Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1127 / 3975
(#) Stefan válasza slave557 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
És ha fúj a szél a piros lámpánál?
(#) spepe válasza slave557 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szerintem inkább úgy kéne csinálni, hogy valahogyan a fordulatszám mérőhöz kéne kötni egy érzékelőt és ha mondjuk 1000 felett van akkor mennyen a cucc egyébként meg nem.

Vagy akár azt is lehet, hogy eleve a kerék fordulatszámát méred HAL szenzorral. (Mágnese érzékelő)
(#) Action2K válasza spepe hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Maradjunk a motor fordulatszám figyelésénél. Járhatóbb út.
(#) dudzsi hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Multkorába feltettem egy kérdést ezzel a kapcsolással kapcsolatban. A gondom az hogy nem akarja begyujtani a fénycsövet, csak a két végge izzik. Gyujtoval megy csak villog mire begyujt. Azt az ötletet kaptam hogy a 470k ellenállást cseréljem 520k-ra. Én csak 510k-ra tudtam. De sajna ez nem segitett. Lehet hogy csökkenteni kellene ezt z ellenálást? Menyire lehet itt lemenni az értékkel?
Elöre is köszi
Hali
(#) blackdog válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Pontosan olyan diac-ot használtál mint ami a rajzon van?
Ha nem akkor a feszültség osztót ahhoz kell igazítani ami a valóságban van.
(#) janikukac hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Megépítettem ezt : Bővebben: Link A kérdésem, hogy a trimmer potméternél , melyik lába, hova megy ? ! Így állnak a lábai : -O=

A kör a trimmer poti, a lábai pedig az egyik végén egy, a másikon 2. Melyik hova megy? Valaki lerajzolná, pirossal Paint-be odahúzná, hogy mit mihez, akkor megköszönném!!!
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ahova a nyíl mutat az a trimmer középső lába.

Mit kell ezen még rajzolni?
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Hát, hogy a 3 különböző láb, hova - hova megy...
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Egyik szélső láb az IC 7-es lábára a másik a középsővel együtt a földre. Ezt ott van a rajzon is.
Én ezt a kapcsolást átalakítottam, hogy a mikrofonon vett hangot jelenítsem meg ne kelljen semmit belekötnöm.
(#) blackdog válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
[off]
látom téged (is) meghökkentett egy kicsit a kérdés
(#) spepe válasza Action2K hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Az előzőbe elírtam, HALL Szenzor.

A másik dolog pedig, hogy ugyan ezt a technikát szerintem a fordulatszám mérőnél is lehetne alkalmazni.

Vagy esetleg még olyasmit találtam, hogy egy olyan szenzort beszerezni ami lézer fényt használ. Azaz kiküldi a lézer fényt és ha az visszaverődik akkor nincs ott a mutató és fordítva. Így lehetne esetleg, hogy a 0-hoz teszed és ha a mutató kitakarja a fényvisszaverő réteget akkor nem megy a cucc.

Csak sajnos nem tudom mi lehet a hivatalos neve ennek.
(#) dave500 hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok! Valaki válaszolna nekem ittC táp átalakítása akkumlátor tőltőnek! bocsi, hogy nem linkelek, telefonról írok
(#) blackdog válasza dave500 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Jéé... Működik a kereső: Bővebben: Link
(#) Baxi hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Hi Mesterek!

Szeretnék kérni egy kis segítséget.

Vettem egy 202-A típusú 2*20 karakteres LCD kijelzőt.
A gondom az vele hogy a hátérvilágítás elég szegényes mögötte. Nem tudom hogy most a táblázatból melyik áram igaz rá. Zöld szint világít, de ha benne van a 20mA áramkorlát ellenállás akkor szinte semmi fénye nincs. Most raktam neki egy 100 Ohmos ellenállást, hát evvel sem az igazi.
Az létezne hogy 250ma kell neki, azaz egy 20 ohm-os ellenállás?
Segítséget előre is köszönöm.

LCD.jpg
    
(#) janikukac válasza Baxi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Megcsináltam ezt : Bővebben: Link De nem működik. Lehet , hogy az a baj, hogy a tápom 5-11 V működik. Valami tipp a táp erősítésére? Vagy esetleg, hogy a trimmert úgy csináltam, hogy a különálló 1 lábat összekötöttem mégegy lábbal, és azt a 2 láb negatív földelléséhez kötöttem ? !
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 

Mi az, hogy nem működik? Letudod rajzolni, hogy mit csináltál és hogyan adtál neki audio jelet?
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Audio jelet úgy adtam neki, hogy a jack dugó középső GND-jét hozzákötöttem az IC 4. lábohoz, a baloldali kis lábat pedig az 5.hez....
(#) Dániel X hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Üdv!

Építettem egy vezetékkeresőt amit ugye lehet telefonkihangosításra is használni de nem akar működni.
Próbáltam vas nélküli tekercset vastagabb vezetékből de az sem jött össze. A kék vezetékek mennek a hangszóróhoz ami (8 Ohm 1 w) a piros az elem pozitív a fekete a negatívra csatlakozik.
Az egyik ellenállás tévesen el van írva a nyákterven nem 520 hanem 470 kOhm.

Esetleg valaki megnézni mit szúrtam el?

Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia!
Vezetékes telefonnal próbáltad?
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Próbáltam IC-t kifordítani, de nem működik. Segítség!
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Akkor megölted az ic-t
Ha akarod csinálok neked nyáktervet hozzá de mint látod ebben valaki más a király
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Megcsiáttam Hurrá jó.Volt benne egy fölösleges átkötés ami rövidre zárta a tápot.
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Hát mért öltem volna meg??? Mondom, lehet, hogy táphiba, mert csak 5-11 V van, ide meg 12 - 20 kell. Aztán lehet, hogy valami kontaktos. Az IC-re vigyáztam, csak a foglalatot forrasztottam be, aztán csak most raktam be az IC-t...
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Hát lényegében eddig csak vezetéket akartam vele keresni de
a bekapcsolt pákazsinórt nem találta meg 1-2 mm ről. Vezetékes telefonról még nem. Inkább lehalható készülék vagyis kihangosító mint vezetékkereső?
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Csak olyan telefont tudsz kihangosítani, amiben van illesztőtrafó. Milyen tekercset használtál? Esetleg egy kép? A rajz honnan van? Meg kellene egy csatolókondenzátor a T1 bázisa és a tekercs közé.
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Mivel ez az ic közvetlenül kapja a 12v-ot Mivel van belső szabályzása ezért ez nem is baj de ha megfordítod az ic-t akkor másik láb kapja a tápot ami biztos nem tesz jót neki.
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
De csak egy pillanatra volt, tehát nem hiszem, de sajnos nincs multiméterem....
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nincs multimétered ember? Hát hogy akarsz így áramkört készíteni? A tápfeszültégedet hogy méred meg? A polaritását hogy állapítod meg?
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
A rajzot a tanárunk rajzolta fel. Egyik tekercsel sem találta meg a vezetéket. Vezeték nélküli vezetékes telefonban van ilyen trafó?
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Leden ellenőríztem a polaritást... Ma akkor valószínűleg veszek egy multimétert.
Következő: »»   1127 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem