Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   688 / 1679
(#) icserny hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Elkészítettem életem első vasalásos technikával készített nyomtatott áramkörét. A képeken egy 28 lábú 16-bites (PIC24HJ vagy dsPIC33) mikrovezérlőkhöz készült gyakorló panel látható, mely a honlapomon található tananyaghoz (PIC-kwik projekt) használható. Korábban dugaszolós próbapanelon építettem meg, s egy PICkit2 Starter Kit-ből USB-UART konverterré átalakított kártyát használtam a PC-vel való kommunikációhoz.

Most mindez egy rajta van egy egyoldalas 5x8 cm-es lapon, s előre felprogramozott mikrovezérlők esetén PICkit nékül, bootloaderrel történhet a programok letöltése.

A tápellátás az USB-ről történik (a hátoldalon van egy 3,3 V-os LDO stabilizátor). Alternatívaként (5-7 V-os) dugasztápról is kaphatja kakaót,egy Schottky dióda ilyenkor leválasztja az USB 5 V-ját, nehogy "megtápláljuk".

Mi tagadás,a látványterv szebben néz ki... A panelbe még nem forrasztottam be a hüvelysorokat, ami a dugaszolós próbapanelon összedobott alkalmi kísérleti áramkörökhöz történő csatlakozást teszi majd lehetővé (az Arduino kártyához hasonlóan).

A csúcsteljesítmény részemről a 3 db hosszúkás lyuk elkészítése volt (a tápegység aljat lemezfülei számára).
(#) nagy hoho válasza Beachway hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Köszönöm a kimerítő választ.
(#) zoly15 hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! Tegnap késő estig (éjjszaka) dolgoztam a (mondhatni) fénytechnikám átépítésén. Íme a mű. Nem nagy valami, de jó hangulatot tud teremteni!
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Jó lett. Külön tettszik a fotólakkos előlap. Egy videót is szívesen látnék róla.
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Köszönöm! Videót mutatnék, de a minőség nem a leg jobb... De lehet hogy feltöltöm valahová a mai napon
(#) fantom45 hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Sziasztok. Elkészültem most már végleg az erősítőm dobozával. Kicsit nagy lett, de nem baj mert beleférnek még az extrák is. Egy pár telefonos kép..
(#) vicsys válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Kívülről egész jó. Látom akut csavarhiányba szenvedsz, mert mindenhol azt a ragasztó taknyot használtad. Na, majd a következőnél már elfelejtheted!
(#) fantom45 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Köszönöm. Ahogy ragasztottam, épp eszembe jutott ez a ragasztó takony amit mondtál régebben is . Majd csak kinövök ebből..
(#) David.zsombor válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Nekem is tetszik ha kész a fejhallgatóerősítőm akkor nekem is valami hasonló lesz a következő.
(#) Erick válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Helló!

Nagyon szép munka, és nekem is nagyon tetszik az az előlap!
Grat.!
(#) zolee1209 válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia!
Minek tettél a végfokra hűtőlemezt, ha zárt a doboz?
(#) zsoltee0001 válasza icserny hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Ez komolyan az első? Nagyon profi
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Gondolom, hogy elvezesse a hőt az IC-ről a lemezre. Annak mégis csak nagyobb a felülete. Egy jódarabig el tud disszipálni. Legalábbis tovább mint a sima IC hűtőfül. Értem, hogy mire célzol, csak ujjmenésem van.
(#) icserny válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Idézet:
„Ez komolyan az első?”
Csak vasalásos technikaként az első. Panelt korábban is terveztem már, de azt erre szakosodott céggel gyártattam, nem én készítettem...

Mondjuk a vasalás is úgy első, hogy 3-4-szer lemostam, mire a hőfokot és a vasalást kielégítőnek találtam.
(#) David.zsombor válasza icserny hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Hát igen megéri lemosni erre énis rájöttem mert ha 1.2. ra nem is 3. ra biztos jó lesz
(#) Kovidivi válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Beraktad a sütőbe a nyákot, és megfeketedett a fotoérzékeny réteg? Mennyire sérülékeny? Úgy néz ki, mintha megcsiszoltad volna a nyákot. Vagy csak furcsán csillog? Egyébként nagyon tetszik a saját doboz! Szép lett!
(#) Robi85 hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Sziasztok.

Elkészült keresztapám erősítője. Nem egy nagy valami, de neki elég lesz a mülyebe zenét hallgatni. Nem a legjobb a képek minősége, de szerintem a lényeg látszik.
(#) zolika60 válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Ez egy reinkarnálódott autórádió? Maradhatott volna a régi dobozában is. Akkor jönne rajta a rádió műsor.
(#) Robi85 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Ez egy erősitővel egybe épitett rádiós valami volt. Rádiót nemtudtam beizzitani rajta, de nem is az a lényeg. Meg a gyári borda az olyan pici volt hogy pillanatok alatt felmelegedett. Igy azért kicsit másabb.
(#) kowi hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Sziasztok.
Elkészült a labortápom.Nem szép de az enyém
Ráadásul az első vasalással készült nyákom van benne.
(#) kowi hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Még egy kép.

S6304436.jpg
    
(#) Erick válasza kowi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Helló!

Szép munka, az esztétikán még lehetne javítani, de első munkának tökéletes, és a nyákkal szerintem semmi baj!

Gratulálok, és sok sikert a használatához!
(#) vicsys válasza kowi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Jó lenne, tettszik is. Két dologról kéne leszokni: a ragasztó trutymákról meg a hangfal csatiról. Ha vonalzót is használnál, hogy egyvonalba kerüljenek az egyes részek, nem lenne semmi gond! Na, nem baj, majd kiforr!
(#) CIROKL válasza kowi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
SziA !
Nincs ezzel semmi gond , azt még megemlíthetted mit is takar a belsőség , bár én tudom de van aki nem fogja tudni csak azt hogy táp .
/ Nekem csak egy dolog ,amit inkább csak jó tanácsnak mondanék , a meleg ragacsot én nem tettem volna oda legalább is így nem . Szoktam én is használni de olyan helyen ahol nem látni mert nem szép látvány meg mindig a kommersz kínai dolgok jutnak eszembe róla ./
(#) kowi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Egyvonalba vannak.
Nem volt banán aljzatom... azt akartam csak siettem
Hogy mit takar:2*24V 2*1.5A
(#) vicsys válasza kowi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Nem akarok vitatkozni... (talán a géped torzítja)
(#) kowi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
ja a hátulja...
én az elejére gondoltam
(#) vicsys válasza kowi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Én meg 2 nagy mellre gondoltam...
Amúgy jó lett, gratula! Még műszerek kellenének bele, meg egy két felirat.
(#) zoly15 válasza Erick hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) ndavid87 hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Múlt héten elkészült az első kétoldalas nyákom, egy vs1011 mp3 próbapanel.
Nem lett valami csodás, de működik.
Következő: »»   688 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem