Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   699 / 2514
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi! Most "csöppentem" bele az erősítők világába...
első saját építésű erősítöm... Még a hangerőszabályó bekötésén agyalok...
(#) Gyozo92 válasza Hercooles hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Elnézést, igen ilyent tudsz szerezni adapterből. Ha találsz megfelelőt, akkor kibonthatod belőle. Szerintem 12 voltnál ne nagyon adj neki többet, bár talán többet is elbírna.

Nasgoon: ha csak sima hangerőszablyázó kell, az egy, illetve két potival megoldható.
(#) Bassmester válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nem baj, mérheted DC-ben is. Keress valamilyen épkézláb (minél gyorsabb) diódákat, a többit pedig a fantáziádra bízom
A hangkártyás szkóp pedig tényleg hasznos volna, ha nincsen "igazi". Én is sokszor használtam.
(#) Gyozo92 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
saját sajnos nincsen, de amikor kell, szerzek kölcsönbe. Vennék, csak nem vagyok benne biztos, hogy kihasználnám annyira, mint amennyibe kerül. Így is marha sokba kerül az egész...
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszönöm! Tudom, dilin hangzik, de még nem kötöttem be potmétert, tudnál bekötési rajzot?
Illetve: 12 Volt AC 60W trafó hány ampert bír?
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Itt megtalálod kb a lap közepén jobb oldalon.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 

Köszi! 2X20W erősítő hangerőszabályzólyához elég 50K poti?
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Még egy 2x2000W-oshoz is elég
Viccet félretéve, nem a wattoktól függ a dolog.
A sztereó erősítődhöz 2x50K logaritmikus potit vegyél.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Én ezt vettem meg: Bővebben: Link
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ebből 2 db kell a sztereóhoz. Csatornánként 1-1 db. Egyébként jó poti, a PA végfokomban már két éve bírják.
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Tedd rá a multimétert, és kiderül
Annyit biztosan, amennyi neked kell a 2x20 wattos erősítőhöz. Még többet is. Kb 5, 6 amper kijön belőle. De ez a feszültségtől is függ. Magasabb feszültségen kevesebb, alacsonyabb feszültségen több ampert fog adni, de itt nem is az számít, hanem az, hogy 60 watt pont jó. A másik kérdésedre látom kielégítő választ kaptál

Nekem is ilyen van benne, csak 40K és az is teljesen jó.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi! Igen 2 db - ot vettem.
Kérdés: A TDA2005R-ről tudsz valami?
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Semmit sem tudok róla. Nem volt még dolgom vele, de mindjárt ránézek a pdf-jére...
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszönöm!
Van még 1db 300Wattos ( 15X20W Halogén izzótrafó) trafóm, abból valami brutál erősítőt akarok majd építeni.
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ilyenek vannak a tiédben ugye? a hestoreos kitben. 2x10 watt hidalásra való. vagyis 20watt. Van a kit panelján egy átkötés, azt ne feledd el betenni, mert különben nem lesz híd, és csak 10 wattot fog adni oldalanként.
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Azt nem tudom, hogy át kell e kötni, mert arről nem szól a "fáma" összeraktam a kitet ma...Bővebben: Link
Szerintem itt a nyákon már megoldották a hidat.
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Rajta van a panelon be van rajzolva a helye. Ha kell még. Egy alkatrészlábat teszel be oda és kész is.
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
12V-ra nem nagyon lehet "brutál" erősítőt építeni.
Talán csak a TDA 7388 és hasonmásai lehetnek jók, kb 20-22W-ot tudnak 4 Ohm-ra csatornánként. Egy ilyen ícé, 4x22W-os. Autórádiókból lehet bontani, de jó pénzért rendelhető is. Bővebben: Link
(#) agressiv válasza matyusz hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ez nem megoldás mivel a magas nyugalmi áramtól melegszik az erősítő és ha semmi sem szólna rajta akkor szénnéégne.
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Rajta a panelon? Azt nem láttam!!! Hol?
Mindent a helyére forrasztgattam. A kiten HEKIT16 2X20W erősítő, ott nincs ilyesmi leírás.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Az igaz, bár kondival (2400uF, vagy 3200uF) tudok 16-18 volt Dc-t , és az már meghajt egy erősebbet.
(#) J-O-E válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
300W-os trafó már elviszi a TDA7560 -at, adatlapján közölt értékek szerint 4x50W/4Ohm!
Vagy TDA1562Q 2X55W de Philips-ék szerint 2x70W!
Ezek 14,4V DC-re tervezett végfokok.

tda1562q.pdf
    
(#) Hercooles válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Van itthon egy 6 Voltos 300 mah-es adapter, ami 9 Volt körül ad, megfelelhet ez a gyári 9V/300 mah helyett? Vagy lehet kevés lesz terhelés alatt?

Más: azt az infót kaptam, hogy adapter esetén a nyákon található 4db diódát ki kell forrasztani adapteres használat esetén. Erre szükség van?

Köszi
(#) David 3g válasza Hercooles hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Feltéve ha az adapterben vannak Diódák. Ha vannak akkor kiforraszthatod, de ha nincsenek akkor szerintem hagyd.
(#) fricihun hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Összeraktam az erősítőmet. TDA7250+TDA7294+szubszűrő+LM1036 (2.1 rendszer). Az lenne a problémám, hogy a jobb oldal elhallgat bekapcsolástól számított kb.15-60 mp elteltével és utána nem szól. Olyan a jelenség mintha letekerném szépen fokozatosan a hangerőt. Az LM1036 teljesen új. Szerintem a végfok csinálja. A végfok már párszor elcsattant. De a kondenzátorok nem voltak soha cserélve.

Kérdés: Ha kicserélem az összes elko kondit az megoldhatja a problémát? Másra már nem tudok gondolni. Mert ha olyan nagy gondja lenne akkor a védelem jelezne de semmi.

Köszönöm a válaszokat!
(#) petemazi válasza fricihun hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Első körben inkább az előfokot kössed ki.
(#) David 3g hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Nem tudom néha miért szóljátok le a kis TDA2030-ast ,de akkorát tud szólni egy jó subon hogy rezeg tőle minden. Most csinálok vele egy bass test-et 200W subcső
(#) Gyozo92 válasza David 3g hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
TDA2030 nem olyan rossz, ha ICvel akarunk építkezni, de eget rengető teljesítményt nem ad.
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Megbontottam a fénypultomat, hogy segítsek Itt van az átkötés, természetesen a másik oldalon is, ha még van benne...
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szia!

Nekem HEKIT16-om van. Ott nincs ilyen lehetőség.
Következő: »»   699 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem