Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   40 / 52
(#) pipi válasza guliver83 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
ha csinálsz hozzá vezérlést, meg programot akkor bármit
(#) gabport hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Sziasztok! Volna egy problémám. Letöltöttem a legújabb Lcdhype progit. Az lcd configban ki szeretném választani a kijelző típusát és csak egy pár darab van a listában. A mappában megtalálhatóak csak a program nem látja. Korábbi verziók sem látták. Windows 7 64-bites oprendszert használok. Üdv. Gab!
(#) verwolf9999 hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Van egy PC-1602I2 lcd-m amit a kép alapján kötöttem be . (itt ajánlották) De mikor rádugom az lcd-t az ltp portra és belövöm az lcd smartie progit (telepítettem a pont95-öt) akkor csak világít és ha a kijelzőn valamit állítok akkor piciket vilog de ha állítom a screen-t a beállításokban akkor változik a fényerő de a képernyőn nincs kép . És nincs tesztkocka sem . Sajna az lcd egyszer eléggé keményen ütközött a földön . Lehet hogy egyszerűen tönkrement és azért nincs kép ?
(#) titi válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Ha csak a tápot kötöd rá, akkor megjelenik valami?
(#) verwolf9999 válasza titi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
nem .Csak a világítás
(#) verwolf9999 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Itt a föld jeleket hogyan értelmezzem ? mert 2 van én úgy kötöttem hogy a 1,3,5 ment a csatlakozó födelésre és a 16 ment a táp negatívjára . ( Nem nagyon értek hozzá mert mindig csak rajz alapján csinálok mindent és ami nem egyértelmű abba nem szoktam belevágni )
(#) titi válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A földeket kösd össze.
(#) verwolf9999 válasza titi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Megvolt de semmi még úgy is próbáltam hogy összekötöm a földeket majd belekötöm a táp negatívjába és a kábel földjére . így szebben világít de gyakorlati haszna nem igen volt mert most sincs kocka seholsem . Lehet hogy túl magas a kontraszt ? És egyszerűen azért nem látok semmit sem ? vagy a rajz nem jó és valamelyik write/read-ra kötöttem a led valamelyik lábát és ezért villog ha olyan folyamatot próbálok ki íratni vele ?
(#) titi válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
De mi villog? A háttérvilágítás, vagy a karakterhelyek?
Képet nem tudsz mutatni?
(#) verwolf9999 válasza titi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Képet nem tudok mutatni de a villogást a háttérvilágítás végzi . De csak enyhén olyan mintha lenne alatta valami de nem látni . Lehet hogy éppen a karakterhelyek alatta csak egyszerűen olyan halvány hogy nem tudom megállapítani hogy a kiejlző karakterei e vagy csak a háttérvilágitás kap ilyen jeleket . De ha tippelnék akkor szerintem a háttérvilágítás az
(#) titi válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Jó lenne adatlapot találni a kijelződhöz, és megnézni, mit mutat a kontraszttal kapcsolatban.
Lehet, ott van a kutya elásva...
(#) schyber hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Üdv segítséget kérnék, honnan tudom letölteni a JaLCD nevű programot? google-s okostojások kíméljenek 3órája nem találom sehol.
(#) flerkmisk válasza schyber hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
(#) verwolf9999 válasza titi hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Találtam 3 fajtát is ami MC1602 de nem MC1602IP azok szerint a kontraszt a hármas láb de vajon hány KΩ-os poti kell ? voltak valami értékek alsó meg felső küszöbről a kontrasztnál aszem olyant is láttam hogy min v : 4,5v max meg 5v meg volt még valami 0.25 szerintem az a kontrasztarány
(#) Sly hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Sziasztok.Megépitettem a mellékelt zip file-ban lévő kapcsolást.Müködik is odáig hogy beindul és valami érthetetlen karaktereket ir ki.A kérdésem az lenne hogy milyen software-el lehetne vezérelni a modult mert lcd smartie-ra nincs hozzá plugin lcd-hype-ra sem és nem tudom hogy mivel lehetne megjeleniteni rajta karaktereket.Aki esetleg meg épitette már vagy tudja mit tehetnék kérem segitsen.Köszi
(#) verwolf9999 válasza titi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Belinkeltem az adatlapot elvileg ez az és még egy képet szerintem ez lehet a megoldás a gondra . De előtte szeretném kérni a véleményeteket mert ha még esetleg jó a kijelző akkor ezzel nem akarom elfüstöltetni ADATLAP
(#) zenetom válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Hali!
Ezt a kapcsolást felejtsd el, több sebből is vérzik. Az LPT 17. lába testre van kötve, az pedig egy, a control bitekhez tartozó láb (az LPT porton a 18,19,20....25 lábak mind a testre vannak kötve a gépen belül elvileg, tehát elég csak egyet belőlük az LCD tápjának testjére kötni, én a 25-öt kötöttem mikor az LPT porttal játszadoztam).
Az LCD 3. lába a kontraszt, amit egy pl. egy 10kohmos potival a testre kötsz, de lehet 47kohmos, vagy 22kohmos, vagy akármi, ami pár tíz kohm.
A poti középső lábát kötöd az LCD 3. kivezetésére, és a poti egyik szélső lábát a testre.
Szóval inkább ezt a kapcsolást építsd meg:
LCD kijelző PC-re ezt már sokan megépítették, ebben sincs semmilyen alkatrész, csak a poti, és még működik is!
(#) titi válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szóval ha a 3-as láb a földre van kötve, akkor lenne legélesebb a kontraszt.
Tehát ha a tápot (+5v a 2-es lábra, test az 1,3,5 lábra) rákötöd, akkor már látnod kellene a fekete téglalapokat a karakterek helyén.
(#) verwolf9999 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
nekem nincs 15-ös lábam akkor az kihagyható ?
(#) zenetom válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Az LCD-n nincs 15. láb? Az azt jelenti hogy csak 14 van és nincs háttérvilágítás, vagy pedig valahol oldalt van 2 kivezetés. Szóval a 15. és a 16. láb azok csak a háttérvilágításért felelősek, pár darab mezei LED van benne, amik megvilágítják az LCD-t.
Szóval ha nincsenek ilyen lábak akkor nem lesz baj, csak nem lesz háttérvilágítás.
Ha oldalt van, akkor valószínűleg jelölve van melyik a pozitiv és a negatív, ennek megfelően rákötöd az 5V-ra, úgy hogy sorba kötsz vele pl. egy 220ohmos ellenállást.
szerk.: tehát igen, kihagyható a 15. láb.
(#) verwolf9999 válasza titi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Sajna nem látom de élek zenetom által kínált lehetőséggel és egyszerűen úgy kötöm be ahogy azt a cikk is írja hátha úgy beindul . Esetleg valami ellenvetésed lenne ellene hátha te jobban ismered az ilyen kötözgetős dolgokat ezeknél a modelleknél
(#) verwolf9999 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Oh most vettem észre hogy a trafó amivel hajtottam csak 4,5 V-os a multi szerint meg csak 4,42 V az nem lehet gond ? Az adatlap szerint 4,7 V a minimum szóvall lehet hogy egész eddig ez volt a baj
(#) sprofan válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Minek ide trafó? Pc-ben ott van az 5V.
(#) titi válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Miféle trafóról hajtottad? Ugye nem valami váltófeszt. adtál neki?
Egyébként többnyire kényesek a tápfeszre, szóval az is lehet gond.
De én se értem, hogy miért nem a PC 5V ágára kötötted...?
Szerintem is használhatod azt a rajzot, ami a cikkben van.
(#) verwolf9999 válasza titi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Mert az én gépemen nincs ltp és egy p3-as laptop és anyám gépe a teszter és sajna a laptopot nem lenne szerencsés szétbontatni azt figyelembe véve hogy már nem egy mai darab és nagyon megviselt
Egyébként nem váltófeszről hajtom ennyire nem vagyok topa hozzá
(#) titi válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Ja, így már világos!
(#) zenetom válasza verwolf9999 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Ja, igen, a másik fontos probléma, amivel gond lehet, a tápegység. Próbálj meg valami stabil 5V-os tápegységet csinálni (trafó+egyenirányítás+pufferkondi+7805), vagy venni valami kis dugasztápot (olyan kis adapter...).
(#) Lyuwos hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Hát én most mérgemben összehuzaloztam
http://lcdsmartie.sourceforge.net/circuits.htm
ez alapján.... már variáltam mindent de sehogyse akar továbblépni a teszt kockákból... igen mindig újraindítgattam a progit ha állítottam vagy lehúztam a kijelzőt a bioszban engedélyezvevan a port stbstb....

vagy másik kijelző kellene hogy megtudjam nézni nem-e az enyém a rossz vagy egy olyan számítógép amin már valakinek ment a dolog kinek adjam fel postán?
(#) schyber hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Üdv tudn avalaki segíteni? megépítettem a kapcsolást beállítottam az lcd smartine-t de csak a 16kocka jelenik meg a kijelzőn:S
Win 7em van
(#) Sly hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok.Nem sikerült sehogyan sem működésre birnom a soros portos lcd vezérlőt ezért meg épitettem a mellékelt kapcsolást.Müködik de csak azzal a kis software-el amit mellékeltek hozzá.Van hozzá még egy dll-t is amit tudomásom szerint az lcd smartie-hoz adtak hogy az is tudja vezérelni.Namost itt jön a probléma nekem ez sehogyan sem akar sikerülni.Beillesztem a dll-t ki is választom lcd smartie-ban de semmi konfigurácio nincs megadva hozzá és kiirja a program hogy 'Warning dll may not be compatibile'Meg ott alul a téglalap alatt hogy 'no parameters'Ez mitöl lehet és hogyan lehetne orvosolni?

USB-LCD.zip
    
Következő: »»   40 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem