Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   20 / 360
(#) kkrisz75 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Kipróbáltam az összes lassítást, nem változik semmi, az eredmény ugyan az mindegyiknél.
(#) kaqkk válasza mrobi hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Itt egy példa (nézd meg a számítást )
A kijelzőn a felső sor a random
az alsó pedig a belőle képzett szám 0-6 közt

random06.fcf
    
(#) mrobi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Igen ám. Csak én INT változóval csináltam. De BYTE változóval szépen működik. Köszi.
(#) lalca válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 30, 2011 / 1
 
ITT a megoldás.
Project opciók-Kiegészítő kód
(#) kaqkk válasza lalca hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Most már ez is fordul Köszi a segítséget !

random06.fcf
    
(#) kkrisz75 hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Na most kiméregettem.

Közvetlent a tápra és a tesre tettem a MCP9700at.

Ha bent van a pic a foglalatba akkor a műszer 0.85V ot nér, holott 25-26 fok körül van csak a szobában, vagyis 0.75 V körül kellene lennie.

Ha a Vout kimenetet beforrasztom a pic AN0 bemenetére, akkor 1.05V ot mérek ugyan ezen hőmérsékleten. Az lcd-n is ennyit látok.

Ha kiveszem a pic-et akkor 0.75V mérhető műszerrel.

Kérdés-ek.
Ez egy zavar amit a pic felvesz?
Ha a pic veszi fel akkor miért mérhető más, még a pic előtt jóval, úgy, hogy a Vout nincs is bekötve.(mikor ha nincs bent a pic ugyan ott, ugyan úgy mérve, jót mér)?

Még nem próbáltam mi történik ha vissza teszem a 4MH-z quartzot, de most megteszem...
(Okozhatja hogy nem 4Mhz, hanem 20mhz az órajel?)
(#) mrobi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Hála neked sikerült megcsinálnom amit akartam. Egy rulettet sikerült összehoznom. Nagyon egyszerű. Csak 8 led-es. 2 Led kijelzi hogy nyertél vagy vesztettél. Alapjáraton kiírja hogy melyik led-et választod. A választ gombbal kiválasztod. Majd start. Akkor elkezdi pörgetni. Ha végzett kétszer felvillan a piros vagy zöld led. Utána megint lehet választani majd ismét start.

rulett.fcf
    
(#) kkrisz75 válasza kkrisz75 hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Probléma megoldva.
Már jól mér.
Kértem kis segítséget, analóg áramkörökkel kapcsolatban az öregemtől.

Ugyan azt mondta mint ti, csak elmagyarázta a miértekre a válaszokat.

A jó, hogy tisztább pár analóg dolog. A rossz, hogy tudja mit építek.(Ezt akartam elkerülni.)
(#) rotomat hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
A Flowcode demojával próbálkozom, de a fórumon található legtöbb állományt nem nyitja meg, mert az adott PIC nincs benne a demóban.
Segítsen valaki egy "okosabb" verzióval.
(#) enree válasza rotomat hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Mindjárt kapsz egy linket, szedd le
(#) kkrisz75 hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Segítség kellene, aki tud.

Lebegőpontos változóknál, hogyan tudom flowcode-ban beállítani, hogy csak 2 tizedesig használja, vagy jelezze ki.

Sikerült megoldani a kommunikációt lebegőpontossal is. Lényegében szöveggé alakítom, átküldöm és vissza alakítom. Így rövidebb a program, nem kell 8 bitenként külön változó, jól is számol vele..stb...

De a kerék átmérőt 8 tizedesig számolja ki nekem, holott elég lenne 4-ig is.

A lebegő pontos változó a differenciálmű, és a kihajtás fogaskerék áttétele miatt kell, mert az nem egész érték, hanem 4 tizedes szám jegy.(1.8472222...)
De a sebesség kiszámítása után már nem kell a tizedes, amúgy is egésszé kell alakítani a végén, de addig elég lenne a 4 tizedes is.
(#) kkrisz75 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
ok... megpróbálom...


Közben nem fordította le, mert túl nagy a hex mérete, és nem férne be a pic-be. Úgy néz ki sikerült kicsit összébb húzni. De még ez is sok...
(#) kkrisz75 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Nem titkos.

Közben sikerült a makrók kiemelésével nyernem kis helyet. Ami makróban volt azt kitettem a főprogramba, vagy oda ahol meg lett híva.

Még nézegetem mit lehet egyszerűsíteni, mert még a multiplex nincs benne és már tele van.

Más, a natúr fordulatszám mérő, még a 628ba is bele fér, de ahogy bővülnek az igényel telik a hely. Van amit, ha más megoldás nincs, ki lehet venni, de nem szeretném.

Fel teszem hozzá a másik picbe kerülő sebesség mérőt is, bár az nincs kész de abban nem is lesz már sokkal több benne. Csak eltárolja az infókat eepromba, és multplexelve jelzi a sebességet a ledsoron, de az bőven bele fér még.

A 877A_RPM az amelyik tele van (-23 word)
A 877A_SEB_te... egyértelmű sebesség mérő.
A 877A_RPM_te.... a csökkentett, összehúzott mérő...

Más jellegű kérdésem is lenne.
18F4550 adatlapját nézegettem(ha semmikép nem férek el a 877ben), és abba sokkal több minden férne. Árban sem óriási összeg. Talán még olcsóbb is mint a 877A vagy egy árban van.
Ez tud RX-TX lábon kommunikálni a 877A val? Nincs ütközés a két pic jellege miatt.
Pickit2 -vel MPLAB-ban tudok felírni rá?(ha jól olvastam az angolt akkor igen)
És ha oda jutok, tudsz segíteni a beállításoknál, mert a 877esnél értem azt a pár sort, mit kell ki vagy bekapcsolni, de ennél vagy egy oldalnyi finombeállítás van és egy részét nem értem.
(#) kkrisz75 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Nem kell usb, de a 4550 olcsóbb 200 Forinttal netto.
Vagyis közel 1 árban van. Szóval annyira mindegy.
Akkor meg a többet tudód veszem meg.

Lehet erre kellett volna alapozni egyből, de nem gondoltam, hogy ekkora lesz a program. És nem olvastam jobban utána. Nem mertem bevállalni. De a Microchip oldalán is a pickit2 támogatott listája alatt látható.

De a megmaradó 877est tudom majd másra használni... Jó lesz külön lakás/ garázs riasztónak, automata világítás vezérlőnek/ szóval vannak ötletek.

Közben át módosítottam a gondolatot. Nem szórakozok külön még a 2x10es lesorral. Így be teszek az óracsoportba még egy 2soros kijelzőt, amin a napi és össz Km-ert kijelzi, esetleg az is lapozható lesz és a kerékméret programrészt át teszem abba, úgyis az méri a sebességet.

Így adat átvitel csak 3 adatra szorul le, azt meg akadás, ellépés nélkül lazán működik most is. Látványra meg jobban néz ki.

Ettől függetlenül, 4550-t veszem ez után. A 877A drágább és kevesebbet tud.
(#) kkrisz75 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Találtam magyar leírást a letöltöttek közt az I2C kommunikációról.

Kérdés:
Stabilabb mint az RS232es adat átvitel?
Ahhoz is elég csak a 2 láb?
Ha jól olvastam több mikrovezérlő is összeköthető, így akár ki tudnák jeleztetni mást is az LCD-n.

Nem azonnali terv, mert van megoldásra váró dolog bőven, mit lejjebb leírtam, de addig míg 4550 alkatrész nem érkezik meg, eljátszadoznék vele, lehet alapjaiban kellene változtatni dolgokon a programba ez miatt.

Ja és még egy kérdés. Láttam van USB támogatás a 4550ben. Az pic kommunikációra, vagy számítógépes kapcsolatra vonatkozik csak. Azt nem igazán értettem az adatlapjában.
(#) Szamy hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Üdv!
Kis segítséget kérnék:
Van egy szép kövér progim 16f877 -re . Minden tökéletes, de ha beteszek egy megszakítást , amikor meghívja a makrót , lefagy a prog. A makró egyébként jó (egy sima adc beolvasás és kiíratás lcd-n), az többször szerepel a progiban .Épp ezért szeretném timer-be tenni . Próbáltam már tmr0 -t és 1-et is ,belsőórajel -osztás lenne az alap (4MHz). Akárhova teszem a progiban a megszakítást , ha odaér lefagy.
(#) kkrisz75 válasza Szamy hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szerintem tedd fel a programot, ha nem titkos, mert így látatlanba nem hiszem, hogy sokat tudnának segíteni.
(#) Szamy válasza kkrisz75 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Nem szeretném feltenni, tudom, hogy így elég reménytelen, de ha esetleg tudtok valami nyűgjéről a flowcode-nak , amire érzékeny, minden ötlet jól jöhet. Konkrétan nekem többször volt olyan, hogy egy adott progi nem indult élesben ( vagy esetleg már a fordításnál hibát írt), majd ugyanaz a prog, kivágva és beillesztve egy üres projektbe tökéletesen működött...szóval induljunk ki abból, hogy azért egy timert be tudok állítani - mint ahogy más folyamatokban azért gond nélkül sikerül(t) is.
(#) rotomat hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Az LCD modul csatlakozás menüjében csak négy adatbit szerepel. E szerint csak a négybites üzem lehetséges a Flowcode-ban?
Az LCD leírások szerint a négybites adatátvitelnél a DB4-5-6-7 adatbiteket kell használni, a Flowcode azonban ADAT1-2-3-4-nevezi az adatbiteket. A kérdés konkrétan: ADAT1 az LCD melyik pontját jelenti (DB4, vagy DB7)
(#) madazg77 válasza rotomat hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Hello!

Igen, 4 bites üzemmódban vezérli az LCD-t. Az adat1 egy az a DB4-re az adat2 a DB5-re, stb.

Üdv.
(#) kkrisz75 hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Megjött idő közben a 18F4550.

Viszont kíváncsiságból, le akartam fordíttatni a programot. Igen, kicseréltem a beállításoknál a PIC típust, és a konfig... nál is megpróbáltam értelem szerűen beállítani.

Fordításkor a C kódot hibásnak írja. Egy sor van csak a programban: tmr0 = 0x00; Ezt írja hibásnak.
(#) enree hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Az miért van, hogyha az alábbi okosságban x, vagy y értékét 200fölé emelem, akkor a valóságban nem akar működni?
(#) mrobi válasza enree hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szia! Ne y=200-at írj be hanem y<200-at. Akkor lehet hogy menni fog a valóságban is. Mert az y=200 az csak akkor kapcsol ha pont 200. És ha eléri a 200-at akkor ugye számol tovább.>
(#) enree válasza mrobi hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Nem javult
Sőt, van még valami, amit nem értek; gondoltam, kitolok vele és levettem az órajelet 1MHz-re 4MHz-ről, így ugye lassabb kellene legyen, de nem, még gyorsabb lett :nemtudom:
(#) kaqkk válasza enree hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Y> 200 !! Vagy >= szerintem ...
(#) mrobi válasza enree hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
úúúú....
Bocsi elírtam. Kaqkk írja jól. Elnézést.
(#) kkrisz75 válasza kkrisz75 hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Lenti kérdésemmel kapcsolatban tudna valaki segíteni?
(találtam angol oldalakat, ahol tmr0l és tmr0h -ról ír. Van rövid c kód a nullázásra, de azt sem fogadja el)

Más:
(töröltem a c kódot, akkor már lefordítja a program de...)
Ezen kívül a 4550est sok sok variációban beállítottam flowcode konfig menüjében, de nem fut le a program.
(#) enree válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Igen észrevettem, hogy mrobi elírta, > evvel próbáltam, de nem jó >= evvel sem...
Nem értem, pár másodpercig tökéletesen állítható.
Valakinek valami ötlet?
Ugye ez egy alkonykapcsoló lenne, az a baj, hogy mikor elkezd sötétedni, akkor megesik, hogy párszor ide-oda billen, ezt lenne hivatott kiküszöbölni a dolog.
Ráadásul már készen is van, mert mikor tesztelgettem csak kézzel eltakartam az LDR-t, ez ugye gyors változás, erre működik is, tehát legyártottam a nyákot, mondván jó lesz. (jó is, ha hirtelen lesz sötét)
(#) mrobi válasza enree hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
próbáld meg úgy hogy amikor odaér hogy x=x+1 akkor írd még oda hogy y=0. Ugyanezt csináld meg az y=y+1nél is csak oda x=0-át írj.
(#) enree válasza mrobi hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Már megvolt de így se megy tovább az istenadta!!!
Következő: »»   20 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem