Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   21 / 42
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A 600W ot felejtsd el,még ha RCF lenne elhinném. Az hogy jobb e a SAL nál nem az ára fogja megmondani és az amiket ráírnak,hanem a teszt. Nem sokat nézek ki belőle...szerintem még az is jobb amit ez előtt bemutattál
(#) gida válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Szia! Én sem sokat néztem ki belölle.
Még jo hogy nem cseréltem ezek szerint.
(#) ptesza válasza gida hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Nem a szépségversenyen kell nyernie ,hanem a hangnyomás versenyen.
(#) shalafi.66 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Hááát ahhoz nagyobb érzékenység kellene, de akkor meg oda a mélyátvitel.
(#) janikukac hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Hogyan lehet megmérnem a hangszóróm teljesítményét, mert nem írja rajta. Annyit ír, hogy 8 Ω-os, de mást nem. Erősítőt készítenék hozzá...
(#) rolitechno válasza janikukac hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Azt otthon szerintem elég nehéz lesz lemérni.Inkább érezni kell ,hogy mennyit visel el kényelmesen a hangsugárzód. Ez függ a ládától is ,amibe rakod. Mert ha az nem enged neki megfelelő kilengést ,akkor melegszik,ha meg túl sok a kilengés akkor az sem tesz jót a mechanikájának. De ha teszel fel róla képet ,az is lehet hoyg valaki beazonosítja neked és megmondja mennyi a teljesítménye.
(#) gida válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Szia! Csak kiváncsiságbol kérdem.
Ebbe a dobozba hol van a hangszóró elhejezve és mekkora átméröje van?
(#) janikukac válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Ez már be van építve egy dobozva ! Egy Tensai rádióhoz volt! Átmérő : 8-10 cm
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Szia ! Melyikre gondolsz amit legutóbb raktam fel? 40 es való bele és a középső lapba kell beszerelni. A hátulja teljesen zárt,csak merevítések kellenek. Elől meg ahogy a rajzon látod. Ebbe viszonylag merev membránú hangszóró kell.Az átlagos gumis autós subwoofer ek megteszik. Ha túl lágy membránú hangszórót raksz bele,azt könnyen kinyírhatod ebben a dobozban.Így talán érthetőbb
(#) rolitechno válasza janikukac hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Én kb 10W ra gondolok. Jóval nem hiszem hogy több,de inkább még kevesebb.
(#) janikukac hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Akkor , elég ha építek egy 2*20 W erősítőt?
(#) rolitechno válasza janikukac hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Szerintem bőven.10 cm es hangszórónak elég.
(#) janikukac válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Rendben, akkor keresem is a kapcsolási rajzot!
(#) rolitechno hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Hello. Tud valaki valamit a következő hangsugárzó átvitelérő? Hogy menyire kiegyenlített, mennyire igaz a 94dB és persze hogy szépen szól e... Bővebben: Link
(#) teddysnow hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata erről a hangszóróról? Rockwood DY1256. SAL minőség vagy H2000 szint? Gitár kombóba kellene.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Ez a TVM 200-as szélessávúja, nem ér annyi pénzt, amennyibe kerül, elég sávhatárolt, rezonáns, és mech. gondjai is vannak szép számmal.
(#) shalafi.66 válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Talán még rosszabb, mint a SAL. Kb. a használhatatlan kategória.
(#) rolitechno válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
A SAL tól ránézésre (a fél kg os gumiabroncs membránú játékhangszóróknál) sokkal jobb. Gitárhoz szerintem megéri bár nem hallottam még. 100W ig tuti megbízható ,ennyi pénzért meg nehéz jobbat találni gitárra. (újban)
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Ezek szerint engem sikerült a kinézetével becsapni Én még nem hallottam meg nem is láttam élőben ezt a típust...
(#) teddysnow válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Kösz. Akkor a következő versenyző a H2000 féle HA31-422, zárt ládában?
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Hát 1,3 vagy afölötti jósággal nem nagyon lehet, csak freeairként használni a hangszórót, úgy meg a terhelhetősége leredukálódik kb. 10-15W-ra. A 150/300W persze eleve nem igaz, alig van valami réz a lengőcsévén a 299uH induktivitás mellett.
(#) shalafi.66 válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Akkor már inkább legyen a textiles membránszélű verzió, vagy lehet, hogy a másik kínainál, az fs audiós hszek között, található olcsóbban is valami, ami a célnak megfelel.
(#) teddysnow hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Igazából arra voltam kíváncsi, hogy hallotta-e valaki. Az ár nem igazán hagszóró paraméter és az adatlapoknak nem hiszek ilyen 10.000Ft-os kategóriában.
(#) skero válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
De mégis milyen kombó? Bassgitár vagy ...?
(#) teddysnow válasza skero hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Szóló.
(#) skero válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 27, 2011 / 1
 
(#) teddysnow válasza skero hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Ennek a mikroshopnak van a legrendezettlenebb weblapja. Hónapok óta nézem és nem találtam meg ezeket. Ezek a tutik! Kössz.
(#) rolitechno hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Ez kb 2x annyiba kerül mint a VISATON BG20 ,szinte mm. pontosan egyforma a két hangszóró. A paraméterei is nagyon hasonlóak,de ez állítólag mélyben és kiegyenlítettségben jobb. Egyébként a nála (Monacor) 5xannyiba kerülő Visaton B200 al állítják szembe. Ismeri valaki,esetleg hallotta már szólni ? Az én meglátásom viszont, hogy nem tud 2x annyit mint a BG20 holott duplája árban...Bővebben: Link
(#) rolitechno hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
(#) shalafi.66 válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Pedig van ahol elhihető, még olcsóbb hangszórónál is. Mert ugye az ár nem paraméter.
Következő: »»   21 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem