Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   71 / 1385
(#) Fery válasza chipi hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Nem tojás papirt keresel?
(#) chipi hozzászólása Jún 21, 2007 /
 
ÁÁÁ pausz papír ez az, ezt mondták, köszi szépen!
(#) isamisa válasza chipi hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Nekem azzal nem igazán ment. Semmi elörelépés nem volt a sima A/4-es papírall szemben.

Viszont az írásvetitö folia nagyon szép tiszta munkát ad.

Amit kézzel írtam az elégé lemaródott. Sokáig marattam... lusta voltam kevergetni.

Kip(46).jpg
    
(#) idavid hozzászólása Jún 21, 2007 /
 
hali,
a pausz papírt nekem nem kedveli a nyomtatóm (hp laserjet 4L), begyűri, ellenben a műnyomót úgy tűnik szereti.

ha valakit érdekel, akkor itt Budaörsön a giminél lévő papírboltba -piros/fekete/express 40es BKV busz "gimnázium" megálló, átmész a túloldalra, és elindulsz visszafele a városháza felé. lesz ilyen méterárúbolt, dvd kölcsönző, vadászbolt, fagyizó stb...és az üzletsor végén, az OTP "oldalában" van- sikerült rendelnem végül műnyomót, de nekem csak egy kisebb adag kellett, még kb. egy teli dobozzal maradt, 30 ft/db és tudnak hozatni is 2-3 napon belül.

ugyanitt jó minőségű pausz 16 ft/db, lakkfilc 800-2000 között mozog.
(#) maTaKee válasza idavid hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
bocsánat h ezt mondom idavid, de a HP laserjet 4L egy rakás sz*rt nem ér! nekem is olyan van és nagyon útálom, akármire akarok nyomtatni (fólia, pausz, normál papír ...stb) azokból mindíg többet kell vennem mert legalább 1db -ot mindíg begyűr!
(#) NickE hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
Nem tudom, hogy próbált-e valaki a 10-20ezer közötti fordulatú fúróval vágókorongot befogatva nyákot vágni? Milyen teljesítményű fúró kellhet? Vagy sima körfűrésszel?
(#) maTaKee válasza NickE hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
körfűrész?? :eek2: ne próbáld! egyszerűbb ha veszel lemezvágó ollót! :yes:
(#) NickE válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Én már vágtam sokféleképpen (kézi fűrész, megkacoltam a panelt és törtem, kézi olló, karos lemezvágó olló, ..., de egyik sem elégített ki) Lehet, hogy a hiba bennem van. Eddig a karos lemezvágó olló a legjobb, de nem tutti. Nagy méretű nyák esetén nagyon hajlik és kicsit 1-2 mm-t is félremegy. Mondjuk 30cm -es csíkot nem tudok egyenesen vágni. Utána meg már macerás igazítani...
(#) Norberto válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
maTaKee?

Mi alapján mondtad, hogy a körfűrész nem jó megoldás? Tehát MI alapján?

Elgondolás alapján? Mármint hogy a gondolata nem tetszik??

Esetleg próbáltad...?!
(#) NickE válasza Norberto hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Pont ez a próba lenne a lényeg, csak egyelőre kis ezer forintos gyengécske fúróval fúrom a paneleket, de a célra megfelel. Meg sok nyák nem gyártok, így kicsit drága próba lenne beinvesztálni egy golyós csapágyas profi 20ezres fordulatú fúróra, ha nem működik az elgondolás. Kicsit aggódom.
(#) Norberto válasza NickE hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Mielőtt bármilyen berendezésbe pénzt ölsz, előtte jó alaposan nézz körbe gyémánt-szemcsés tárcsák között! Árak szerint, méret szerint, stb...

NYÁK vágáshoz kizárólagosan ez az egyetlen fajta, ami sokáig bírja...ha vigyázol rá, akkor nagyon sokáig...

Ha megbarátkoztál a gyémánt-szemcsés "vágókoronggal", utána szóbajöhet egy komolyabb kisfúró...de én igazándiból kis barkács-körfűrészt ajánlanék...és abba befogatni azt a gyémántos eszközt...TUTI sikerélmény, ha összejön!
(#) NickE válasza Norberto hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Apámnak van egy elég nagyfordulatú, de kis méretű körfűrésze, majd azon megpróbálom. Az ingyen van.
(#) Fery válasza NickE hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Án nem nagyon szeretem ilyesmivel vágni a nyákot főleg az üvegszálast mert a tüdőre nézve igen veszályes az a rohadt por. Én inkább vettem piacon egy negyvenöt
centis karos lemezollót. Simán vágja és 2500.- Ft volt csak ás nem tüdőzöm le az üvegszálas port. Igaz ha hosszú nyák kell akkor kicsit nyűgös de meg mindig jobb mint a szilikózis.
(#) maTaKee válasza Norberto hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Norberto?

esetleg az alapján h már volt vmi próbálkozáshoz hasonló! Tehát az alapján!
(#) idavid válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
hali,

a 3. pauszpapíros próbálkozás után én is kezdtem rájönni arra, hogy bizony ez nem a legmegfelelőbb eszköz, és bizony a 300 DPI nem ad teljesen sima rajzolatot. műnyomóra a héten lesz időm kipróbálni, majd meglátjuk...ez van itthon, 5 éve szolgál (és megszolgálta már az árát!!), 3 költözést él túl, szövegnyomtatásra használjuk főleg, arra pedig bőven megfelel.

ha nem fog működni, akkor a suliban van pár csúcsminőségű lézernyomtató meg 2 fénymásoló, hát majd próbálkozom azokkal.

amúgy egy ilyen lemezvágó ollónak mik a legfőbb jellemzői, hol érdemes ilyet keresni és kb. milyen árban vannak a jobbfajták?

(#) Frankye hozzászólása Jún 25, 2007 /
 
Az olcsó (tacskó gazdaságos és hasonszőrű társaik) fúrók fordulatszáma elég nagy lenne a korongos vágáshoz, de a nyomatékuk elég kicsi. Így, ha egy kicsit is megszorul a tárcsa a lemezben, már leállnak, ami viszont nem igazán tesz jót a motornak...
Akiben van "barkács-érzék", építhet miniatűr asztali körfűrészt, afféle "mini asztali flexet" az ilyen pici korongokhoz is. Viszont a tüdőre nézve káros anyagok veszélye valóban fennáll!
A lemezollók ára elég változó. Néha a használtcikk-piacokon ki lehet fogni viszonylag jó áron egyet-egyet, de újonan horror az áruk! Pontos összeget írni szinte lehetetlen, sokmindentől függ: Pl. méret, használtsági állapot, beszerzési hely, stb.
(#) Norberto válasza Frankye hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Idézet:
„sokmindentől függ: Pl. méret, használtsági állapot, beszerzési hely, stb.”
<<< és az ELADÓ SZEMÉLYE :yes:
(#) Fery válasza Norberto hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Én a sibriken vettem /Kőbányai út Sibrik sarok / ott szinte mindig van 2-3000.- Ft körüli áron.
(#) lidi hozzászólása Jún 25, 2007 /
 
Én is 4L -el nyomtatok. Viszont spéci papír helyett, etikett cimkék megmaradt papírjára. (ami hordozza a matricákat)
Nekem eddig bevált, és sztem gazdaságos is, veszel etikettet, nyomtatsz rá cimkáket, azután a kiürült lapra meg nyomtathatsz nyákot, amit azután lehet vasalni.
(#) Sonix válasza Fery hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Idézet:
„Án nem nagyon szeretem ilyesmivel vágni a nyákot főleg az üvegszálast mert a tüdőre nézve igen veszályes az a rohadt por.”


Sajnos az üvegszál nagyon kegyetlen tud lenni, de esetleg lehet csökkenteni a "hatást", ha a por útjában egy porszívó dolgozik!
Kicsit hangos megoldás, de azt az egy két percet ki lehet bírni. Kézi szerszámgépekhez, pl. dekopír fűrészekhez szoktak adni olyan "adaptert", amire rá lehet csatlakoztatni a porszívó csövét.

Mellékeltem egy skiccet, elég betyár lett, de talán látszik mire gondoltam!

elszívó.JPG
    
(#) Sonix válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Idézet:
„körfűrész?? ne próbáld! egyszerűbb ha veszel lemezvágó ollót!”


Erre csak azt tudom mondani, hogy volt alkalmam szét darabolni pár száz db 1,5cm x 4cm-es NYÁK-ot.
A/4-es méretben szitáztuk és utána daraboltuk szét.
Ezt körfűrésszel volt a legegyszerűbb és leggyorsabb, ráadásul ez bakelit NYÁK volt, amit ollóval nem nagyon lehet vágni.
Csak az ujjamat féltettem kicsit! :csodalk:
(#) Fery válasza Sonix hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Persze igaz, lehet csökkenteni de a lemezolló teljesen lecsökkenti. Egyébként még a vágás után sem szeretek takaritani, de a lemezolló ettől is megkimél. Dehát ez olyan mint a kaja. Ki mit szeret. Egyikőnk ezt, másikunk azt, igy kerek a világ. Persze teszem hozzá bakelit nyákot nem használtam húsz éve,ugyhogy arra nincs gondom.
(#) maTaKee válasza Sonix hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
nemtudom h mi egyre gondolunk-e de én erre gondolok (melléklet). nekem ilyennel nem nagyon sikerült, meg mondjuk veszély szempontjából az ujj... ... nálunk a családban eddig a nagypapámnak, nagybátyámnak, apámnak levan vágva egy pár ujjperce úgyh én parázok az ilyenektől!
(#) Sonix válasza Fery hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Félreértés ne essék én is karosolló párti vagyok, csak vannak esetek, amikor más megoldást kell keresni. :yes:
A cégnél ahol dolgoztam volt néhány tábla ősrégi bakelit NYÁK, és bizonyos munkákhoz muszáj volt elhasználni.

maTaKee:
Azzal a géppel aminek a képét mellékelted én sem mernék NYÁK-ot vágni!
Amire én gondoltam az egy asztali körfűrész, amibe egy nagyon apró fogas tárcsa van befogva. Ez valamivel biztonságosabb.
(#) Frankye válasza Sonix hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Az a körfűrész, amit a képen látsz, asztalos körfűrész. Nem aztért azstalos, mert azstalon használják, hanem mert az asztalosok használnak ilyet!
Ezzel az olyan kemény dolgok, mint pl. a NYÁK nem vághatóak. Ahogyan fafűrésszel (kézivel) sem. Ehhez olyan finom fogazatú kell, mint a fémfűrész.
(#) Fery válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Hát ekkora fogú tárcsával meg ilyen géppel én se mernék nyákot vágni. De úgy tünik a te családodban van egypár bátor ember.
Ne örököld meg tőlük ezt a fajta bátorságot, mert ha müszerészkedni akarsz, még szükséged lehet a kezedre.
Legalább is nem árt ha van. Kettő.
Egyébként nyákot ilyen fürésszel kell vágni ha már muszáj fürészelni.
(#) Norberto válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Vagy éppen olyan is kiválóan használható NYÁK-vágáshoz, amit a LINK megnyitásával láthatsz legalul a listán...(ilyenről beszéltem pár nappal ezelőtt is > gyémántozott vágókorong)

Vágótárcsák barkácsgéphez

Ez a gyémánt-tárcsa úgy viszi a NYÁK-ot, mint kés a vajat!

Ezt pl. olyan gépbe lehet beszerelni, mint amit mellékletben felraktam! Lényeg, hogy asztali körfűrész legyen!
(#) Fery válasza Norberto hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Ja ez is szuper sőt sokkal olcsóbb mint a Lach Diamant.
De a porszivó kell neki.
(#) maTaKee válasza Norberto hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
ilyet én is használtam sokáig ameddig volt korongom, mert nekem kb. 1 NYÁK -hoz volt elég 1 korong utána olyan kicsi lett az a korong h nem tudtam használni
(#) Frankye válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Szerintem nem egyről beszéltek, Norbertoval!
Te a sor tetején lévőről beszélsz, ami minidrillbe való, Norberto meg a legalsóról, ami viszont normál körfűrész-gépbe való!
Következő: »»   71 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem