Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kis méretű rádiós jeladó
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Pepper válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Végül is ha olyan jól sikerülne (erdő szélén lakom) biztos elengedném őket az erdőben kíváncsiságból h mennyit "futnak" x idő alatt. :yes:
(#) Pepper hozzászólása Jún 10, 2007 /
 
Ma is egy órát keresgéltem őket, és közben arra gondoltam, hogy végsősoron valami olyan kütyü is jó lenne _ha a PCB által épített jeladó nem működne- ami 1-2 méteren belül jelez, végülis a kertet pár perc alatt körbejárom szép lassan és ha már kb-ra megvanna az is baromi nagy segítség.
Erre valami ötlet?
(#) kerteszsasa válasza Pepper hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
5m piros szalag, azt könnyű észrevenni
(#) KTobi válasza Pepper hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Javaslok több RFID et.
Egyet 10m-re, egyet 2m-re, utánna, az már nem nehéz, de lehet még egyszerüsíteni. Kell olvasó, ami hordozható. Maga az adó apró, van elemnélküli kivitel is.
Olvasd el az ezzel kapcsolatos cikket.
(#) PCB válasza KTobi hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Szia !

Az RFID elég bonyolult 5-6m távolságból.

Üdv!
(#) Pepper válasza kerteszsasa hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 

Én rikítóspiros neoluxra is gondoltam már!
(#) Pepper válasza KTobi hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
Köszi a tippet...de én tényleg sík hülye vagyok az RFID-hez is de azért utánaolvastam. Ha jól értem Passzív RFID-nél nagyon-nagyon közel kell lenni az aktív pedig 10 méterről már olvas.
Ha így van akkor passzív nem jó mert ha olyan közel vagyok akkor már megtaláltam, az aktív jobb ugyan mint a semmi de a 10 méter elég nagy sugár.
Vagy rosszul értelmeztem?
(#) Pepper válasza PCB hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
Hú de izgulok h jó lesz-é!
(#) KTobi válasza Pepper hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
Nagy szaki nem vagyok, de szerintem ha 10mre behatároltad, utánna kellene valamivel takarni a vevő, hogy kisebb körben érzékeljen, és akkkor igy mindig pontosabban megvan.
Jobb mintha 1mes lenne, és akkor minden métert be kell járnod.
Először csak nagyából!
(#) PCB válasza Pepper hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
Szia !

Izgulj

Holnap próba

Remélem elég nagy a teknős, és ráfér 18x45mm -es panel.

Üdv!

fm001.gif
    
(#) Pepper válasza KTobi hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Szia!
Nekem ez egy kicsit voodoo-snak tűnik de biztos jó ötlet. Remélem nincs szükség erre a RFID-es verzióra.
(#) Pepper válasza PCB hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Szia!
Izgulok nanáá!
Adtam nekik reggel jó sok kaját. hogy nőjjenek még egy kicsit , így már rájuk fér a kütyü. :yes:
(#) László zs hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
Sziasztok!

Régebben voltak úgynevezett "rókavadászatok", ami abból ált hogy egy irányított antennával kellett szaladgálni az erdőben és megkeresni az elrejtett adókat. Szerintem érdemes lenne utánanézni a neten vagy régi rádiótechnikában.
(#) Pepper válasza László zs hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Köszi a tippet, bár nem hinném hogy ott fontos volt a kis méret, viszont az elv az fontos lehet.
(#) László zs válasza Pepper hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Találtam hirtelen egy adót: Bővebben: Link szerintem elég kicsi SMD alkatrésszel még csökkenthető a méret (ennél egyszerűbbet nem is tudnék). Emlékeim szerint a régi kapcsolások is kicsik voltak. Hátrány hogy vevőt kell építeni . Hatótávolságuk pedig a feltüntetettnél azért nagyobb volt.
(#) ize_gull válasza Pepper hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Szerintem bőr alá ültethető gps dekodert, és műholdas jeladót nem nagyon fognak neked házilag készíteni.

Vagy galapagoszi oriásteknőcök hátára kell szerelned egy bőröndöt, vagy bolti cuccra lesz szükséged.
(#) Pepper válasza László zs hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Köszi a tippet talonba teszem és ha PCB által épített kütyü nem működne amire gondolni sem merek ezzel fogom kergetni hogy csinálja meg
Egyébbként mekora lehet? Én 50 Ft-s nagyságúra tippelek... rosszul? És ezzel milyen távolságra lehet bemérni az adót? És a vevőről van rajz? Ez egy drágább rendszer?
Najó többet nem kérdezek!
(#) Pepper válasza ize_gull hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Aha és olyat hol lehet venni
(#) fureszk válasza Pepper hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Ha Itt veszed az alkatrészeket hozzá, akkor 382Ft(elemtartó+elem is bele van számolva)
(#) Pepper válasza fureszk hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Bocsánat fureszk de most nem igazán vagyok képbe hogy mire írtad ezt
(#) fureszk válasza Pepper hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
"Én 50 Ft-s nagyságúra tippelek"
ejj most esett le mire gondoltál...
nézz be a pc-dbe az alaplapon is találsz gombelemet, nah kb akkora lenne ha megépítenéd a kapcsit.
(#) Pepper válasza fureszk hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
ez jó volt

Hú az egész jó méret, az ára is frankó. Csináltál már ilyet? És mivel veszem az adást?
Bocs a sok hülye kérdésért de tudjátok hogy láma vagyok.
(#) fureszk válasza Pepper hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Nem, még nem csináltam ilyet, de azt tudom (tapasztalat), hogy a rádiózás bizony elég misztikus dolgokat tud produkálni. Hogy mivel veszed? Gondolom egy olyan vevővel, ami ráhangolható a kvarc frekvenciájára.
(#) Pepper válasza fureszk hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Kvarc frekvencia :csodalk: Ammegmi?
(#) Pepper válasza ize_gull hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Tényleg érdekel, hogy hol lehet venni ilyet boltban, készen, légyszives old meg a problémám és mond el.
(#) Pepper hozzászólása Jún 13, 2007 /
 
László zs által ajánlott jeladót épített már valaki. (#92753) Sznpatikusnak tűnik.

(#) fureszk válasza Pepper hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Igen épített, a neve "mcgányer" megtalálod a hobbielektronikán is. Az ő verziója látható a képen.
(#) Kera_Will válasza Pepper hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Hello !

Építeni kell, "rókavevőt" nem kapsz boltban !!!

Keressé rá a google-n fox hunter , ARDF, szavakra.

Vevőt elvileg kaphatsz boltban is ami kifejezetten world receiver világ vevő rádónak hívják vannak zsebrádiók is amik RH sávot is vesznek .
Több hullámsávban 3-10-20Mhz közt.

Kicsi macera lehet vele mert a botantena bementére rákell rakni 1 keret antennát irány mérés végett .

Légyszíves NE RH rádióamatőr sávban készítessél jeladót! 3579kHz pláne ne , mert ott sok sok más egyébb forgalom is zajlik csak zavarni fognak !

Olyan kvarccal csináljál adót RHra amit képes venni a világvevő zsebrádiód 1 viszonylag üresebb sávban ahol nincsennek közeli RH adók amik zavarnának.
Kvarcod szerencsés esetben bármiből kitermelhetsz.
PC, alaplap, videó kártya, modem , .... stb ..stb ...

Vagy 433.6MHz kulcstartós távirányító adókat használni.Vevőket is lehet készen kapni hozzá !
csak 1 időzítő és bilentyűző fokozat kell az adó elé .

Lásd TOPI RF modulokról itten : Bővebben: Link


Ezekhez 2 elemes YAGI antenna kell irányhatás eléréséhez.

Nézd meg a www.ardf.hu oldalt .
Ez a hivatalos magyar oldala ennek a sportnak.


Rövidhullámú rókavevők keret antennát használnak.
Ezek iránymérésre használhatók. Van maximum és minimum jelszintet adó irányuk.

Ez készülhet ferritrúdból vagy nagyobb méretű keretből.


Ebből meghatározható a mért objektum iránya helyzete. Mininmum szintre keresve élesebb a pontosabb a mérés!

Másik fontos dolog az adó oszcillátorod önmagában kevés !!!
Mert úgy nevezett billentyűző / időzítő fokozat is kell bele.
Ezzel egyedivé tudod tenni a keresendő objektumot.
Egyedi kód sorozatot pittyeg 2 db teknősöd van.
Ezen kívűl a telepkímélés is fontos mert folymatos üzemben lemerül gyorsan a telep.
Tehát pl fél - 1 percig "pityeg" 1 kódot aztán csendben van 2 percig . aztán újra kezdi ... stb .

Másik lényeges szempont az hogy a vevődön mindképp legyen kézi érzékenység szabályozó (hangerőnek is írhatnám de teljesen mégse az ) .

Ezzel azt éred el hogy ha közeledsz az adóhoz akkor egyre hangosabban szól és az irányérzékenysége csökken a rendszernek.
Tehát bármerre forgolódsz mindig egyforma erővel hallod.
De ha visszáb veszel az érzékenységből akkor már megint találni fogsz 1 minimum / maximum irányt amiből tovább tudsz pontosítani.
De majd a gyakorlatban jobban érzékelhetőbb lesz.

Kb.: ennyi hírtelen a problémádra mint megoldási lehetőségek.
(#) Pepper válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Szia!
Mindenek elött köszönöm a leírást, most már van némi fogalmam a rókavevő használhatóságáról és azt kell hogy mondjam, hogy nagyon szinpatizálok vele.
Ha PCB-nek nem sikerül összehozni a jeladót mindenképp ilyet szeretnék.
mc gányer által épített mini foxoring remélem jó lesz.
Vevőt meg csak szerzek valahonnan, másnem veszek egyet, remélem nem horror az ára.
Kezelni meg csak meg tanulom annyira ördöngős nem lehet.
(#) Kera_Will válasza Pepper hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
igen az jónak tünik mint adóáramkör ... igaz eléggé hatástalan antennát tudsz csak rá tenni 5-10 cm drót darab ... no ez sajnos RH-om kicsi méretű.

Azért lenne jó URH adó 400-800 mega körüli mert annak a hullám hosszán már 10-15 cm méretű antennával HATÁSOS sugárzót lehet létrehozni !

A 870 mega környékén is van már központi zár vezérlő adó / vevő elektronika az még jobb lenne mert még rövidebb méret adódik a jó hatás fokú sugárzóhoz.

pl.: itt is kaphatóak adó/vevő modulok

http://www.profitech.hu/pt_list_data.php?gid=9&tid=15



RH sávon 1 jó körsugárzó mérete ~40-2,5 méter közt változik.

100 Mhz ~ 3/4méter

430-440 megán 1 kör sugárzó mérete ~17-15 cm

870 megán ~ 7-8 cm .

Ebből adódóan a kereső vevő antennák mérete is egyre csökken hasonló elemszámokat figyelembe véve.


Tehát ekkora drótot kell a teki hátára akasztani hogy az mint jó hatásfokú kör sugárzó antennaként müködjön.

Az igaz hogy ettől eltérő mérettel is dolgozni fog az adód ... de ekkor eléggé kompromiszumos a helyzet.


Mindezt csak illusztrációként soroltam fel , hogy miért lenne érdemesebb felsőbb frekik irányában menni ha a méretek kicsik ... .

Azt nem mondom hogy ne próbáld ki alsóbb frekiken de majd a tapasztalat megmondja mi a jobb .

Sztem 1 ilyen adó/vevő páros költsége együtt nem több mint 1 olcsóbb RH világ vevő rádióé .(profitech.hu oldalon )

870 megás eszközök kifejezetten erre lettek kitalálva , zavart esetleg mobil telód okozhat ... ... igaz az minden rádiót/Hangfrekis erősítőt zavar elég közelről na de hagyjuk mert más téma ez .
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem