Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   370 / 729
(#) Bütyök92 hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnák felétek, mivel én nem vagyok nagy mágus ezen területen, hogy nekem van egy Mac Absolute 304 mélynyomóm. 650W-os teljesítményű autó mélynyomóm. Idáig ez egy zárt ládában volt én viszont jobban kedvelem a nyitott ládákat, így szeretném megáldani egy új dobozzal. Nagyából vissza olvastam a fórumon és láttam, hogy három fontosabb adat kell a doboz számításához Qts/Vas/Fs (0.5/66l/33Hz) Érzékenység: 92dB, Frekvencia tartománya: 21-500 Hz, Impedancia: 4 Ohm és 300W RMS. Több információt nem tudtam kicsavarni a netről erről a típusról. Valaki megtudná nekem mondani hány literes lesz ennek a reflex ládája? Szerintem a láda elkészítését rábízom egy tapasztalt rókára, a kérdés azért izgat mert egy dupla erősítőt, kondenzátort, oválokat, neonokat stb. mind be kell tuszkolnom egy régi swift csomijába és mint tudjuk abban aztán nincs olyan nagy hely. A választ előre is köszönöm bárkitől kapom meg További jó forumozást

U.i.: cserébe autószerelési problémátok akad engem zargathattok, abban nem kicsit otthon vagyok
(#) ptesza válasza Bütyök92 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Ezeknek az adatoknak az alapján ,50 liter 40 Hz-es hangolással. F3:36Hz . 45 Hz-85 Hz ig van egy 3 dB -es kiemelése. Mivel ez pont abba a tartományba esik ahol majd használva lesz ezért jóval hangosabbnak fogod hallani.
(#) Bütyök92 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Köszönöm az infókat Igazából ez a mélynyomó nekem csak ideiglenes mivel egy 2000W Mac nyitott láda kerül be véglegesen, ehhez azonban még kell szereznem megfelelő erősítőt is Még annyi kérdésem lenne, ha nem nagy gond és terhellek vele, hogy maga a reflex cső átmérője és hossza is megtudható, bár ez már csak kíváncsiságból Amúgy tegnap beleraktuk egy nagyobb nyitott ládába, annyit tudok, hogy több volt mint 50L és egy 1000W Pioneer mélynyomó volt benne, de abban is sokkal nagyobbat szólt mint a zárt ládában. Szóval kíváncsi leszek mennyivel jobb a nyitott láda ezen a területen.
(#) szamóca válasza Bütyök92 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 1 /
 
Ez ilyen pmppopoopopp terhelhetőségi adat? Mert kötve hiszem hogy tényleges terhelhetőségi. Az meg csak azoknak csal nyálcseppeket a szájuk szélére, akik nem értenek hozzá.
(#) stereo112 hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
sziasztok en csinaltam egy subbládát es mivel nekem genius sw-hf 6000 van es nem tudom hogy hany ohmos hangszoro lenne jo neki azt tudom hogy az eredeti 6ohmos en tudnak 8 vagy 4 ohmosat melyik lenne jobb bele? es meg valami meg abban szeretnek tanacsot kerni hogy ugy van kituntetve az 5.1-en hogy a subb 100W es hogy jo lenne-e neki olyan hangszoro ami RMS 100W MAX 200W hogy elbirna-e az erosito.


elore is kossz mindent
(#) Bütyök92 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Természetesen ez volt ráírva (1000W / RMS 400W). Nem volt lemérve semmi ilyesmi.. Nem mérvadó és nem hiteles adat. Lehet, hogy valóságban, ha a fele teljesítményt tudja. Nekem volt már olyan 13as középsugárzóm aminek a hátulján 600W volt ráírva csocsi kinézettel, de a mágnes kisebb volt rajta mint egy 10es mini középsugárzón és a tekercs is sokkal kisebb volt a konkurenseknél, ráadásul a minősége is ernya volt... No mindegy szóval tudom, hogy csak azok a hiteles adatok amiket mi magunk mérünk le Az adatokat amiket leírtam, egy Mac katalógusból szereztem, amit a gyár adott meg. Tipus száma egyezik azzal ami nekem itthon van, szóval ezek az adatok szerintem hitlesnek vehetőek. Tény, hogy használtam már 1éve és biztos a használat már rontott a teljesítményén, de nincsen lehetőségem lemérni itthon. Ezért is írtam, hogy a ládát is egy szakival csináltatom meg inkább Én csak kíváncsi voltam a sacc láda méretre, amit meg is tudtam
(#) stereo112 válasza Bütyök92 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
mert ma nekem a lada jol meg van csinalva minden rendesen csak it nekem az erositorol van szo hogy 100W/rms,max200W hogy a genius sw-hf 6000 tipus elbirna-e azt a bizonyos hangszorot
(#) Kovidivi válasza Bütyök92 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Ha 50-100W RMS teljesítmény nem elég, szerintem akkor már gond van... Főleg kocsiban... 20W simán elnyomja a mentő szirénáját, halláskárosodásról már nem is beszélve. Ha már választani lehetne 400W - 84dB, és 50W 92dB között, én utóbbit választanám.
(#) Moderátor hozzászólása stereo112 hozzászólására (») Ápr 24, 2011
 
Megkérnélek a friss regisztrációval rendelkező társunk, hogy használj nagybetűket, és írásjeleket a hozzászólásaidban.
Ezenkívül a szabályzatban foglaltakat érdemes lenne elolvasni.
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
(#) ptesza válasza Bütyök92 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Pl 80-as csőből 115mm. Ha komolyabban akarsz vele foglalkozni akkor keress rá a cabin gain jelenségre is.
(#) fishme hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Hello !
Az lenne a kérdésem hogy tegyek-e reflex nyílást a mély ládámra ?
Ez egy 61 literes láda egy ilyen hangszóróval :http://h2000.hangszoro.net/speaker/adat/422.pdf
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Vacok válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Szia!
Mostanra jutottam el odáig, hogy képet készítsek a hangládáról, és azt gépre is tudjam pakolni. Szóval 4 ilyen pici lyuk van a szivacson, ott ahol az egyes darabok találkoznak, ezt az egész hangládáról készült képen pirossal be is karikáztam. Készült egy közelebbi kép is, amin látszik is valamennyire az a pici lyuk. Meg az is látható, ahogy szilóval a sarkokat kinyomtam.
Nos a kérdésem az, hogy mennyire baj az, hogy egy kicsit szelel a láda azoknál az apró lyukaknál, vagy ne is foglalkozzak vele? Amúgy, ha összerakott doboznál megnyomom a membránt jó kemény, csak érezni, hogy valahonnan valószínűleg abból a pici lyukból jön a levegő.
(#) ptesza válasza fishme hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Igen. Pl 80-as csőből 224mm. Mégjobb lenne a 100-as cső 375 mm hoszú. Ha nem fér el akkor kell bele egy kanyar.
(#) ptesza válasza Vacok hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Érdekes ,hogy ott ki tud menni a levegő. Azért ha nagyon érzed ,akkor ki kell találni valamit. Egy impedanciamérésen már meglehetne látni.
(#) Bütyök92 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
A mostani hifirendszerem 1400W tudott ebben a 3ajtós swiftben. Nem mondom azt, hogy ennek köszönhetően nem lettem süketebb, de ez olyan mint egy betegség, ha elkezded mindig többet akarsz Egyik ismerősömnek is bekerült a 2000W Mac reflex láda (duo) és kettő darab Mac MP8000 (1000W-os erősítő). Jelenleg generátor cserével van elfoglalva mivel ezt a teljesítményt már nem képes a gyári generátor biztosítani... Abban a kocsiban 5perc után süket lehetsz, csak a fordulatot tartani kell 3ezres fordulaton, hogy a generátor teljesen kinyisson, máskülönben nem lehet kicsavarni a maximumot a ládából Ezt a Mac Absolute 304 zárt ládás nyomót nekem sikerül egy DLD 1.0Farad kondival és egy 700W Blaupunkt GTA 290 erősítővel eléggé kedvező áron megvennem, viszont mivel reflex láda párti vagyok így ezért piszkálom meg a nyugalmat és ha már ennyi lehetőség van ahogy olvasgattam a nyitott ládák készítéséről, szeretném a maximumot kicsavarni belőle
(#) fishme válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Az mindegy hogy hova teszem a nyílást ?
(#) ptesza válasza fishme hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Azért egy cső átmérőnyire legyen a hangszórótól.
(#) petya0808 hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Hali építeni szeretnék egy szubládát az unokaöcsémnek mielőtt az enyémet elkezdeném így gyakorlás céljából. A már meglévő hangszóróból építeném. Szobai zenehallgatás és filmnézéshez szeretné használni az unokaöcsém. Bővebben: Link
(#) fishme válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Úgy lehet hogy a mély láda két sarkára teszem előre ?
Mondjuk így :http://szarvas.olx.hu/hasznalt-gyaritervrol-hazilag-melylada-szurke-hordozhato-hangfal-iid-118478879
(#) ptesza válasza fishme hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Akkor 60-as csőből kellene kb 270 mm hosszú 2 db.
(#) fishme válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
A ládám csak 290mm mély tehát ha 270mm hosszú csövet teszek akkor az nem hosszú ?
A ládám méretei:
500mm széles
410mm magas
290mm mély
(#) ptesza válasza fishme hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Teszel bele egy könyököt. A cső közepét mérjed.

Ez mióta 61 liter?

Ezek külső ,vagy belső méretek? A belsők kellenének, Vagy az anyagvastagság.
(#) dave500 hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok! Mit gondoltok errôl?:SRP 2530, 250mm, 8 Ohm. Egyéb adatok:*.Zenei terhelhetőség: 100 W
*.Névleges terhelhetőség: 80 W
*.Impedancia: 8 Ohm
*.Külső méret: d=253 mm
*.Frekvenia átvitel: 28 - 3.000 Hz. Na szóval ebből szeretnék a közeljövőben egy SUB-ládát készíteni. Ehhez is jó a TDA 7294 megvalósított végfok? Csak azért kérdezem, hogy 80W-os a hangszoró, és a végfok pedig 100W. Szubcsövet honnan szerezzek?:/
(#) fishme válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Ezek a belső méretek és 59 egész valamennyi liter a másik ládám volt 61 liter bocs elnéztem.
Ezt nem igazán értem ilyen könyököt lehet kapni alapból vagy nekem kell csinálni és milyen cső közepét mérjem ?
(#) fishme válasza fishme hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Gyári reflexcső helyett jó lenne mondjuk 63mm átmérőjű KPE vagy 60mm átmérőjű PVC cső is ? Azt legalább könnyen tudom hajlítani.
(#) ptesza válasza fishme hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Ha kivonom az 59,45 literből a hangszóró és a reflexcsövek által evett teret akkor marad 53.6liter. A 63-as PVC lefolyócső falvastagsága 1.9 mm. 320mm hosszú cső kell 2 db. A csőközepén kicsit gondolkozz el , vagy ha odaérsz hogy összedugod egy könyökkel a 2db csövet ,akkor rá fogsz jönni mire is gondoltam.

Mindazonáltal én egy impedanciaméréssel ellenőrizném a hangolási frekit.
(#) fishme válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Ne haragudj hogy értetlenkedek de nem értem akkor most a könyökkel összekötött csövek hossza legyen összesen 320mm ? vagy a hangfal elejétől indul a 320mm-es arra könyök és a könyökből mondjuk felfelé még egy 320mm-es ?
(#) ptesza válasza fishme hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Nem haragszom ,de már a 3. csőméretet számoltatod velem, csak azért mert hiányos , vagy rossz adatokat adsz meg.
(#) skylynes97 hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Hello mindenkinek valaki tuna nekem ajánlani egy magassugárzót és egy tölcsér közép sugárzót ami olyan 200w/400W teljesítményre képes 8 ohmon???előre is köszönöm a segítséget hangfalba kellenének a hangsugárzók köszönöm mégegyszer előre is
Következő: »»   370 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem