Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   76 / 163
(#) Max78 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Középen a 4DB biztosíték között
(#) CHZ válasza Max78 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Egyenirányítók GND-je?? (Így nagyon könnyen összejön a földhurok.)
(#) Max78 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Húúú ezt most nem igazán értem a graetznek nincs GND pontja a kondik pedig rá vannak kötve a GND-re. Nem vagyok szakértő, tehát ha elmondod mit hova és miért akkor módosítok, és köszönöm a segítséget.
(#) CHZ válasza Max78 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A rajzon valóban nincs, de te 2db hidat használsz, azok +/- kivezetései levegőben lógnak a terveden, ha jól látom.
(#) Max78 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Igen, sajnos nem tudom, hogy a szabvány szerint az átkötést (Nyáklapon kívül dróttal) it hogy kéne jelölni ez a két pont a két puffer megfelelő polariású pontjába fut.
(#) Max78 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Valahogy így!
(#) CHZ válasza Max78 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Esetleg így. Trafó bekötése is rossz, ehhez 2db szek tekercs kell. Mind 2 híd váltó kivezetéseire külön tekercs csatlakozzon.

JAVASLAT.PNG
    
(#) Max78 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A bekötést már javítottam. Az eredeti kapcsoláson az egyenírányított ágakat a pufferkondik előtt közösítették, ezért gondoltam, hogy a két szabadon maradt graetz ágat a megfelelő kondi megfelelő polarítású pontjához vezetem. De ez ebben a formában hibás lenne?
(#) CHZ válasza Max78 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Igen, rossz! Te 2db egyenirányító hidat használsz, ehhez 2db szek.(2x 22 V) tekercsű trafó kell, nem középleágazásos! Rajz nem azonos a nyákterveddel.
(#) Max78 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
További kérdésem lenne még az hogy, érdemes a vezetősávokat a lehető legnagyobbra tervezni?
(#) Max78 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Tökéletesen igazad van! Az eredeti terv diódás nem graetz hidas, na akkor gondolkodóba esek, mert a trafóm 2 szekunder tekercses, diódák helyett graetz hidam van, mostakkor hogy is legyen?
(#) storm válasza CHZ hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Előbb tisztázni kéne a trafóról lejövő vezetéket (hány, hogyan) és utánna kötögetni. Vezetősávból pedig szerintem 4-5mm bőven elég, de ha be lesz végig ónozva akkor még kisebb is elég.
(#) storm hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Szerintem így kéne, 2 különálló szekunder tekercs esetén. persze kiegészítve a biztikkel és hidegítő kondikkal.

bekotes.PNG
    
(#) Max78 válasza storm hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A trafó 2*29 voltos szekunderből áll, amiből lehet középcsapolásút csinálni, ahogy az eredeti kapcsoláson is van, de most már teljesen megzavarodtam, nem tudom eldönteni melyik a jobb megoldás. Kérlek továbbra is segítsetek!!!
(#) storm válasza Max78 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ha van pénzed 2 diódahídra akkor úgy kösd be ahogy az előző hsz.-embe lerajzoltam.
(#) Max78 válasza storm hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A két híd megvan most akkor a terveid alapján módosítok!
(#) Max78 válasza storm hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ez így megfelelő lesz?
(#) CHZ válasza Max78 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Pl. így, a terved szerint könnyen lehet brumm..

JAVASLAT..JPG
    
(#) storm válasza Max78 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Így már jó, habár CHZ fórumtárs szebben elrendezte a dolgokat
(#) CHZ válasza storm hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ügyelni kell a graetz és az elkokat összekötő fólia vezetésére, mert könnyen brumm keletkezhet, ezért kell különválasztani a GND szakaszát az elkok pontjainál.
(#) Max78 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Na akkor GPS-esen újratervezés
(#) Max78 válasza Max78 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ez így?

tápf.png
    
(#) karaszbandi válasza Max78 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
És miért nem jó az, hogy közép leágazásosként kötöd be a trafót?
(#) Max78 válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Hát én nem tudom melyik a jobb, ezt javasolták, de várom érvek és ellenérveket is.
(#) karaszbandi válasza Max78 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Lenin apánk megmondta: tanulni, tanulni, tanulni
Neked volna mit tanulnod!
(#) Max78 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Akkarok is tanulni
(#) mrex válasza Max78 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Eredit vf2
Tápellátás fejezet.
(#) Max78 válasza mrex hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Köszi a segítséget. Már olvastam régebben, de sajnos nem figyeltem oda rendesen a leírtakra. Jelenleg itt tartok

táp.png
    
(#) mrex válasza Max78 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
1Miért vékonyítjátok el a puffereknél a fóliát? Hiába a termetes földfólia ha van egy vékony keresztmetszet.

Szerinten felejtsd el a fekvő T alakúvékonyítást csak azért mert jól néz ki.

2 két db GND sorkapocs nagyon nagyon kevés lesz majd a végső huzalozásnál.

Sokkal inkább javasolnám, fúrd át a nyákot M4 csavarnak a puffer elkók közelében egyforma távolságban a puff erelkóktól(azért mm-ek nem számítanak

Atán a beültetési oldal felől dugd át a csavart az alátét és az anya legyen horganyzott (ez jól érintkezzen a földfóliával, rá is forraszthatod. Így kialakitottad a csillagpontot a jó földeléshez.Minden földelés innét induljon ki.

Ez a jó módszer
Kicsit lejjeb kell görgetni az oldal közepe felé

Kapható csavarhoz használható saru bár én inkább M5-M6 hoz valót használok de nem találtam a saruról linket.


Saru

A saruk egymésra vannak helyezve egy alátét,és anya segítségével jól összeszorítva.

Lehet hogy nem szép megoldás de a földhurok ellen , igen célravezető.

Én a biztiket a végfok paneljére szoktam építeni. Ha a csillagpontot a javasoltak szerint építed ki akkor a nyákot állítva (élben) tudod beépíteni(én ezt egy alu L-idommmal szoktam megtenni) emiatt a biztik közé látás erősen nehézkes a vezetékezés viszont kényelmes.

Nem muszáj a leírtak szerint eljárnod de akkor legalább 8-10 sorkapcsot tegyél a GND-re
(#) (Felhasználó 46585) válasza mrex hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Ha megfigyeled, Skori rajzán a huzalozást, az úgy megy, hogy a graetzekről rámegy egy drót a kondikra és a kondikról elmegy egy drót a végfok felé. Ha kihagyjuk a " fekvő T " betűt, akkor inkább úgy fog kinézni, hogy a graetzekről elmegyünk a végfokokra , meg a kondikra, aztán a kondikl elmegyünk a végfokokra. Nem sok, de van különbség. Az értelme az a dolognak, hogy a végfokok csak a kondin levő feszültséget kapják meg, tehát a már megszűrtet. Ha nincs "T" betű, akkor a kondikhoz odavezetjük és onnan visszavezetjük a végfokokhoz az áramot, tehát a hosszabb odavezetés , nagyobb ohmos- és induktív reaktanciát jelent, vagyis a kondik nem olyan hatásosak.

A földhurok ellen az igazán jó megoldás az, amikor még azon a nagy gamón sincsenek összekötve a GND-k, mint a Skori rajzán. Ha két graetz van és két szekunder, akkor ezt meg lehet csinálni és csak a végfokok bemeneteinél kell összekötni a két csatorna GND-jét, de ez sem feltétlenül szükséges, mert lehet, hogy csak a végfokot meghajtó kütyü kimenetén közösek a GND-k. Ha ott sem, akkor még jobb a helyzet. Ezek után már csak annyi probléma lehet, hogy a két csatorna mégis látja egymást, némi szerelési-, meg a trafóban levő szórt kapacitásokon keresztül.
Következő: »»   76 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem