Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   675 / 1680
(#) Abukodonozo válasza Panhard hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Gyönyörű lett! Kell esetleg majd rögzítened is valahova (pl. motorkerékpár)?
(#) yohnsee válasza Panhard hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Nagyon tetszetős! Azt hadd kérdezzem meg, hogy milyen felbontásban méri a gyorsulást? Tized, esetleg század pontosan?
Üdv
(#) Doncso válasza vikipapa hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Ez melyik kapcsolás, még nem találkoztam vele, milyen áramkorlátozás ez? A beállított elérése után kiakad és resetelni kell? Mekkora áramra van tervezve?
(#) Panhard válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Elsősorban motoron lesz használva, a mérés idejére kell majd rögzíteni, amúgy hordozható, akkumulátoros.

yohnsee: A felbontást tized pontosan méri, korábban lehetett választani a menüből, hogy tized vagy fél mp legyen, de azt kitöröltem, mert tettem bele nagyobb memóriát.
(#) Abukodonozo válasza Panhard hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Biztos jól fog mutatni motoron is; a rögzítést hogyan oldod meg?
(#) Panhard válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Nem tudom, szigetelőszalaggal vagy kötegelővel, vagy megy az ülés alá. Csak a mérés idejére kell rögzíteni, nem lesz mindig a motoron.
(#) vikipapa válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Helló. ezt a kapcsolást építem meg. A resetet én se nagyon tudom hogy van, majd ha megépítettem kiderül. Nekem 2×65V 2×1A körüli lesz, mert ilyen trafóm van, meg szerettem volna egy tápot az erősítők élesztésére.
(#) Doncso válasza vikipapa hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Értem, sok sikert, várjuk a fejleményeket.
(#) Kafka válasza Panhard hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia!
Volna néhány kérdésem:
-Láttam a BT modul alatt is huzaloztál a panelon, el kellett szigetelni valamivel a modul alját a paneltól? A modul alján vannak fémes kontaktok?
-Az antenna méretezve van (lambda/4=kb.:31mm) vagy ahogy sikerült? A fém ház mennyire árnyékolja le az adást? Maximális adatátviteli távolság? Class 2-es a modul?
-Mi célból csináltál forrszemet az antennának és a gnd-nek?
Köszönöm!
(#) DanyyX válasza kapcsrajz hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia. Igen, én terveztem.

#873437 hsz-ben megtalálod a nyák és a kapcsolási rajzot is.
(#) Rumcájsz hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
E hét termése egy Propeller Clock amely még finomításokra vár. Rengeteg szívás után szépen működik.
(#) Rumcájsz hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
És még három....
(#) kapcsrajz válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia !

Köszönöm szépen. :worship:
(#) Panhard válasza Kafka hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Hello, A modul hátoldalára ragasztottam egy cellux csíkot, és úgy forrasztottam rá a panelra. Egyébként a modul le van lakkozva, úgyhogy nem lett volna semmi gond, de biztos ami biztos. Az antenna nincs méretezve, ekkora hely volt a panelon. A hatótávolság egész jó még így fém dobozban is, 5 méterről kb: 50% jel volt a pc szerint. A forrszemeket azért csináltam, hogy le lehessen kötni testre, ha kell. modul
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok.

Egy kicsit megkésve, de jelentkezem itt egy pár aprósággal.
Mivel már korábban érdekelt a PIC program írása, ezért elhatároztam magam, hogy beruházok egy PIC Kit2 Klónra, amiért Szilvának köszönettel tartozok.
Erről csatolok néhány képet.

Ráadásképp a Flowcode programmal kezdtem el az ismerkedést a PIC "élő világával", ajánlani tudom aki még nem próbálta.

Konkrétan tegnap fogtam bele az ismerkedésbe Simpi vezényletével, de aztán csak eljutottam egy bárhogyan variálható futófényhez, amiről bővebben itt írok, illetve készült egy http://www.megaupload.com/?d=D8LFPXEWvideo [17MiB][/url] is a működésről.

Igen egy CD tokra építettem meg az alkalmazást, de kérek mindenkit, hogy ne kövezzetek meg.
Az egész áramkör bontott alkatrészekből épült fel, még a PIC is!
(#) zenetom válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Hali!
Gratula, jó lett ez!
Üdv a klubban!
De jó móka az ASM is
(#) vicsys válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Van valami a levegőben...
(#) Rumcájsz válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Igazán elárulhatnád hogy a trafót hogy csináltad!
Részemről kezdésnek jó volt, most valami komolyabbat forgó órát keresek... De addig összerakok egy sima DCF77-es órát...
(#) vicsys válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Őszinte leszek. Egy nagyon kedves fórumozó társunkat kértem meg, hogy készítsen egyet, mert Ő olyan szépen és precízen csinálja, hogy csak na! Ezúton szeretném köszönetemet kifejezni patexati-nak!
(#) Gyozo92 hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Már régóta építgetem ezt a kis erősítőt, illetve nem is olyan kicsi, 2x200W RMS 8 ohmon. Már csak egy kivezérlésjelző kell bele. Remekül szól, nem kíméli a hangfalakat

Kis felszereltség: koppanásgátló, teljesítmény vezérelt hűtés, 500W toroid, továbbá még lesz benne: előerősítő, de még nem volt rá időm és kivezérlésjelző szintén lesz
(#) nikolatesla válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Jó lesz!
A panelekről tennél fel képeket? Mármint a végekről.
(#) zenetom válasza Gyozo92 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Hali!
Gratula!
A toroid tetején horgászdamil tartó van?
(#) Gyozo92 válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Leveszem az alját, és akkor teszek fel arról is mindjárt, csak ebédelek egy gyorsat

4-4 végtranzisztor van benne
(#) hackerfish válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Hali!
Én is Szilvának köszönhetem a PICkit2-met, nekem is ugyanolyan van, és szuperül működik.
De észrevettem valamit a képeiden:
Nálad az átkötések nincsenek megcsinálva. Vagy annak úgy kell lennie?

pk2.jpg
    
(#) san398 válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Az utolsó képen látszik jól, hogy a panel két oldalas és furatgalvanizált.
(#) Gyozo92 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Igen, jó észrevétel, valóban horgászzsinór tartó van a toroid tetején

Nikolatesla: Itt van kép az aljáról, illetve a panelról. Az egyiken látszik a koppanásgátló is.

Még egy kis apróság, stroboszkóp vezérlés. Saját tervezésű fénypultba mennek bele, már az is majdnem kész. 2 stroboszkóp+1 hang vezérelt. Ezek mind villanócsövesek IFK120 felhasználásával készültek
(#) MolnarG válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Lehet, hogy furatgalvánozott. Ha igen akkor érdekel, hogy hogyan...
(#) MolnarG válasza san398 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Mondjuk szerintem az nem látszik hogy furatgalvánozott-e vagy nem, csak, hogy kétoldalas. Mondjuk a furatok precízsége és a szép ónozás miatt gyártatott panelre tippelek (csak nincs lötstop réteg).
(#) hackerfish válasza san398 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Ez azt jelenti, hogy a furatok belselyén is van vezető réteg, és így kapcsolódik össze a két oldal?
(#) Abukodonozo válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Igen, azt.
Következő: »»   675 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem