Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   739 / 2514
(#) reloop válasza gery1212 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Ezt érdemes átolvasni. A gugli rémesen fordítja, azt nem ajánlom, de a kapcsolások nagyon jók.
A kékkel jelölt linkekre kattints rá.
(#) gery1212 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szia
Köszi a linket de itt jártam én is csak nem tudom hogy milyen ic tegyek a kapcsolásba. Amúgy ilyen egyszerű kellene nekem.
Nem tudsz valamit bele ajánlani nekem?
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Köszi! Megtekintenéd?
(#) Haraplak hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Újjabb kéréssel/kérdéssel fordulnék hozzátok.
Nem tud véletlenül valaki olyan erőssítőrajzot ami minimum 600w-os és gazdaságos lenne megépíteni?
Amit én (is) közszemlére tettem tegnap az tényleg nem túl olcsó, hiszen csak a végfokok alkatrészei 30.000Huf-ba kerülnek.
Én egy ettől olcsóbb kivitelt szeretnék ha létezik, de ugyanakkor megbízhatót.
Előlre is köszönöm azoknak akik rászánják az idejüket és tudásukat.
(#) reloop válasza gery1212 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Nemsokára belevágok ebbe a szubszűrőbe, már megvettem hozzá a TL 072 -eseket.
(#) saraha válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
[OFF]
Idézet:
„Nemsokára belevágok ebbe a szubszűrőbe”

Én az ilyen kényszereim megoldására inkább bontani szoktam valami régi alig használt kütyüből...
vagy egyből bele az hamarabb megvan...[/OFF]
(#) andras1 válasza gery1212 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Javaslom inkább 24dB/oktávos cross építését. De az interneten fellelhető használt készülékek árát figyelembe véve nem biztos hogy megéri. Állítható freki, szimmetrikus ki és bemenetek stb extrák, 20-25 körül már találsz. Annyiból nem is lehet korrekten összerakni. Természetesen nincs meg az építés öröme.
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szia!
TDA7294 hídalva 300W 43VDC-vel. És elég kedvező az ára. Nem elég 300W?
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 16, 2011 / 1
 
Működőképes
Javaslom, hogy a C6, C7 kondikhoz köss át a VDC 17V+ -ról, ne a jobb IC 5-ös lábtól vezess.
(#) reloop válasza andras1 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szó szerint egyetértek.
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Köszönöm! És Főleg a kimagasló segítséget! Köszönöm a javaslatot. Akkor légvezettékkel kötve adom ott a tápot. Ma meg is rendelem az alkarészeket. És majd töltöm fel a képeket, és a tapasztalatot ide! Tényleg kösznöm a segítséget!
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szívesen!
Érdemes visszatérni az eredeti ötletedhez, a nyák jobb oldalán jó helye volna a graetz-nek és kb. 4700 µF -nak.
(#) gery1212 válasza andras1 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Hali
Hát igen igazad van mert "ezt én építettem"-ért nagyon odáig vagyok.
Amúgy nekem nem kell annyi kegyere bele csat ossza szét a keverőtől jövő jelet a kettő erősítő között rendesen (2db topláda 1db subwoofer)
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Köszi! Igen, én is úgy gondolom, hogy ott majd jó lesz, mert csökkenti a hurokképződést, és a direkt kötés szerintem stabilabb feszültséget eredményez, mint a vezetékes tápbekötés.
Ez mellett a javaslatodat megfogadva átrajzoltam a C6, C7 betápját.
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Ezzel a hozzászólásoddal mire hivatkoztál?
Link, vagy valami?
A 7294 hídból nem fogsz tudni 300W-ot kihúzni. Egy olyan táp, ami terhelten 43V-ot lead, üresben már lehet hogy kinyírná az ícét, hacsak nem PWM táp. Aztán ott van még a hűtés problémája, az áramkorlát, a hővédelem melyek mind a dolgodat nehezítik. Ez a híd 200W-ig jó, arra lett kitalálva és amilyen egyszerű, annyi buktatója is adódhat a hűtéssel és a táppal.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Erre hivatkoztam:

TDA7294b.pdf
    
(#) Haraplak válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Sajnos a 300w nekem nem elég. meg se rezegtetné azt a hangfalpárat amit hajtani szeretnék róla.
(#) nasgoon válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Mekkorák azok a hangfalak?
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Ha szeretnél még rajta tökéletesíteni, tégy egy 3A -es biztosítékot a táp kondenzátor után. Odaát a TDA 7294 topicban nagyon ajánlják.
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
10% torzítást ír... nem tudom hogyan mérte aki csinálta, de a négyszögesedő kimenő jellel nem lehet korrekt teljesítménymérést csinálni. A szinuszhoz képest nagyobb a kitöltés, tehát nagyobb az effektív értéke, anélkül hogy a csúcsértéke nagyobb lenne. Ha a szinusz jel elkezd négyszögesedni, akkor már nem érdemes tovább tolni neki a kokszot. Csak a tiszta szinusz számít. Valamivel 200 W fölé lehet menni vele, de ne ess önámításba a leírt 311W láttán.
(#) Haraplak válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Gondolom nem geometriailag érdekel.
Egyébként elvileg 1000w körüliek.
(#) nasgoon válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Az kemény
(#) nasgoon válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Ez meghajtaná:
Bővebben: Link
(#) reloop válasza gery1212 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Topládához a 12 dB/oct Linkwitz-Riley crossover-t ajánlanám ami az általam ajánlott cikk második fejezetének elején van.

Ilyen ládáim vannak, ha nem kapnak 100 Hz -nél mélyebbet, nagyon tudom őket hajtani.
(#) Haraplak válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Köszi, jól néz ki. Neki esek kiszámolom, mennyibe fájna a végfok része. Bár ennek meg valószínűleg a tápja nem lenne olcsó. Ha jól látom kell neki 85V,70V,15V,5V. Azért az se piskóta legalábbis a trafó része.
(#) Bassmester válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Nemcsak a táp megépítése volna gazdaságtalan (pláne trafóval), de a végfok is 20 ezer/ csatorna közelében állna meg, csak így ránézésre. Használtpiacon 60-ért megkapod kompletten, gyáriban, nulla rizikóval :yes:
(#) szamóca válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Látod, ezért mondom hogy tanulj először!
Ne legyél olyan mint aki feltette ezt 2kW-osnak.
(#) Haraplak hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Azért én személy szerint nem szívesen vennék használtat. Javítani volt már szerencsém pár "kissebb" teljesítményű erősítőt, nem piskóta amit azok kaptak és kapnak a mainapig. Volt amelyiknek csak az alkatrész költsége 15ezer volt....
Mindenféle képpen építeni szeretnék,, de a 20ezer/per csatorna az tényleg nem túl bíztató...
(#) Bassmester válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Gondolom mélyládához kéne, ugye?
Ekkora teljesítmény szinten, szerintem őrültség építeni. Nagyon rizikós és a bekerülési költség több mint duplája lesz a kész termék értékének, még akkor is, ha nagyon szépen kivitelezed.
(#) andras1 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2011 / 1
 
Gyakorlati hangosítóként mindenkinek szeretném felhívni a figyelmét ( abszolút gyakorlati oldalról megközelítve a dolgot ) hogy az ilyenfajta wattokkal való dobálózást kerülje. A linkelt voice craft láda 200W RMS az adatlapja szerint.( erősen véleményes, de mindegy ) Ráadásul azt írod, hogy 100Hz alatt nem nagyon hajtod. Gondolj bele, hogy mit csinál a membrán 100 Hz felett. Mekkora a kitérése? Mekkora légmozgást produkál a légrésben, hogy hűtse a lengőt. Gondold át mindezt a teljes sávban. Arról nem is beszélve, hogy az egész láda 12kg. Használunk 300W RMS terhelhetőségű hangszórókat. A hangszóró 12 kg. ( Az érzékenységről és egyéb nyalánkságokról ne is beszéljünk )

Jelenlegi technológiáknál a terhelhetőséget már mindenhol másodlagosan ( aktív rendszereknél egyáltalán nem ) adják meg, mert nem az számít. Az számít, hogy mekkora az 1W/1m, meg az hogy mennyi a max SPL. Ez a lényeg nem a wattok. A vasaló is 1000W mégsem szól.

Az épitést illetőleg mindenkivel egyet tudok érteni abban, hogy 2x200W/4Ohm felett nem érdemes gazdasági oldalról megközelítve végfokot építeni.

Ismételten Javaslom
Következő: »»   739 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem