Fórum témák
» Több friss téma |
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
A nyáktervet se felejtsük el
Találtam egy leírást az elektrotanya oldalán, amire azt írják 1GHz feletti sávszélig jó, <1pF bementi kapacítással és alkatrészügyileg is olcsóból kijön.
Megépítem és majd leírom milyen tapasztalatok vannak vele.>
Megtaláltam a fókusz állító potmétereket, tekertem rajta, szépen be is állt a vékonyabb vonal, de aztán visszavastagodott. Ez mitől lehet?
(utána még találtam 2 db szürke kerek alakú apró kétlábú figurát, szerintem kondenzátorok lehettek fénykorukban, szét voltak pattanva, az egyik 20 k, a másik 30 k felirattal, kicseréltem őket barnás színű kerámia kondenzátorkra, de nem változik semmi. Viszont a szkóp kezd működni; találtam egy trimmer potenciométert az alaplapján, amelynek a szénréteg széléhez hozzáért egy drót, illetve egy S (Z) alakú rugós hajlított acéllemez, ami a potenciométerhez viszi az áttételt, erről a lemezről levált a nikkelezés filmréteg és zárlatot okozott valahol a potméter körül. Most úgy tűnik, hogy az üzemmód ( + / - / external / 50 HZ / GND ) váltó tárcsakapcsoló üzemel.
Melyik? Amit én csatoltam, az max. 10 megahertzig jó.
Nem lehet, hogy azok a kerekek varisztorok? Régebben legalábbis csak a kiskapacitású, nagyfesz. kerámiakondikat festették szürkére, a varisztornak mindig szürke volt a színe.
Szia,
nem tudom mi lehet. Ha varisztor lenne, és kerámia kondit ültettem a helyére, akkor ugye nem robban fel? Szerencse hogy nem dobtam ki akkor elviszem a mintát majd az elektronika boltba megkérdezem ott is. Addig ha lesz valaki aki meg tudja mondani a kép alapján, hogy mi volt az a kis szürke, várom a hozzászólásokat.
Ez a 2004-es Elektorból van.
Azt írják 1,3GHz-ig jó.
A Siemens sohase gyártott kerámia kondikat, de varisztorokat, és termisztorokat igen. A kapcsolásból lehetne kideríteni, hogy mi is lehetett. Próbáld meg beazonosítani a helyét az áramkörben.
Akkor ez sem kerámia kondenzátor?
De, az kerámiakondi, hisz nem szürke. Rá is van írva, hogy 8000 pF. A nyákon milyen betűvel, számmal van jelölve?
ez speciel 2C1-essel.
ennek most a hiba miatti lényege azonban csekély, csak az tűnt fel, hogy elég határozott állítás hangzott el arra vonatkozólag, hogy a Siemens soha nem gyártott kerámia kondenzátort. Ez a fénykép akkor ezt az állítást megcáfolni látszana?
A "C" mindenképp kondenzátort jelöl, a szín is és a 8000-es felirat is kondenzátorra utal. A feltételezett szürke varisztorhoz milyen nyák-betűjel van társítva?
9C6 és 6C1 amiket kicseréltem. (szürkéről barnára)
Bocs, kissé félrebeszéltem a kerámia ügyben
Szia!
A videót nézve nekem úgy tűnik, hogy nem működik a visszafutás kioltás. Azért van villanás lassabb fűrésznél illetve gyorsabbnál azért van zöldes háttér a csövön. Üdv.
mindenkinek köszönöm, aki foglalkozik velem és a nyűgömmel
Ez a visszafutás kioltás nem működése hogyan lenne orvosolható ? mit kellene megmérnem?
Az a szürke egyértelmüen SH(Siemens-Halske)gyártmányú!A veres-barnák biztosan valami "hidegítők".
A visszafutás-kioltás vizsgálatát jellel lehetne elvégezni. A videón az látszik, hogy a túlságosan kinyúló vízszintes eltérítés miatt a katódsugárcső oldaláról szóródó elektronok gerjesztik a fényport és ezért van ez a zöld háttérvilágítás. A vízszintes erősítést kellene csökkenteni.
Igen, lehet, hogy igazad van, és elsőre egyszerűbb is az erősítést csokkenteni. Egyébként sem jó, ha kinyúlik a vonal. Nagyon jó lenne, ha tudnál szerezni egy kapcs. rajzot.
Vedd le a fényerőt. Egyébként sem egészséges a katódsugárcsövet max fényerővel használni. Legalábbis a KS csőre nézve
minimális fényerőn van, és nem is reagál a szabályzóra.
Akkor ottan gáz van. A legelső lépés mindig a tápfeszek, különösen a KS tápfeszeinek ellenőrzése. Mivel a KS ek elég egyformák, nem túl sok típusváltozat létezik, egy akármilyen hasonló KS csővel szerelt szkóp kapcsolásából ki tudod nézni az elektródák feszültségeit. Ha ezek nincsenek rendben, és nem szabályozhatók (fényerő, fókusz, esetleg asztigmatizmus, ha van) akkor kár is továbbmenni.
Üdv Mindenkinek.
Érdekes hibám lett egyik pillanatról, a másikra. Kétsugaras szkóp, EMG TR-4657. Mindkét sugárra ráadom a kalibráló négyszög jelet. A "B" sugár tökéletes (linearitás, időosztás). Az "A" sugár első 1 cm.-én a jel kb. 2x sűrűbb, és az periódus idő jóval hosszabb. (egyébként az egész sugár hosszabb). Ezt még megtudnám magyarázni. (linearitási hiba). De ha a horizontális pozícióval mozgatom az "A" sugarat, és a bal széle elhagyja az első 1 cm-t, a linearitása jó (bár hosszabb). Ha visszatolom, balra az eleje "összenyomódik". A "B" sugárral bármit csinálok, az jó. Minden segítséget megköszönök.
Szervusz!
A kettős időalap nálam épp így működik... (más típus) Lehet, hogy csak véletlen benyomtad valamelyik üzemmódválasztó gombot!
Üdv.
Igen, ez is tudja azt, de nincs benyomva. Le is teszteltem a késleltető potit csavargattam, de nem változott sem a sűrűség helye sem annak a hossza. Illetve nem reagál a másik időalapra sem. Amit még nem írtam, hogy a hibás "A" sugárnál a felfutóél átment "S" betűbe. Köszönettel
Szia.
Bemenő jelek nélkül, 0.5 sec/div-nél a "B" sugár fénypontja egyenletesen halad, míg az "A" sugár kb 1.5 cm-ig lassú, majd felgyorsul. Eddig ez linearitási hiba lenne. De ha eltolom a sugarat jobbra, akkor 1.5cm-rel arrébb megszünik ez a hiba. Ekkor csak a cső statikus feszültségét változtatom. Ezt nem értem.
Nem a cső statikus feszültségét változtatod, hanem az előfokozat szimmetriáját tolod el.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |