Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   68 / 246
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
A nyáktervet se felejtsük el
(#) helektro válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Találtam egy leírást az elektrotanya oldalán, amire azt írják 1GHz feletti sávszélig jó, <1pF bementi kapacítással és alkatrészügyileg is olcsóból kijön.
Megépítem és majd leírom milyen tapasztalatok vannak vele.>
(#) Mazsika hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Megtaláltam a fókusz állító potmétereket, tekertem rajta, szépen be is állt a vékonyabb vonal, de aztán visszavastagodott. Ez mitől lehet?

(utána még találtam 2 db szürke kerek alakú apró kétlábú figurát, szerintem kondenzátorok lehettek fénykorukban, szét voltak pattanva, az egyik 20 k, a másik 30 k felirattal, kicseréltem őket barnás színű kerámia kondenzátorkra, de nem változik semmi.

Viszont a szkóp kezd működni; találtam egy trimmer potenciométert az alaplapján, amelynek a szénréteg széléhez hozzáért egy drót, illetve egy S (Z) alakú rugós hajlított acéllemez, ami a potenciométerhez viszi az áttételt, erről a lemezről levált a nikkelezés filmréteg és zárlatot okozott valahol a potméter körül.

Most úgy tűnik, hogy az üzemmód ( + / - / external / 50 HZ / GND ) váltó tárcsakapcsoló üzemel.
(#) kadarist válasza helektro hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Melyik? Amit én csatoltam, az max. 10 megahertzig jó.
(#) Mazsika hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
a képek: video:

És a sok enter mire ? . kivettem .
(#) Mazsika válasza Mazsika hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Köszönöm, hogy kivetted.
(#) gkari válasza Mazsika hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Nem lehet, hogy azok a kerekek varisztorok? Régebben legalábbis csak a kiskapacitású, nagyfesz. kerámiakondikat festették szürkére, a varisztornak mindig szürke volt a színe.
(#) Mazsika válasza gkari hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Szia,

nem tudom mi lehet. Ha varisztor lenne, és kerámia kondit ültettem a helyére, akkor ugye nem robban fel?

Szerencse hogy nem dobtam ki akkor elviszem a mintát majd az elektronika boltba megkérdezem ott is. Addig ha lesz valaki aki meg tudja mondani a kép alapján, hogy mi volt az a kis szürke, várom a hozzászólásokat.
(#) helektro válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Ez a 2004-es Elektorból van.
Azt írják 1,3GHz-ig jó.
(#) pucuka válasza Mazsika hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
A Siemens sohase gyártott kerámia kondikat, de varisztorokat, és termisztorokat igen. A kapcsolásból lehetne kideríteni, hogy mi is lehetett. Próbáld meg beazonosítani a helyét az áramkörben.
(#) Mazsika válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Akkor ez sem kerámia kondenzátor?
(#) kadarist válasza Mazsika hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
De, az kerámiakondi, hisz nem szürke. Rá is van írva, hogy 8000 pF. A nyákon milyen betűvel, számmal van jelölve?
(#) Mazsika válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
ez speciel 2C1-essel.
ennek most a hiba miatti lényege azonban csekély,
csak az tűnt fel, hogy elég határozott állítás hangzott el arra vonatkozólag, hogy a Siemens soha nem gyártott kerámia kondenzátort.
Ez a fénykép akkor ezt az állítást megcáfolni látszana?
(#) kadarist válasza Mazsika hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
A "C" mindenképp kondenzátort jelöl, a szín is és a 8000-es felirat is kondenzátorra utal. A feltételezett szürke varisztorhoz milyen nyák-betűjel van társítva?
(#) Mazsika válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
9C6 és 6C1 amiket kicseréltem. (szürkéről barnára)
(#) pucuka válasza Mazsika hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Bocs, kissé félrebeszéltem a kerámia ügyben
(#) asd123 válasza Mazsika hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Szia!
A videót nézve nekem úgy tűnik, hogy nem működik a visszafutás kioltás. Azért van villanás lassabb fűrésznél illetve gyorsabbnál azért van zöldes háttér a csövön.
Üdv.
(#) Mazsika hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
mindenkinek köszönöm, aki foglalkozik velem és a nyűgömmel

Ez a visszafutás kioltás nem működése hogyan lenne orvosolható ? mit kellene megmérnem?
(#) gkari válasza Mazsika hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Az a szürke egyértelmüen SH(Siemens-Halske)gyártmányú!A veres-barnák biztosan valami "hidegítők".
(#) kadarist válasza Mazsika hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
A visszafutás-kioltás vizsgálatát jellel lehetne elvégezni. A videón az látszik, hogy a túlságosan kinyúló vízszintes eltérítés miatt a katódsugárcső oldaláról szóródó elektronok gerjesztik a fényport és ezért van ez a zöld háttérvilágítás. A vízszintes erősítést kellene csökkenteni.
(#) asd123 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Igen, lehet, hogy igazad van, és elsőre egyszerűbb is az erősítést csokkenteni. Egyébként sem jó, ha kinyúlik a vonal. Nagyon jó lenne, ha tudnál szerezni egy kapcs. rajzot.
(#) pucuka válasza Mazsika hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Vedd le a fényerőt. Egyébként sem egészséges a katódsugárcsövet max fényerővel használni. Legalábbis a KS csőre nézve
(#) Mazsika válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
minimális fényerőn van, és nem is reagál a szabályzóra.
(#) pucuka válasza Mazsika hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Akkor ottan gáz van. A legelső lépés mindig a tápfeszek, különösen a KS tápfeszeinek ellenőrzése. Mivel a KS ek elég egyformák, nem túl sok típusváltozat létezik, egy akármilyen hasonló KS csővel szerelt szkóp kapcsolásából ki tudod nézni az elektródák feszültségeit. Ha ezek nincsenek rendben, és nem szabályozhatók (fényerő, fókusz, esetleg asztigmatizmus, ha van) akkor kár is továbbmenni.
(#) Sendi hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek.

Érdekes hibám lett egyik pillanatról, a másikra.
Kétsugaras szkóp, EMG TR-4657. Mindkét sugárra ráadom a kalibráló négyszög jelet. A "B" sugár tökéletes (linearitás, időosztás). Az "A" sugár első 1 cm.-én a jel kb. 2x sűrűbb, és az periódus idő jóval hosszabb. (egyébként az egész sugár hosszabb). Ezt még megtudnám magyarázni. (linearitási hiba). De ha a horizontális pozícióval mozgatom az "A" sugarat, és a bal széle elhagyja az első 1 cm-t, a linearitása jó (bár hosszabb). Ha visszatolom, balra az eleje "összenyomódik". A "B" sugárral bármit csinálok, az jó.
Minden segítséget megköszönök.
(#) p_istvan válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Szervusz!
A kettős időalap nálam épp így működik... (más típus)
Lehet, hogy csak véletlen benyomtad valamelyik üzemmódválasztó gombot!
(#) Sendi válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Üdv.
Igen, ez is tudja azt, de nincs benyomva. Le is teszteltem a késleltető potit csavargattam, de nem változott sem a sűrűség helye sem annak a hossza. Illetve nem reagál a másik időalapra sem. Amit még nem írtam, hogy a hibás "A" sugárnál a felfutóél átment "S" betűbe.
Köszönettel
(#) Sendi válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Szia.
Bemenő jelek nélkül, 0.5 sec/div-nél a "B" sugár fénypontja egyenletesen halad, míg az "A" sugár kb 1.5 cm-ig lassú, majd felgyorsul. Eddig ez linearitási hiba lenne. De ha eltolom a sugarat jobbra, akkor 1.5cm-rel arrébb megszünik ez a hiba. Ekkor csak a cső statikus feszültségét változtatom.
Ezt nem értem.
(#) kadarist válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Nem a cső statikus feszültségét változtatod, hanem az előfokozat szimmetriáját tolod el.
(#) pucuka válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Csak apróka baj van. Mind a két sugárnak ugyanaz az eltérítő generátora, és a vízszintes eltérítő lemezekből is csak egy pár van a katódsugár csőben. Úgyhogy nézd át alaposabban az üzemmód kapcsolókat, ahogy p_istvan javasolta.
Következő: »»   68 / 246
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem