Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Lapozás: OK   21 / 62
(#) Gyozo92 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Nem akarok hülyeséget írni azzal, hogy megpróbálok elmagyarázni valamit, amit én sem értek
De nem is feltétlenül az, hogy egyben van a két tekercs, sekunder/sekunder, hanem mondjuk nem megfelelő számára a szűrés. Őszintén nem tudom, de ezek elég finom szerkezetek, én is inkább mindig külön tápot csinálok azoknak, amik kényesebbek.

Nekem is volt már olyan, hogy nem értettem mi a baj, és a táp volt a hunyó. Kisebb erősítőnél volt párszor. A trafó jó volt, mégse szerette. Másik hasonló trafó jó volt. Pedig nem volt föld, semmi... És mégis brumm...
(#) Szebence válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ma már nem fogom letesztelni és a holnapi nap is kérdéses nem tudom mikor érek haza, mennyire későn, mert egész nap nem leszek itthon. De legkésőbb kedden le fogom tesztelni és akkor újra elővesszük a témát!
Addig várom a további tippeket, javaslatokat.
(#) Kovidivi válasza Szebence hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Mennyire búg? Nagyon? A zene alig hallatszódik? Mert ha ez a helyzet, akkor én arra gyanakodnék, hogy a föld valahova nem jut el. Pl. a hifid kimenete hidalt, és semmi köze sincs a kimenő jelnek a földhöz, a filter pedig a földhöz képest dolgozik. De ha csak sima földhurok, akkor máshol kell keresni a hibát.
(#) proba válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Volt hogy a végfok tápjának az egyik felére tettem plusz terhelést ,már ez zúgásként jelentkezett.(bár azóta sem értem miért.) Valamiért a graetzen is szerette a 100nf kondikat.
(#) Szebence válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Szia!

A hifim kapcsolási rajza a következő hozzászólás csatolmányában van: Bővebben: Link

Próbáltam PC-ről, a hifi hangfal kimenetéről és a hifi fülhallgató kimenetéről is, de mindig hangosan búgott...
(#) proba válasza Szebence hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ahogy ezt elnézem mindegy honnét veszed a jelet ,mindenhol csak a végfok utánról tudod levenni,vagyishát ugyan az a két pont.
(#) CIROKL válasza Szebence hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Próbáld már ki egy normális hangforrásról ! CD játszó , komolyabb DVD stb...
(#) Szebence válasza proba hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ma már nem, mert elég későn értem ahza és még sok dolgom volt, de holnap egész nap csak ezt fogom próbálgatni, csak az a baj, nincs sok ötlet, hogy miket nézzek meg... Meg fogom nézni, hogy mnásik tápról hajtom majd a szűrőt.
(#) Gyozo92 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ha számítógépről hajtod, akkor, mivel a sz.gép földelt, kialakulhat földhurok. Szerintem... Nem állítom biztosan, egy tapasztaltabb biztosan tudja. de a DVD is lehet földelt.
Próbáld meg MP3 lejátszóról. Esetleg ha rendelkezésre áll, akkor keverőpultról. Én is onnan hajtom őket, még a zenekari időkből maradt. Azzal sose lett földhurok.
(#) Szebence válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Némi fejlemény:

Most az elsőnek megépített sub filterrel próbálkozam, mert ebben biztos vagyok, hogy működött. Most külön trafóról, illetve PC tápról kapja meg a +/-12V-ot és tökéletesen működik a végfokkal, amivel kellene

Következőkben azt fogom kipróbálni, hogy ugyanez a szűrő működik-e azzal a trafóval, amivel terveztem, mert nem csak a tápot, mást is módosítottam.
Hamarosan írok...
(#) Gyozo92 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Remek!

Jó volt akkor a sejtésem, hogy a tápnál lesz a hiba. A tápja szűrésébe tegyél 100nF-os fóliakondikat is, ne csak elkokat. Hidegítés biztos kell neki, hátha azt hiányolja.
(#) Szebence válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Az van benne természetesen. Szerintem földhurok lesz és szerintem meg is lesz, hogy hol, csak még nem kötöttem át másik tápra, viszont nem tudom, hogy majd azt, hogyen lehet kikerülni...
Ha bebizonyosodik a gyanúm, akkor leírom, hol is van a földhurok.
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Semmit nem változtattam, az előbbi működő szerkezethez képest, csupán annyit, hogy most nem PC táp +/-12C-ra kapcsolatm a sávszűrőt, hanem arra a trafóra amiről hajtani szeretném, amin 2db szekunder tekercs van, van a +/-36V AC és a +/-11V AC.

Csináltam egy bekötést, mi hogy van bekötve jelenleg és most így búg
Amikor az előbb jó volt, minden ugyan így volt csak PC tápról kapta meg a feszt a szűrő.

hurok.PNG
    
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Most azt próbáltam ki, hogy nem kötöttem be a végfokot, a sávszűrőre raktam egy fülhallgatót és a kijövő jel ott még nem búgott. Viszont ha már a sávszűrőről a kimenő jelet ráteszem a végfokra és úgy hangszóróra, akkor már búg.

Van valakinek valami tipje, hogyan orvosolható?
(#) Bassmester válasza Szebence hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Milyen vezetékkel van összekötve a bemenet és a szűrő, illetve a szűrő és a végfok? Ha árnyékolt, akkor hová vannak kötve az árnyékolások? Van kapcsolási rajzod a szűrőről és a végfokról?
(#) Szebence válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Természetesen árnyékolt kábellel van méghozzá mikrofon kábellel. Valahol földhurok lesz.
A Sáv szűrőről kapcsolás az 1. ide tartozó hozzászólásomban volt: Bővebben: Link
A végfok az pedig egy Quad 405 4 Ohm/200W
(#) Gyozo92 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
A legegyszerűbb, amit javasolni tudok, hogy keress egy 2x11V AC körüli kis trafót, és ahhoz építs egy jó egyenirányítást és szűrést. Ez nem lesz nagy méretű, és be fog férni az erősítődbe pluszba. Én is így oldom meg, amikor hasonló problémák lépnek fel. Ezek szerint, ha a nagy trafód másik szekunderére teszed, akkor brumm, ha másik tápról megy, akkor jó... Megoldás? másikról kell mennie Na jó, azért érdekes jelenség... De hol a hurok??
(#) Szebence válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ne is mondd!...
Utána még "szórakoztam" vele egy kicsit és ...
Utána már PC tápról is búgott, nem tudtam, hogy kötöttem, utána meg nem akart szólni sehogyan sem...
Már annyi féle kéépen kötöttem, hogy teljesen bekavarodtam, a nap végére, véletlenül sikerült megint úgy bekötni PC táppal, hogy működjön.
A hurok az meg van, csak nem tudom leírni...
(#) Gyozo92 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
én is így vagyok, a fénypultomat buherálom Az egyik csatorna nem megy, és tudtam mi a hiba, kijavítottam, és most sem jó, ráadásul azt sem tudom, hogy mi a hiba már...
Próbálj építeni neki egyet, hagyd a számítógép tápot, úgysem tudod azt beleépíteni Vagy de?
(#) Szebence válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Már semmilyen plusz tápot nem tudok beleépíteni.
A mostani trafóval szeretném valahogy megoldani! Nem tudom, még, hogyan de meg kell oldani!
(#) Gyozo92 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ha muszáj, hát muszáj... ez viszi előre a világot... Próbáltál betenni a szűrésébe 100n fóliakondikat? Hogy szűrje magasabb frekin is.
(#) Szebence válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Hidegítő kondire gondolsz a nagy kapacitású elkókkal párhuzamosan? Mert ha igen, akkor azt már írtam, hogy olyan van benne.
(#) Gyozo92 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Igen, arra gondoltam. Bocs, nem emlékezte, hogy írtad. Én megtaláltam a hibát... Azt hittem, hogy megőrülök már! A Fénypult adta a gyújtást, és a strobi mégsem gyújtott be. És mi volt a 2. hiba? belül el volt törve a strobi tápkábele... Szóval gondolkodj te is egyszerűben, lehet, hogy csak valami hasonló. Azt hittem megőrülök!! Mire bemértem a kábelt, már ez az utolsó ötlet alapján. 1 napom ment rá. Hát jól megszivatott!
(#) Szebence válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Nálam földhurok lesz, csak nem tudom, hogy lehet kiküszöbölni, mert eléggé kényes... Ha pontosan le fogom tudni rajzolni, hol is a hurok, akkor beírom ide, valószínű a holnapi napom is erre fog rámenni.
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Na, azért írok, hogy Sprofan kolléga segítségével sikerült kideríteni a búgás okát éssikerült megszüntetni a búgást!
Egy vezetősávot kellett elvágni azon a nyákon, amire a sub filter is rá van tervezve...
Köszönöm az eddigi válaszokat a problémámmal kapcsolatban.
Mindnekinek földhurok nélküli boldog új évet!
(#) Gyozo92 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
ÁÁ örülök, hogy megoldódott. Egy kérdésem lenne, szóval a sub fillterben kellett átvágni egy vezetőt, vagy az erősítődben? Ha a sub filterben, akkor leírnád, hogy melyiket? Hátha más is beleakad a hibába.
Grat a sikeres buheráláshoz
Üdv,
(#) Szebence válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Tulajdonképpen egyikben sem.
Van a sávszűrőm, ami egy nagy nyákra van rátervezve, amin rajta van még koppanásgátló, hővédelem, hővisszajelző, stb és erre a nyákra adok +/-12V-ot és GND-t. És a Sávszűrőhöz vezető GND-t kellett elvágnom közvetlen a sávszűrő előtt.
Épp most akarom kipróbálni, a két másik végfokot, amik előtt csak egy bemenetválasztó lesz, hogy azog búgnak-e... Remélem, hogy nem
(#) Kurcy hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni egy olyan problémában ami nagyon bosszant !

Vásároltam egy új laptopot és hozzá egy genius home tehater 5.1-es hangfalrendszert minden új szép jó ...

Nos amikor összekötöm a laptoppal és a laptop tápforrását rádugom a gépre ronda bugó hang jön ki a hangfalon és folyamatosan ciripel amikor le van véve a hálózati töltőről akkor megszűnik a búgás. Villanyszerelő ismerősöm azt mondja hogy valami szűrő kéne mert a tápegység nem szűrt vagy mi ...

Egy kőnig nevezetű túlfesz elleni védelemmel ellátott hosszabbítót használtam de most már elegem van a búgásból....

Hogyan mivel tudom kiküszöbőlni a 230 búgását?

Üdv: Kurcy
(#) Dempsey válasza Kurcy hozzászólására (») Dec 30, 2010 1 /
 
Szia!

Ez bizony földhurok! Nézz át ebbe a topikba
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Közben már látom, hogy lesz megint egy földhurok, ha úgy szeretnék mindent bekötni, ahogy szeretnék...

Csinálok egy újabb rajzot paint-tel, szeretném ha berajzolná valaki, hogy mit változtassak, hogy nel egyen földhurok.
Következő: »»   21 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem