Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   8 / 125
(#) moele válasza Fabesz1 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Szia !
Mugab hozzászólásával is egyetértek. Nagyon sokszor előfordul, hogy valami bezavarja a vevőrészt. Volt olyan eset amikor a kontakthibás villanykapcsoló okozott ilyen hibát, de a takarékos lámpáknak a gyújtó elektronikája is okozhatja. Minden zavarforrást ki kell küszöbölni és lehetőleg az adót és a vevőt lehető legközelebb kell felszerelni egymáshoz.
Üdv.: moele
(#) s110l válasza mugab hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Köszi. Ezen már túl vagyok. Fentebb olvastam, hogy ilyenkor a 8-9-es pontokra kell kötni az új termosztátot, de nem segített a dolgon. A régi bekötéskor a cirkónál a 9es ponton volt a föld vezeték és ez volt a 3ason a termosztátnál.
(#) s110l válasza moele hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia!
A neten is megtaláltam és a termosztáthoz is mellékelték, de nem jutottam vele előrébb! Valami a cirkónál van máshogy bekötve.
(#) s110l válasza s110l hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ja, egy kép a panelról. Most a sorkapocsnál található 3 és 2 pontokra lett bekötve a szobatermosztát.

panel.jpg
    
(#) Fabesz1 válasza moele hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Köszi szépen a tippeket!
A jeladóval lehet a gond, mert azon ugrál az érzékelt hőmérséklet. Remélem csak kontakthiba, és megtalálom.

Köszi még egyszer!
(#) s110l válasza s110l hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
A problémám megoldódott. A bekötés jó volt, de feltűnt, hogy a panelon lévő biztosíték kiégett. Cseréltem, működik. THX mindenkinek!
(#) novi6 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
junkersz eurolájn panel bekötése a termosztáttal milyen jelek hez kel bekötni. köszönettel novi6
(#) moele válasza novi6 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia !
Ez a Junkers kiosztása, nagyon is típus függő a panel.

2 hőmérséklet-határoló
5 melegvíz hőmérséklet-érzékelő
6 Víz áramlásérzékelő
9 gáz szelep
18 hőszivattyú
32 elektróda monitor
33 gyújtóelektródák
36 Előremenő hőmérséklet-érzékelő
226 fúvó mot.
228 nyomáskülönbség
382 3-utas szelep mot.
154 biztosíték
160 Hálózat 230V
163 / 1 szobatermosztát

Azért még itt nézd meg, töltsd le, komplett panel és bekötések vannak.
http://hu.diplofix.com/forum-JUNKERS/EUROLINE%20ZW%2023-1%20AE%2023

Üdv.: moele
(#) novi6 válasza moele hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
köszönöm szépen a segitséget
(#) VIM válasza novi6 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia!
A leírtak szerint a 4-1-2 pontokból a 4-1-ben lévő hidat ki kell venni és annak a helyére kell bekötni, ahogyan az ábra is mutatja.
(#) VIM válasza VIM hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Ez a gépkönyv, az ide vonatkozó részére is kiterjed, színes ábra a panelről részletesen.
(#) otto54 hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudja-e valaki a tisztelt lista társak közül,hogy a Duval kazánokhoz adott "SD 2000" szobatermosztát speciális áramkört tartalmaz-e,vagy csak egyszerűen egy kontaktust zárásával,illetve bontásával adja a parancsot a kazánnak. A kérdés azért merült fel,mert néhány kazán típushoz csak a hozzávaló szobatermosztát szerelhető fel és a SEMIA C24 kazán ezek közül való-e.
Miért nem nézem meg?
Mert a készülék a város másik végén van és inkább kérdezek,mint autózok!

Üdvözlettel:
Ottó
(#) Taki33 válasza otto54 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Hát igen, miért nem nézed meg? Beírod a barátodba(Google) a típusszámot és láss csodát, már önti is az információt!
Például
Még egy
Vagy ez.
(#) otto54 válasza Taki33 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Hello!

Ezeket én is néztem,de az alap problémámra nem ad konkrét választ!
E-bus kommunikáció van a termosztát és a kazán között,vagy csak sima kontaktussal indul,illetve áll le?
Nincs egyértelműen leírva,hogy csak a hozzáadott termosztáttal lehet üzemeltetni.
Igaz,azt írja,hogy termosztát nélkül nem üzemel.
Reméltem,hogy valaki már találkozott ezzel a típussal és meg tudja mondani,hogy milyen módon van kialakítva.

Üdv. Ottó
(#) Taki33 válasza otto54 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Nem tudom, mit néztél de, akkor a harmadik linkből kiemelem neked a lényeget!

"HŐMÉRSÉKLET SZABÁLYOZÓK:
A kazán 24 V-os szobahőmérsékletről működő kétállásos (ki-bekapcsolós) SD 2000 típusú helyiség termosztáttal kerül leszállításra. A kazánt szobatermosztáttal együtt kell működtetni. A szabályozót két erű vezetékkel kell a kazánhoz csatlakoztatni. E termosztát helyett más komfortosabb szabályozást megvalósító 24 V-os hőmérséklet szabályozók is alkalmazhatók. A Saunier Duval az alábbi komfortos hőmérséklet szabályozókat ajánlja (részletes információ a 7. 1. fejezetben):

Exacontrol E:
Visszacsatolással működő ún. modulációs termosztát, amellyel a kazán ki-be kapcsolása mellett a szobahőmérséklet és a használati melegvíz hőmérséklet is szabályozható. Energiatakarékosan a mindenkori szobahőmérséklet függvényében határozza meg a fűtővíz hőmérsékletét és a kazán teljesítményét.

Exacontrol E7:
Programozható, modulációs helyiséghőmérséklet szabályozó. (Lényegileg az Exacontrol E rogramozható
változata).

Exacontrol E7 rádió
Vezeték nélküli programozható,modulációs (E buszos) helyiség termosztát"

Ebből én azt veszem ki, hogy a hozzáadott termosztát egy sima záróérintkezős típus.
(#) otto54 válasza Taki33 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Hello!

Köszi a segítséget!

Valóban,csak egyszerű kontaktus van benne,mert közben egy - az adott kazánra vonatkozó - tervezési segédletben az alábbiakat találtam:

"Helyiség termosztátok
A helyiség termosztátok potenciálmentes kapcsolóval kell rendelkezzenek. A kazán vezérléséhez kéterű
vezetékekkel kell csatlakoztatni. Mivel gyengeáramú vezetékekről van szó, kerülni kell azt, hogy a
230 V-os vezetékkel egy csatornában vagy azzal párhuzamosan vezessük 30 cm-es távolságon belül,
mert különben olyan mértékű feszültségek indukálódnak, amelyek megzavarják a kazán vezérlését.
Ha elkerülhetetlen az egy csatornában való vezetés, akkor árnyékolt vezetéket kell alkalmazni."

Üdv. Ottó
(#) torerv válasza l1c1 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia!
Ide tévedtem véletlenül a forumba, olvasom a problémád.
Nekem is ilyen q7 rádios thermosztátom van és ugyanezt csinálta mint a tiéd.Legalább kétnaponta megbolondult.Felhivtam a gyártót, dijmentesen kicserélték mert szériahibás gyártású volt.Még garancia volt rajta.Igaz azóta a vevő része bedöglött de sikerült megjavitani.
Üdv.Ervin.
(#) torerv válasza xalmaz hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia!
Nekem majdnem ugyanez a problémám jött elő Q7 thermosztáttal.Nekem egyáltalán nem kapcsolt.A vevő egység romlott el.Van benne egy pici függöleges panel egy pici drót antennával.Azon a panelon van egy pici smd ic.HEF4069ubt a tipusa (kb.50Ft) nekem az ment tönkre.Csere után új kódot generáltam és már müködött.
Valószinű hogy a tiéddel is ez a hiba.
Remélem segítettem.
Üdv Ervin!
(#) Nagy Erzyébet hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Sziasztok! A Ceraclas zw18-ae készülékem Honeywell szobatermosztáttal müködik, szeretnék a készülékhez telefonos kapcsolatot teremteni. Mi szükséges hozzá? Hogyan induljak el?
(#) sebidewyd hozzászólása Feb 7, 2011 /
 
Sziasztok! Lenne egy nagy problémám. Vettem egy Siemens REV17-es szobatermosztátot, de csak utána néztem meg a régi szobatermosztátot ami MMG AM és probáltam lemértni, hogy mikor és hogyan működik. A kazán Fég C30 as Mif 011 es vezérlővel. A fő kérdés hogyan tudnám müködővé varázsolni, mert ha kettőt kötök be akkor vagy kivágja a biztositékot, vagy else indul a keringető szivattyú. Kérlek ha van tanácsotok osszátok meg velem köszönöm!

Csatoltam a termosztát bekötési rajzát és a vezérlőjét
(#) moele válasza sebidewyd hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Szia !
A Siemens-nél az L és az L1 kapcsokra kell kötni Az L a fázis ! A régi MMG-be 3-szál volt bekötve a süllyesztés miatt. Itt a nulla vezetőt ki kell hagyni. Marad a fázis és a kapcsolószál (L-L1). Próbalámpával és fáziskeresővel vagy műszerrel ellenőrizni. A Fég-nél a 7-es és 9-es értelem szerűen ezt nem kell bántani.
Vigyázz 230V~ !
Üdv.: moele :felkialtas:
(#) sebidewyd válasza moele hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Köszönöm válaszod. De az a gond ezzel, hogyha azokat szembe kötöm egymással akkor nem működik mert a biztosítékot kiüti. És ha a 3. at nem kapja meg a szivattyú nem csinál utókeringtetést hanem azonnal leáll amikor a gáz. Tehát valahogy úgy kéne bekötni, hogy a cirkó elektronikája megkapja a fázist hogy tudja keringtetni a szivattyút, mert egyébként leáll. Azaz amikor a termosztát kikapcsolja a gázt a szivattyú lassabban de keringteti még egy kicsit a vizet és ezt vissza is jelzi a lámpán ahogy villog. Szal a szivattyú lassabban kb 85 v keringeti a vizet 10 mpig aztán néha néha. Azt szeretném elérni, hogy bekapcsoljon, amikor kikapcsol lassabban de keringesse a vizet majd kikapcsol és hogy az elektronika mindezt megoldja.

P1010133.JPG
    
(#) moele válasza sebidewyd hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia !
Ezt amit írsz a REV17-el nem tudod megoldani !
A Fég C30 -as viszont ezt tudja. A panelon kell megnézni, hogy nincs-e valami lehetőség más bekötésre. Kellene a panelrajza a hátsó részéről úgy többet tudnánk.
Üdv.: moele
(#) VIM válasza sebidewyd hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia! Most nem értem mi a gond. Szerintem a Siemens L-L1 pontját bekötöd a C30 8-9 pontjaira és kész. A "fűtés" nem kell, sőtt nincs is bekötve mikor megvásárolod a kazánt. Két áthidalással jön ki a gyárból, a termosztát és a retesz kapcsoló át van kötve, mert opcionális a rendszerhez. A REV 17 csak egy kontaktust létesít a kimenetén L-L1, ami ugyan olyan, mint a régi MMG-s termosztát. A REV- be tegyél elemet és vedd fel a hőfokot kb. 25fokra. Nézd meg, hogy melyik kimenet zárt az L ponthoz képest. Azt a kettő pontot (L-L1) kell bekötni a kazánba az ábrán feltüntetett helyre a 8 és 9 pontokra. Meglepődnék, ha másképp kellene bekötni.
(#) moele válasza VIM hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia !
Én is ezt írtam, de azt írja, hogy így kiveri a biztit !
Szerintem azért lehet mert a régi termosztáthoz a nulla is oda lett vezetve és azt a szálat köti be. Írtam, hogy ellenőrizze le.
Üdv.: moele
(#) VIM válasza moele hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Nyilván a rosszul értelmezett rajz az oka.

MMG.JPG
    
(#) moele válasza VIM hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia ! Szerintem erről van szó: 1. közös (Com)
2. alaphelyzet be (Nc)
3. alaphelyzet ki (No)
A Fég használta a fali kazánokhoz mind a két kapcsolóágat, mert a kikapcsolt állapotban egy kondenzátoron keresztül minimális fordulattal működtette a keringető szivattyút. Ezekben a fali kazánokban a szivattyú által áramoltatott víz nyomáskülönbsége kapcsolta be a főégőt.
SzVSz a modern termosztátok is váltókapcsolós relét használnak, valamint saját tápforrást, jelen pillanatban ceruzaelemeket, ezért a bekötés ua. mint az elődjénél. Az emlegetett Fég-es cirkó MMG szobatermosztat kombinációnál valóban három vezetékkel illett
bekötni. A termosztát megkapta a fázist és a nullát is, és a cirkó keringető szivattyúját kapcsolta ki/be.
Valóban elhagyva a nullát is működik a dolog, de jóval nagyobb ingadozással tartja a hőmérsékletet.

Ennek az az oka, hogy a termosztátban
(pl. MMG PT102) van egy úgynevezett "előfűtő" ellenállás. Ez a cirkóval együtt kapcsol be és a hőérzékelő
szelencét fűti. Így hamarabb fog lekapcsolni, nem lesz akkora a túllövés. Azaz több fokos ingadozás helyett papíron 0.5 fok.

Üdv.: moele
(#) Gafly válasza moele hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Ez tökéletesen igy van, szinte szó szerint én is igy irtam volna le...
Maximum annyit tehetek hozzá, hogy a FÉG ZC18 esetében egy nagy zöld (82 Ohm) ellenállás van kondenzátor helyett, amit célszerű kiváltani egy 60W-os izzóval (de ez csak az én dilim ).
Na jó, még valami: Az újabb digitális termosztátokban az előfűtést digitálisan szimulálják, igy elég két vezeték is, mégis tizedfokos pontossággal tudják tartani a beállitott hőmérsékletet. Ezeknél be lehet állitani a fűtési rendszer paramétereit is (viszont én még nem láttam olyan gáz/fűtésszerelővel aki ehhez értett volna )
(#) VIM válasza moele hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Szia! NEM igaz! A termosztáttal nem lehet beavatkozni a kazán funkcióiba. Mint írtam, a kazánt áthidalós kapcsokkal kapni a kereskedésekben. Ha Te szeretnél hőfokot szabályozni (kapcsolni, ki-be) a kazán által biztosított hőmérséklet elérésekor ezt fogja elvégezni a termosztát. Utókeringést és lángmodulációt NEM csinál egy egyszerű két pont szabályozású termosztát. Ezt a kazán elektronikája kell, hogy tudja. Az más kérdés, hogy a régi nagy zöld ellenállás az UK-1-ben kimelegítette a tirisztor gyújtó körében a C1-t és nem volt hajlandó az R1-t rákapcsolni a szivattyúra, hogy az fél feszültséggel elvégezze az utókeringetést-
(#) VIM válasza VIM hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Az előző rajzon nem jó helyre rajzoltam a szivattyú motorját, vagy kazánt, vagy amit éppen kapcsolni lehet vele.

MMG1.JPG
    
Következő: »»   8 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem