Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   371 / 729
(#) skylynes97 hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Vagy esetleg netalántán ha csak drivert tudtok ajánlani nekem az is meg felelne köszönöm előre is
(#) ptesza válasza skylynes97 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
ASD-1001
(#) skylynes97 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
helo az nem baj hogy ez csak 50w letudja adni a 200w teljesítményt ??
(#) ferencz_marton hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
sziasztok! segítségeteket szeretném kérni 2db SAL sxa 2030-as mélynyomó (200W) és a hozzá tartozó SAL hvs 14-es hangváltó bedobozolásához... csak egy darab hangváltó van és a 2 mélyet 1 dobozba szeretném rakni... hogy bírnám kivitelezni és milyen paraméterű ládikó kellene hozzá?
(#) ptesza válasza skylynes97 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Nem vagy eléggé tájékozott ,kicsit olvass utána. 104.4 dB érzékenységű. Nemtudsz olyan mélyet alá amit ne szolgálna ki , pláne csak 200W teljesítménnyel.
(#) skylynes97 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Azta kielégített a válaszod köszi És erről mi a véleményed ?? BMD 440 II

ne haragudj télleg hogy ennyiszer zavarlak csak még két kérdésem lenne elvileg akor
http://orfeusz.unas.hu/spd/unas_998304/PIEZO_MAGASSUGARZO ennek a piezzonak is lelehet szedni a driver-ét mert ez is egy colos úgy mint amit ezelőtt belinkeltem és rálehet tenni magára a tölcsérre a másik drivert ??
és még erről szeretnék véleményt kérni mert ez lenne a magassugárzóm MNC 33359 magassugárzó mert háromutas hangfalam van és a másik lenne a középhang bennne

Egyébként egy omnitronic dx 2222-es hangfalba kellenének mert egy kicsit felturbózom tudom nem a legjobb márka de ha már van egy ilyen hangfalam nem szeretném kidobni mert a mélysugárzók elég tökösek benne
(#) ptesza válasza skylynes97 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Nem ismerem ezt az oldalt. Árak nincsenek , az adatokat nehéz megtalálni.
(#) atiati100 válasza skylynes97 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Megnéztem a faladat mi is vettunk ilyet de olcso husnak hig a leve. A piezo amit kozepnek hasznal 700 ftos ...
Egy valamire való középhangszóró több tízezer ft.
A magasat külön volt szerencsém hallgatni, szobadisznek tökéletes szintén pár száz ftos.
Az egész egy nagy lehúzás ha tisztába akarsz vele lenni, kb. 2 ezer ft os mélyek két darab egy egy 1000 ft alatti kozep es magas meg fa anyag és 30 ezert megkapod a boltba ott meg ráirjak hogy 400 watt ...
Az a magas csipogo sinusba körülbelül 40-50 wattot bír ki. Tehát ha valami jó erősítővel odvágsz ki fog csattani, ezt valsz bele is kalkulálták sebaj majd veszel másikat kicsavar becsavar mehet a zene.
Hát 128 kbites mp3 hoz ha nagyon nincs pénzed esetleg de akkor már érdemesebb építeni.
Nem a mélyek tökösek benne, hanem jó a doboz és nagy. A nagybőgőn sem a húr a tökös hanem hatalmas a doboz ami rezonál.

omni.JPG
    
(#) atiati100 válasza skylynes97 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
A sasszé kiváló, kimondottan jó, úgy nyomja a mélyet mint az isten nyila tudom mert ezt a doboz tipust több driverrel is megépítettük még annó. Kb, fele ekkora méretben is kiváló mélye van ergo rakhatsz bele szinte akármilyen mélynyomot sok lesz a mély.
Én ha nekem lenne egy ilyenem fognám a dobozt, azt megtartanám, és középárfekvésű minőségi driverekkel egy jó falat csinálnék belőle.
Pl. Magnat mélyek közepek, és magasak. Tűrhető ár és ez nem kínai zöld perem ...
(#) atiati100 válasza (») Ápr 27, 2011 /
 
Bocs, illemet majd bekapcsolom, nem tudtam, hogy hifi körökben ilyen szigoru az op.
(#) PiciPeti hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy 35-5000Hz-ig szóló mélyközép, elvágva egy hangváltóval 12db meredekségben, 5 Khz-nél. Az e fölötti tartományt ugye a magas kapja, amiben elvileg gyárilag van "hangváltó" egy kondi (?) személyében.
A kérdésem az lenne, hogy ha így a hangváltó után kötöm, ahonnan nem kap mélyet, akkor azt kiiktathatom?
Vagy ha benthagyom, akkor ugyanúgy 5KHz-től fog szólni?


Előre is köszi a segítséget!
(#) atiati100 válasza skylynes97 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Ezek képesek, ezért is kerülnek ennyibe.
Monacor PA tölcsérek közép magas
(#) atiati100 válasza PiciPeti hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Ha a hangváltó egy szem kondi akkor már régen rossz ...
(#) lamalas válasza atiati100 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Miert is ... ?
(#) atiati100 válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Klinger könyv hangváltók, olvasd el ott van az összes standard típus leírással mindennel együtt.
(#) PiciPeti hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Épp ez az, hogy nem azt akarom használni. Nem audiofil, hanem olcsó szett készül....

Ha jól veszem ki a válaszodból, akkor esetemben fölösleges az a kondi oda.
(#) atiati100 válasza PiciPeti hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Én csak a hangfalak hangsugárzókhoz konyítok valamennyire az elektronika nem az asztalom.
Ha kiveszel minden szűrést akkor az összes driverre rámegy minden hang. Tehát a mély megkapja a magasat a piezo meg a 25 hzet aminek nagyon fog örülni. Ergo valamilyen hangváltás kell ha többutas rendszered van. Ez alól kivétel a teljesen szélessávú egyutas rendszerek ahol a hangszóró (nem olcsó) teljes sávban sugároz.
(#) lamalas válasza atiati100 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
A Klinger konyvet nem feltetlen erdemes "szentirasnak" venni, hamar tul lehet lepni rajta.
Az egy szem kondi a magas elott termeszetesen csak korlatozottan hasznalhato, megfelelo hangszorok es konstrukcio egyuttese eseten. De a lenyeg, hogy hasznalhato es ha lehet akkor erdemes is (ki)hasznalni az elsorendu valto adta elonyoket. Az azzal jaro hatranyok pedig ilyen esetekben altalaban nem jelentosek es a kompromisszumos megoldasba (merthogy minden hangsugarzo egy-egy nagy kompromisszum) siman belefernek.
(#) atiati100 válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Klinger könyv a 80 as években íródott sok minden igazság le van benne írva, de komoly szakértők szerint is túlhaladott. Komplett hangváltókat lehet venni pár ezer Ft-ért általában másodrendűek amennyire én emlékszem, valamivel igényesebb mint betolni egy kondit a magas elé és majd lesz vele valami ...
Általános 3 utas olcsó hangváltó rajza példának csak :
Álltalános 3 utas hangváltó rajz
Megj.: Ez nem audiofil 4 kondi 2 tekercs. Minden adattal.
(#) potenciameter válasza atiati100 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Szia.
Felrakod azt a rajzot amiről beszéltél? a dupla 15colosakhoz.
(#) lamalas válasza atiati100 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Idézet:
„Komplett hangváltókat lehet venni pár ezer Ft-ért...”

No hat pont ez a baj. Komplett, kesz hangvaltok altalaban nem passzolnak az adott elkepzeleshez. Az altalanos megoldasok mindig sokkal elnagyoltabbak, rosszabbak mint a specifikus megoldasok. Konyhanyelven ez annyit tesz, hogy ami mindenre jo az semmire sem jo

Egy szo mint szaz a lenyeg, hogy a hangszorokrol mindig sokfele meressorozatot kell kesziteni onmagukban + a hozzajuk keszitett dobozban is. A meressorozatok alapjan kell a konstrukciohoz egyedi(!!!) hangvaltot kesziteni. Termeszetesen ez is hosszabb folyamat es nem csak egy meressorozatot erdemes elvegezni hanem eleg sokat ahogy alakul es keszul a hangvalto. A boltokban megvasarolhato kesz hangvaltok csak arra jok, hogy a magasra ne engedjenek melyhangokat, a melyekere magasakat, stb. A jo es optimalis megoldas mindig az adott konstrukciohoz keszulo egyedi hangvalto. Ehhez persze mericskelni, a mert adatokat ertekelni es megfeleloen felhasznalni is tudni kell. Nem 1-2 napos tanulas es tapasztalas mindez
(#) atiati100 válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Az Úr írta, hogy nem high end hanem olcsót akar...
(#) atiati100 válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Alapból el kell dönteni, hogy mik a mércék 128 kbites mp3makat akarsz döngetni vagy dvd audiohoz nem akarsz több száz ezer ft ért hangfalat venni, és azt próbálod meg megépíteni. Ezt mindenkinek saját magában tisztáznia kell mielőtt beleugrik a hangszóró böngészésbe. Tiszteletttel : Ati
Idézet:

Nem 1-2 napos tanulás ez.”

És nem 700 ft os piezo .... ha nem akarod kihajintani rögvest az ablakon ...
(#) lamalas válasza atiati100 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Az ar teljesen mindegy. A kesz hangvaltok szuksegmegoldasnak jok. Szolni fog veluk a hangsugarzo ... ennyi.
Ha pedig teljesen mindegy hogy szolnak azok a hangsugarzok es a keszito nem is akar foglalkozni mericskelessel akkor a kesz hangvaltok is jo megoldasok. Kicsit igenytelen lesz az egesz, de ez is egy lehetoseg
(#) atiati100 válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Én Magnat 2.1 be gondolkodnék boltiba.
Egy pár szépen szólós front, meg egy erős hozzáíllesztett sub. Kb. összár Front 16 sub 30-50 közt. Nem kell mérni fúrni faragni, meg lehet előtte hallgatni, hogy elég-e a kívánságoknak. stb.
(#) skylynes97 válasza atiati100 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Hello őm ne haragudj én nem vitatkozni szeretnék én tanácsot szeretnék kérni és ezért szeretném kicserélni benne mind a két piezzót valami ütősebb hangszóróra meg meg még visszább szeretném folytani a hangjukat és a mélyet középfrekiről mélyre szeretném állítani és már ki is néztem hozzá két hangszórót mármint az egyik az egy driver ez az egyik MNC 33358 magassugárzó ez pedig a másik BMD 340S a másik pedig ez
(#) PiciPeti hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Hangváltóm van. Boshmann, 2 utas... 5Khz-nél vág, afölött megy csak a magasra jel.
Ezért kérdeztem, hogy így is szükség van-e arra a 4,7µF-os kondira?
Vagy fölösleges kivenni, ha úgyis csak 5Khz feletti frekvencia megy rá?

Egyébként a kondit, a pozitív szálra szokták rakni ugye?
(#) fishme válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Most már értem, nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) petya0808 válasza petya0808 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Láthatatlan vagyok?
(#) lobbooo válasza petya0808 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
A kérdésedre a válasz ; Nem, nem vagy láthatatlan... Valószínű azért nem válaszol senki, mert nem kérdeztél semmit az ezelőtti hsz-ben, csak közölted, hogy mit szeretnél építeni és mi ezt tudomásul vettük és nagyon örülünk neki!
Következő: »»   371 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem