Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   94 / 1207
(#) Balázs 1.3 JTD hozzászólása Feb 15, 2011 /
 
Most próbáltam F84-el, 628-al, 883-al. Mind tökéletes. 884 meg nem jó
(#) trudnai válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Programozo kabel minosege vagy hossza esetleg nem megfelelo, vagy nincs 100nF hidegito a PIC laban kozvetlenul -- ezek a tipikus hibak. Mas hiba esetleg: Ha a PIC-et aramkorben egeted, akkor a kulso aramkori elemek jatszanak be, pl tul nagy terheles, vagy valami kapacitivan, induktivan karosan befolyasolja a jeleket.
(#) Balázs 1.3 JTD válasza trudnai hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Hát a programozó kábelre azért nem gyanakszom, mert számtalan PIC-et égettem már vele (az előbb le is írtam, hogy most is megnéztem 3at)

100nF ott van, semmi más nincs mert dugdosós panelen van.

Holnap megnézem egy rövidebb kábellel hátha, de szerintem nem az lesz a ludas.

2db teljesen új 16F884-el próbáltam, mind2 szórakozik velem.
(#) vilmosd válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Hali
En 16F887 ugyben tudok nyilatkozni. PK2 (gyari)+ linken talalhato PK2 egeto feltet, vagy direkt ICSP csatlakozas. Eddig meg nem hagyott cserben. Nekem az ICSP kebel kb 30 cm szalagkabel, a "40pin demo " megoldassal. Mukodik minden konfiguracioban.
(#) trudnai válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
"Vpp first" funkcioval is nezdd meg, hatha (Tools > Use VPP First Program Entry). Azonkivul a Vdd es Vpp feszultseg szintekre nehany tipus erzekenyebb, mint a tobbi -- tehat nem mindegy, hogy 4.6 vagy 4.7V van a Vdd agon vagy magasabb -- sokszor kulso tap kell a problema megoldasahoz, ill kalibralni kell a PICkit2-t. Ja es meg valami: Van olyan PIC amit gyors irasi modban akar programozni kapasbol, ezt is ki lehet kapcsolni a PICkit2 szoftvereben... (Tools > Fast Programming) Most igy hirtelen ezek jutottak eszembe.
(#) bazarghai hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni PIC programozásban, mert nem tudok dűlőre jutni.

Készítettem egy egycsöves pic órát picclock alapján, de sajnos nem működik megfelelően.

A leírásban pic16f84-et használt a muksó, ami helyett én pic16f628-at kaptam csak. Az oldalon megtalálható az óra assemblyje is, így nekiálltam megépíteni. Mostanra teljesen kész, mplab-ban átbarkácsoltam a progit picf628-ra, és működik is, kivéve egy dolgot: az óra nem írja a 4-es digitet. Ellenőríztem többször is, a nixie cső működik, fizikálisan nincs baja az áramkörnek.

Én sajnos sosem tanultam programozni, csak autodidakta módon próbáltam átírni a programot a neten található fórumokból.

Egy olyan programozó segítségét szeretném kérni, aki megírná nekem, milyen változtatásokat kell beírni a meglévő assemblybe, hogy a 628-on is jól menjen a 84-re írt program.
(#) Hp41C válasza bazarghai hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szia!

- A 16F628(A) komparátorának kikapcsolása,
- A belső RAM 0x20 -tól kezdődik,
- A belső EEProm-ot kezető regiszterek más bank-ban vannak,
- Konfigurációs szót a 16F628(A)-nak megfelelően kell beállítani. Főleg az Low Voltage Programming opciót kell letiltani. Az Alacsony feszültségű programozást vezérli az RB4 láb. Ha az LVP nincs letiltva, akkor RB4 bemenet.
(#) szilva válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Továbbá azt a "sajnálatos" tényt is figyelembe kell venni a migráláskor, hogy míg a 84-ben az általánosan használható regiszterek a bankbitek állásától függetlenül érhetők el, a 628-ban ez nem így van. Tehát az összes regisztereléréskor figyelni kell a bankválasztásra, ilyen szemmel is át kell nézni a forrást.
(#) bazarghai válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Húúú, ettől féltem, hogy a válasz értelmes, logikai sorrendben felépített és közvetlen lesz, csak sajnos kínai...

Tudom, hogy programozótól ilyet kérni halálos sértés, de ha elküldöm az eredetit, meg az általam megalakítottat, esetleg bele tudnál/tudnátok nézni?

(Nem magamat akarom mentegetni, de úgy érzem eleget leraktam már ennek a projectnek az asztalára, h ne úgy nézzen ki a dolog, hogy mással akarom az egészet megcsináltatni.)

P2158255.jpg
    
(#) Hp41C válasza bazarghai hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szia!

Ha keresel, akkor a "DCF77 óra Nixie-csövekkel" topikban megtaláltad volna az átírt verziókad - sajnos ez a LVP hiba azokban is benne maradt. Ezek már a javított állományok...
(#) bazarghai válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Húú, köszönöm szépen a segítséget!


(#) Balázs 1.3 JTD válasza trudnai hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Vilmosd!

Nekem is kb 30cm szalagkábel, eddig teljesen jó volt!
Most megpróbáltam egy tüskesorral közvetlen a pic mellé dugva a dugdosós panelen, rövid vezetékekkel bekábelezve, így sem jó sajnos.

Trudnai!

Vpp firstet este is próbáltam meg most is, de nem jó. A Vdd-n 4.86V van nálam, a Vpp pedig 12V-ra állítva 11.99V. Hajnalban kalibráltam is a PK2-t. Gyors írási módot be is kapcsoltam meg ki is de sehogy nem akarja.


Nem értem miért ilyen bizonytalan vele. 5-7ből egyszer sikerül kiolvasni vagy írni.


Frissítettem a PK2-ben lévő HEX file-t is. Letöltöttem a legújabb PK2 programot is. De semmi
(#) vilmosd válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Hali
Nem tudom milyen kornyezetben programozol. Nem lehet terheles a RB6-7 labon es akadalyozza az adatforgalmat? Direktben, panelen kivul probaltad? A kabel nem szakadt, es a mozgataskor olyan hunos (hun jo, hun nem jo)?
(#) watt válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szerintem a dugdosós panel szórakozik, vagy hibás a PIC.
(#) Balázs 1.3 JTD hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Semmi környezet nincs, csak a Vdd és Vss lábak mellett közvetlen egy 100nF kondi.

Szalagkábelt az előbbi hozzászólásomban leírtak szerint zártam ki. Tehát a szalagkábelt kihagytam és egy tüskesorral dugtam rá a dugdosós panelre.

Dugdosós panelen áthelyeztem a PIC-et máshova, ott is ugyonezt az 5ből 1 jó programozás eredményt hozza.

A PIC meg nem hiszem, hogy hibás. Tegnap naptam meg őket a bolttól, 2db van, mind a kettővel ezt játsza.

Kábelt azért lemértem, 100%os jó. Lemértem úgy is hogy kihúztam a PK2-ből és a tüskéit megmértem hogy sípol a PIC megfelelő lábainál. Meg is mozgattam, hátha kontaktos, de 100%os jó.

Itt valami nagy turpisság lesz

Köszönöm az eddigi tippeket!
(#) Hp41C válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szia!

A 16F887 mindkét oldalán levő Vdd és GND lábai be vannak kötve? Mindkét oldalra tegyél 100nF kerámia kondenzátort.
(#) szitko válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szia.
Nekem a PK2 v2.61 ugyanezt csinálja, csak 16f882-vel. Minden 4-5-ik re tutdom csak égetn ill. olvasni.Én úgy oldottam meg, hogy MPlab-ból égetem, onnan mindent jól csinál. Próbáld meg.
(#) Balázs 1.3 JTD válasza szitko hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Valóban!


Nekem is MPlab alatt 100%os. Mocsok PK V2.61
Köszi!
(#) szitko válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Örülök, hogy segíthettem. Én még dolgozom rajta, hogy miért nem írja-olvassa a 16f88x fajtát. Az érdekesség még az, hogy írtam 16f883 smd-t és ott minden rendben volt, de a DIP-nél ugyanez a hibajelenség.
(#) Balázs 1.3 JTD válasza szitko hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Háhááá.

883SMD nekem is tökéletes

Írtam is még este, hogy azt is viszi simán. A DIP-el szórakozik csak? Az izgalmas...
(#) icserny válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Nem lehet, hogy a Pickit2.61-nél a PK2DeviceFile.dat állomány hibás?
(#) trudnai válasza szitko hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Erdekes... Es milyen device file-t hasznalsz a 2.61-es pk2 app-hoz?
(#) trudnai válasza icserny hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
megeloztel
(#) Balázs 1.3 JTD válasza icserny hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Azt hogyan tudom megnézni, hogy hibás-e?
(#) szitko válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Igen csak a DIP-el és csak a 16f88x családdal. A többit (amivel eddig kisérleteztem, 12f.. 16f62x 16f87x 18fxx )símán írja olvassa.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Sziasztok!

16F886 dip verzió tökéletesen megy a PICKit2 -vel...
(#) szilva válasza szitko hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Ez azért fura, mert én használtam ilyen PIC-eket, és sosem volt gondom a PK2-vel a saját programjával, inkább az MPLAB-nak találtam bizonytalannak a PK2 kezelését. Most éppen egy olyan hardvert gyűrök, amibe 16F882-t terveztem, volt is benne az elején olyan, aztán próbáltam 16F883-mal is, majd most éppen 16F886 van benne, de csak a fejlesztés könnyebbsége miatt (több memória, hogy a fejlesztéskor bekerülő tesztrutinok miatt ne kelljen szűkölködni). Ezek mind DIP tokos cuccok. Ezen kívül van egy 28 pin demo boardom, amiben DIP tokos 16F886 van, azon szoktam rendszeresen kipróbálni a szerelt-élesztett klónokat, miután mindent végigmértem, és van egy 44-pin demo boardom is, amiben TQFP-s 16F887 van. Konkrétan 16F884 nem volt a kezemben, de a család többi tagját mindet használtam többször is, és sosem volt gondom velük, sem eredeti PICkit2-vel, sem klónnal.

Ezt nem azért írom, mert nem fordulhat elő, hogy valaki más ellenkező dolgot tapasztal, csak én nagyon rácsodálkoztam a lentebb írt észrevételekre.
(#) szitko válasza icserny hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Pont írtam....Letöltöttem újra meg újra meg stb a PicKit2-öt. Telepítettem olyan gépre ahol még nem volt PK2 és ott is ugyanaz a hiba, de csak a PIC16f88x-nél, és csak a DIP-nél. Minden más PIC-et ír olvas, csak a fenti PIC-el szórakozik. Az MPLAB viszont nem szól egy szót sem, tudom Debuggolni, írni, olvasni, szóval mindent.
(#) Hp41C válasza szitko hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szia!
A Device File 2.61.3 -at külön kell letölteni...
(#) szilva válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Ezek olyan régi típusok, létezik, hogy változtak a device fileokban az idők során?
Következő: »»   94 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem