Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1123 / 3965
(#) mate_x hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Üdv!

Valaki megtudná nekem mondani, hogy a legtöbb nokia akkumulátornak miért van 3 kivezetése?
A választ előre is köszönöm.

Üdv.. mate_x
(#) MaTe193 válasza mate_x hozzászólására (») Jan 8, 2011 / 1
 
Hali!
Szerintem a hőmérséklet/töltés figyelő lehet.
Máté.
(#) Fodor válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Jónak látszik. Köszönöm szépen.. lehet holnap megis épitem..
(#) mate_x válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Nem is rossz ötlet, akkumlátorba termisztort szerelni .
Majd kipróbálom, úgy hogy elkezdek hajszárítóval melegíteni egy akksit, és mérem a feszültséget.

Köszi!
(#) peter1995 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Hello.VAn egy nagyon régi TV-ből kiszeret panemom.Az alján a vezető sávok ónnal vannak befuttatva.A kérdésem hogy ha alkatrészek nélkül megfürdetem vas-kloridba akkor leszedi róla.Nekem csak az üres panel kell.40%-os vasklorid.
(#) Balaa16 válasza SzT3 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Dinkamikus mikrofonnál kicsi feszültséget mérsz (persze ha rezeg), kb: 0,1 0,5mV. Kimeneti impedenciájuk 20-200Ohm.
Szalagmikrofon belső ellenállása nagyon kicsi, kb:0,1Ohm, de a belső transzformátor miatt: 200Ohm
A kondenzátormikrofon kimeneti jelszfeszültsége: 5-10mV
Az elektretmikrofon kimeneti impedenciája: 50Ohm, 250Ohm, 600Ohm és 1KOhm.
Üdv: Balázs
(#) geq hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne Willi Priesterath: Hobbielektronika című könyvére. Már sajnos sehol se kapható. Ha valakinek már nincs rá szüksége, örülnék neki, ha eladná nekem. e-mail: az nincs itt!* Köszönettel: geq

* Moderálva: Frankye
Ha nem érthető az ok, kérdezz!
(#) Venusfan válasza geq hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Nekem megvan ha érdekel, irj rám
(#) Lacko12 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy vajon a hűtőbordán lévő festék részt vesz-e a hő leadásának akadályozásában vagy nem?
Mert kicsit kopottas rajt a mostani festés és gondoltam beépítés előtt kicsit kipofoznám!
Csak azért jobb ha megkérdezem mind hogy utána vakarhatnám le róla egyébként tda7294-es ic-hez lenne a hűtőtönkös megoldással hogy az ic kapásból rámegy egy hűtőtönkre és azt a tönköt szigetelem el a nagy bordától csak ha gátolja valamilyen mértékben a festék a 2 tönk közti hőátvitelt az elég nagy probléma lenne a késöbbiekben!
(#) kadarist válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szia!
A festéket szedd le, mert az hőszigetelő réteget képez.
(#) cleetus hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy nekem igen égető problémára szeretnék megoldást találni:
Szeretnék egy 1 megabyte-os 16 bites bináris fájlt két darab en29f040a-ba (flash eeprom) beégetni, de nem tudom mivel szétválasztani a fájlt alacsony és magas helyiértékű bitekre (az egyik memóriába kerülne az alacsony , a másikba a magas helyiértékű fájl), majd azokat egyenként beégetni a fentebb említett memóriákba. Ha esetleg valaki tud nekem programot, vagy megoldást mondani, azt szívesen venném.
(#) nikolatesla válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Utána persze tegyél rá hővezetőpasztát.
(#) Lacko12 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szia!
Értem!
Még annyi lenne hogy milyen mértékben gátolja a hőleadást!?
Ezzel arra gondolok hogy elég csak ha a tönk és a borda között kaparom le a festéket vagy az egész bordán?
Ezáltal hogy a kontakt ponton kívül mindenhol lefesthetem-e vagy inkább az eredetit is kaparjam-e le?

nikolatesla:Köszi szépen a véleményt természetesen a szilikonlap mindkét felét és a bordákat is bekenem vele!

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
(#) kadarist válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
A tönknél mindenképpen kapard le. Ha a festés matt fekete, akkor hagyd meg, mert a hősugárzást a sötét felület elősegíti.
(#) ECL82 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szia, az általad tervezett táp, (Bővebben), amiről régebben volt szó, alkalmas ennek az erősítőnek a működtetésére, hogyha kicserélem a zénereket?
Előre is kössz!
(#) Lacko12 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Igen a két borda közül az egyik matt fekete a másik rendes alumínium színű!
Szóval ha jól érem akkor a fekete szín segít a hő leadásában!
Eszerint akkor króm színű festékkel nem nagyon kéne lefújni a bordát mert a fekete szín sokkal jobb hőleadás szempontjából!
Jól értettem?
(#) ECL82 válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Természetesen bárki válaszolhat, a címzés csupán a hozzászólás megértéséhez járul hozzá!
(#) kadarist válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Jól értetted. A tiéd ugyan nem Abszolút fekete test, de a sötét festés segít. Persze a festékrétegnek a lehető legvékonyabbnak kell lenni.
(#) Lacko12 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szia!
Köszi szépen a linket sokat segített a kifejezés megértésében!
Akkor azt fogom csinálni hogy jól megcsiszálom finom csiszolópapírral a bordát és egy szép egybefüggő vékony fekete réteggel lefújom!
Nagyon sokat segítettél mert simán lefújtam volna króm színűvel az egészet!
Köszönöm szépen a linket és a segítséged!
(#) kadarist válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Jó munkát, sikeres építést!
(#) Grabovszky2 hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok!

A BC637B mivel lehet helyettesíteni?
(#) kadarist válasza Grabovszky2 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szia!
Például BC639-el.
(#) Lacko12 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi meglesz!
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok, labortáp vásárlásán godolkodok, szeretném merlgkérdezni milyet ajánltok,hol a legocsóbb:
Tudásilag ilyesmire gondoltam csak olcsóbban:

Bővebben: Link
(#) mate_x válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Jan 9, 2011 / 1
 
Szia!

Szerintem építs egy hasonlót, úgy fele annyiból ki lehet hozni...
(#) Baxi válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Jan 9, 2011 / 1
 
Hi
Ha van vagy tudsz szerezni trafót akkor 4-5e Ft megvan és ugyanazt tudja mint a gyári és persze az építés öröme sem utolsó dolog
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Nincs ilyen trafóm, ahhoz hogy ilyet építsek elégkezdő vagyok
(#) mate_x válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Kezdj el olvasgatni a tápegységekről, meglátod nem lesz olyan bonyolult
(#) dinokal válasza mate_x hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szia! Az új típusú akkuk elektronikával vannak felszerelve. Figyelik a hőmérsékletet és a töltöttségi állapotot, ennek függvényében kommunikálnak a töltővel. Telefon, laptop és egyéb akkuk. Ezek hibájából már volt egy-két akku robbanás.
(#) szbalogh hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy kis problémám van egy plafonventillátorral.
A héten vettem és a motor nem akar elindulni. Ha jól tudom ilyen sokpólusú motor van benne. CBB61 kondenzátor lóg belőle. 0.45 és 0.90µF kivezetései vannak. A motoron 3 sebességi fokozat és forgási irány kapcsoló is van.
Eleinte arra gyanakodtam hogy érintkezési hibája lehet de kicsit asztalon próbálgatva láttam hogy mindegyik fokozatban megy rajta áram. Nagy fokozatban kicsit megrántja de nem indul el. 20-ból egyszer véletlenszerűen elindul de akkor is csak párat fordul és megáll. Mi baja lehet? Füst nem jön belőle meg ilyesmi. A kondenzátor lenne hibás?
Következő: »»   1123 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem