Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   8 / 1271
(#) bolcsy hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
Tehat bekapcsolom a tv-t 10-15percig normalisan megy s utanna a kep eltunik. Kikapcsolom s hagyom kb 10percet megint bekapcsolom s megint megy 15percig. Holnap megnezem
(#) Fery válasza bolcsy hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Azonkivül még nézd át a képcső nyakán levő panel és a sorkiménő trafó körül levő forrasztásokat.
(#) maTaKee hozzászólása Máj 23, 2007 /
 
üdv!
van egy TV amit csak úgy lehet nézni ha a video csatornáit használod (remélem érthető). na most, volt egy vihar és elment minden. azóta a TV -n csak hang van kép nincs.
Mi lehet a gond?
(#) Fery válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 23, 2007 / 1
 
Valoszinüleg egy feszültség ugrás pofán csapta a tápját.
Mérd ki a primer oldalon a táptranzisztor, a szekunder oldalon a diódákat és a sorvégtranyót, aztán meglátjuk.
(#) lithium hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
Szevasztok!
..Újabb tv problémám adódott. Mivel a Funai tv sorkimenőre a "pénzügyminiszterem" még nem bólintott így egy tartalék tv-t használtunk. persze ez is KO!
TípusHILIPS 21PT1542/58H
Jelenség: egyszercsak seképsehang
Leszedtem a hátulját kifolyt , felpuffadt kondit, zárlatos félvezetőt nem találtam, halk zizegő hang a táp felöl.
Sajna kapcs rajzom az nincs. Kérdésem:Hol tudnék mondjuk letölteni?
S persze javítási tanácsot is szívesen fogadok!
(#) Sebi válasza lithium hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Google szerint ez is L6-os sasszi, mint amilyennel én is küzdök (már régen csináltam, de ez a szomszédé).
Első nekifutásban táphiba volt, izzóval élesztve OK, bekapcs. kompletten: durr. Szerencsére a tápba combosabb alkatrészek kerültek, így életben maradt, de a sortranyó elszállt (előtte jó volt) Csere egy jó nagyra (2508), ezután mindent lebontott a tápban. Innentől sztem sorkimenő.
Mi a véleményed Fery?
(#) Fery válasza Sebi hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Ha a sortranyo elszállt akkor ott jóval nagyobb a sortáp mint kéne.
Vedd ki a rossz tranyót és csak izzóval inditsd a tápot miután kész.
Mit tett tönkre a tápban ?
A fél táp az nem sokat mond.
Kezdjük az elején vedd ki a tápvégtranyót valszeg elszállt.
Mérd ki a graetz-et aztán irj az eredményről addig átnézem a rajzot.
Ja mielőtt bekapcsoltad másodszor kicserélted a primer oldali kondikat ? Mert sokszor leirtam itt a fórumon impulzustápos TV javitását azzal kell kezdeni.
Filléres alkatrészek de a javitás alatt stabil lesz a táp.
Lehet azért történt az egész mert kiszáradt a kondi megfutott a táp kinyirta a sorvégtranyot. Miután cserélted a tranyot már instabilan ment a táp rövidzárvédelme és elrepült a táp.
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Szia. Kezd ugy hogy kicseréled a primer oldali kondikat.
Mérd ki a sorvégtranyót akaszd le és izzóval inditsd a tápot.
Egyébként az impulzustápos tv javitását mindig ugyan úgy kell kezdeni. Ha visszaolvasol itt azokba a topicokba ahol TV javitásról irtam meglepődnél hányszor gépeltem ba már szinte ugyanazt a szöveget. Szerintem azokat olvasd végig és ha még mindig nem boldogulsz akkor szivesen segitek.
(#) luxmanpower hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
Hello! Kellene nekem egy orion CTV1225 rajza. Esetleg segítség a hiba megtalálásában. Tv nem kapcsol még készenlétibe sem, táp sípol. sorvégtranyó jó, nélküle sem indul a táp. a sorvégtranyó kollektorán 35V van csak. tápban alkatrészek átmérve, úgytűnik ok. Kondik nem púposak zárlat nem mérhető. 1 kondi van ami kicsit púpos az biztos hogy csere, csak venni kell (Secunder részen 22u ahogy néztem ez egy buffer kondi) egyébként a táp TDA 4601-el van megcsinálva. Ötlet hogy mit nézzek még meg vagy mit cseréljek?
(#) Fery válasza luxmanpower hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Először olvasd el a közvetlen előtted lévő hsz-t
Biztos, hogy megfutott a táp ezerszer irtam le mit kell vele tenni. Ha még lesz valami gáz vele szivesen segitek.

Primer oldali kondik kuka pupos kondi kuka és valszeg indul.
(#) lithium válasza Fery hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Igazad van, végignézem! Azért így rajzzal egyszerűbb lessz...remélem ...Köszi Sebi!!!
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Nem sokra mész ilyen hibánál a rajzal.
Ugyanis nemigen tudod kimérni a primer oldali kondikat.
Kapacmérővel mérve nagyjából jó lesz. Szivárgó áramot mérni meg egyszerü müszerrel igen nehéz, nem is érdemes vele kinlódni.
Általában 2-4 kis kondi van a primer oldalon az össz értékük nincs 100 ft. Azért kell azonnal kidobni mert nekem volt régen olyan hogy az ügyfélnél még jó volt a sorvégtranyó aztán otthon az első bekapcsoláskor a mühelybe eldurrant mert futott a táp.
Azóta akármilyen hibával hoznak impulzustápos gépet be sem kapcsolom a mühelybe amig ki nem dobtam a primer oldali kondikat.
Te is cseréld ki azokat meg a pupos 22 u-st is
Ha nincs tehetsz bele 47 est vagy 2 10-est párhuzamosan csak feszre legyen ua, vagy nagyobb.
Ha ezek utám sem indul el akkor valszeg meghalt a TDA 4601 de ez ritka
(#) Sebi válasza Fery hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
A mikor elkezdtem, graetz, kapcsolóFET a gate zenerével, 200V-os zener, 2db 1ohmos lett cserélve. Kondik ESR-mérővel jók, sortranyó kollektor leszippantva, 60-as izzó világított.
Ezután sortranyó vissza, csatt... táp túlélte az IRF830-al, a hülye plasztik tokos helyett, de sortranyó pukkadt. Ehelyett (BUT11) raktam a 2508-at, amit monitorokban használtam régen, mert az volt. Na, ekkor aztán hosszabb volt a haldoklás, pattogás, recsegés többszörösen (nehezen halt meg...). Na ezért godoltam FBT-re, de megfogadom tanácsod, mert valóban - nálam is - sokszor volt kondihiba.
(úgy látszik tök feleslegesen építettem az ESR-mérőt)
(#) Fery válasza Sebi hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Sajna igen én azért nem épitettem mert a kis kondikat ha nagyon muszály kimérem a multival, elkot pedig sohasem mérek hanem azonnal cserélek pláne impulzus tápban
Vigyázz a helyettesitésekkel mert BUT helyett ne igen rakj mást mert nem szereti.
Ne 60-as hanem mindig 100-as izzót használj. es mielőtt visszaakasztod a sorvégfokot mérd meg a sortápot
A legmagasabb sortáp TV-nél a 155 volt azt hiszem ez volt a legtöbb amit valaha mértem de a TV-k többsége 125-145 volton megy. ha magas a sortáp akkor ne is akaszd vissza a sort mert repül.
(#) lithium válasza Sebi hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Kicsit elhamarkodtam..a rajz nagyon hasonló, de az én tv-m s L6.1 AA...esetleg ehhez rajz...
Köszi
(#) lithium válasza Fery hozzászólására (») Máj 26, 2007 1 /
 
Gyakorlat híján eléggé bizonytalan vagyok a sortáp megállapításában. Mi a legegyszerűbb módja a megtalálásának? És hol célszerű "leakasztani"
(#) luxmanpower hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
Na kicseréltem az elkokat a tápban, viszont most meg nem indul el a táp. Kicserélve berakva és semmi. Jelenség nem volt bekapcsolásnál, minden bizti jó, kondik helyes polaritással jó helyre berakva. kérdés hogy most mit csináljak? Hol mit mérjek? Mellékelt rajz 99%ig ugyanaz.
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
A táp szekunder oldalán van 3-4 dióda-puffer abbol az egyik a sortáp. Könnyü meglelni mert a többi jóval kissebb10-20 volt körüli. Esetleg egy nagyobb van ha a tápról mrgy a video táp és nem a kutyáról akkor az 200 volt körül van.
Azonkivül a sortápom 160 volt körüli elko van.
(#) luxmanpower hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
Most viszont gondolt egyet és elindult. Sőt az előbb elindult aztán járt is a táp rendesen, feszek okok voltak. Kikapcsoltam, megint be, és megint beterhel valami mert az előbbi 100V hoz képest megint csak 23 van a sormeghajtó tranyón
(#) Fery válasza luxmanpower hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Először ki kell találnunk, hogy a táp rossz-e vagy a rövidzár védelme nem engedi indulni esetleges szekunder oldali zárlat miatt.
Mérd végig a szekunder oldalo diódákat kondikat nem zárlatos-e valamelyik, nézd meg a sor BU-t is.
Utána akszd le a /elég rossz a rajz/ azt hiszem r 528 ellenállást 10 r 7 W és a helyére tegyél egy 100 w-os izzót, és ha világit akkor mérd meg mennyi a fesz.
Úgy tedd az izzót hogy az ellenállás táp oldali lábának a helyére és a szekunder talajra.

Ha nem világit és jók a diódák a szekunder oldalon akkor a táp döglött akkor cseréld ki a 4601-et.
Aztán folyt.köv. irj.
Mire megirtam elindult jó tegyél izzót az ellenáálls helyére és ugy mérd a sortápoz
(#) luxmanpower hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
Na a helyzet a következő: Az r 528 at megszakítottam, ami nem volt nehéz mivel ez egy "biztosíték ellenállás" (nem tudom mi a rendes neve) és az R593-al párhuzamosan beraktam az izzót, és bekapcsoltam. Izzó nem világít, táp ugyanúgy sípol
(#) luxmanpower válasza luxmanpower hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Holnap leszel? Mert valószínű már csak akkor folytatom a javítást. AZért írd le hogy mi a következő teendő. Köszi
(#) Fery válasza luxmanpower hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
A primer oldali kis elkót mind kicserélted ?
Amikor rajta van az izzó mérjél rá a 4601 9-es lábára 9 volt körül kell mérned primer talajhoz képest.
Biztos, hogy a táp gázos mert ha nem az lenne izzóval elindulna.
ha van 4601-ed cseréld ki
Megint irtál mire befejeztem
Persze itthon leszek de kevés időm lesz mert disznót vágunk, bográcsozunk, sörözünk, stb.....
de majd idenézek.
(#) luxmanpower hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Na kimértem a feszt, de csak 4V körül mértem
(#) Fery válasza luxmanpower hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Nézd meg hogy a bejárati 400 voltos elkón megvan-e a 300 v.
(#) luxmanpower hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Az megvan.


Sajnos most melózni kell mennem, úgyhogy majd holnap délelött folytatom
(#) lithium válasza Fery hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Szevasz ferry!

Kicseréltem néhány kondit a tápnál. Leakasztottam a "kutyát".(végre volt egy kis időm) semmi feszültség nincs a sortápon, izzoval és visszaakasztva sem. A puffernél 350v van , a 6510 es számú dióda előtt 16V a rajzon ide 102-t ír. Találtam l6.1 hez rajzot! felrakom, hogy egyszerűbb legyen!
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Húúú ez igy nagyon nehéz lesz és igy nagyon soká fog tartani. Ide valami közvetlenebb kommunikáció kellene mint a fórum. Sajna ez egy igen bonyolult táp mivel a primer oldalról megy a kutya is.
Átnézem a rajzot tüzetesebben addig nézd meg, hogy a 3513 ellenállás annyi e mint a rajzon 330k.
Nézd meg a sorvég tranyót, táp fet-et6510 diódát, 6502 diodát,2515 47u-t cserélted ha nem akkor cseréld.
(#) Fery válasza luxmanpower hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Még mindig az a legjobb ötletem, cseréld ki a 4601-et.
(#) Fery hozzászólása Jún 1, 2007 /
 
Fiúk Orion T 2825 STX- hez nincs rajzotok véletlen ?
Kicsit gázos a kütyü.
Következő: »»   8 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem