Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   88 / 289
(#) asd123 válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Ez is szines TV-ből van, egy régi Videoton trafója. Abban valóban igazad van, hogy az újakkal, amik a sokszorozóval egybe vannak építve nekem sem ment, illetve kicsi szikrát adott és nem volt kedvem sokat kisérletezni. Üdv és sok sikert.
(#) dizi válasza asd123 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Hi, én úgy tudom hogy a tv sortrafókban van egyenirányítás ez nem tudom ezen a téren hasznos e vagy sem ezen kívül a sok kivezetés közül találd meg a nagyfesz rész két kivezetését, mert a primert azt a tekercset körülölelő ferritmagra könnyű elkészíteni,de hogyan tovább,? ha van egy rakás különböző típusú trafónk mindet ki mérni nem két óra.
Erről jut eszembe nekem van egy rakás ilyen sorvég trafóm ,sz gép monitorból és tv-k ből lett bontva én nem vergődöm velük majd fel teszem ide az apróba.
Hobbi célokra a legjobb az autó trafó olvass vissza pár oldallal, meg írtam melyek a jók.
(#) asd123 válasza dizi hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Szia! A régebbi TV-k sorvégtekercsében nem volt egyenirényitó. Az újakban és a monitorokéban viszont egy 3-szorozó van beépitve, nyilván ebből is egyenfesz jön ki, mint irtam nekem sem akart rendes szikrát adni az újabb sorvégtrafókkal csak a régiekkel. Ezekből azonban próbáltam régi Color-Star, Videoton és Orion TV-k trfóját sőt valami feket-fehér TV-jét is és ezekkel szépen működött. Üdv.
(#) sirály12 hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Most tervezem eagle-ban a panelt.
Oldman kapcsolását használom fel, több embernek bevált.

Bu 326 helyett jó a 2n3055, ezt tudom, de BFY34 helyett jó-e a bc337?
(#) mex válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
A kisütő lábra (7-es) menő diódát meg kell fordítani!!!
(#) batkamano hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Halihó!
Az előfordulhat hogy 450m vezetékre kevés a 2,5mikro és a rásütött 150V? mert a végén és elején is csak az 1kV-os lámpa villant fel. Viszont most felhuztam 315-320-ra,de ugyanakkora kondival. Szerintetek az elég lesz vagy rakjak 20mikrót? Feleslegesen nem akarok akkorát,de sajna kisérletezni nem tudok,mert nem a közelben van a terület.
Attila
(#) Swedhart válasza batkamano hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Kell neki a 20 uf
(#) batkamano válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
köszönöm!
(#) dizi válasza batkamano hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
De kár lenne a 20 uF, elég oda kisebb is pl 8 uF. :yes:
Lehet,hogy szigetelési vagy földelési problémából adódik a gond.
(#) batkamano válasza dizi hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Én is sajnalom a 20-ast oda.
(#) Swedhart válasza batkamano hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
A leadott Jule teljesitmény lessz kevesebb én most csináltam 50uf-al durva :gumicsirke:
(#) dizi válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Gondolom te nem 450 méteren fogod használni,mert 450 méterre elég a 8µF is.
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Nem én használlom igy kérik több szállat huznak ki,Ha sajnállod a husz mikrosod akkor adok ingyé ha értejössz.
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Ezért kell jól látható helyekre figyelmeztető táblákat ki helyezni.
Figyelmeztetni az embereket,hogy itt nem rizzsel dobálóznak. :yes:
(#) vicsys válasza dizi hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Na ja. Meg ott állni 24 órában, hogyha gyerekek kergetik arra a macskát (és még Uram bocsá' nem tudnak olvasni), tudjunk nekik szólni...
(#) dizi válasza vicsys hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Én csak egy passzust idéztem egy általános telepítési szabályzatból.
(#) vicsys válasza dizi hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Nem is veled van a gondom. Sajnos nehéz rábeszélni a hobbi utánépítgetőket, hogy a kevesebb néha több....
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
[OFF] Elnézést mester,hogy rossz gombot nyomtam.
Akár ezekből a szabályokból is nyithatnánk egy témát?

A büntetőjogi részét minek írjam le, hisz az az ember is meg úszta egy felfüggesztettel aki konkrétan a 230-at vezette a kerítésbe.
(#) csibai hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Tisztelt Fórumozó társaim!

Átolvasgattam többször is az előző 90 oldalt. De!
Többnyire csak olyanok vannak, hogy ekkora szikra meg akkora szikra.
Van egy-két rajz, két beírás után azt olvasom ez azért nem jó, az azért nem jó.
Egy olyan leírás lenne jó, hogy én ezt építettem, itt a rajz, a panelrajz, beültetés, és esetleg néhány fotó.
Ezek úgy gondolom nem hadititkok, és itt olyan emberkék is vannak akik csak úgy szórakozásból építgetnének ezt-azt. Amellett hogy hasznos, jó is jobb mint a kocsmában ülni.
Nem mindenki "profi" aki ide jár, azokra is lehetne gondolni. Egy Pesthez közeli városka elektronikai boltjában lehet kit-ben kapni nem is túl drágán, de azért ha az ember maga készítgeti a panelt meg mindent mégiscsak másabb.
A "sorozatgyártóknak" sem kell gondolom félni, hisz nem mindenki ebből akar pénz csinálni.
Bocsánat a jó szándékú segítőkész emberkéktől.
Elnézést ha terjedelmes voltam.
Ha lehet a kérésemnek eleget tenni, úgy kérem valaki az elején írottaknak megfelelően tegyen fel valami használható kapcsolást. Köszönöm szépen, és további szép napot mindenkinek.
(#) dizi válasza csibai hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Szia.
Nem egy használható kapcsolás található itt az oldalon csak vannak akik az egyszerűt is rosszul rakják össze és persze azt mondják,hogy nem jó.
Viszont amÍg az üzletben 25eFT kap az ember egy aránylag kicsi kaliberű készüléket addig a "sorozatgyártók"nem fogják feltenni a saját jól bevált rajzaikat.
Egy jó villpászor rajz igen is HADITITOK.
(#) csibai válasza dizi hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Kedves dizi!

Először is köszönöm a gyors választ, de nem teljesen értünk egyet. Ha valaki üzleti célból akar ezzel foglalkozni, úgy rászánja magát egy gyári készülékre és lemásolja.
Másodszor: ha így állunk a dolgokhoz akkor mire ez a fórum? Azt mindenki tudja hogy vannak ilyen berendezések fórum nélkül is.
Mint a cím is mondja "hobbielektronika" ami ugye elég egyértelmű. Itt többnyire profik és lelkes amatőrök vannak akik segítségére szorulnak.
Azért köszi a válaszodat, jó éjszakát.
(#) Swedhart válasza csibai hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Szia nekem van 2 tipusu saját fejlesztésü és nem titok se a rajz se a panel ha komolyan érdekel átküldöm mailben amugy tettem már rola a forumba is.
(#) isssti válasza csibai hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Szia!
Írd meg nagyjából, hogy milyen célra kell a villanypásztor, milyen állathoz, milyen terepre és próbálunk (próbálok) ajánlani egyet, különben amit leírtál, teljesen igazad van, itt úgy tudom senki se adta meg a pontos villanypásztor rajzát, talán dizi tett fel egy egész jót ( kézzel van rajzolva), megépíteni még nem volt időm, de ránézésre teljesen rendben van. Én például külföldi kapcsolásokat kerestem ötletnek (majd átszerkesztettem), ott sokkal közlékenyebbek a tervezőik, örülnek az után építésnek, nem pedig csak a saját üzletüket féltik...
(#) mex válasza isssti hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Csak egy kérdés: Te feltetted az átszerkesztett rajzaidat?
(#) Cavalier válasza csibai hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Gyártás szempontjából, ha jót akarsz csinálni, nem fogsz tudni a gyárinál olcsóbban készíteni, csak akkor, ha gagyi dobozba rakod, innen-onnan bontott alkatrészekből, rendes trafó helyett autó gyújtótrafóval. (persze azzal is lehet használhatót csinálni, de a rendes trafó 10x jobb)

Terveztem már nyákrajzzal mindennel együtt, de nincs kedvem felrakni. Anno felraktam egy inverteres rajzot, amit megépítettem párszor, és működik, aztán mások elkezdték ez alapján sorozatban gyártani a cuccokat. Így nem akarom másnak csinálni a bizniszt, nekem is idő, agymunka, tervezés..
Keress vissza, készült már ehhez az invertereshez nyákrajz is, azt ajánlanám megépíteni.

Aztán lehet, hogy nekiállok írni egy cikket annyi félinformáció és tévedés van a témában, érdemes lenne tisztázni őket.
(#) mex válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Idézet:
„aztán mások elkezdték ez alapján sorozatban gyártani a cuccokat.”


Hja a jó öreg magyar mentalitás...
(#) zolika60 válasza mex hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Nem inkább Kínai?
(#) mex válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Nem, nem.
A kínaiak nem a lehető legkevesebb szellemi ráfordítással akarnak minél olcsóbban tömegcikket gyártani, míg nálunk ez szempont.
(#) Swedhart hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Én szerintem pont az inverter-nél vannak elszurva.Az én verziom fetes inverterel megy nagyfrekin és igy 300mA vesz fel 12V-on és nagyon kicsibe összehozhato olcson.
(#) csibai válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Végre egy korrekt válaszadó aki kerek-perec megírja miért is nem akarja teljesen publikussá tenni a munkáját! Sajnos megértem.
Egyébként én "csak" egy ház körüli amatőr pásztort szeretnék építeni olyan max 100-150 méter hosszra a kutya miatt.
Ezért nem igazán szeretnék (és sajna nem is tudok) 20-25 ezer forintot kifizetni.
És még egy észrevétel: látod most írtad hogy Te mit javasolnál, erre 4 észrevétel után jön egy más vélemény. Akkor most mi is az ami jó?
Mellékesen megjegyezném, hogy az itteni fórumozó társaknak köszönhetően sikerült az autómat sk. megjavítani amiért a szervízben biztosan többet kértek volna mint egy v.pásztor ára. Köszönet nekik (szamara és társai)
Köszi, és mindenkinek jó pihenést, jó éjszakát!
Következő: »»   88 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem