Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   40 / 293
(#) VIM válasza mnchi hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Szia! Ezt a szomszéd Lajos bácsi is ki tudja cserélni és Ő majd meg mondja mit kér érte.
(#) mnchi válasza VIM hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
haha. Én komolyan tettem fel a kérdést, hasonlóan komoly választ várok. Csak egy kb ár érdekel...
(#) toro válasza mnchi hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Kedves Enikő!
Ha már membránt kell cserélni, valószínűleg a hőcserélőt is takarítani kell és a gázarmatúra rudazat is kenést igényel. Esetleg beállításokat.
Ezek is pénzbe kerülnek.
:yes: :yes: :yes:
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
"Kicsit" megkésve reagálok, mert nagyon összejöttek a dolgok. Köszi a segítséget! végül az lett a megoldás, hogy vettem mágnest is meg termoelemet is, a kettő együtt volt 3700, hát ennyit azért megért, hogy nem kellett vacakolnom vele, és ki tudtam cserélni magam is, köszi mégegyszer. Egyébként valahogy a mágnessel volt baj, mert ugyan teljesen tiszta volt, meg a drótot is rászorítottam szerintem elég rendesen, mégsem tartotta meg a rugót. Leszedve próbáltam meg a gáztűzhelyen, és éppen csak egy kicsit éreztem, hogy meg akarná tartani, de nem ment. Az új mágnes viszont kiválóan működik a régi termoelemmel is, ugyhogy most is tanultam valami hasznosat. Üdv mindenkinek , nagyon köszi az infókat.
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
(#) bucilali hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Hali Mindenkinek!

Ismét kinlódok az Ariston Genus 23 RI kazánommal. Főkapcsolót bekapcsolom, azonnal világít egy led, ami az égéstermék visszaáramlást figyelő érzékelő led-je, A kazán nem indul, a keringető szivattyú megy. Reset-re sem reagál. Beszart az érzékelő, vagy az egész elektronika kuka?

Előre is köszi a válaszokat és üdv: bucilali
(#) gazszeres válasza bucilali hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Nem indul a ventilátor! így aztán a presszosztát nem, ad vissza jelet. Javaslat: csapágyak ellenőrzése a ventilátorban. Hja: kísérlet -képpen, indísd a kazánt és fújd a meg a ventillátor + jelzésű szilikon csövét. tarsd nyomás alatt ha indul akkor a hiba jól lett behatárolva.
(#) bucilali válasza gazszeres hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Ebben nincs ventillátor, vagy ha mégis, akkor az nagyon el van dugva.
Már apró darabokra szedtem, de még nem találkoztam benne ventillátorral.
(#) gazszeres válasza bucilali hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Be hibáztam, holnapra hagyom a választ, most dög vagyok, fáradt, aludni megyek. bocs!
(#) toro válasza bucilali hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
A deflektor bal oldalán van egy stemkó. Az bont el kb. 55-60 fokC visszaáramlásnál.
:yes: :yes: :yes:
(#) bucilali válasza toro hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
A stemkó az a füstgáz visszaáramlás érzékelő?
És mi a teendő?

Köszi és üdv: bucilali
(#) toro válasza bucilali hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Igen, ha rövidre zárod - ideiglenes jelleggel - működni kell a kazánnak (hacsak ez a baja). :yes: :yes: :yes:
(#) bucilali válasza toro hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Aha...
Mindjárt megpróbálom
(#) bucilali válasza toro hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Nah, rövidre zártam, megy a kazán kifogártalanul..
Ezek szerint az érzékelőt kell cserélnem. De honnan a francból vegyek ilyen érzékelőt? Tudnál segíteni?
Eddig is hálás köszönetem: bucilali (tényleg kéne innunk egy sört ) csak az íze miatt.
(#) bucilali válasza toro hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Basszus, lehet, hogy az érzékelőnek semmi baja...
A belőle jövő vezeték egy helyen széthúzható, és ott rövidrezárva sem megy a kazán. Csak akkor, ha közvetlenül a paneli érintkezőpárnál zárom rövidre. Valószínű, hogy a vezeték van megszakadva, egy helyen már a szigetelése is leégett.
(#) guzo hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Sziasztok !
Egy Buderus Logamax UO12-24K falikazánom van.Mi lehet a baja,ha kinyitom a melegvíz csapot és nem csinál semmit.A fűtési oldal rendesen működik.Lehet,hogy a víznyomás kapcsoló a rossz.Régebben is csinált ilyet de
akkor ha párszor hirtelen kinyitottam a melegvíz csapot,
megjavult egy ideig.Itt a Húsvét és nincs melegvizünk.
Köszi előre is a válaszokat.
(#) bucilali válasza toro hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Megoldottam a gondot...
Az érzékelőnek semmi baja, a vezetéke volt megszakadva egy helyen. Kicseréltem, megy a kazán, mint a Doxa.

Köszi és üdv: bucilali
(#) JZoli válasza guzo hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
A meleg víz részen van egy átfolyásérzékelő, valószínűleg abban lévő mikrokapcsoló hibásodott meg. De előfordul, hogy a működtetőrudazatának az "O" gyűrűje kopott meg és szivárog a tövében a víz, ezért ment tönkre a mikrokapcsoló, ilyenkor a mikrokapcsolóval együtt az "O"gyűrűt is cserélni kell! Mielőtt szétszednéd mindenképpen áramtalanítsd a kazánt és zárd el a bevezető hideg víz csapját. Mindenképpen csak akkor állj neki ennek ha elég felkészült vagy műszakilag hozzá, nem egy barkácsmunka!
(#) toro válasza guzo hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
A víz áram kapcsoló. Ez egy reed relé. Az elmozduló mágnes által billen át.
Szivattyú mellett 2 kis csavar tartja.
Azon állíts 1 mm-t.
Ha nem sikerül - csere.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza bucilali hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Ok,
(#) toro válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Ebben nincs rudazat.
(#) toro válasza bucilali hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Mindenképpen ki kell cserélni a vezetéket és ha a vezeték leégett annak valami oka is volt!
A kazán hőcserélője nagy valószínűséggel tele van kosszal! Porszívó vagy kompresszor - kitakarítani!
Ha a kazán a fürdőszobában van évente KÖTELEZŐ!
:yes: :yes: :yes:
(#) bucilali válasza toro hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Igazából nem égett el, de a külső szigetelése teljesen megkeményedett a hőtől, mert nekiért az égéstér külső oldalának, és az idő előrehaladtával elöregedett. Most normálisan lerögzítettem, a legtávolabb a forró helyektől.
Ki is takarítottam, így most szuperül megy.

Ha gondom lesz, kereslek. A sört meg nem felejtem.
Meg kell azt inni, különben ránk romlik.

Köszi és üdv: bucilali
(#) toro válasza bucilali hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
:yes:
(#) guzo válasza toro hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Üdv.Toro
Köszi a választ,megcsináltam amit írtál de sajna így sem működik.Esetleg tudod,hogy hol lehet ilyen alkatrészt kapni és mennyibe kerül?
(#) toro válasza guzo hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
A befolyó hideg víz csapot zárd el és a csatlakozót levéve alulról kiszedhető a szűrő. Vagy az van kosszal tele vagy a kieső mágnes vesztett el delejt. Figyelj oda rá!
:yes: :yes: :yes:
(#) Tom52 hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!
Eurotherm 23 k kazánom mostanában egyre többször csinálja,hogy gyujtáskor a piros jelzőlámpa kigyullad,de szikraképződés nincs,és képes igy égő hibajelzővel-ez az egy piros van,állni fél órát is,majd többszöri áramtalanitás,minden létező alkatrész megkocogtatása után egyszer csak működik megint egy darabig.
Ha ebben tudnátok segíteni,megköszönném,ugy mint az esetleges leirást és kapcsolási rajzot is.
Köszönettel Tomi
(#) bacsko62 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudna-e valaki segíteni a következő problémában?
Hiba:
Őrláng van, a termosztál bekapcsol, de a keringető szivattyú nem indul el.Mi a hiba? SC-24-es a kazán
(#) gazszeres válasza bacsko62 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A szivattyú végéből vedd ki a nagy csavart és egy csavarhúzó segítségével mozgasd meg a motor tengelyét.
Ha ez nem segít akkor sajnos a vez. panel hibás!
(#) toro válasza gazszeres hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ha fekete lé folyik ki, koszos az egész fűtésrendszer.
Át kell mosnod a rendszert, mert lassan elkopik a szivattyú tengelye!
:yes: :yes: :yes:
Következő: »»   40 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem