Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   367 / 729
(#) Turbina33 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Én optimistán állok a témához,meglepődni csak pozitivan szeretnék.Nem hallani negatív véleményeket ezekről a hangszórókról,sőt,közlik azt is,hogy mire alkalmasak és mire nem.Én bízom bennük,mert -leszámítva a szétmálló peremet-nem volt gond a vidi hangszórókkal sem,ezek pedig elvileg jobbak.
De majd meglátjuk!
(#) Turbina33 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Garancia mindenre van,neked mint kereskedőnek ezt tudnod kell.
(#) elektrorudi válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Köszi.
Igen, akkor bejáratásal és méricskéléssel kezdek. Sajnos most nincs semmire időm, úgyhogy a projekt hetekig is el fog húzódni.
(#) elektrorudi válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Ezek vadonat újak. Valóban az utolsó 4 db. Van még kb. 10db lengőrészük, de nincs hozzá kosár. (vagyis... abból is van még 1db).
A "gumi rálógás" annyira nem zavar, mert:
- figyelmeztettek, hogy ott csak kb. 2mm en van a gumi a kosárra ragasztva. Talán a kosár konstrukciója sem az igazi, ilyen szempontból... Ha elválik az a 2mm, akkor alányomok egy csomó ragasztót és kész.
- kaptam ajándékba 16db műanyag leszorító "izét", így a hangszórók nem csavarozva lesznek, hanem a peremük ezzekkel a műanyag lefogókkal lesznek rögzítve.
A mágneskör Vidi. (állítólag mindíg is az volt). A membrán és a kosár viszont Braun (és ha jól értettem, akkor a gumimembrán is, ami nem összetévesztendő a Vidi féle porladós habgumival).
Az apró ragasztó kifolyásoktól eltekintek. Ami viszont már nekem is szemetszúrt, az előzőekben leírtakon kívűl:
- A pille beragasztása gyalázatos (ez nem látszik a képen)
- Az egyik hangszórónál a bevezető vezeték olyan rövid, hogy kb. 2-3mm membrán mozgásnál már megfeszül a vezeték !!! Na, ez a nem semmi !
Másrészről, ez már nem egy szalagról lekerült darab, hanem egyedi gyártás. Persze attól még lehett volna igényes a kivitele... és lehetett volna valamilyen minőségellenőrzés.
A mágneskör (reményeim szerint) nem tér el az adatlapon szereplőtől, mert túl macerás lett volna ezért a 4 darabért összefusizni...
(#) elektrorudi válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Szerencsére rosszul látszik a képen... Ezek a foltok bizony összefogdosás (talán az enyém is) és letörőlt ragasztó (?!) nyomok. A mágnesek egyöntetűen szürkék.
(#) elektrorudi válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
B.. szus IGAZAD VAN !!! Megnéztem, és úgy jön le a gumiszél, mint a ..
Kb. 5 cm-t most hírtelen lehúztam a kosárról...
A rasztó egyáltalán nem ragad a gumihoz !!! Csak annyira, mint mondjuk a csiriz!
Most mi a ** csináljak??? Vigyem vissza??? Kenjem a hajukra???
Most egyértelműen kijelentem:
*** (itt a moderátoroknak adnék sok munkát, meg kapnék egy vastag piros figyelmeztetést...)
Most nincs itt a gépem, de holnap lefényképezem mindki okulására, hogyha bárkinek is megfordulna a fejében hogy H2000 hangszórót vegyen, akkor mire számítson !

Majdnem sikerült !
(#) Turbina33 válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Holnap reggel-fotózás után-azonnal küld őket vissza! Ki kell,hogy cseréljék őket,vagy visszaadják az árát!
(#) Turbina33 hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Elektrorudi!

Itt reklamálj! :yes:
(#) petya0808 hozzászólása Ápr 7, 2011 /
 
Hali szerintetek ezt a hangszórót 85 90 liter körüli dobozba tenném kétútba megfelelő lenne?Bővebben: Link
(#) Elektroman válasza Elektroman hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Megrendeltem a hangszórót, a digibest-től. Ismeri valaki őket? Hétfőn megrendeltem, küldtek email-t, azóta semmi hír. Azt hiszem sikerült kiválasztani a fát is, 28as konyhai munkalap elvileg van olyan színben mint szeretném és a szélét le is tudják kerekíteni. Remélem jó lesz. Végülis 480×480×578 lesz a belső mérete, két 110es PVC csővel amik 440 hosszúak.
(#) ptesza válasza petya0808 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Igen ,ha 45 Hz-re hangolod.
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Inkább Gamma kellene ebben a méretben EM-ből, vagy delta LFA.
(#) Ge Lee válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Picit off ***

Nagyon off !
(#) Turbina33 válasza petya0808 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
A frekimenete szerint 2K körül van egy jó nagy kiemelés,ezért 1,5K-nál vágni kéne,onnan meg egy komolyabb driver+tölcsér. A hangszóró egyébként nagyon tuti,ezt bizton állíthatom!
(#) petya0808 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Értem akkor melyiket ajánlanád? És akkor hány literes kell neki segíts ebben is mert a windisd el nem boldogulok. Előre köszi
(#) Turbina33 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Aha...Miért is?
(#) ptesza válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Azért mert a Kappa nem működik jól kétútban. A kérdés arról szólt. Azért is mert van egy jókora kiemelése (rezonanciája) a középtartományban.
(#) Turbina33 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Ha jól emlékszem,ezt a hsz-t pont te ajánlottad egy másik topicon,csak shala azt mondta,hogy "kizárt kétutban".Attól,hogy más szerint nem jó,azért még jó lehet.Egyébként meg a profi driverek simán használhatók 1K-tól,igy az a kis púp már nem is probléma...
(#) Turbina33 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Sajnálom,de nem lesznek fotók.Lemondtam a megrendelést...inkább a kínai gagyi mint a hókusz-pókusz!
(#) ptesza válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Igen ,mert én megfogadom az okosabb tanácsát ...

Egyébként meg gyakran tapasztalom , hogy a boltokban az eladó elfogult ,a célnak nem megfelelő terméket is ajánl ,még akkor is ,ha konkrét típusért ékezik a vásárló. Naná ,hogy a szép csicsás rikító sárga napraforgó SAL hangszóró elsőre eladja magát, egyedül ezt tervezték meg rajta.Aztán ,hogy mire jó ...
(#) kallaizoli6 hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Sziasztok. Nemrég vettem egy felújított Eminence 15l típusú hangszórót. (Azt hiszem, hogy a membrán és a tekercs is fel lett újítva, mivel nagyon olcsó volt, és a membránon található 4 db ilyen kiálló kis borda, ami az eredetin nincs. ) Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom hogy milyen ládát építsek neki. Kisebb-nagyobb termekbe kellene, esetleg néha szabadtérre. Fontos lenne, hogy szép erőteljes mellbevágó mélyeket adjon (Ehhez hány hz-ig kell lemenni?).
Ezeket a terveket néztem ki magamnak:

Egy reflex kinézetű
15" Bass Scoop

Melyik lenne a legalkalmasabb a hangszórómnak? Lényeg a szép mély és persze a hangerő is.
Várom a szavazatokat indoklással együtt.
(#) Turbina33 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Én is szerettem volna hallgatni az okosabbra,de az okoskodás már más kategória.

A kérdés az volt,hogy használható-e két útban a kappa.Igen,használható - mint ahogy ezt teszik is - technikailag megoldható. És ez nem a "...helyes válasz..",ez csak egy válasz,a döntés joga a kérdezőé,és nem azé,aki ráerőlteti a maga igazát.
(#) Turbina33 válasza kallaizoli6 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia!

Tudni kéne,hogy milyen hangszóró az,mert Eminence-ből van egy pár.
(#) kallaizoli6 válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Jah bocsi, kihagytam hogy Kappa .
(#) Turbina33 válasza kallaizoli6 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 / 1
 
Én a reflex dobozt építeném meg.Lehet,hogy a hangolás ugy nem lesz jó ahogy a rajzon van,én a cső hosszát 20 centi körülire venném.

Tölcséres doboz ügyben itt érdeklődj.

Nekem is van egy ilyen ládám,abban Kappa A van.Nagyon szépen szól,de vigyázni kell vele,mert szétszedi a házat...
(#) Turbina33 válasza kallaizoli6 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Mennyi volt az ára?
(#) kallaizoli6 válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
14000 Ft volt, de át kellett mennem érte a szomszéd városba (vonattal 10 perc volt).
(#) Turbina33 válasza kallaizoli6 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Az jó! Én 27-ért vettem,de ez vadi új.Megéri az árát! :yes:
(#) kallaizoli6 válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Amúgy előbb említetted, hogy neked is van ilyen ládád. Neked a gyári méretben van, vagy lekicsinyítetted a reflexnyílást az általad említett 20 centire?
(#) Turbina33 válasza kallaizoli6 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Én megcsináltam hozzá a gyári ajánlást.Itt láthatod. A te hangszóródhoz is jó ez,de a hangolást ki kell kisérletezni.
Következő: »»   367 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem