Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egytranzisztoros erősítők (Zen)
Lapozás: OK   26 / 33
(#) Abukodonozo válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Szia!

Mit értesz az alatt, hogz nem volt olyan jó? Én speciel nagyon szeretem a 2N3055 "hangját"...
(#) koncsik03 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Nem bocsi.Két kivezetés van de akárhogy kötöm rá a ledre ígyis-úgyis működik.
(#) Abukodonozo válasza koncsik03 hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Akkor, mi a gond?
(#) koncsik03 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
És nem találom meg a lábkiosztását.
(#) Abukodonozo válasza koncsik03 hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Idézet:
„És nem találom meg a lábkiosztását.”


Menni fog, hiszek benned!

Most még mellékelem, de tessék önállósulni...

névtelen.PNG
    
(#) koncsik03 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Jó de a trafóval nem tudok mit kezdeni.
(#) bencikusz válasza koncsik03 hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Mi a probléma a trafóval?
(#) koncsik03 válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Idézet:
„Két kivezetés van de akárhogy kötöm rá a ledre ígyis-úgyis működik.”




De a kapcsolásba kell pozitív,negatív és föld is
(#) bencikusz válasza koncsik03 hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Tulajdonképpen van egy ilyen kapcsolás:Bővebben: Link
DE! De ezt én nem használnám erősítőhöz, mert valószínűleg zajos lesz a táp, ami bele fog hallatszani az erősítőbe is.
(#) Abukodonozo válasza koncsik03 hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Melyikbe? Amiről eddig tárgyaltnuk? Ez?
(#) koncsik03 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Igen az.
Kell pozitív,negatív és föld tápfesz is
De a trafón két kivezetés van csak.

És mintmár írtam:
Idézet:
„Két kivezetés van de akárhogy kötöm rá a ledre ígyis-úgyis működik.”
(#) teddysnow válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
"Szia! Mit értesz az alatt, hogz nem volt olyan jó? "

Még halkabb és még kevésbé kivezérelhető. Nem hang minőséggel volt probléma.
(#) Abukodonozo válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Köszönöm válaszod. Teljesen érthető, amiről beszélsz! Lehet, hogy nem a legjobb ötlet, de én kísérleteznék azzal, hogy a tranzisztor elé egy nem invertáló műveleti erősítős fokozatot kapcsolok. Ennek a fokozatnak lehetne egy egész valamennyiszeres feszültségerősítése, ami elősegítené a jobb kivezérlést. Persze ez már rontana a ZEN-es fílingen. Nem kell visszaidézned a szavaimat, így is eléggé bánom azt a "hogz"-ot...
(#) Abukodonozo válasza koncsik03 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Ilyen, hogy föld tápfesz nincsen. Az említett kapcsoláshoz meg nem kell szimmetrikus táp. A ledes dolgot nem igazán értem.
(#) lamalas válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 3, 2011 / 1
 
Idézet:
„Lehet, hogy nem a legjobb ötlet, de én kísérleteznék azzal, hogy a tranzisztor elé egy nem invertáló műveleti erősítős fokozatot kapcsolok. Ennek a fokozatnak lehetne egy egész valamennyiszeres feszültségerősítése, ami elősegítené a jobb kivezérlést.”

Az biztos, hogy ez a megoldas a kivezerelhetosegen nem fog javitani ugyanis azt a vegtranzisztor aramerositese, nyugalmi arama, a tapfesz es a terheles egyutten hatarozzak meg. Annyit er a muveleti erosito a tranyo elott x-szeres erositessel, hogy adott kivezerleshez x-ed annyi bemenofeszultseg szukseges mint muveleti erosito nelkul.
(#) teddysnow hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Tápfesz emelés szerintem segíteni fog a kivezérelhetőségen és a kimeneti teljesítményen is. 12-ről 20-24-re.
(#) Abukodonozo válasza lamalas hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Értem. Én valahogy úgy fogtam fel az egészet (valószínűleg rosszul...), hogy a tranisztor amúgy kivezérelhető lenne, csak kevés a bemenő feszültség, ezzel együtt a bemenő áram is. Hajlamos vagyok elfelejteni, hogy a bipoláris tranzisztort árammal vezéreljük. Sajnos alapfogalmak hibáddzanak nálam... Miben nyilvánulhat meg az, hogy a tranzisztor nincs teljesen kivezérelve?
(#) teddysnow válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Nem az a hiba, hogy nincs teljesen kivezérelve vagy is lehetne még kenni a bemeneti feszt. Nem. Az a hiba, hogy már 5-600mV kivezérli úgy, hogy a kimenet már torzít, de még "nem hangos eléggé". Tehát, 5-600mV-nál kijön belőle (a példa kedvéért) 2 Volt maximum (négyszögesíti a szinuszt). Ha duplájára emelem a tápfeszt, akkor jobban kivezérelhetem. Vagy is, 1-1.2 Volt bemenő feszültségnél jön ki belőle 4 Volt (ideális esetben). Így jobban kitudtam vezérelni és "hangossabb" is lett.
(#) Abukodonozo válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Kezdem érteni. Hiába, na, így tanul az ember... A kollektoráramod mekkora?
(#) lamalas válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 3, 2011 / 2
 
Egyetlen tranzisztorra nem ertelmezett kifejezes a kivezereles. Mindig az adott aramkort kell tekinteni ha kivezerlesrol beszelunk mert ahogy elobb irtam sokminden egyutt hatarozza meg egy adott erosito kivezerelhetoseget.
Maga a kivezerles fogalom is definicio kerdese. Tobbfele definicioja is lehet attol fuggoen milyen kivezerelhetosegrol beszelunk. Altalaban azt ertjuk kivezerelhetoseg alatt egy erosito kapcsan, hogy mekkora az a maximalis szimmetrikus valtakozo feszultseg a kimeneten amit szamottevo (ez is definicio kerdese) torzitas nelkul adott frekvencian adott terhelesre biztositani kepes. A kivezerelhetoseg altalaban terheles es frekvenciafuggo szokott lenni es az adott kapcsolas, azaz a topologia, munkapontbeallitasok, felvezetok es tapfeszultseg egyutt hatarozzak meg.
(#) Abukodonozo válasza lamalas hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Köszönöm a magyarázatot! Ha valamiért, akkor az ilyen hozzászólásokért érdemes olvasni a fórumot!
(#) koncsik03 hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Itt ez a kapcsolás.Na már tudom mennyi bajt okoztam és hogy vagyok de amit linkeltem ott hová kössem a hangszórót? az eggyiket pesze a kimenetre de a másikat?
A másik:ami a +9 v és a test között van azt rá kössem a kimenetre vagy az nem oda tartozik?
(#) koncsik03 hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Ezt ha összeraknám egy bd 243-al úgy is működne?És még az a kérdésem van hogy line in az eggyik jel a másikat pedig a földrre kössem?

Ja és a pc-ben lévő tápba piros 12 v ha jól tudom de melyik a föld?
(#) koncsik03 válasza koncsik03 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Bővebben: Link
GND=föld. ugye?
(#) oibacsi válasza koncsik03 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Ha hangszórót szeretnél gyilkolni, csak akkor építsd meg.
Sok mindent szeretnek, de az egyenáramot nem.
(#) koncsik03 hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Hát akkor Itt egy újabb kapcsolás.De nincs kedvem elmenni a város másik felére hogy bevásároljak miket lehetne benne helyettesíteni?Pl:4700 mikron helyett 2200?
irf 540-est lehetne helyettesíteni bd tranyóval?
150 w-os fojtó helyére mit tehetnék?Ellenállást?

És hány watt?ohm?

Köszike.
(#) Manó88 válasza koncsik03 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Hát a 4700µF-et nembiztos hogy jó ötlet lenne lecsökkenteni a mélyátvitel rovására fog menni, 2200µF nél ár biztosan hallhatóan. A folytók helyére tehetnél nagyobb teljesítményű fénycsőfolytót, vagy kiszuperált, esetleg leégett primerü hálozati trafó SZEKUNDER oldalát. Fontos hogy jelentős induktivitással bírjon, ám néhány ohm egyenáramu ellenállás már megfelelő(5 10 Ohm)A IRF et szintáén csak inkább csak más tipusú fettel lehetne helyettesíteni jelen kapcsolási megoldásban hiszen a BD nek nemkevés meghajtó bázisáramra lenneszüksége az A osztályu beállítás miatt... 1A es alapáramnál mondjuk kb 100mA de attol függ milyen Bétáju BD t használnál. Szerintem maradni kéne a fetnél, BD re átalakításhoz több alkatrész beépítése is szükségessé válhatna...

üdv.
(#) Manó88 hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Most jut ezsembehog vna egy kedvenc egy tranzisztoros kapcsolásom amit msot megosztanék veletek. Ha van komoly érdeklődő a kapcsival kapcsolatban aki megépítené szívesen segítek benne, ugyanis van 1-2 buktató benne, annak ellenére mennyire egyszerü. Én megépítettem, csodálatos hangja van, az egyzserüsége ellenére, vagy talán éppen ezért, kiemelkedően jól szól, és meglepő de nincs "fetes" hangja. a tápját nagyone rősre kell csinálni, föleg szűrni. Irjatok ha van kérdés, segítek.

üdv.

van még a tarsolyban egy nagyon egyszerű (12V os!!) csöves-fetes kis hibrid végfok, szuper hanggal, elsősorban fejhallgató erősítőnek, de érzékeny hangfalon simán hallgatható )) majd közlöm...

2sk1058.png
    
(#) oibacsi válasza Manó88 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Megépítettem én is, többféle verzióban, stb. Ebben a formában el kell felejteni, egy gerjedőgép. A nyugalmi sem elég, kb 2x ennyi kell neki, hogy igazán jó legyen.
Aktív táp nélkül meg szvsz el is kell felejteni, hogy totál csendes lesz, legalábbis annyira, amennyire nekem kellett.
(#) koncsik03 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Hali!

Találtam itthon egy bd 244-es pnp tranzisztort. tudna adni nekem valaki kapcsolási rajzot hozzá?
Következő: »»   26 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem