Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   42 / 51
(#) denon888 válasza watt hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Tehát akkor közelítő érték már megfelel. Körbenézek,aztán majd meglátjuk. Mindenesetre köszi!
(#) Rumcaiss hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Helló!
Friss beszálló vagyok és érdeklődnék, hogyha tudnék eredeti panelt szerezni (Code 3 Tipus:3962 illetve 3930; esetleg Federal signal AS-320) működő képes állapoban lenne-e kedve valakinek lemásolni és a nyákterveket beültetési rajzot megosztani velem? (tehát bartel üzlet lenne én adom az alapanyagot és cserébe a tudást illetve műszaki megoldást kérek)
(#) még1MbR válasza Rumcaiss hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szia!
Nézegettem már ilyesmiket korábban, az AS-320 nyákja rettentő aprólékos, kétoldalas smd panel, beleőszülsz, mire lerajzolod és ráadásul hiába, mert a panelon lévő PIC mikrovezérlő programja titkos, nem tudod feltörni
Ami miatt viszont már régóta izgat egy rossz AS-320 roncs:
-nem toroid trafó van benne, hanem sima EI vasmagos tekercs. Azaz jóval könnyebb megtekercselni egy ilyen végfok trafót! Ha hozzájutnék egy rossz példányhoz, leszámolnám a meneteket és indulhatna a kísérletezés !
(#) Rumcaiss válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Helló!
Tehát ha jól értem kéne neked egy rossz as-320?
Ehhez pedig találkoznunk kellene. Amennyiben erről van szó, úgy én is szeretnék nyerni valamit az üzleten, azaz csere-bere...
Részemről okés a dolog!
(#) Rumcaiss válasza Bothichelli hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Helló!
Azthiszem ilyen típusú erősítőt tudnék szerezni,ha érdekel...
(#) Moderátor hozzászólása Rumcaiss hozzászólására (») Nov 7, 2010
 
Ezt legyetek szívesek privátban megbeszélni!
Köszönöm.
(#) jdani hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Helló. Házi gyártási mini szirénát készítenék. Kérdésem az, hogy lehetséges-e. A szokásos hang lenne. Magas frekvencia-alacsonyabb frekvencia-magas frekvencia és stb.Vannak itthon piezzoim, viszont nem tudom h. meg-e felelnek ezek.
(#) Joohhnyyxx19 hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Üdv mindenkinek nekem tudna valaki abba segíteni hogy tszirénát szerwetnék építeni aminek a hangja a túzoltóság hangja . Erre találtatok vagy építettetek már kapcsolást. Előre is köszi!
(#) merlingerin hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Nincs valakinek Premier Hazard 7109 sziréna vezérlőhöz bekötési rajza? Jó sok drót lóg ki a hátuljából Nem csak +- és hangszóró. Szeretném tudni, mi a többi, és hogy kell használni.

Köszönöm!
(#) denon888 válasza watt hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Milyen anyagú toroid trafó használható hozzá? Normál lemezes vagy porvasmag (ferrit).
(#) watt válasza denon888 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Normál toroidmag, nem ferrit. Ekkora ferritmagot nem is igen láttam még...
(#) denon888 válasza watt hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ!
(#) koncsik03 hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Helló!
um66-al lehet rendőrségi szirénát csinálni?
hogyha lehet akkor egy egyszerű kapcsolási rajzot adna valaki?
Kösz!
(#) Frankye válasza koncsik03 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Az UM66 IC egy adott dallamra van felprogramozva, pl. Für Elise, Home sweet home, stb. Ezek nem alkalmasak szirénának, hacsak nem a Für Elise-zel akarsz szirénázni...
(#) koncsik03 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Akkor valami egyszerű sziréna rajzot nem tudnál adni?
(#) Frankye válasza koncsik03 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Ha ezt az IC-t valami csoda folytán sikerülne még valahonnan felhajtanod, akkor ezzel lehet a legegyszerűbb 3 (+1) hangú szirénát létrehozni.
(Azért 3 (+1), mert a három hangot tudja, és pluszban egy "airhorn-szerű" hangot, mint negyediket.)
Csak sajnos az IC-t már nem gyártják, így csak valami elfekvő készletből lehet felhajtani.
De jelen topicban is van több, különféle szirénakapcsolás (így lehet listázni a mellékleteket), ezek többsége kipróbált, működő kapcsolás. Válassz olyat, amelyik a Te igényeidnek megfelel (összetettség, hanghatás, hangerő, stb.)
(#) koncsik03 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Először bocs a kapcsolási rajzos topickért.Itt még akkor nem láttam.Most pedig találtam egy képet.Bővebben: Link.Ehez nem tud valaki kapcsolási rajzot?
(#) Dániel X válasza koncsik03 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
A linkelt oldalon jobb oldalt adatlap rákattintasz és ott lesz.
(#) Dániel X válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
(#) még1MbR hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Nem érdemes vacakolni, bringaboltban vagy Auchanban kb. 1300Ft-ért lehet kapni bringaszirénát, gyakorlatilag ez az IC van legtöbben.
(#) Frankye válasza Dániel X hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Sajna ott is csak "papíron" kapható, mert az utolsó darabokat egy éve (vagy már kettő is?) én hoztam el...
Szerk.: Hacsak azóta nem szereztek be újabb adagot!
(#) Dániel X válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Hát holnap kiderül ha nem is megvenni de megkérdezem van e raktáron.
(#) koncsik03 hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Halihóóóó!
Képzeljétek el sikerült háromhangú szirénát csinálni.A legszebb hogy tranzisztorokból áll és nem amit tanácsoltatok um3561-ből.
(#) Frankye válasza koncsik03 hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Gratulálok!
Milyen kapcsolást építettél meg? Képet nem teszel fel róla?
(#) koncsik03 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Képet sajnos nem tudok felrakni de a kapcsolási rajzot megmutatom:Bővebben: Link
(#) Frankye válasza koncsik03 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Ügyes kis kapcsolás! (Kár, hogy képed nincs róla...)
(#) weend hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem én is a PIC-es szirénát, most készül a trafó is. De a hangszóró nagyobb gondot okoz, mint gondoltam(beszerzés) . Találtam a vaterán ezt,Hangszóró szerintetek ez leadja a megfelelő hangerőt? Az ára elég jónak mondható.

S6003575.JPG
    
(#) Tonsil válasza weend hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Áhh. Ez papíron tud 80/100W-ot. A Watt féle szirénához való igazi 100W-os hangszórót min. 10E Ft környékén kell keresni árban. Ha nem veszel vissza a kimenő feszültségből,az eredeti kapcsolás hamar kifekteti,ergo pénzkidobás.

Szépen megcsináltad egyébként a panelt,egyetlen dolog amit néztem,hogy a FET-ek és a hűtőborda közötti hőátadás szempontjából nem tudom mennyire előnyös az a vastag alátét + odaszorítós rögzítés.
Inkább csillámlemez,szigetelőgyűrű, M3-as csavar,meg hővezető paszta. Már ha feltétlen fontos kiszigetelni egyáltalán. De ez csak az én véleményem.
(#) weend válasza Tonsil hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia!
Az a vastag alátét, űrtechnológiás kerámialapka, elképesztően jól vezeti a hőt. Ez nem végleges, csak a kísérletek idejére került fel a fetekre. Én is átverésnek gondolom ezt a teljesítményt , pedig az ára. És ezBővebben: Link?
(#) Tonsil válasza weend hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia!

Akkor csak én ragadtam meg a csillámlemeznél.

A másik hangszóróról sem vagyok sokkal jobb véleménnyel. Wattokkal könnyű dobálózni szóban,a papír is elbír bármit,a kínaiak meg ki is használják ezt.
Ez a hangszóró a hozzá való kínai szirénával kompatibilis,és ennyi. Én erre a célra biztosan nem venném meg.
A másik dolog,hogy ez 6 Ohm impedanciájú,a Watt féle sziréna 11 Ohm-os hangszórókhoz lett kitalálva.
Az impedanciája durván fele annak ami kéne,úgyhogy ez is kifeküdne.
Csak márkás 100W-os hangszórót tennék hozzá,mint pl.Code3 vagy Federal Signal.
Következő: »»   42 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem