Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   92 / 254
(#) kocsgab002 válasza neogeo2 hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Sajnos nem jók, Meglévő rosszakat kellene cserélnem.
(#) Gery78 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Szia!
Az elektroncso.hu oldalról tudsz rendelni Z560M-et, 600Ft darabja.
(#) Honki hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Nixie-csőben Gazdag, Békés Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!
(#) MrBrown válasza janocsi hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Na végre rászántam magam a hibakeresésre...
A visszacsatoló 1K-s poti csúszkája és az MPSA 42 között volt szakadás
A hiba elhárítva, még a dcf modul csatlakozóját kell összedobnom (éjfélkor már nem álltam neki) és jöhet a következő ezer függőben lévő project. Leginkább azért örülök neki hogy sikerült átlendülnöm a holtponton, mert tartom magam ahoz a szabályhoz hogy egyszerre csak egy feladatra koncentrálok, különben sosem lesz kész :yes:
Érdekes és egyben várható is volt, hogy a Z566M hangosabban zenél a multiplex üzemmód miatt mint a Z573M
(#) hapro hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Érdeklődök a hozzáértőktől, hogy építettem 2db vicsys féle DCF77-es overkill órát. Az első ami eredetileg is sokszor megviccelt már, az megint csalafintaságot csinál.
Működik, és majdnem minden f..sza, csak a szinkronizálással van némi probléma.
Mindkettő óránál ugyanúgy oldottam meg a vevő csatlakozását, egy-egy tuhel csatlakozóval vagy valami hasonló lehet a neve, és természetesen ugyanúgy szabványosítottam a két óra bekötését.
Az újabb órával minden rendben, de a régibe ha bedugom a vevő csatlakozóját, az nem hajlandó szinkronizálni, nem villog a visszajelzés, de ha megfogom az árnyékolt vezetéket közvetlen a nyákra forrasztás előtt, ott ahol már nincs rajta árnyékoló harisnya, és pár másodpercig fogom, akkor egyszer csak elkezdi a szinkronizálást, és be is fejezi idővel. Azt nem írtam, hogy arról a vezetékről beszélek, amivel a vevő csatlakozóját vezetem a nyákra.
Kérdésem az, hogy mi lehet a probléma?
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nincs véletlenül mindkét vége testre kötve az árnyékolásnak? (szőrszál-zárlat). Ha igen, könnyen alakul ki földhurok.
(#) hapro válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ha azt érted ez alatt, hogy a csatlakozó is és a nyákon lévő GND is össze van kötve még egy vezetékkel, akkor nem, csak az árnyékoló harisnyák vannak a nyák GND-re kötve a csatlakozótól.
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Én a másik végére gondoltam, ahol a vevő van. Ott ugye nem kötötted be az árnyékolást?
(#) hapro válasza vicsys hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Nem pontosan értem talán amit írtál, így inkább késztettem két képet: Bővebben: Link
Bővebben: Link
A vevőnél is be van kötve a test, de így szerintem sehogy nem lehet földhurok. Gyakorlatilag az árnyékoló harisnyán vezettem a gnd szálat. Mert másképp nem kapná meg a +5V-ot. Ahhoz kell a gnd
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Jajj Te! Az árnyékolást nem(!) használjuk a tápfesz átvitelére! Mindjárt rajzolok, hogy mire gondoltam....
(#) hapro válasza vicsys hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Óóóóó. Mindjárt kezdhetem elszégyenléssel az évet? Még jó, hogy van ennyi szál abban a vezetékben, akkor átcsoportosítom és kész.
Köszönöm, majd átkötögetem.
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ne szégyenkezz, nincs miért. Tanulni sohasem szégyen! Remélem az átkötés után jól indul az éved és szinkronizációd is.
(#) MrBrown hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Sziasztok,
miután megforrasztottam a dcf modul csatlakozóját ma 15:37-kor beszinkronizált a tízezredik vicsys féle overkill óra
Érdekessége hogy ez éjszakai fényként fog funkcionálni a gyermekem szobájában, így az elején található LDR nem a csövek fényerejét szabályozza hanem egy egyszerű relés kapcsolás segítségével alkonykapcsolóként funkcionál és úgy van beállítva hogy csak erős szürkületben kapja meg a kapcsolóüzemű táp a 9V-ot. Az a meglepő hogy ki-be kapcsolgatáskor sem esik ki a szinkronból a szerkezet . A hátúlján található háromállású egyáramkörös kapcsolóval lehet választani folyamatosan bekapcsolt- folyamatosan kikapcsolt- illetve fényerő függvényében autómatikusan kapcsolt kijelző "üzemmódok" közül. Fotózáskor hasznát is vettem ennek mert autómata állásban mikor szemből fotóztam a távolságmérő piros fényre kikapcsoltak a csövek
(#) MrBrown válasza vicsys hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Én Hp41C javaslatára UTP kábelt használok jelátvitelre úgy hogy pl. a zöld a jelvezeték, a narancs a +5V és az összes többi pedig a GND. Ez mosz akkor nem korrekt? Ennek ellenére működni látszik másodszorra is
(#) vicsys válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Idézet:
„a tízezredik vicsys féle overkill óra”
Ejha! De jól állsz anyagilag...! Gratula,szép lett!
(#) MrBrown hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
A topkin összesen tízezer, nekem csak a második, de jön a harmadik
Ja és köszi :yes:
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Szépek azok a csövek ,de most már elveszítettem a fonalat ?ez melyik a sokadik közül . ennek is két doboza van ?
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ez AZ (!) amit harmadszorra kell csinálni a rossz pozíciók miatt amik pont a fotón nem látszanak de élőben sajnos zavaró
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
A képen az előlappal párhuzamban vannak a karakterek , legalább is úgy látni .
(#) MrBrown hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Úgy látni...
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Azt irtad 10-15 fok ? szerintem nem több 0,5 foknál de valami történt a programot megnézem mert megvan a gépben.
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Csak azért mertem reklamáli bizonygatva, hogy a hiba nem az én készülékemben van mert az első doboz ebből a szempontból tökéletes volt. Azért tudom, mert abba is belecsavaroztam a foglalatokat és beledugdostam a csöveket, hogy lássam milyenek az arányok. :yes:
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Hoppá, jut eszembe az elsőt géppel csináltad, de a második elött elromlott a CNC és azt mondtad, hogy ezeket a furatokat még pont meg tudod csinálni kézzel is. Egyébként (nem mintha bármi gondom volna a második minőségével) látszik is némi külömbség a kettő között :yes:
Szóval amit a gépben találsz az szerintem az első (jó) verzió lesz!
(#) janocsi válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!
Nagyon szép az a Z566M-el felépített órád! A technikai kidolgozása is valódi profi, igazán gyönyörű látvány lehet élőben. (Ilyen órák közelében érzem én is jól magam, ha legalább egy tucat között lehetnék. /Már van kettő/.)
(#) MrBrown válasza janocsi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszönöm, de sosem feledkezem meg hangsúlyozni hogy a dizájn az enyém de a "valódi profi kidolgozás" CIROKL műve
Hajrá, már csak tíz van hátra
(#) pcroland hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Hello! Megszeretném építeni Vicsys Nixie óráját. És azt szeretném kérdezni,hogy Z573M cső helyett jó a Z5900M.Mármint lehet,hogy csak fogom és helyette azt forrasztom?Lábtávolság és kiosztás is ugyanolyan?
(#) kisgeri válasza pcroland hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia! Természetesen megépíthető azzal a csővel is, de valamivel nagyobb anódellenállásokat kell alkalmazni hozzá. A lábkiosztása viszont teljesen más, erre figyelj oda. A Z573M-nek kör alakban vannak a lábai, a Z5900M-nek viszont rács alakban. A 2 cső adatait megtalálod itt. Üdv!
(#) pcroland válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szóval Ezek mind jók lennének:Z573M, Z5730M, Z574M, Z5740M .És ezeknél van különbség a lábkiosztásnál?Tudnál eladót?És a dcf77 milyen jelet vesz?Nem lehetne kihagyni?
(#) kisgeri válasza pcroland hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Megfelelő ellenállás alkalmazásával gyakorlatilag majdnem bármilyen csővel megépíthető. DCF77 témában szeritem olvass vissza, elég rendesen ki lett vesézve. Ill. a Google is megmondja, hogy hogyan működik. Eladó csövet nem tudok, talán a vaterán nézd meg.
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
A csöveket az : elektroncső.hu-n nézd meg
Következő: »»   92 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem