Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   550 / 1385
(#) gyulank válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Remélem igazad van, és nem teszi tönkre.
Nem biztos, hogy ugyanolyan távolság, vastagság, gumivastagság-rugalmasság van ebben is.
Ha szétfeszíti, akkor egy idő múlva nem tudja majd egyenletesen nyomni, mert elgörbül. :/
Én is szétszedtem már, meg összeraktam.
Mellékeltem az áramkört is. Ennyiből áll.
Az R1, R2 az ilyen, az R3, R4 pedig a fűtőszál. A LED-ek előtt van 1 dióda, és egy ellenállás is. Az R1-et, és R2-őt nem értem, miért van párhuzamosan, és azt sem, hogy miért van 2.

lami.jpg
    
(#) ZSozsóó válasza gyulank hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Mint mondtam, szerintem ugyanaz. De,ha nem mered, hát ne próbáld ki...ez ilyen egyszerű. Én is izzadtam miatta,de olyan szépen bevette, hogy csak na. Én szétvágtam kíméletlenül az áramkört, nem is volt lelkierőm ezzel foglalkozni, hogy azok a ledek hogyan világítanak, szétvágtam míg 4 vezeték nem volt a kezemben, a motor 2 vezetéke meg a fűtőszál 2 vezetéke. Meg persze a hőkapcsoló, de azt gyorsan lecseréltem....
(#) biji válasza gyulank hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
A rajzod szerint zárlatra kapcsolna.Nem jól követted le.
(#) gulasoft válasza J-O-E hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Hogy állsz?
(#) gyulank válasza biji hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
A LED-ek közös pontja nincs összekötve a Piros LED negatívjával is. Szóval az a kis függőleges vonal rossz. De a többi azt hiszem jó.
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Még nem volt időm nyomtatni, egy öreg fénymásolóval nyomtatom holnap az irodában. Holnap este kísérletezek vele
(#) lóri válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Persze, megmutatom, az lcd-t nem szeretném rátervezni, de majd meglátom. Neked rajta kéne , hogy legyen?
A kapcsolási rajz már megvan protelben, ha kell odaadom, és akkor Te is tudsz saját elképzelés szerint nyákot csinálni.
(#) mazso1988 válasza lóri hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Persze hogy érdekel!
Előre is köszönöm.
(#) kipi0804 hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Ma vasaltagattam!
Ezúton szeretném megköszönni, mindenkinek, hogy leírták tapasztalataikat és okulhattam belőle.

IMG_2221.JPG
    
(#) lóri válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Hát akkor ez. Protel 2.5 -el csináltam, de megnyitja a dxp is.

LAMINATO.SCH
    
(#) mazso1988 válasza lóri hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Köszi.
Ha esetleg ez már végleges akkor, ha tudod légyszi dobd fel pdf-ben.Azt könnyebben meglehetne nyitni.
(#) gulasoft válasza kipi0804 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Grat szép lett, majd nézd meg nagyobb nyákoknál is, ott szokott gond lenni.
(#) lóri válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Tessék, de ugyanaz mint amit Attila86 csinált, tehát így nincs sok értelme, mert fent van az oldalán. Pdf kapcsolási rajzból, megaztán végképp nem lehet nyákot csinálni. Inkább majd felteszem a nyákrajzot, ha kész lesz. Én úgy gondoltam, hogy odaadom a rajzomat , Te meg olyan alkatrészt rendelsz a szimbólumokhoz, amilyet használni akarsz, és úgy helyezed el, ahogy akarod. De most gondolkodom, mivan, ha Te azthitted, hogy nyákrajzot adok. Akkor bocs, félreértettelek, az még sajna nincs kész. Hmm, mennyit lehet beszélni a nagy semmiről.

laminator.pdf
    
(#) EcoPityu hozzászólása Feb 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Bár én nem lamináló géppel, de Xerox nyomtatóval kinyomtatva, és TESCOS vasalóval (180°-on) vasaltam eddig a nyákra a rajzolatot.
Viszont, a nyomi gyári tonerje (k.b.1/3 töltöttségű volt) hamar kifogyott, mert hát papírra is használtuk...
Elvittem töltetni, de szépen is nyomtat ...Papírra!
Viszont a műnyomót, akárhogy vasalom, akármeddig, és akármennyire óvatosan áztatom le a papírt, a rajzolat mindíg sérül! /lejön!/
Mi lehet a baj? Ugyanis, a nyomtatási beállításoknál a legpocsékolóbb, legsötétebb nyomtatási módot választom, és akkor sem lesz durvább a rajzolat. Van, hogy látszik már a papíron, hogy nem összefüggő, és vékony a nyomat!
Lehet ezt állítani, hogy mennyi festékport használjon? Lehet, hogy a töltésnél lebutították, hogy tudja az 5000 oldalt?
Ha igen, lehet tekerni, ütni-vágni valamit a toneren, hogy jó vastag csíkot húzzon?
Annó volt olyan fénymásolat a kezemben, ahol a csíkban akadt a körmöm! Na az nyomat volt a javából!

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) patexati válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 12, 2011 / 1
 
Szia! Először is marasd elő a nyákot hígított gyorsmaratóval vagy vaskloriddal.jól mosd le a keletkezett sárga oxidot így szép matt felületet kapsz erre lamináld! Vasalóval úgy lehet csak ha befogatod satuba a vasalót talpal felfelé és így melegíted a nyákot és egy papírgalacsinnal dörgölöd össze vissza közben forgatva.. Elég időigényes de járható ez az út is én már mindezeket rég kipróbáltam.. Most 130 fokon laminálom a 135 grammos műnyomóra nyomtatott HP tonert nem akadály a 0,2 mm huzal sem de nagyon jól elő kell készíteni a nyákot előtte!!
(#) kissi válasza patexati hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Szia!

A hígított vas-klorid mit jelent ( mennyi víz, mennyi használt? vas-klorid ) és mennyi ideig történő maratás?

Vagy "ízlés szerint", mint a szakácskönyvben ? Köszi! Steve
(#) pittosi válasza kissi hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Ugyan olyan mind a tőmény Mer lassa mar az a lényege .hogy látszodjon a mat felület .
Az miatt nem fomtos tőménny 10* higitás is jó az még lasubb . rőgtőn ltszik az ujleyomat.
(#) patexati válasza kissi hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Szia! Mondjuk a rendeset mivel maratsz felhígítod még egyszer annyi vízzel..
(#) slogan válasza pittosi hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Botrány ,ahogy írsz !
(#) Directors hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Üdv!

Ami ezen az oldalon van rajz "PS" formátumú.
Mivel tudnám megnyitni ezt a fájlt illetve tükröznöm ezt kell még ha vasalom?Bővebben: Link
(#) slogan hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Sziasztok !

Szerintetek be merjem rakni a 8,2K helyére a 2,2K -t (nincs itthon csak 2,2K és a köv. 3K)? A 3,3K -val nem elég meleg.

Köszi ! Üdv : István
(#) pcroland válasza Directors hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Google, így nem olyan jó minőségű, de paint-ben kétszínű bitképként mented másként és meg is van PS->JPG->BMP-re.És ha a beültetési rajz ugyanúgy néz ki mint a fekete fehér nyákrajz akkor nem kell tükrözni hiszen beültetési jó vasaláshoz, mert vasalás után "tükröződik".És, hogy biztosra menny: rávasalod és megnézed a linkeden található kész nyákról készített képet, hogy jó-e. (ha nem lemosás, tükrözés, újra vasalás)
(#) kovi96 hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Csá
A hidrogén-peroxid+sósav+víz-zet maratáshoz milyen aránybah kell keverni?
(#) pcroland válasza kovi96 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Ebből a videóból megtudod.
(#) Directors válasza pcroland hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Köszi.
(#) Zoli_bácsi válasza Directors hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Helló!

Ahogy pcroland mondja, nem kell tükrözni, egy az egyben vasalható. A.PS az poscript. Ez vektor ábra, tehát valamilyen vektor ábrát kezelő programmal megnyitható. Én corel-t szoktam alkalmazni a PS állományokhoz. De jobb lett volna, ha a linken PDF szerepel...
(#) Rumcájsz válasza slogan hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Esetleg egy 10K potméter?? Vagy 2K2+3K sorba kötve.
(#) pcroland válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
A két A4-es üveglapom már kivágta apám egy ismerőse, ha megkapom le tudom majd világítani a levilágítóm áramkörét. Kaptam osztálytársamtól 1db 18W-os UV csövet. Azzal végre sikerülni fog remélem.
(#) slogan válasza Rumcájsz hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 

Egyrészt nem kötöttem még sorba SMD 0805 -öt ,másrészt a 2,2K +3K sorba sosem lesz 2,7 K
(#) kovi96 hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Feltettem előbb egy kérdést , kaptam is rá választ(egy videót)csak az a baj ,hogy lassú a netem(nagyon) és nemtudom megnézni . Letudná valaki írni ,elég csak az arányokat?
Előre is kössz
Következő: »»   550 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem