Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   314 / 1160
(#) Hp41C válasza Gyurma72 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Szia!

350 ohm ellenállás, legalább 2W -os példány.

Ellenállás színkód kalkulátor - 4 csíkos
(#) Gyurma72 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Köszi a segítséget,de lenne még egy-két kérdésem ha nem gond.
ha sorbakötöm az ellenállásokat amig meg nem kapom a kivánt értékekeket, az úgy jó?
Az ugyanekkora méretü, szintén 4 csikos de nem szürke hanem világoskék alapszinü ellenálásokat használhatom e?
(#) tomi324 válasza Gyurma72 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Ha tudsz azt javaslom inkább vegyél egy oda való ellenállást (pár forintos tétel).
Ha nem akkor jó az is amit írtál, arra figyelj, hogy minél több ellenállást használsz fel, annál pontatlanabb lesz, és minden példány legyen 2W-os, vagy afeletti. Ha van multimétered, miután összeállítottad a sort mérd le, jó-e.
Az ellenállás alapszíne teljesen mindegy, a csíkok rajta amik érdekesek
És ezeknek az ellenállásoknak nincs be és kimenetük, azt forrasztod és úgy, amelyiket csak akarod.
Sok sikert, kellemes ünnepeket
(#) fikusz68 válasza fikusz68 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Szia ígértem jobb képeket,ha ez segít vagy is ha tudsz segíteni meg köszönöm.
(#) Ricsi89 válasza fikusz68 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Ez egy egyenirányító, ott is van rajta a váltófesz jele és a +, - is.
(#) fater0827 válasza fikusz68 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Üdv fikusz68
A (B30)30 V C50 50 mA ,szelén Graetz 1978 januári panel és ha jól látom 4 db zener is van.
Üdv
(#) fikusz68 válasza fater0827 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Ezt az alkatrészt lehet még kapni vagy valamivel helyettesíteni?
(#) Ricsi89 válasza fikusz68 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Bármilyen hasonló egyenirányítóval helyettesítheted, ami legalább a fentebb írt adatokat tudja. (30V, 50mA)
(#) Gál Norbert hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Hello

Kibontottam egy öreg számítógépből háram darab kristályt:

1. ez van ráírva: 24.000, két lábú
Szóval ez akkor 24Mhz?Khz?

2. ez van ráírva: HKC 14.31818, két lábú
akkor ez ennyi mhz vagy khz?

3. ez van ráírva: DXO-1 50.000Mhz ITC, négy lábú
ez világos 50Mhz, Viszont a négy láb mit jelent, teljesen egyenértékű két darabbal csak egy tokban van, szóval nyugodtan kiszolgálhat egyszerre két áramkört?

PIChez szeretném használni valamelyiket.
(#) pucuka válasza Gál Norbert hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
A kristályokra többnyire kHz ben van ráírva a frekvencia. Tehát a 24.000 az huszonnégyezer kHz, pontosan, a többinél is így. A négylábú az egy digitális jelet kiadó oszcilátor, többnyire két ellenfázisú TTL kimenettel.
Pl a gyártó
(#) c27 hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Sziasztok.
Van egy Berker- Instabus Kopper
Verstarker berendezés. Mi lehet ez és mire használható?
(#) c27 hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Sziasztok.
Van egy Berker- Instabus Kopper
Verstarker berendezés. Mi lehet ez és mire használható?
(#) kadarist válasza c27 hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Szia!
Ez egy Instabus csatolóerősítő, tehát nem Kopper, hanem Koppler. A neten találsz infókat ezzel kapcsolatban.
(#) bbazs hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Sziasztok!

A hétvégi börzés látogatás után ismét egy doboz nixie csővel tértem haza, köztük 5db HP panellal benne ismeretlen tipusú usa 422-s nixie csövekkel.
Google nem adott rá semmit, ha valaki ismerti kiváncsian várom a beazonosításban.
Képek sajnos homályosak, jelenleg csak telefonron ment.
(#) bbazs válasza bbazs hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Megvan mégiscsak Bővebben: Link
(#) paleszka hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziaszttok.

Egy ismerősömtől kaptam 2db bontott alkatrészt, amik állítólag 3,3v-os referencia feszültséget adnak. SMD alkatrészről van szó, úgy néz ki mint egy tranzisztor, csak a középső lába le van vágva. De sohol semmi infót nem találok róla, gondoltam hátha tudtok segíteni.

Ennyi van rajta: 17-33z és 101OBG.

Köszi előre is.
(#) Ricsi89 válasza paleszka hozzászólására (») Ápr 26, 2011 / 1
 
(#) paleszka válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Köszönöm ez lesz az
(#) neonline hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem tudom jó helyen vagyok e. Van nálam egy Nakamichi gyártmányú cd játszó, amiben van egy ic. A következő feliratok vannak rajta: OB10962A-586 - 9911KP022

Mi lehet ez? Mivel a procikhoz egyáltalán nem értek, ezért próbálkozok itt nálatok. Meglehetősen sok lába van, kb 64 db.
Tud valaki segíteni? Üdv R.I.
(#) Gyurma72 válasza tomi324 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
mégegyszer köszi a segitséget!
tökéletesen müködik az ithon kukázott, és sorbakötött ellenállásokkal a keltető
a barkácsolásba csakis azért kezdtem bele, mert a közelben nem,hogy elektronikai üzlet nincs, de még egy szerelö sem, én pedig egy ideig nemtudok kimozdulni ithonrol.
a gép inditás viszont nem türt halasztást!
egyébként csupán az ellenállások csikozásaival meghatározott értékeket összeadva hoztam össze a sorbakötést. mert hiáb is van müszerem gözöm sincs rolla, hogy hová kell kapcsolni és melyk skálát kell rajta nézni.
LEHETETLEN NINCS, CSAK TEHETETLEN!
Mivel teljesen hülye vagyok az elektronikához megelégedtem azzal, hogy ha mutat valamit a müszer akkor az jó.A 2 kw-os dolgot pedig csak ugy tudtam megoldani, hogy méretre úgyanakkorákat kötöttem sorba.
És müködött!-Müködik!
mégegyszer köszi a segitséget
(#) kistotti01 hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Sziasztok!
A napokban ismerősőmtől kaptam egy elég komoly Rockford autós erősítőt, hogy probáljam megjavíttani. Nos egy, a végfokot alkotó félvezető szállt el benne. Ez a felírat olvasható rajta: A15N06 és Motorola a gyártója. Igazából keresgettem erre-arra, de konkrét katalógusadatokat nem találtam róla... csupán ennyit.
N-Channel Enhancement MOSFET
Motorola
Mosfets
V(BR)DSS (V)=60
I(D) Abs. Drain Current (A)=15
Absolute Max. Power Diss. (W)=50
r(DS)on Max. (Ohms)=85m
@I(D) (A) (Test Condition)=7.5
Package=TO-220iso
Military=N
Igazából, engem az érdekelne, hogy ez valamilyen speciális mosfet lenne? Vagy helyetesíthető egy mezei azonos teljesítményű mosfettel. Mivel ez valami amerikai félvezető lehet, ezért pontosan ilyet kizárt, hogy szerezni lehetne. De ha helyetesíteném én pl. egy ilyen mosfettel akkor hangzásbeli különbség keletkezhetne -e? Én még régebben hallotam ezt az erősítőt üzem közben, és megdöbbentően szép hangja volt. Torzitása 0.08%, ami azért nem mondható rossznak. Igazából amiről eddig nem találtam semmit vele kapcsolatban az a lábkiosztása. Eddig nem sok N csatornás mosfettel találkoztam, de azoknak a lábkiosztása (szemből) felírat felől G,D,S volt. Akkor valószínűleg ennek is az lehet a lábkiosztása, vagy esetleg az összes N csatornás mosfetnek ugyanaz a lábkiosztása?

A15N06.jpg
    
(#) Dániel X válasza kistotti01 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Üdv!Ennyit találtam Ez semmi. Próbálj meg szervizt felhívni hátha tudnak segíteni
(#) Szabadember hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Hello!
Az iRobot Roomba 530 porszívó robotom megnémult. Kicseréltem a hangszóróját egy ilyenre (8 Ohm 0.25W):
http://www.hestore.hu/prod_10029318.html

Ez nekem eddig prímán bevált kis AVR-s PWM hanggeneráláshoz, de a porszívóba berakva annyira halk, hogy csak ha rátapasztom a fülemet akkor hallom, hogy mit mond.

Az eredeti hangszóró 1W 16 Ohm volt.
Csatolva két kép róla!

Szóval a nagy kérdés: Miért nem működik azzal a hestore-os picivel? Nagyon halk és tiszta a hang, de mitől ilyne extrém halk? Lehet nem is hangszóró romlott el?
(#) kistotti01 válasza Dániel X hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Ezt már én is megtaláltam, (ráadásúl érdekes a nyelvezete ) de azért köszi. Ezt a feladatot magam szeretném megoldani, majd, ha nem vállik be az elgondolásom a mosfest cserére, akkor fordulok szervízhez.
(#) qvasz2 válasza Szabadember hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Mi lenne, ha rátennél - próbából - egy normális hangszórót? Akkor kiderül, mi a helyzet. Az a kis körömnyi "vacak" nem túl jó választás.
(#) Szabadember válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Amint lesz megpróbálom, de most elsősorban arra keresem a választ hogy ezzel miért nem megy legalább olyan jól mint az én áramköreimben. A 16 vs 8 ohm impedancia vajon itt mennyire számít?
(#) gabor128 hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Sziasztok!

A köv. kérdésem lenne:
Van egy 7szegmenses led kijelző, meg egy bcd - 7seg meghajtó Ic. A kettő közé mindenképp kell még plusz ellenállásokat rakni?
(#) lokátoros válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Valószínűleg igen. Ha konkrét típust is megadnál az segitene.
(#) Szabadember válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Általában nem árt, de ha elolvasnád az adatlapját a kijelzőnek meg a meghajtó IC-nek, akkor találnál bennük minta kapcsolási rajzot, illetve adatokat mint pl. terhelhetőség, fesz, stb.

Ezek alapján lehet belőni az ellenállást is.
(#) qvasz2 válasza Szabadember hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Ha csak azt nézed, hogy 16 helyett 8 ohm, akkor még erősebben is kellene szólnia. De az a kis izé, alig 1 cm, hogyan szólna már normálisan? Így képről kb. annyi lehet, mint egy fülbedugós fülhallgató. Az meg egy lósz@...
Tegyél rá egy normálisat, ha azzal jó, akkor ok; ha nem jó azzal sem, akkor meg más a bibi.
Következő: »»   314 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem