Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   684 / 1680
(#) sany válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Köszi! Meg is találtam benne amire éppen szükségem van.
(#) Fery válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Hello. Nem rossz, igen szép, és igen kompakt lett a gépezet.
Fery
(#) patexati hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok! Elkészült a zöld színű 16F886 kontrolleres propeller órám.. A fő érdekessége egy PC ventibe beletervezett áramkör mi a tápkiszolgálást végzi és ébresztő,ki/be kapcsolási lehetőségeket is magába foglal 50 lehetséges időpontot ezt egy 16F88 kontroller és egy RTC végzi.. Érdekessége még,hogy az adatátvitel lehtséges hagyományos soros kábelen és bluetooth kártyával is.. (ezen bluetooth modul dolgozik most egy hozzá való táp és szintillesztőre helyezve.. Bővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: Link
(#) zsoltee0001 válasza patexati hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
:eek2:
Ez aztán nem gyenge!
Látom sok fejlesztés történt amióta PC-t csináltam.
Le a kalappal!
Az éresztő rész miatt van a bázison is gombelem?
Üvd
(#) patexati válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia! Igen az RTC tápját az biztosítja áramszünet esetén.. Az ébresztő,automata ki/be kapcsolás és a beállítások is az RTC epromban tárolódnak ezért az elem..
(#) yohnsee válasza Doncso hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nekem is nagyon tetszik, kicsit hasonlít frankeinstein-re a két puffer elkóval a fején. Ha egyszer lesz időm, én is vf3-at vagy vf4-et szeretnék összerakni, csak hogy halljam, amiről mindenki beszél, hogy milyen a hangja.
Szép, igényes munka!
Keep it up!
(#) Fery válasza patexati hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia. Na, ez nem semmi. Szép igényes munka. Gratulálok...
Fery
(#) patexati válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Köszi Ez az SMD verzió annyira csendes,hogy a szobában megy éjel nappal nem zavaró.. A régi DIP modelljeim suhogtak rendesen
(#) Doncso válasza Fery hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Köszönöm Fery, hát volt is vele munka.

Yohnsee: Ki kell próbálni mindenképpen, aztán majd eldöntöd tetszik e, nekem most megoszlott a véleményem, de azért nem rossz.
(#) pruky hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Sziasztok. Az este lettem kesz az akku-vedommel. Ezt a hutoladamhoz csinaltam de sokmindenre jo.Akku vedelem
(#) Tama89 válasza pruky hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szép munka!
Az alkatrész pozíció ábrát úgy vasaltad a nyákra?
(#) patexati válasza Tama89 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia! Igen úgy vasalta én is szoktam néha.. A nyák üres felére nagyon jól rátapad a toner! Sósavban leáztatva fényes fekete lesz de ha kémiai ónozót használsz az is kifeketíti ha ónozás előtt rávasalod,laminálod..
(#) pruky válasza Tama89 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Az alkatresz poziciokat en maratas utan, miutan elkeszitettem a furatokat vasalom fel, mert igy konnyebb paszitani

udv Pruky

Meg csak annyit, hogy az alkatreszeket ontapados folia hordozo papirjara nyomtatom, igy nem kell aztatni de meg nem tokeletes.
(#) Tama89 válasza pruky hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Köszönöm segítséged.
Az öntapadós fólia hordozójával én is próbálkoztam csak valamiért a nyomtatóm árnyékosan nyomtat rá. Ezért maradtam a műnyomópapírnál.
(#) CIROKL hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Alig egy pár napja csináltam egy fejhallgató erősítő panelt amit ITT már mutattam!
Ma délután megint elő vettem és no mondom barkácsolok neki egy kis doboz féleséget , nem lett oly annyira dizájnos
de nem is ez volt a cél , egyszerűen csak egy doboz a csupasz panelnek !
További képek itt , ja igen majdnem elfeledtem hogy mi is lenne ez .
HeeD audio Canamp fejhallgató erősítő a becsületes megnevezése .
(#) saraha válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia Laci.Jó lett nekem tetszik az INOX kivitel. Hangra milyen a Sanken tranyókkal,mással próbáltad már?
(#) David.zsombor válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Tetszik a doboz.énis most tervezem ezt megcsinálni.
(#) zolika60 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Jól néz ki. Bár fele ilyen magas is elég lett volna. Hűtőborda sem nagyon kell neki.
(#) CIROKL válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Fele magasságban nem hinném hogy elfért volna , esetleg ha a trafót kalapáccsal össze ütögettem volna mondjuk 1 centire !
A hűtőborda mérete valóban sok ,nem kell neki de ez nálam nem gond lehet már holnap csak egy zacskó alkatrész lesz belőle ismét .
(#) CIROKL válasza saraha hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Itt nem a szépség volt a domináló , annál inkább ez a kis egyszerű kapcsolás tesztelése amit még ez után fogok megejteni , eddig mindösszesen kb 5 percet hallgattam , az összeszerelés , mérés , ellenőrzés után meghallgattam az esetleges alapzajt , de az rendben , és az után csak egy pár perc volt a hallgatózás .
Így a kérdésere nem tudok még sokat mondani , csak annyit hogy szól !
(#) Erick válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Helló!

Szokás szerinti igényes munka!
Grat.!
Nagyon jó lett!
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Én ezeket csináltam mostanában:Egy lm 317-es feszültségszabályzó és egy Joule tolvaj nevezetű ügyes kis eszköz ami 0.5v ról is működik.(a fesz szabályozóban van egy felesleges átkötés az már meg lett szakítva.Az a sok szösz meg zsebkendő amivel letöröltem a folyasztószert ) Fotók: Picasaveb
(#) MaTe193 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ügyes kis ketyerék,csak így tovább.A 'Joule tolvaj' kapcsolási rajzát belinkelnéd?Már láttam valahol.Apropó,tekercsnek milyet használtál?
Máté.
[OFF]Tetszik a füzetes háttér.
(#) fantom45 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Nagyon jó Nekem tetszik! A tekercset hogy csináltad hozzá?
(#) David.zsombor válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Tekertem XD. PCtápból szedett ferritre tekertem 10ft/m-es szigetelt rézdrótot. Joule thief
Ui füzet ez volt kéznél.
(#) MaTe193 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Köszönöm![OFF]Majd jól összerakom én is. Apropó,menetszámot nem említ.Minegy,hogy mennyi?
(#) David.zsombor válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Amennyi ráfér .Most ezt akarom összerakni:Joule thief 2
(#) proli007 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Hello!
Csak szólok.. Ez a rajz, már jónak tűnik, de az Eagle rajz, és a nyákterv nem ilyen volt.
üdv! proli007
(#) MaTe193 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
[OFF]Ez működik minden NPN tranzisztorral?Azért kérdezem,mert nincs itthon BC549-es.
(#) David.zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ezt nemértem .Mijen rajz?
Következő: »»   684 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem