Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   786 / 2499
(#) pinyó39 válasza emersys hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Másfeles csupasz rézdrótot nem ártana ráforrasztani a tápvezetékre.
(#) emersys válasza pinyó39 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Nem tartom szükségesnek. 5mm széles a tápfesz fólia sáv , azt ha megfolyatod azért aránylag nem cin spórolósan, akkor ott gond nem lehet úgy érzem. Ahol nagy áram folyik az a párhozamosan érkező emmiter fokozat sávja. Az viszont tisztességes felületre lett tervezve.
Mindenesetre azért észben tartom amit mondtál!
(#) emersys válasza M.Béla hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Nekem is tetszik az alkotásod. Remek megoldásokat alkalmaztál.
Sok sikert a további összehangolásához!
(#) szilva válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Én azt gyanítom, hogy az az 55V a középleágazásos szekunder két széle között mérhető. Az hihető is lenne egy ilyen készüléknél, kb +/-38V tápfeszültség állítható elő belőle. Ekkora tápfeszültségről sokmindent el lehet indítani, akár Quad-ot is, bár lehet, hogy pár ellenállást érdemes kicserélni benne a csökkentett tápfeszültség miatt.
(#) Mayan hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Ezen a végfokon hogyan lenne a legcélszerűbb csökkenteni az erősítést ? Köszi!
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Két lehetőség is adódik: csökkenteni az R143 (6,8k), vagy növelni az R141 (56 ohm) értékét.
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Na akkor jól sejtettem, köszi !
(#) szilva válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Azzal nem tolja el az egyenfeszültségű munkapontot a kimeneten?

(Nekem inkább C129-cel sorba tett ellenállás lenne a tippem.)
(#) reloop válasza szilva hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Helló! A tipped jó. Az is működik.
Az egyenfeszültségű munkapont nem megy el az R141 és R143 megváltoztatásától, mert a Q107 tranzisztort a C127 egyenáramúlag leválasztja. A kimeneti munkapontot a VR101 potméterrel lehet beállítani.
(#) Abukodonozo válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Érdekes ez a rajz! Engem az érdekelne, hogy az első fokozatban a C125-nek és a C129-nek mi a szerepe?
(#) szilva válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Igaz, valóban egyenáramúlag leválasztott. Akkor már legalább 3 módszert találtunk az erősítés csökkentésére
(#) storm válasza emersys hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Nem tudom számít-e valamit de azért leírom, hogy az SL5 nyáktervező szerint a 35u vastag 5mm széles vezetősávon 15.4A a max áram. Ha jól tudom a legtöbb boltba 27u vastag rézréteggel árulják a nyákokat ami ha jól számolom kb. 11,88A, ha szintén 5mm széles a vezetősáv
(#) CoolZero hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Sziaszok
Olyan kérdésel fodulnék hozátok, hogy a melékelt képen lévő kapcsolásnál nem vagyok tisztában a potméterel. ha rendes sztereo potmétert rakok megmaradnak a bekarikázott jukak mindenik potinál

előfok.GIF
    
(#) emersys válasza storm hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Na* igen ez reális is.
De azért azt ne feledjük el ha a panelünk //lőttlakkal// le van kezelve, furatozás és az azt követő tisztítás után. Majd ónnal megfolyatjuk ( min 1-1.5mm vastagon) akkor az már elég jelentős áramot kibír. Mi több Protel pl alapból 5alatt nem is engedi, ha bevan állítva, főleg 10A feletti áramnál ! :yes:
De a 2oldalas 2mm vastag nyákon rajt van a 35-ős mikron.
Direkt nem 1.5-es re gyártottam le., nem beszélve a 2oldalon fellépő feszültségről ami csak kúpossá tenné a közepét.
Előbb beforrasztottam az emmiter -ellenállásokat. Péntekre megjönnek a tranyók is.
Nemsoká ráteszem +-80v-ra és scopra. Pár szimuláció erejéig.
Leginkább a freki átvitelére leszek kíváncsi
(#) storm válasza emersys hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Kíváncsi leszek Amúgy meg szerintem a vezetősáv vastagsága nem egy számottevő probláma ha bevan ónozva szerintem tuti kibírja. Elvégre az emitter után inkább pulzáló áram lesz ami ha jól tudom kevésbé ártalmas
(#) emersys válasza storm hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Azt hiszem félreértettél,
Az emmiter részén nagyon jeltős, 20A feletti áram fog folyni bőven már 0.7V bemeneti vezérlésnél. Nézd meg a panel hátulján azt a bazi nagy részt, na* az a kimenet. A tápfesz pedig a 2szélén van, és a nagyáramú föld, a gerjedések elkerülése végett fent van a nyák fellső felén!
Nem is hiába hogy 0mV egyenfesz van a kimeneten.
Legalább is az én műszerem azt jezi. ha közelítem a kezem az egyenfeszültséget leválasztó bemeneti csatoló kondi fele is csak épphogy 3mV a különbség. (illesztés nélkül) persze, és nem rövidre tett bemenettel.
Már a legutóbbi nagyobb teljesítményű panelt is úgy terveztem, hogy a nagy áramú föld fent legyen..
Szerintem jó is ez így
A folyasztás majd akkor lesz esedékes mikor már bent van minden, és vízszintbe hozható.
(#) Jaksi hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Sziasztok, A képeken látható hűtőbordára véleményetek szerint rátehetek 2db PA300-at?
Méretei: 300*125*30-as.
2db 80x80-as ventillátor hűtené a bordát.
(#) pinyó39 válasza Jaksi hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Nincs mese rárakod őket, megterheled, és hőmérsékletet mérsz (a két ventilátor sokat dob a dolgon), de ha jól emlékszem a PA300-ban van hővédelem, nagy baj nem történhet és inkább az asztalon derüljön ki ha kevés a hűtés. Ja akarom kérdezni, azt a szép réz idomot a tranzisztorok alatt hol mérik?
(#) djcrash hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Sziasztok hollywood impact 1000mk2 es vegfokrol tudna valaki velemenyt mondani? menyire lehet leterheni jelenlek 2 darab sal pa 50100as megy rolla es meg 5 darab sal sr 38-cm-s hangszoro...sok ez neki?2x356 vattrms 2x800vatt max 4-8 ohm
(#) reloop válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 5, 2011 / 1
 
Egyszerű, de szellemes kapcsolás én is érdekesnek találtam
A C125 (220pF) a bemenetre érkező rádiófrekvenciás zavarokat szűri.
A C139 (100uF) közvetlen visszacsatolást biztosít - a hangfrekvenciás jelek számára - a Q107 emitterére, miközben az R139 (1k) segíti a tranzisztor egyenáramú stabilitását.
(#) peti666 hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Van egy kiso pa 200 q tipusu erősítőm és a multkor megdöglött. Egy ismerősöm megcsinálta és most szól is de bekapcsolásnál az egyik relé egyből behúz és feszültség megy a hangszóróra! Ez a relé kikapcsolásnál viszont behúzva marad még kb 3 mp.-ig! Mitől lehet ez? Légyszi segitsetek! Köszi!
(#) Jaksi válasza pinyó39 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Hát ugy gondoltam, hogyha már "L" profilt csinálok egy PA300-hoz adjuk meg a módját! Egyébként véletlenül volt itthon és a réznek jók a hővezetési tulajdonságai.
(#) Tetye válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Talán kiiktatta a védelmet benne. A relének késleltetve kellene meghúznia, és amint kikapcsolod és el megy az AC el kell engedjen.
(#) peti666 válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Nincs kiiktatva mert behuz a relé csak nem késleltetve mint a másik oldalán hanem egyből! Ezt nem vágom hogy miért?! A végtranyó lett cserélve benne. Semmi más. De az is ugyanolyan mint a többi.
(#) peti666 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Az a gáz hogy én nem nagyon szeretnék beleturkálni mert nem értek ugy hozzá! Nem tudom mi purcanhatott még ki mert szól az erősitő! Csak az a relé huz be egyböl!
(#) peti666 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Köszi.
(#) peti666 válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Valami használhatóbb ötlet esetleg?
(#) djcrash hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Sziasztok hollywood impact 1000mk2 es vegfokrol tudna valaki velemenyt mondani?
(#) Doncso válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Esetleg vidd vissza a haverodhoz, hogy csinálja meg rendesen.
(#) peti666 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Azért valami közelitő dolgot irhatnál hogy mit kéne keresnem! nem lehet hogy valami kondival van baj? mert lassan fogy ki a fesz ebből a reléből és azért kapcsol ki később. vagy van egy pici fekete tranyó a relé mellett és azthiszem azt is kicsreélte a csávó de azt a másik oldaléval. nem tudom mi legyen.
Következő: »»   786 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem