Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   917 / 1319
(#) Takikaa hozzászólása Feb 15, 2011 /
 
Üdv!

Olyan kérdésem lenne , hogy kód táblát szeretnék írni pic 16f877a ra egymás alá írva a sorokat meg is tudom írni :

meghívom a kódtáblát:
.
.
.

CALL KODTABLA
.
.
.
.

KOD_TABLA
ADDWF PCL,F
RETLW B'....' visszateke zzel az értékkel
RETLW B'.....'
.
.
.

és így tovább
De viszont nekem vízszintesen kellene láttam már olyan kódtáblát csak már nem emlékszem rá hogy hogyan épül fel.
Segítséget előre is köszi.
(#) kissi válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Csak jelölésben van különbség ( ha erre gondoltál ):

DT B'...',B'...', stb.

Steve
(#) Takikaa válasza kissi hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Erre gondoltam és akkor ennyi kell csak vagy még ugyan úgy kell elé az ADDWF PCL,F utasítás is ? Tudnál nekem írni egy kis program részletet?
Köszi
(#) trudnai válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Kell ele, a DT csak RETLW-ket general neked...
(#) kissi válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
trudnai kolléga már leírta, itt egy rövid példa:

  1. movlw sorszam
  2.           call TABLA
  3.           movwf  akarmi
  4.  
  5.          
  6.  
  7. TABLA:
  8.           addwf PCL,f
  9. DT      0x23,0x45,0x67


Steve
(#) Takikaa válasza kissi hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget mind kettőtöknek. Még egy olyan kérdésem lenne ,hogy hogyan tudom azt megoldani ,hogy mondjuk ha rálépek az ADDWF PCL,F sorba és ekkor a PCL értéke mondjuk 200 és ha én onnan akarok lépni a 56. sorra akkor ugye a PCL túlcsordul és 0 lesz az értéke és vissza megy initbe mert hát ugye az init a 0x00-n van. Ezt hogy lehetne megoldani hogy én a 255. sorra akarok ugrani akkor ne a táblán kívülre címezzen hanem a helyes sorra ugorjon?
Köszi előre is a segítséget.
(#) watt válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
BANKSEL.
Olvass visza rengeteget írtunk erről nem olyan régen. Használd a keresőt!
(#) Hp41C válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szia!

Február elején feltöltöttem róla egy cikket, sajnos még nem vált publikussá...
(#) Takikaa válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Üdv! esetleg el tudnád nekem küldeni privátban ,vagy itt. Nagyon megköszönném mert grafikus lcd-t kezelnék és ugye oda meg kell a kódtáblázás és ez a probléma lépett fel.
Előre is köszi.
(#) watt válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Nem BANSEL-t akartam írni, hanem PAGESELT. Bocsi!
(#) Takikaa válasza watt hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Köszi azért nem találtam akkor nekem megfelelőt a fórumban de talán Hp41C el tudja küldeni nekem a cikkét. De azért körül nézek a fórumban is . Köszi még egyszer.
(#) Hp41C válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Üzenet elment...
(#) kissi válasza watt hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Önmagában nem a PAGESEL oldja meg a problémát, hanem laphatárra kell illeszteni ( ORG direktíva ! ), persze szükség lehet hozzá a PAGESEL-re is !


[/OFF] Bocs Watt, ez nem Neked akart "egyenesen" menni ![OFF]

Steve
(#) watt válasza kissi hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
A probléma megoldásához sokkal több kell még ettől is, de miután ez már ki lett tárgyalva részletesen, még a PAGESEL szószártyársága is, ezért nem akartam részletekbe menni, inkább javasoltam a kereső használatát és az olvasást.
(#) trudnai válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
PCLATH es PCLATU szavakra kell rakeresned itt a forumon (vagy a googlin)
(#) spyker hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Hello Mindenkinek!
Mi a kulombseg a programmer es a debugger kozott. Jol gondolom, hogy kiolvasas? Meg kezdo vagyok PIC teren.
(#) watt válasza spyker hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Egyik csak programozni tud, a másik nyomonkövetni is. (Javaslom, hogy ilyen triviális kérdésekhez használd a wikipédiát!)
(#) spyker válasza watt hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Kosz a gyors valaszt.
(#) edison14 válasza spyker hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
A programozóval csak a PIC Flash és EEPROM memóriájába tudsz égetni és onnét tudsz kiolvasni. A debugger általában ezeket is tudja valamint még tud úgynevezett nyomkövetést végezni, és a programunk működését ezzel tudjuk leellenőrizni hardver környezetben. Leegyszerűsítve: van egy PICkit2-d vagy 3-ad, ha próbapanelen összeraksz egy áramkört és írsz hozzá programot akkor ezzel a PK-val bele tudod tenni a megírt programod HEX állományát a PIC Flash memóriájába. Ezután a programban átállítod a programozódat DEBUG üzemmódra és a betöltött programot sorról sorra tudod ellenőrizni úgy, hogy közben figyeled, hogy az áramköröd bizonyos parancsra milyen műveletet végez. Remélem segítettem. Olvass sokat és ajánlom figyelmedbe a PIC mikrovezérlők alkalmazástechnikája című könyvet. Sok sikert a tanuláshoz.
(#) peti12 válasza watt hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Hello kipróbáltam hogy a d portot használom digitális kimenetként de nem működik pedig csak egy nagyon alap programot írtam hozzá kipróbálásra. Légyszi írj valamit Watt mert nem tudom most mit csináljak. elöre is kösz.
(#) potyo válasza peti12 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Inkább te mutasd meg a kódot, amit írtál! Meg az áramkörről se ártana kapcsolási rajz meg esetleg fénykép is.
(#) juhika hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Hát valóban az volt a baj, hogy a kimenetre volt állítva a comp. lába!

:bummafejbe:

Köszönöm a segítséget!
(#) boomerang hozzászólása Feb 17, 2011 1 /
 
Hello !

Tudom, nem ide való de az apróhirdetést nem tudom használni, bocsi érte.

Nah de:
Lenne nekem ******

Üdv

A következőnél warn-t adok. --vicsys
(#) watt válasza juhika hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Csodák, márpedig nincsenek...!
(#) watt válasza peti12 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Miután a portok beállítása egy pofon egyszerű dolog, nem sokra mennél azzal, hogy küldök egy hex-et, ami ezt megteszi, legfeljebb a PIC-et tudnád tesztelni.
Forrásprogramot viszont csak C-t vagy ASM-ot tudok küldeni, de miután te Basicet preferálod, így ez kilőve. (Hacsak nem akarsz egy hasznosabb, jobban támogatott nyelvet megtanulni, ha már úgy is az elején vagy még, érdemes lenne szerintem...)

Tehát jelen esetben én is azt javaslom, hogy tedd fel a kapcsolásodat, és a programot, amit írtál rá, talán van aki Basicben(Azt is írd meg melyik Basic ez!) utazik és tud segíteni, vagy a második verzión esetleg amit említettem(ASM), lehetne elindulni.
(#) icserny válasza peti12 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Idézet:
„Légyszi írj valamit...”
Ha jól tudom, még azt sem árultad el, hogy melyik BASIC nyelvjárással próbálkozol. Akkor hogyan gondolod?
(#) peti12 válasza watt hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Hello mindenki. A BASIC nyelvjárást azért nem tudom mert iskolában órák után tanulom eddig 3 szor maradtam úgyhogy ezért nem vagyok otthon a témában.
Nem arra céloztam „Légyszi írj valamit...” mondatrésszel hogy írjatok programot hanem segítséget kértem. Netudom a basic nyelvjárás típusát csak azt hogy pic kit 2 az égető és a software amiben írom a Micro Code Studio.
CSatoltam a programot amit írtam (erről annyit hogy egy egyszerű fényjáték,próbaképp hogy tudom-e használni a PIC16F887-A -t, 8 led villogtatása 500ohmos ellenállásokkal) biztos vagyok benne hogy értitek a programot. Ja és van egy könyv amit olvasni szoktam, ebben parancsok leírásai vannak a neve PicBasicPro304(ez lehet a BASIc nyelvjárás neve?).
(#) icserny válasza peti12 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
A leírtak alapján ez a példaprogram számíthat az érdeklődésedre. Komolyabb segítséget elsősorban a PICBASIC topikban remélhetsz.
(#) peti12 válasza icserny hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Köszönöm a választ. Utána nézek a BASIC topikban .
(#) LGS94 hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Üdv! ICD2 vagy inkább LPT portos programozót építsek?
Következő: »»   917 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem