Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   5 / 31
(#) morzsa15 hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Megcsináltam az alábbi kapcsolási rajz-t de nem villog bd241-et használtam tip31 helyet ötlete??
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) gaborrr hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Hello mindenki !

Megcsináltam én is ezt a ledvillogós dolgot amit morzsa15 is csak a 2 tranzisztoros változatot és én is bd241-et használtam plusz még 1K ellenálást dobtam a 4-4 led elé biztos ami biztos.
A táp számítógépről megy (12V) és az a baja hogy a jack ha be van dugva ha nincs akkor is világít az összes led.
A forrasztásokat és a helyes bekötést 3 x is ellenőriztem...nem találtam hibát.
Ja és egy kapcsolót is tettem bele ami a +12V-ot szakítja meg.
Ilyenkor mi a baj?

morzsa15 neked világítanak a led-ek?
(#) morzsa15 válasza gaborrr hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Hello!
Nekem meg oldódott a probléma a jack dugoba rosszul forrasztottam bele egy kábelt azért nem villogot nézd át még 1x mindent valahol érintkezik össze azért világit..
Ha nem lesz jó forraszd újra De ugye tudod hogy nem szabad nagyon forrasztani mert tönkre megy a bd241??
(#) gaborrr válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Közben utánajártam a tranzisztornak és az olvastam ha kiég a tranyó akkor simán működik a kollektor emitter kör úgy hogy a bázis lába be sincs kötve.
Hát nálam ez van elégettem sajnos forrasztásnál :S
Majd veszek másikat
(#) proli007 válasza gaborrr hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Hello!
Urak! Ez a kapcsolás nagyon parasztos..
A Led-eket, a tranyóval, soha nem szabad közvetlenül a tápfeszültségre kötni. Sorba iktatott áramkorlátozó ellenállás szükséges.
Mert ha a Led-ek nyitófeszültségének összege nem magasabb, mint a tápfeszültség, akkor a diódák úgy mint a tranyó is tönkremehet.. Elég, pld. ha a kapcsolásból, egy Led-et kihagysz, vagy más színűek a Led-ek.
Az ellenállás értékét, ezzel a kis programmal számíthatjátok ki..
üdv! proli007
(#) whalaky válasza proli007 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Hát nem tudom.... Az a gyanúm hogy a ledek számát még csak csak be tudják írni, de az feszültség és az áram már okoz fejtörést, arról nem is beszélve hogy erősen erősítő és hangerő függő lesz a dolog, valaki a sajátjához kikísérletezi, é sit publikálja, a többiek akik bevallottan nem tudják mit csinálnak után építik esetleg a jómunkásember kisebb ellenállást tesz bele hogy kisebb hangerőn is működjön, aztán az első házibuliban megöli az erősítőt és jön a családfa. Nem szerencsés dolog ez így....
(#) morzsa15 válasza gaborrr hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Hát ezért kell vigyázni az ilyen dolgokkal nekem a boltba mondták is hogy ne nagyon forrasszam de én már tudtam
(#) gaborrr hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Igen, elég egyszerű a kapcsolás...
Tettem ellenálást a led-ek elé meg nem erősítőről megy hanem gépről....az meg általában jól védett a zárlattal szemben mert olyankor egyszerűen kikapcsol utána meg megy faszán.
Amúgy a kis program mindig 0 ohm-os ellenálást ad ki, de szerintem én nem vágom hogy mit kell beírni...

Tranyót meg most forrasztottam először ... nem tudtam hogy ilyen érzékeny.
(#) Emberke hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Hali Mindenkinek!

Lenne némi gondom Ezzel a kis kapcsolással.Már egyszer megcsináltam és tökéletesen működött,de még csak fapados kivitelben.Vagyis simán ráforrasztgattam a dolgokat a tranzisztorra.Nem rég sikeresen beleakadtam a vezetékbe és elszakadt.Nem volt időm vele foglalkozni és most már mart lapra szeretném tenni.Viszont tervező programokkal nem vagyok még nagyon jóban.Valakinek nincs véletlen valahol terv sprintben vagy eagle-ben?
És még egy kérdés.Gagyi öngyújtókban levő ledeket lehet használni?

Köszönöm!!
(#) gaborrr válasza Emberke hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Kedves emberke!

Ne azt a kapcsolást használd!
Ha megfigyeled az alsó tranyó forítva van bekötve!
Így kösd össze : katt
és igen gagyi öngyújtó led-je jó...

Amúgy az eagle-ben lehet nyáktervet készíteni?
(#) David.zsombor válasza gaborrr hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Igen lehet.
(#) Emberke válasza gaborrr hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Hali!

Lemaradt a link! Tudod pótolni? A tranzisztort alapból megakarom fordítani. Észrevettem én is a turpisságot.

Köszi!
(#) morzsa15 válasza Emberke hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A nyáklapba legyen benne a led?
(#) morzsa15 válasza gaborrr hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Ebböl nem tudtam meg hogy benne legyen a nyákba led...
(#) gaborrr hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Jaj!
Azt elfelejtettem mondani hogy a tranyó bázisa elé tegyetek ellenállást mindenképp mert leég a francba ... olyan 100ohm már elég..
A ledet oda teszed ahova akarod....én egy kibuherált cd-rom-ba tettem.

Sikerült beszereznem egy raklap alkatrészt ... most azon dolgozok hogy magas, mély ill. közép hangra más más színű ledek villogjanak.

Aluláteresztő vagy felüláteresztő néven keressetek rá a kapcsolásokra.
Egyenlőre 2 elemről dolgozok aztán jöhet a 12 volt, de még nem tudom hogy milyen értékű ellenállás meg kondi kell hozzá...
(#) norbi0073 hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Üdv!

Olvasgattam a fórumokat és szemet szúrt egy igencsak egyszerű kapcsolás igaz az csak 1 LED-et villogtatott. Én készítettem egy kapcsolást amin már van egy mély hang szűrésére szolgáló áramkör is. Valaki megtudná nézni, hogy jól raktam-e össze esetlegesen van-e valami hibája? A kapcsolás 9 V feszültségről üzemel.
(#) morzsa15 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Szerintem működne
(#) norbi0073 válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
De a tranyó elbírja a ledek áramát?
(#) morzsa15 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Próbáld ki :d
(#) norbi0073 válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Szimuláltam Elektronik Workbenchben a kapcsolást ott szépen működött. Remélem jó lesz hozzá a tranyó és szépen fog működni. Köszönöm a segítséget!!!
(#) morzsa15 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
akkor működni fog
(#) Mybuster hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
sziasztok!
Megszeretném építeni ezt a kapcsolást! Tip 31 tranyó helyet jó a bc 547?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) gaborrr válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Üdv!

Bármilyen tranyó megteszi. Npn, pnp csak megfelelően kell bekötni.
Bár attól függ, hogy mit kötsz rá, persze arra figyelj hogy nagyobb teljesítményű fogyasztót ne köss rá mert leég.
Bázis elé tegyél egy kicsi ellenállást mert szintén leég.
(#) Mybuster válasza gaborrr hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
OKS!
(#) casnica hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Sziasztok hogzan lehetne ezt megcsinalni
hangszoro
(#) gaborrr válasza casnica hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
ezt a kérdést inkább egy hangszórós témánál tedd fel....
(#) casnica válasza gaborrr hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
De en a hangsyoro koruli villogast akarom megcsinalni
(#) janikukac hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Lm386-al lehet ledet villogtatni zenére?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Bizonyám, hogy lehet! Sőt, még tranzisztorral is!
Következő: »»   5 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem