Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   110 / 254
(#) kisgeri válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Na a netem lefagyott, írhatom újra a hszt.
Szóval: Mint láthattad a fényképeimen, a kicsi csövek miatt 3 nyákra készült el az óra. A csőpanel egy agyondrótozott próbanyák, a glimmek erre légszereléssel kerültek fel, ott biztos nem lehet gond. A glimmeket eredetileg a logikai panelba kötöttem be, mert azon is jelen van a nagyfesz, és a föld. Közben gondoltam egyet, és átraktam a nagyfesz tápra közvetlenül a glimmek bekötését, azóta lekopogom, de kb. 20 perce hibátlanul megy. A logikai panelba egyébként oda volt bekötve, ahol az MPSA42-k lábai között kanyarog a földsáv, és az MPSA92-knél meg ott a nagyfesz. Esetleg a kanyargó sávnál lehetett valami kúszóáram, mert ott elég szűken van a hely. Bár a nyák viszont tiszta volt.
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Összeraktam a DCF-vevővel, elsőre pár perc alatt szinkronizált! A szoftver hogy van egyébként megírva, milyen sűrűn állítja magát a vett jelhez? Vagy ha van jel, folyamatosan arról megy?
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Az óra, ha van jel minden percben képes szinkronizálni, ha az algoritmus jónak minősíti a vett adatokat egyszerűen lecseréli az értékeket. Ha nem jön jó jel, akkor jár tovább a belső órajeről.
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Köszönöm, értem. A LED-en még azt is látni, hogy hosszú, vagy rövid bit érkezik, meg hogy az 59. másodpercben nincs moduláció.
(#) Srajmund hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Ma délután végre volt egy kis időm és elkezdtem beforrasztgatni a 6 csöves órámat. Az eddigi állapotról két kép...
(#) vicsys válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Nagyon szép lesz!
(#) sooty válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szia! Ha jól látom már beletetted az ic-ket, de előtte a tápfeszeket letesztelted? Üdv!
(#) Srajmund válasza sooty hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szia Sooty!

Igen a tápfeszek rendben
(#) sooty válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ok! Amúgy érdemes mindent letesztelni ic-k és csövek nélkül, amit csak lehet (tranyók kapcsolnak-e, nincs-e másütt 5V-nál nagyobb feszkó a vezérlő lábakon stb.), nehogy a nagyfesz lerendezze őket idő előtt... legalább a dc-dc konverterrel nem lesz gondod
(#) kisgeri hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Felkerült a vaterára egy szépség... Megkéri az árát rendesen sajnos.
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Hát kérni azt lehet...bármennyit, csak nem biztos, hogy itthon elviszi valaki ennyiért...
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Eléggé esélytelennek tartom én is. Ebayen sincs ennyi az ára mostanában. Igaz egy időben pont ennyi volt.
(#) MrBrown hozzászólása Máj 3, 2011 /
 
Sziasztok,
DS32-t hol vadászik az ember?
Úgy értem kapható ez nálunk boltban vagy marad a világháló?
köszi
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Szia!

Végre, publikus a cikk !!!
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Boltban én sem találtam, de vaterán sikerült vennem ennél az úriembernél. Most nem látok a termékei között, de ha ráírsz bármelyik másiknál, szerintem lesz neki, ráadásul 3 féle tokozással is volt neki.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Nagyon köszönöm a tippet. Már vettem is tőle 3 DIP-eset 1100Ft/db áron + posta.
Ha valakinek még kell hozzá tudom csapatni vele. Aztán személyes átvétel nálam XI ker Budafoki út...
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Ezzel a nagyfeszütségű FET-tel még mindig bajban vagyok. Megnéztem az összes típust, amit ajánlottál: Mindegyik P-FET, kivéve a IRFPS37N50-t ami N-FET, és nem mellesleg nagyon drága. A P és N FET alkalmazásbeli különbségeit nem ismerem, csak annyit látok, hogy az elvi rajzukon a kis nyíl fordítva van, így gondolom nem is lehet egymás helyére berakni őket. (gondolom valami olyasmi lesz ez, mint tranzisztoroknál a PNP és NPN) Valamint ahogy látom az árlistát ahol vásárolni szoktam, P-FET-ből sokkal kisebb a választék, és nincs is belőle igazán nagyfesz változat (max. 250V). Amúgy tényleg inkább 400V-os típus kéne, pl. az én nagy órámhoz való tápom eleve 300V-os és a csöveknek is min. 200V kéne adatlap szerint. Szóval ha N-FET is jó lenne ide az szuper lenne, de nem hinném, hogy így van. IRFU9310 az tökéletes, de azt csak egy Dunakeszi boltban látok készleten... kicsit tanácstalan vagyok. Ha nincs más, megoldom valahogy onnan.
(#) p_istvan válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
pl. L@mex...
(#) kisgeri válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Köszönöm! Itt még valóban nem néztem.
(#) kisgeri hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Sziasztok! Teljes egészében összeállt a nagy óra főpanelja. IC-k nélkül már megkapta az 5V tápfeszt, szépen végigméregettem a foglalatoknál, csatlakozóknál amit lehetett, minden rendben vele. Füstjeleket, és hőt sem adott le sehol szerencsére. Mit érdemes megnézni még így méregetéssel? A 12V-ot és a nagyfeszt természetesen nem raktam még rá.
(#) Hp41C válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Szia!

Igy nagyobb ic -k nélkül mérd végig, hogy az ic bemeneteken nem jelenik meg negatív vagy túl nagy feszültség. A kontroller bemeneteit tudod-e vezérelni a bemeneti áramkörön keresztül, a kimeneteit 1 - 2 k ellenállással +5V -ra és földre is tudod húzni.

Tedd rá a 12V -ot, a stabilizátorokat, mérd meg a tápfeszültségeket.

Indítsd be az anód tápot. Leírás Sooty cikkében... Ne legyen benne másutt IC csak az anód tápban...

Járó anód táp mellett még egyszer ellenőrizd a többi ic lábain a feszültséget.

A hét végén összeszedem a program 0. változatát...

Szia
(#) Srajmund válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Összeállt az órám!
DCF szinkronhoz átvittem a nappaliba, és kb 1 perc alatt szinkronizált is!
Egy gondom viszont van ebben kérnék egy kis segítséget, nevezetesen, hogy a "kioltott" csövek derengenek. akinek van valamilyen ötlete szívesen veszem.
Az 1.18-as sw. érdemesebb letöltenem, vagy hagyhatom az 1.16-ost?
Ezer köszönet sooty-nak, és HP41C-nek az eddigi segítségekért.
Mellékelek egy képet a derengésről
(#) Gery78 válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szia!

Ha jól emlékszem elég sok embernek volt problémája ezzel a derengéssel, már nem emlékszem pontosan mi volt a megoldás, de két dolog jutott eszembe:
- Az anódáram nem megfelelő, (túl nagy) vagy az MPSA tranyók nem zárnak le rendesen. Azt hiszem valami munkapontbeállító ellenállatot kellett cserélni?
(#) Hp41C válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szia!

Az 1.18 azzal több, mint az 1.16, hogy a gombbok közül az egyik rövid lenyomásával ki / be lehet kapcsolni a kijelzést.
(#) sooty válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Szia! Benne van a leírásban, ha derengést tapasztalsz túl nagy az anódáram, vissza kell venni a feszültségen addig, amíg a derengés éppen megszűnik.
(#) sooty válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Mivel neked trafós tápod van,az anódellenállás nagyobbra cserélésével tudod megszüntetni a derengést. :yes:
(#) shield hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Nagy tudású az óra, nagyon tetszik. Ilyen tudásút szeretnék megépíteni, 7 szegmenses nagy LED kijelzővel. Janocsi ígért egy ilyen profi órát a "7 szegmenses LED kijelző" topikban, de sajnos még nincs hír róla. Ennek a projektnek esetleg nem lesz ilyen változata?
(#) sooty válasza shield hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Ennek az órának a 7 szegmenses változata az, amit janocsi készített, lévén ő nagyon sokat segített ennek a nixis változatnak az elkészítésében is. A fő eltérés a bcd->7szegmens dekóderben és a kijelző nagyságától (áram igényétől) függően a meghajtó tranzisztoros részben van.
(#) Hp41C válasza shield hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Szia!

Ha a 74(LS)46, 74(LS)47, 74(LS)246, 74(LS)247 bináris - 7 szegmenses dekódert választod, még a kioltás is működni fog. A kijelző huzalozására ügyelni, a led -ek multiplexálása igen nagy áramingadozásokat kelt, zavarhatja a DCF77 vételt.
(#) Srajmund válasza sooty hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Szia, sooty,
Sajnos az ellenállás növeléssel nem jártam sikerrel. 171k-ig mentem el, de derengés még mindig megvolt bár halványabban de ezért derengett. Emellett a nagyobb ellenállás értékkel a megjelenő számok is halványabbak (ez mondjuk várható volt).
Érdekes, hogy a +180V sorkapcson a trafós tápom 213V-ot ad le.....
Következő: »»   110 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem