Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   113 / 254
(#) Srajmund válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Ez az anomália Érden nálam megtekinthető műszerrel megmérhető.
Én sem értem... 6,62VAC bemenet, egyenirányítva pufferelve, 6,68VDC, stab. kimenete 5,02V. 23.27-kor mértem
(#) sooty válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Van egy kisütő tag a kapcsolásban, (680k ohm) mintha az rossz helyen lenne, annak a nagyfeszt kellene lesütnie és most az 5v ágában van csak nem az terhel be?
(#) Srajmund válasza sooty hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
A 680kΩ az 5V-os ágban van nálam a panelen is beültetve, meg a Sprint Layout file-ban is....
Az tuti hogy terheli a stab. kimenetét.
Egyébként most hogy nézema dc-dc-s megoldásnál ennek az ellenállásnak a helyén egy 100nf-os kondi van.

mule_v2.lay
    
(#) Srajmund válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
100nF észrevétel storno.
Megvan az rendesen a helyén csak nem görgettem le-fel.
Szóval az stab kimenete és a gnd között van a 680kΩ .
(#) sooty válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Azt a 680k-t nem oda szántam, hanem a nagyfesz puffer kisütéséhez, a rajzon rossz helyre került. Nem hiszem, hogy a stabot zavarná, de nem oda való, azt onnan ki kellene venni és a nagyfesz pufferére tenni párhuzamosan. De előtte várd meg még kisül illetve süsd ki a kondit...
(#) Hp41C válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia!

Milyen az az első traszformátor? Mekkora a teljesítménye?
Lehet, hogy a 300mA áramterhezésre már jelentősen csökken a kimenő feszültsége... Jó lenne egy a transzformátorról...

A kontrolleres panelen a 100nF kondenzátorok kerámia kondenzátorok? A fényképről nézve inkább fólia kondenzátoroknek látszanak. Ha fólia kondenzátorokat tettél bele, ki kellene cserélni kerámia kondenzátorokra. Lehet, hogy a nem elég jó hidegítás miatt gerjed a 7805...

A DCF modul táp csatlakozására feltetted a szűrőt?
(#) Srajmund válasza sooty hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia sooty!
Rendben délután átteszem a 680k-t.
A nagyfesz. kondit igen ki szoktam sütni mielőtt bármit is csinálnék a panellel.

Szia HP41C!
Ezekkel a fólia 100nF-osokkal soha sem volt még stab. gerjedési problémám. Ettől függetlenül kicserélhetem őket kerámia kondira.
Az első trafó pontosan ugyanaz a típus mint ami a panelra van másodiknak beépítve.
Természetesen a DCF modul szűrés a cikkben szereplő módon került kialakításra.
(#) Hp41C válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia!

Számoljunk egy kicsit: A 6V AC csúcsértéke 8.485V, ebből a Greatz híd 2 dióda nyitófeszültséget - (0.7 .. 1.0) V -ot levesz, azaz a buffer maximális feszültsége 7.085 .. 6.485 V közöt lehet. Ez egy kicsit kezés a 7805 -nek, de elég az LM2940-5 -nek.
(#) Srajmund válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia!
Teljesen egyetértek, ezen agyaltam én is, és nézegettem a LDO-kat is, szerintem a TO-220-as tokozású jobb lenne
(#) Hp41C válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia!

Van belőle TO220 tokozású verzió is, azonos lábkiosztással. A min. 22µF tantál kell a gerjedés megakadályozásához.
(#) kisgeri hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok! IC-k nélkül mérem a nagy óra funkcióit, és a DCF modul csatlakoztatásánál belefutottam valamibe. Most nézve a kapcsolási rajzról sem egészen világos a dolog. Az én esetemben ugye 5V-os modul kerül bele. A rajz szerint a tranzisztor collectorára menő 10k-s ellenállás nem kell, viszont a jumper igen. Ez viszont szerintem azt eredményezi, hogy a collector és bázis azonos potenciálon lesz. Mérve nem is működik: A kontroller DCF bemenetén alapesetben 0.63V-ot mérek, a DCF csatlakozó bemenetét 1k-n keresztül 5V-ra húzva 0.68V-lesz... Pedig ha jól látom ez egy invertáló áramkör, a kontroller lábon 5V-nak kéne lenni, DCF-et magasra húzva pedig 0V-nak. Szerintem kipróbálom, hogy berakom a 10k-t és a jumpert leveszem. A PIR bemenet szinte azonos áramkör, csak külön van a collector ellenállása, ez működik is szépen. Mi volt az indoka ennek a jumperes megoldásnak? Valaki legyen szíves világosítson meg! Köszi!
(#) kisgeri válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Egy kis helyesbítés: pont fordítva van, a bemenetet kell 0V-ra húzni, és akkor lesz a kontroller bemeneti lábán 5V. De jumperelve, 10k nélkül így sem ment, viszont jumpert leszedve, 10k-t beforrasztva már megy. A jumper létét továbbra sem értem.
(#) Hp41C válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia!

5V -os DCF77 modul: D4, Q10, R40, R41 nem kell, a J10 zárva. A modul kimenetét az R10 húzza fel +5V -ra, és az is megy a pic -re.

Nem 5V -os DCF77 modul: D4, Q10, R40, R41 kell, J10 nyitva. Ekkor a +5V jelenik meg a J7 1. pontján - ide külső feszültség stabilizátoron keresztül csatlakozik a modul. A DCF77 jel az R9, R40 -en kereszül nyitja a Q10 -et, a Q10 kollektora megy a pic -re.
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Köszi! A többi funkció mind OK volt. Még a nagyfesz teszt lesz holnap, aztán összerakom az IC-kkel.
(#) JZoli hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Hali! Nem terveztek esetleg egy közös panelgyártatást ehhez a kiforrott mule órához? Ha igen akkor én benne lennék. Gondoltam hátha van aki felvállalná ezt, ha több érdeklődő lenne.
(#) kocsgab002 válasza JZoli hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Plusz egy szavazat a panelgyártásnak...
üdv.
(#) Hp41C válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Sziasztok!

A terven kétféle megvalósításhoz szerepel kontrolleres panel: a DC-DC konverteres és a transzformátoros megoldáshoz. Valamint a kijelző panelnek a beépíteni kívánt csövekhez kell igazodnia. A költségeket alacsonyan tartandó nem kellene a másik kontrolleres panekt is mindenkinek legyártatni. Ha más csövekkel (is) készülne óra, a kijelző panelt át kellene tervezni...

Ha csoportosan szeretnénk panelt gyártatni nem elég jelenkezni, hanem mindenkinek pontosan el kellene dönteni, melyik verziót és milyen csövekkel szeretné megépíteni.


Egy transzformátoros megoldáshoz való kontrolleres kártyát fel tudok ajánlani..
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Sziasztok, a Mule v2 trafós megoldást lehet, hogy még át kellene nézni, mert sajnos kis hibák akadtak benne.
A stab típusa, és a járulékos kondi, a trafó , anódellenállások értéke még nem a végleges a tapasztalatok szerint.
Az elkészült trafós panelen a nagyfeszültség kisütő tagja rossz helyen van, ezeket javítanom kellene. (Apropó, meg lehet nyitni a cikket még ha ezeket javítani akarom?)

A kijelző panelekből 3 féle van most a cikkben és kis módosítással z566M-hez is alkalmasá tehető.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Jó kilátások vannak a Mule-2 óra csoportos panelgyártására...
Akinek kellene, pontos megjelözéssel (DC-DC konverteres vagy transzformátoros) illetve a kiválasztott kijelző panel megoldásával írjon privát üzenetet. Az ár és a határidő függ a megrendelt darabszámtól.

@ Sooty:
A stabilizátorok lábkompatibilisek, másik transzformátor feszültség választásával megoldható a probláma (230V -> 7.5V és 9V -> 230V). A beültetendő kondenzátorok értéke változik meg. Az anód ellenállások értéke sem érinti a paneleket. Persze az új gyártásra mehetnek majd a módosított tervek. Pl. a nyomógombok vezetékét ki lehet vinni a fet fölül a panel szélére, stb...
(#) kisgeri válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Fejlemény: megvolt minden teszt ami lehetett, nagyfesszel sem volt semmi probléma, azt is szépen lehetett kapcsolni a FET-tel. Én is túléltem a nagyfesztesztet, sikerült a kisütetlen kondi miatt beletaperolni...
(#) pcroland hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Gratulálok az új Nixie csöves cikkhez Hp41C-nek és sooty-nak. A nyák, hogy lett olyan fekete? Valami festék vagy lötstop?
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
:guluszem1: Hát a nixisórák már csak ilyenek, én is rengetegszer beletenyereltem már :ijedt:
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Azért az antik TV-im szerelése közben jobban vigyázok...
A nagy óra paneljén lement még egy teszt, USB-t rátéve is minden ok, a gép felismerte, driverek telepítve. Égetem a PIC-et, kezdődik az éles teszt. És a doboza is alakulóban már.
(#) Srajmund válasza sooty hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szia Sooty!
Tegnap megérkezett postán végre nekem is ugyanez a távirányító, amit te is írtál.
Viszont nekem nem csinál semmit . Se menüpontot nem vált, se semmi mást. (A távba jók az elemek....)
Ma érkezik a 7,5-vos trafó, is meg az LVO is, alig várom, hogy beépítsem őket, holnap megírom a tapasztaltakat.
(#) kisgeri válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Inkább csak égetném a PIC-et, ha tudnám... Azóta összedobtam egy párhuzamos portosat. Nagy nehezen rátaláltam az ebben a topicban levő programra, ami hajlandó lenne párhuzamos porton is kezelni a 16F886-ot, és nem csak USB-n... Nekem úgy csinál, mint ami programoz, de visszaolvasva vagy üres az IC, vagy a visszaolvasás sem ok, nem tudom. 3 órája szenvedek már vele, de semmi. Komolyabb programozóra meg most nem telik még úgy sem, ha én csinálom. :S
(#) Hp41C válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szia!

A V30 verzióval próbáltad már?
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Igen, kapásból ezzel. Az előző verziós full installt felraktam, majd ezt az új exe-t beraktam. Nem tudom a gép sebessége mennyire számít. Amiről írok, azon sajna csak USB van. A másik amiről próbálkozom, az egy P1-es laptop, 166MHz, Win98-al... Minden egyes írási próbálkozás kb. 10 perc. Olvasás is hasonló.
(#) sooty válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Ha pont ugyanolyat rendeltél akkor a mellékelt adatokat kell az epromba égetni: :yes: _(ja 40 másodpercig csörög, ha nem kell szedd ki belőle/hagyd az eredetit)

philips_.JPG
    
(#) sooty válasza Srajmund hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Én is próbálkozom a trafós meghajtással az eredeti 9V-os trafót használva egy 12V-ossal összekötve (Hp41C tanácsa szerint). A kinyert feszültség kicsit kisebb mint a számított érék, amit a 12v-os trafó kisebb teljesítménye és a táp "puhasága" (minnél nagyobb az eltérés a második trafó névleges feszültségtől annál rosszabb lesz a terhelhetősége) okoz. A képen látható összeállításban 154v-os egyenfeszültségről mennek a csövek(10 k ohm anódellenállssal) a csupán 1,5 VA 12v-os trafóról (a bemenö feszültség 10,4 v ennyit ad le a 9v-os névleges feszültségű első trafó). Derengés természetesen nincs. Remélem a 6V-7,5V ennél is jobb lesz.

DSC01812.JPG
    
(#) Srajmund válasza sooty hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Szia!
Szuperül működik a távirányító! KÖSZÖNÖM!
LVO-t betettem, stabilabb a dolog.
Nem jó trafót küldtek a HQ-ból, jövő héten bemegyek személyesen kicserélni. Addig működik így...
Következő: »»   113 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem