Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   202 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
(#) nurseboy hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Hello!

Egy kis videó a kész óráról.

Sajna nem adja vissza rendesen a színeket, a belső narancs, a mp sárga.

Még egyszer kösz mindenkinek és BUÉK!! :smoke:

Videó002.mp4
    
(#) nurseboy hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Még egy gyors kérdés :

-hogy lehet resetelni az rtc-t az elem kivétele nélkül?
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Szia!

Sajnos nem...

Boldog Újévet Mindenkinek!
(#) Panhard válasza nurseboy hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Zárd rövidre az elemet egy pillanatra, simán kibírja. Én is így csináltam, azért felesleges kiforrasztani

Boldog Új Évet!
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Szia! Ha sok resetre van szükséged egy harveren akkor célszerű egy nyomógombot beépíteni a célra.. Egy pici SMD a propelleren is elférne csak meg kéne szakítani az RTC-re menő szálat és beforrasztani egy nyitó érintkezős gombot..
(#) nurseboy hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Szia Patexati!

Ha ki akarom venni az RTC-nél lévő trimmerkondit, hátha akkor pontos lesz, Akkor össze kell forrasztanom a két kivezetést mármint a timmerkondiét?. Mert most hogy kivettem nem ir bele!
(#) Panhard válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Én a trimmerkondit nem is forrasztottam be, mert elfelejtettem rendelni, aztán úgy maradt. Kondi nélkül is működnie kell. Csak kicsit siet, havi 1perc kb.
Nézd meg, nem-e csináltál a forrasztáskor zárlatot, elég kicsik a forrszemek. Egyébként tudom, hogy nem tőlem kérdezted
(#) nurseboy válasza Panhard hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Köszönöm a válaszodat, mindegy, hogy nem neked irtam
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Szia! Ha a kvarc pontos nem kell bele.. Nem kell összeforrasztani.. Van egy gyanúm,hogy a kvarcok nem pontosak mert nagy a szórás.. Meg fogom próbálni másik fajtával is..
(#) motoad válasza janocsi hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Janocsi, Hello. Happy New Year, to everyone. I am constructing an original propeller_628A. I see your photographs of the base power supply. It is similar to the VicSys design, but it has extra parts. I see 3 extra resistors in one photo, for example. Can you explain the extra features about these resistors? Do you have a schematic that you can share? Do you have a *.lay of the circuit board? Your work is very helpful. Thank you. Bill M (motoad). Sorry, I do not speak Hungarian. I use Google to translate from Hungarian to English.

Janocsi, Hello. Boldog új évet, mindenkinek. Én vegyenek egy eredeti propeller_628A. Látom a fényképeket a bázis áramellátás. Ez hasonló a VicSys design, de azt külön részből áll. Látom, 3 extra ellenállások egy fotó, például. Meg tudod magyarázni, az extra funkciók ezekről ellenállás? Van egy vázlatos, amit megosztana? Van egy *. feküdt az áramköri? Az Ön munkája nagyon hasznos. Köszönöm. Bill M (motoad). Elnézést, én nem beszélek magyarul. Én a Google segítségével lefordítani magyarról angolra.
(#) janocsi válasza motoad hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Sziasztok!
/Van itt egy emberke, (külföldi), akit (talán) érdekelnek azok a kísérletek, amelyeket különböző forgótrafós megoldásoknál alkalmaztam./

A Vicsys féle eredeti bázisáramkör lett hozzá igazítva ezekhez a többnyire Capstan motoros meghajtásokhoz, különös tekintettel a fazékmagos áramátvitel kidolgozásához. Ehhez kellett egy soros ellenállás a forgótrafó primer áramkörével, a kis Ohm -os tekercsek miatt (20/40Menet/CuZ 0.35mm). Ezt három darab 10 Ohm/1W ellenállás párhuzamos kapcsolásával tudtam realizálni. Erre csak addig volt szükség, amíg a hozzá tartozó kitöltéseket be lehetett állítani a programban, tehát, csak opcionális jelleggel lettek beépítve a bázisáramkörbe. Azt gondolom, csak ez a néhány, (3db), párhuzamosan kapcsolt ellenállás ”látványa” érdekelt a szóban forgó probléma mibenlétében, ehhez kérnék megfelelő angol tudással rendelkező fórumtársam segítségét a magyarázatához.
Egy SPLay50 programmal készült egyszerű tervezet a megváltoztatott bázisáramkörről PIC16F628(A) kontrollerhez.

Bazis_0A.lay
    
(#) Logeen hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Hali!

Remélem nem zaklattam túlságosan senkit, kész lett az órám.

Köszönet HP41C-nek a progamért, patexatinak a paneltervekért! Sok munkától kíméltetek meg

Üdv.

(Így is sok munka volt vele )

Clock.jpg
    
(#) motoad válasza janocsi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Janocsi, Hello. Thank You. Very interesting. Let me think about it. Thanks for the SPLay50 PCB. This is what I was looking for. I could not find it. Foreign (külföldi). Yes I am. Most propeller activity has been in Europe and Hungary, not United States, so I come here to Hobbielekronika.

Bill M


Janocsi, Hello. Köszönöm. Nagyon érdekes. Hadd gondolkozzam. Köszönöm a SPLay50 NYÁK. Ez az, amit kerestem. Én nem találtam meg. Külföldi (Külföldi). Igen, én vagyok. A legtöbb propeller aktivitás Európában és Magyarországon, nem az Egyesült Államok, ezért jöttem ide, hogy Hobbielekronika.

Bill M
(#) patexati válasza Logeen hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia! Örülök,hogy sikerült! Lehet én is életre bírom ezt a fajta régi órámat jó lesz a műhelybe
(#) Hp41C válasza motoad hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hello!

In the linked version of propeller's base circuit, Janocsi placed a current limiting resistor (10 ohm / 1W) to the coil drive circuit because of low impedance of his coil (20 / 40 turns of 0.35 mm wire). It is realized with 3 resistors in parallel.

Happy New Year.
(#) kly válasza sysy hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
szia

a képen látható távirányítót hol lehet megvenni?

ágyúval ......ez jó, hidd el nem ágyú , bár az lenne. A "C" nem asm, nagy és lassú a kód.
azért sok sikert kívánok a 18F hez hátha neked nem lesznek teljesítmény gondjaid. Nekem már most is vannak , kénytelen vagyok trükközni vele mivel bedadog a kijelzés ha túl sokat szeretnék egyszerre , azért megoldható minden de kell tudni mit lehet és mit nem.

pl most a menü írásánál kijelzés közben 256Byte ot beolvasni eepromból csak 16byteos darabokban lehet kis delay-el, különben szétesik a kép egy pillanatra. és ez csak egy dolog sok ilyen kis bukta van, majd megtapasztalod te is.
Remélem megosztod velünk a tapasztalataidat.

üdv
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia! Szerintem nem lenne nehéz egyet tervezni és megcsinálni A lamináló nem csak nyákkészítésre jó lehetne vele készíteni frankó fóliabillentyűzet utánzatot alatta egy kis gomb van.. De lehet rendes fóliabillentyűt is készíteni kérdés milyen lenne a strapabírása..Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza Kocska hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!

Ebben a programban benne van az RTC kezelése. Itt valami elkötés / hibás alkatrész lesz az ok. Próbáld meg a rotort labortápról (pörgetés nélkül a bázisról) járatni. Mérd meg az RTC tápját, így majdnem 5V -ra fel kell mennie, de legalább 4V fölé.

Az RTC adatlapja szerint a belső órájának 1V fölött működnie kell és az adatokat is meg kell őriznie.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
szia

Hát, nem is tudom. Ha tényleg 500 Ft......akkor nem érdemes vacakoni vele, tapasztalataim szerint soha nem tudom megközelíteni a gyáriminőséget dobozolás terén. szerintem tök renben van SySy távirányítója.
Én nemtudnék ilyen minőségben gyártani.

És ahogy számoltampont 7 gomb kéne a menümhöz


most nézem küldtél linket.köszi. rendelek is párat.

ugye ez RC5 ,nem írja sehol
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Úgy olvastam univerzális azok tudják az RC5 szabványt általában..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
mondjuk ha meg lehetne venni csak a házat akkor lenne értelme nyákot csináni bele. rá is keresek ...............már nem is jön be annyira nekem a gyári mert ez valami tanítható cucc (adódhat ebből gond)
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
ez ügyes nem?Bővebben: Link
(#) Logeen hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Meglenne az első kiküszöbölendő probléma.
A nap neve kijelzés mindig hétfőn van, gondolom azért mert ez az első a listában. Semmilyen módon nem tudom elérni, hogy mást írjon ki.

Az elemes része működik, mert megtartja az időt.
(#) janocsi válasza Logeen hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!
Gondolom, a nap sorszáma után ott a fordulatszám kijelzése is. Ha a dátumot megváltoztatod, akkor is az 1. napot írja ki?. (A program a beállított dátumból számolja ki a hét napjának sorszámát.)
(#) Hp41C válasza Logeen hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!

Ebben a verzióban még a távirányítóval kell állítani a hét napját a WDAY_DN és a WDAY_UP parancsnevekhez rendelt kódokkal...
(#) Logeen válasza janocsi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hiába állitom át a dátumot, akkor is hétfő
(#) Logeen válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Értem, tehát nem automatikus.
Esetleg a magasabb verziókból lehetne frissíteni ezt a kódot?
(#) janocsi válasza Logeen hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!
Ahogy Hp41C írja, a 628-as verziókban még csak a táviról lehet beállítani a napok sorszámát. Milyen az a távi, amelyikkel működteted az órát, talán ott lehet majd kijavítani ezt a problémát, hozzárendelve a megfelelő kódokat..
(#) Logeen válasza janocsi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hali!

A távkapcsolót frissítettem, tudom vinni már a napokat, de ez így nem célszerű
Biztos megvan a frissebb kódban az automatice számolás, inkább az kellene.
Ez 16F886-os propeller, 20 leddel, egyébként minden üzemel rajta.

Mondjuk kicsit túlszámolja a hőmérsékletet, de magtaláltam azt a részt ahol gyárilag kompenzál az önfűtés miatt -2 fokot. Ott bütyköltem...

Ezt a napszámolást önerőből nem bírom kivitelezni
Következő: »»   202 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem