre még majd visszatérnék,mert így ugye nagyobb hangerőig szól tisztán.
Ha a 680nf os MKP kat 1uf ra cserélem az árt az erősítőnek,esetleg változtat valamin? Attól nem lesz gerjedés ugye A visszacsatolókról van szó,nem a bemenetnél...
Milyen visszacsatoló? A két tápszűrő kondira gondolsz? Annak mindegy.
Igen..köszi.
A huzalozással kapcsolatban...Ugye 2 toroid van,oldalanként 6-6 puffer kondival. A kondik GND je kábellal le a vázhoz ami a csomópont,és egy másik kábellal innen megy a hangfalkimenetre.A bemenet RCA aljzat nem ér a vázhoz(csak szigetelten),de a panelon egy ponton találkozik a csomópontból kijövő GND vel. Ez eddig oké és nincs is vele baj mert semmi búgás vagy zaj nincs még akkor sem ha a bemenetre rá van dugva a 3.5m es OFC 0.7mmx2 mikrofonkábel ,ami elég hosszúnak számít szerintem. Amíg az egyik kábelt bedugom az RCA/Jack átalakítóba,addig nincs zaj...mikor bedugom a másikat ,akkor nagyon halk alig kivehető zaj ,inkább búgás szerű hang jelenik meg. Ez azért van ,mert a 2 csatorna GND je egyesül a csatlakozóban de még az előtt is a hangkártyán ugye. Ha CD játszóba van dugva akkor szintén nincs zaj. Nem szabadna neki ilyet csinálni ,vagy ez természetes Bővebben: Link
Lehet ,hogy ezt huzalozásos topikba kellet volna írnom
Egypár kép minden szónál többet ér.
Lesznek képek megígérem csak előbb legyen kész teljesen Még egy kis kérdés...Az erősítő +/- 40-41V al megy ,attól függően ,hogy éppen mennyi van a konnektorban. Max 1V ot esik ha csumán van. A meghajtás tápellenállásait szeretném kicserélni jobbra,de a 68R helyett csak 60 ohm ot tudok belerakni abból amit kinéztem oda. (ez 2 db120R párhuzamosan) emiatt és a DC41V miatt cserélném a 220,2K2 és a 4K7 et:270,2K7,5K6 ra. Számít ez valamit jó vagy rossz irányban? Csak azért hogy nehogy megnőljön a torzítás...A 12K-kat a leírás alapján már 15K ra cseréltem a nagyobb tápfesz miatt. (pirossal jelöltek)
Sziasztok!
Véleményetek szerint ez a borda elegendő egy B5-nek oldalanként?
Nem hinném, de ennél sokkal jobb bordákat lehet kapni olcsóbban..
Vagy akár lehet kukázni vateráról, börzékről, az oldal aprójából.. De még a lomexben is van sokkal nagyobb kevesebbért.
Köszönöm én is a véleményeket!
Helló ! Tudja valaki esetleg ,hogy 2 egyforma ellenállásnak párhuzamosan a toleranciája is feleződik ? 8R06 0.6W 1% os ak (B5) ben...tehát kb 0.5 % os lesz-e?
Szia!
Idézet: „2 egyforma ellenállásnak párhuzamosan a toleranciája is feleződik ?” A tolerancia nem feleződik, csak ha válogatod az alkatrészeket.
Csak azért kérdeztem mert az előfok végén ugye ott az a 3R9 és azok nem az audió célú ellenállások lettek hanem a conrad os (THOMSEN) vagy mi,de legalább 1% os ak...
Ne gondold, hogy a korszerű, nagyon pontos, fémréteg, egyedileg gyártott, aranyozott lábú, matyó mintákkal díszített, faragott fadobozkában árult ellenállások biztosan jobban is szólnak, mint az ózsdi, pontatlan, fémkupakos, rézlábú szénrétegek.
Van akinek az ő hangjuk tetszik, van akinek a régebbi darabok. Sokan kifejezetten keresik a szénréteg technológiát, mert azoknak selymesebb, lágyabb a hangjuk. Nagy valószínűséggel az általánosan elterjedt 0,6W-os, kék színű, 1%-os, fémréteg ellenállástól "drágábbat" nem kívánnak maguknak az erősítők. Persze van aki azért rááldozza a 20-100 szoros árú ellenállásra a pénzét, de a végeredmény nem biztos, hogy igazolja ennek indokoltságát.
A kapható, elterjedt 0.6W kék mérve igen jók. ( Torzitás, zaj )
Ennek ellenére, nem az igaziak hangilag. Talán a vas kupak miatt? Ennek visszont bene kellenne lenni a torzitás mérésbe. Ez is valami ufo jelenség ?
Éppen a lágyabb hangzás miatt carbon 2% os is került bele vegyítve a fémrétegűekkel ,de szerintem a megfizethető Holco PRP még belefér a B5 hangminőségének kicsikarására...
Hát ja abból is van ,mert a 4 ohm ot nem birtam audio ellenállásokkal megoldani. Viszont állítólag a kisebb érték kisebb torzítást enged. Szóval így hogy eredő 4R1 ,talán nem lehet hallani azt a kakukktojást.
Én a Vishayt is leutáltam. Jó ebben én is ludas voltam, mert nem néztem, illetve nem láttam az egyetlen gyenge paraméterét, az impuzus terhelhetőségét. Be is nyaltam
A Holco meg azért esett ki a pixisből, mert Godina hozott egy adagot torzitásra méretni valamikor, és nagy volt a szórás.
Ja és hozzátenném ,hogy az "általánosan" használt és kapható alkatrészekkel hallgattam. Nemrég cseréltem minden ellenállást és kondit. Mintha erősítőt is cseréltem volna egyben. Így már tudom hogy előtte szörnyen szólt !
Na a Vishayból lemaradt: 10kOhm/0.6W/0.01%/2ppm-es volt. 53V üzemi fesz volt rajta ez még 0.3W sincs. Miután kétszer megtréfált, legyógyultam róla. Igy jártam a majd 10Ł-os ellenálással. A csövibe induló áramlökés nincs, AC meg nem volt, mert diff katódkörbe volt
Igy jártam |
Bejelentkezés
Hirdetés |