Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   690 / 1679
(#) Ricsi89 válasza Gery hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Nekem 2, vagy 3 éve nincs befejezve, ami annyit takar, hogy nincs teteje. Az a trafó nekem ismerős.
(#) Rumcájsz hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Még a karácsonyi punnyadás alkalmával építettem azt a Topi féle DCF77-es órát. A panelt többen áttervezték már az eredetihez képest, no ezt én sem hagytam ki és próbáltam miniatürizálni SMD alkatrészekkel. A DCF vevő egy külső dobozban kapott helyet. A kijelzők ideiglenesek mert valami nagyobbat szeretnék beszerezni és úgy dobozolni és a falra biggyeszteni.
(#) pacal76 hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Sziasztok.
Gondoltam egy merészet és harmadjára is át építem az egyik erősítőmet. Szerintem ez már a végleges verzió lesz.
Volt ebbe a dobozba Quad405, Gpa300, de most valami izmosabbra gondoltam.
A választás az nmos350 re esett. Így szegény trafó is ki lesz használva teljesen egy rá tekerés után.
(#) pacal76 válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
A kondik elhelyezésével biztos lesznek gondok de majd megoldom valahogy. 80 000ľF 100V
Továbbá ez úton szeretnék köszönetet mondani CIROKL fórumtársnak az alumínium lemezekért
(#) Laciveszp hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Megépítettem geri303 barátunk 5*5*5-ös led kockáját. Nem kevés munka volt vele, csak a ledek összeforrasztása kb. 4 óra volt. A publikált nyáktervet kissé átalakítottam, így a két panel egymáson helyezkedik el, a led panel lehúzható a vezérlőről, ugyanis nem szeretem a kusza kábelkötegeket. De beszéljenek inkább a képek és a videók.

A segítségért külön köszönet geri303-nak.
(#) Laciveszp válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
És íme a videók.
(#) Alkotó válasza Gery hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Gratulálok! A magyar felirat lenyűgöző, ez külön tetszik.
(#) gg630504 válasza Gery hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Valóban jó a magyar felirat, de helyesen: biztosító.
(#) Kovidivi válasza Gery hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Szia!
Fel tudnál rakni még információkat a feszültség és áram mérő részről? Gondolok itt az átkapcsolásra. Én is ezen agyalok már egy ideje. Linkek is jók, vagy bármi, ami segíthet az után építésben. Köszönöm!
(#) geri303 válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Gratula hozzá még egyszer!

Már majdnem olyan, mintha én csináltam volna
(#) vicsys válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Szép munka, gratula! Látszik a sokszor átgondold, gondos tervezés! :yes:
(#) blackdog válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Gratulálok! Szép munka!
Én is többször nekifutottam a led kocka építésnek,de félúton mindig belecsaptam a közepébe mérgemben mert nem tetszett. Van is 1-200 girbe-burba ledem.
Van türelmed.
(#) Erick hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Hellóztok!

Nemrég lettem készen az Alkotó által áttervezett 2x130W-os VF2 Conductorral. Nagyon szépen tisztán szól, semmi brumm, semmi zaj. Elsőre indult, igaz, két készlet félvezetőt elfüstöltem benne utána, de az saját hiba volt! Hülye ember saját, okos más kárán tanul!
Itt van róla pár kép, és arról a szekrényről, amin az eddigi erősítőim nyugszanak. Vélemény?
(#) Erick hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Az állvány már csak ide fért fel....
(#) Gery válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Kovidivi:
Itt olvashatod, hogyan csináltam meg Alkotó leírása szerint. Ehhez egy sima két állású kapcsoló kell, de ahogy a képen is látod nekem kettős kétállású kapcsoló van benne. Ez azért van mert mikor átváltom a fesz/áram-ot akkor a tizedespontot is át kell "rakni".

gg630504:
Köszönöm a helyesbítést, ezt nem tudtam, én így ismertem.

Alkotó:
Köszönöm, ha lehet én mindig mindenhova a magyart használom.

gr89:
Igen ez az a trafó jól emlékszel! Amúgy tökéletesen üzemel!

Üdv.:Gergő
(#) zoly15 válasza Erick hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szép munkák, gratulálok! Hogy szólnak azok a DC3011-ek? (úgy emlékszem mintha ez lenne a neve)
(#) dörmi hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Unatkoztam egy kicsit,ezért a gyerek talált egy kis elfoglaltságot nekem.
Az aksi itt még le volt merülve,azóta fel lett töltve és szépen működik.
Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza dörmi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Jó lett, de nem elég nagy a méréshatára. Vagy állítható és nem állítottad még be? Félgázon világít ugyanis minden LED.
(#) dörmi válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Teljes gázon világít az összes led. A harmadik piros led az egy villogó led, attól a fordulattól a piros ledek villognak.
Figyelmeztetés képen, hogy elég a gázból. Nem pörgette ki teljesen a gyerek, mert ott voltam.
(#) Pulyka válasza Erick hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szia.

Ez a doboz nem véletlenül egy BEAG APT 100-as korábbi doboza?

Én is régebben csak azért vettem meg,(az érintetlen BEAG "belsőségekkel"), hogy majd ilyen célokra használjam fel, illetve még megvan a toroid trafó, és a kondik, egyenirányító is.(jók lesznek majd valamire)
Sajna azt halottam róla, hogy "normál" zenehallgatáshoz nem használható az az erősítő, és ezért inkább a doboza, és a fent említett 3 alkatrész miatt tartogatom.
Amugy szééép, nekem tetszik (főleg az állvány ) ...bár azt a szövetdarabot nem raktam volna az elejére

Üdv.Tomi
(#) Erick válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Köszi szépen, de az egy Beag doboz, én is direkt ezért vettem, de nekem csak a bordák és a kondik meg a doboz volt, tehát nem teljes erősítő, egész jó üzlet volt, és ez került bele. Hát a szövetdarab pedig a márkajelzést hordozza, így az muszály volt!
(#) Erick válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Helló!

Azok a DC3011-ek nemrég kerültek hozzám, eredeti gyári állapotban, egyedül a mélyen lett kicserélve a perem gumira. Hát hogy is fogalmazzak, fél hangerőn már azért kapaszkodni kell az ablakoknak!
És a hangzásáról, hát saját véleményem szerint nagyon szépen szólnak, bár sok támadás éri ezeket a hangfalakat is, mivel Videoton, de nekem megfelel tökéletesen.

Üdv Erik!
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Igaz is, a bordák nekem is megvannak
(#) Kovidivi válasza Gery hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
(#) pacal76 válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Na szóval ez a erősítő készül megépítésre és már egész jól haladok vele.
(#) potenciameter válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Jól néz ki, szép munka, hány voltról megy ez az erölködő?
(#) tsanyesz válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Tényleg jól néz ki. Kíváncsi leszek a végeredményre. Szépek a panelok!
(#) pacal76 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
2x75v A trafót épp most tekergetem. Meg még a dobozt át kell szabni egy picit.
(#) potenciameter válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Értem, de 75v jön a traforol? vagy szürés után van 75?
(#) pacal76 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szűrés után 2x75v
Következő: »»   690 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem