Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   783 / 2499
(#) lamalas válasza Directors hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Ezt a valtozatot ajanlom utanepitesre. Erdemes a hozzaszolast is teljesen elolvasni!
(#) Directors válasza lamalas hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Esetleg nyákrajzot tudnál hozzá adni?
(#) lamalas válasza Directors hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Nem terveztem hozza NYAKot, proba NYAKra epitettem a kiserleti erositot. De vannak a Texas topikban NYAK tervek ill. nem bonyolult az erosito, Te is tervezhetsz magadnak egyet. Vagy ha nincs kedved akkor epitsd meg proba NYAKra.
(#) Tetye hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Üdv!
Szerintetek az itt látható végfokhoz a csatolt nyákterv jó lesz?

kjhkjh.brd
    
(#) ethosz2 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Dehogynem! Én is például abból szoktam erősítőt csinálni, ami van. (kivéve, ha valami különleges igények vannak).
Egyszer PC-táp kapcsóló fetekből is terveztem egy végfokot, amit el is készítettem

1. Kapcsolás megtervezése. 2. nyák tervezés.

Directors!

TIP122-127 ből nem egyszerű ellen ütemű végfokot csinálni a hőmegfutása miatt (csak valami kompozit kapcsolásban).

Egy kapcsolás van is, ami ezt használja: B8

Esetleg egy legfeljebb 20W-os A osztályút is lehet ezekből konstruálni.
(#) CIROKL válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Jó akkor helyesbítek !
Egy átlag hétköznapi halandó nem tranzisztorhoz keres kapcsolást , főleg nem tervez.
(#) drhati hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Sziasztok!
Hozzám került javításra egy LG LX-M140D típusú mini hifi. Valami a végfoknál nem oké, kéne a kapcsolási rajza. Ha esetleg tud valaki meghívót az elektrotanyára vagy le tudná tölteni a kapcsolási rajzot, s aztán elküldeni nekem, az sokat segítene! Bővebben: Link
Előre is köszönöm!
(#) Tetye válasza drhati hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Tessék
Kb 3 napig eléred.
(#) drhati válasza Tetye hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Directors hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Üdv!
Ha labortáppal indítom az erősítőt akkor kezdésnek jó ha 500mA korlátot állítok be neki?
(#) Doncso válasza Directors hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Attól függ mekkora erősítő, de pl egy 50w-os AB osztályos erősítőnek 50-100mA között van a nyugalmi árama, ettől kicsivel többet engedj, sokkal több nem szükséges, majd ha nyugalmi áram ok, mindent jónak látsz, akkor lehet feljebb engedni.
(#) Directors válasza Doncso hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Rendben,köszi.
(#) CIROKL válasza (») Márc 31, 2011 /
 
A 2-es pont az szebben hangzik , szintén egy nem mai embertől .
(#) ethosz2 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Nem azt mondtam, hogy mindenki tervezzen erősítőt, de nem olyan nagy dolog az, mint hiszitek. Ezek azért alapvetően egyszerű áramköröknek számítanak az elektronikában. Persze vannak bonyolultabbak egyszerűbbek, de egy kis alap tudással lehet "fióktakarító" (erősítőt) áramköröket tervezni és építeni.

Meg persze a meglévő kapcsolásokat is át lehet alakítani azokhoz az alkatrészekhez, amik a fiókban vannak.
(#) Moderátor hozzászólása Márc 31, 2011
 
Uraim! Az off-ok eltüntetve. Kérem innentől a hobbijukat szerető erősítőt építők, és az őket segítők szóljanak hozzá.
Van erősítő tervezős témánk is, a profi guruknak fenntartva.
Az az Ő részlegük.
(#) Tetye válasza (») Márc 31, 2011 /
 
Légyszí nézz rá nekem erre
és mondj egy véleményt. Köszi!
(#) voltage10A hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Sziasztok! van egy LA4282-es ic-m..ebből szeretnék erősítőt..segitsetek!! köszi!!!
(#) nikovics válasza voltage10A hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Itt van a rajz, használd egészséggel. Bár azt hiszem ez a témát a modi -k hamar bezárják.

2x10W.JPG
    
(#) Jaksi hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Sziasztok, a PA300hoz készülő rack dobozomhoz milyen hangfal csatlakozót ajánlatok a kimenethez? RCA vagy DIN vagy banán? Mire kell figyelnem, hogy ne rontsak a minőségen? Például olyanra gondolok, hogy aranyozott legyen mindenképp, stb...
(#) andras1 válasza Jaksi hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Vagy csavaros banán, vagy speakon, szigorúan neutrik. Az RCA semmiképp sem hangfalcsatlakozó. Ha otthon használod, akkor jó a csavaros banán. De nagyáramú legyen. Ha bulizni is viszed, akkor legyen speakon. Azon az 1800 forinton nem múlhat....
(#) Jaksi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Ok. Köszönöm.
(#) Jaksi válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
De a bemenet az lehet RCA. Jól gondolom?
(#) kowi válasza Jaksi hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
általában rca a bemenet de lehet 6,3-a jeg is.
(#) andras1 válasza kowi hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
A 6,3ast nem javaslom. Vagy RCA, vagy xlr.
(#) kowi válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
én se részesítem előnybe de "zene iparba" használják. ja igen az xlr-t kihagytam pedig újabban azt használom én is.
(#) kowi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Tudom kimaradt :hide:
(#) dudassandor1 hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Megépítettem az Urbán féle QUAD200-at. Már majdnem kész volt, mikor gondoltam építek bele egy kivezérlésjelzőt. Mivel a táptrafót a kezdetekkor nem terveztem többféle szekunder feszültségre, ezért ennek külön kis 12V-os tápot építettem 230/12V trafóval, 1,5A Graetz-zel és 7812IC-vel. Igazából nincs semmiféle nagyobb gond a komplett összeállításban, csak annyi, hogyha a bejövő jelet is rákötöm a kivezérlésjelzőre, akkor lesz egyfajta alapzaj(kisebb búgó hang) az erősítő kimenetén. Ha nincs rákötve akkor szinte zajtalan az erősítő. Gondolom a kivezérlésjelző tápja gerjeszt zajt. Tud-e valaki ennek kiszűrésére tanácsot adni? Mellékelek kapcsolási rajzot a kivezérlésmérőről, az egyik az eredeti, a másik az általam táppal moddolt verzió. Fotót meg az erősítőről.
(#) Doncso válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Szerintem valami földhurkot csináltál, az erősítő földje és a jelföld ugyanaz? Csillagpontos földelés ki van alakítva? Szerintem az lehet a gond, hogy a kivezérlés jelzőnek a jelföldje és a táp földje ugyanazon a ponton van, és ez az erősítő jelföldje és tápföldjével egy hurkot képez. Mi történik ha a kimenetét figyeled egy ellenállás osztón keresztül? Gondolom nem kötötted rá a kimenetet és a bemenetet is a kivez jelzőre egyszerre, csak mert erre nem tértél ki. A kivez jelző fólia rajza semmit nem mond, de a kép se, teljes kapcsolási rajzot és huzalozást tegyél fel, a jelen állapotról, mert ebből nem lehet semmit megállapítani.

Szerk: Hol a kivez táp pufferje és a hidegítés? Nincs rajta kondi, persze hogy zúg.
(#) dudassandor1 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Bocsánat, rárajzolom, mert ezekről nincs komplett rajzom. Minden részletekből van összerakva. Egyébként igen, csak a kimeneti erősítetlen jel van rákötve, de a tápföld és a kivezjelző földje közös. Ezt még kipróbálom, és ha nem ok, akkor berajzolom kompletten a fóliarajzra az alkatrészeket és felteszem megint. Addig is Köszi!
(#) emersys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Egy 470nF 250V-os bipolár kondival vidd rá a nagy áramú földet a házra.(Legjobb lenne méretezni hozzá még párhuzamosan egy ellenállást(min 5w) is, de Így is megteszi)
Ha a védőföld kint van a házon, és a szintillesztést egy szintén védőföldes eszköz látja el, akkor ezt a gerjedést nem fogod tudni könnyen megakadályozni, mert a hálózati tranziensek összecsengésével külön számolni kell ilyenkor!
A tápegység alatt van a nagyáramú földed?
Az sem egészséges, bőven megszórhatja a toroid!
Meg kéne azt is mérni h nincs -e potenciál különbség a nagyáramú, és a segédtáp földje közt, ha azt összekötötted?!
Sok sikert hozzá!
Következő: »»   783 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem