Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   469 / 1271
(#) ventura hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Üdv! Adott egy 11ak37 sasszi számú tv amin összeügrott középre egy vonalba a kép. Ütögetésre visszajött. Megnéztem a függőleges eltérítő ic-t és a forrasztás elégtelen volt, némelyik furat nem volt rendesen feltöltve. Átforrasztottam és most már majdnem jó a kép, ütögetésre sem ugrik össze de a kép alja egy picit ugrál ütemesen egy pár mm-t lefelé. Ez mitől lehet? Esetleg forrasszam át újra? Vagy valami más is okazhatja ezt? Mondjuk azért, mert kivettem a panelt és esetleg valahol megrepedt a forrasztás? Csak a scart csati van használva rajta. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kowi válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
nekem is kellett a rajza elméletileg AK30 a bele.http://elektrotanya.com/?q=showresult&megnev=&megnev2=11ak30&kategoria=tv&kat2=schematics
Remélem segítettem.
(#) soos csaba válasza kowi hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Szevasz kowi, köszi hogy meg próbáltál segíteni, de sajnos ennek a tévének máshogy van meg oldva az alimentálása, sehogy sem pászol a kettő össze. De azért kösz.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Szia!
Pedig 11AK30 lesz az!
(#) moltam hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Helosztok.
Találtam Junoszty trafót+sokszorozót. tekertem 6-6 menetet mindkét magra, adja a nagyfeszt, csak lehúzza a 24V ot a tv behalkul, a függ. eltérítés szinte megszűnik. Meg lehet oldani valahogy ideiglenesen ezzel a trafóval? Amint találok tekercset, visszacsinálom.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Szia kadarist, ebben a tévében ami meg hajtja a mos fettet egy ICE 10S01-es, és az 5-ös lába kapcsolódik a source lábhoz azon az ellenálláson keresztül ami persze tönkre ment, és a Gate pedig meg vagy 4 fajta ellenálláson kapcsolódik a 2-es lábhoz, úgy hogy ez nem az a verzió sajnos. Ja és persze a tekercs sincs nálam meg ami a Gate lábhoz menne :no:
(#) moele válasza moltam hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Szia !
Kicsi a trafó és a sokszorozó teljesítménye. Ez így nem jó megoldás. Nekem van csöveshez 'malomkerék' ha kell, csak azzal lesz tökéletes.
Üdv.: moele
(#) kadarist válasza moele hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Szia!
Sajnos csöves sorvégfok malomkereke nem jó a tranzisztoroshoz, mert annál egy nagyobb feszültségről indul a transzformálás, míg a tranzisztorodnál 0v-ról, így kevés lenne a nagyfeszültség.
(#) lapose válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Szia!
Ha K1-es sasszi, akkor ez a rajza.

K1.pdf
    
(#) Yeke24 hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Totális technikai analfabétaként a következő problémával fordulnék hozzátok....hátha vki megszán
Képcsöves tv-t szeretnék olyan dvd lejátszóval összekötni,ami vhs lejátszó is egyben.
Addig megvolnék,hogy képet és hangot is lejátszik a tákolmányom.A vhs része totál rendesen funkcionál,viszont,ha dvd-t indítok el,piros a kép.Lejátssza így is a filmet,hang is van,csak lesz egy piros alapszíne az egész képnek.
Ez vajon mitől lehet???
(#) moele válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Van modul tv-hez is, sőt sok fajta és típusú nagyfesz. tekercs és sorkimenő is. Milyen TV-hez kellene? Esetleg az átalakításban is segítek, ha szükséges.
(#) soos csaba válasza lapose hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Szevasz lapose, meg lásuk hogy mit tudok kezdeni ezzel a rajzzal, mert ez sem a tökéletes vagyis nem egyezik minden a panellal, de azért köszi.
(#) kadarist válasza moele hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Moltam-nak kellene. Csak azért reagáltam, mert azt írtad, hogy a csövesé jó lenne bele, de sajnos ez nem így van.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Kipróbáltam újfajta splittrafóval, a helyzet változatlan. Bár monitor trafó, nem 15625Hz en dolgozik legnagyobb hatásfokkal. Összedobok egy egyszerű független oszcillátort, kipróbálom vele a tv-t.
(#) Swedhart válasza moltam hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Szia csak ff tv trafo pontosabban orion vagy videoton-é jo bele mással nem jo ,inkább vidiét tedd bele az még a bontott is jo szokott lenni.
(#) BarnaPili válasza Yeke24 hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Nincs a DVD kimenet RGB-nek beállítva?
(#) pitro hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Adva van egy Orion készülék 11AK37 belsővel.Valaki tudna egy kapcsolási rajzot küldeni? Főleg a sorkimenő környéke érdekelne.Illetve azt szeretném kérdezni,hogy hogy lehet a szerviz menübe bemenni?

Nagyon köszönöm!
(#) moele válasza pitro hozzászólására (») Márc 28, 2011 / 1
 
Szia !
Ment a komplett rajz !
Üdv.: moele
(#) pitro válasza moele hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Valamilyen feliratot jó lenne találni az alaplapon, mert enélkül nehéz lesz megbízható információhoz jutni.
(#) sero12 válasza moele hozzászólására (») Márc 29, 2011 / 2
 
Hello:Köszönöm a rajzott.űdv.
(#) kadarist válasza (») Márc 29, 2011 /
 
Szia!
Mi a típusa? Kirívó melegedést nem tapasztalsz valamelyik hűtőbordán vagy ellenálláson? A képcső fűtőfeszültségét multiméterrel nem lehet korrekt módon megmérni, mert ott impulzusok vannak, a multi meg szinuszra van kalibrálva.
(#) tamitsrob hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
A TVmet javítom még mindig.
A tv-t ha bekapcsolom készenléti módba vált amikor összeérintem a szervízmenü jelenik meg.
Az a probléma hogy nem tudom beállítani a szerviz menüt mert volume gomb nincs az előlapon és azzal kéne továbblépni a beállításokon. Távkapcsolóval meg nem működik.
Kicseréltem már a infra érzékelőt is de még mindig nem jó most cseréltem benne egy eepromot és egy e33.

A tv készenléti módban olyna hangot ad mint egy sistergő tv csak halhan és nem a a hngszóróból hanem a táp felől.

Mi ad ilyen hangot? (kondikat már néztem és jóknak tűntek..
(#) Yeke24 válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
hmmm,ha tudnám,hogy az miszösz
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Szia kadarist, az alaplapon csak ezt leltem- GRUNDIG ELEKTRONIK XDK190-07. Remélem ez segít valamit.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Az a helyzet, hogy ez a XDK190-07 több sasszival is előfordul, de mégis ez a K2 a legvalószínűbb.
(#) pitro hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Tv pt90-es sasszival és az a gond ,hogy a kép szélei kis mértékben homorúak.Igazán akkor látszik jól ha a menü előjön de azért picit műsor közben is észrevehető.Szerviz menüből nem igazán tudtam orvosolni persze lehet,hogy nem jól csinálok valamit.Köszönök minden segítséget.
(#) moele válasza pitro hozzászólására (») Márc 30, 2011 / 1
 
Szia !
Ez az úgynevezett 'párnatorzítás'. Az E-W korrekciónál kell keresni a hibát, általában abban a kőrben, vagy Nf-os kondenzátorok, vagy vezérlési hiba van. A szerviz menüben nem igazán szabad állítani (meg kell jegyezni, hogy mit állítottál ) javítás esetén mindent az eredetire kell visszaállítani. Küldtem a rajzot a TV-hez.
Üdv.: moele
(#) pitro válasza moele hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm szépen. Körül nézek benne. A szerviz menüben csak a geometrián állítottam de felírtam minden eredeti pozíciót.Nem annyira vészes ám de engem azért kicsit zavar.
(#) Demeterzsolti hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
Sziasztok! Van 1 gondom.... egyik nap rácsatlakoztattam a ps2-t( a ps2 eddig működött rendesen) a tv-re és volt 1 kis szikra és egyszer csak elment a kép a ps2 meg nem kapcsol be szerintem zárlatos lett vagy nem tudom a tv semmire nem reagál csak a be és kikapcsolásra.
Mi lehet a gond? és mennyibe kerülne a javítása?
Következő: »»   469 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem